Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Borsh

Dovolenka Albánsko Borsh


Dovolenka v Albánsku – Ráj na pobreží Borsh

Dovolenka v Albánsku môže byť príjemným a nečakaným zážitkom, najmä ak sa rozhodnete navštíviť malé pobrežné mestečko Borsh. Nachádza sa v južnej časti Albánska a je domovom jednej z najdlhších pláží na Jadranskom mori.

Borsh si na vás ihneď pripomenie svojou nádhernou scenériou. Rozprestiera sa na úpätí pohoria Ceraunia a jeho pláž je ozdobou jemného bielkového piesku. Tento úsek pobrežia je neďaleko hlavného mesta Tirany, čo z neho robí ideálne miesto pre oddych a relaxáciu.

Pláž Borsh je jednou z najnižších husto osídlených pláží v Albánsku, preto je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa radi vyhýbajú rušným turistickým destináciám. Vzhľadom na to, že pláž nie je zavalená veľkým počtom návštevníkov, môžete si vychutnať pokoj a súkromie, ktoré je v súlade so scenériou pravého rajského ostrova.

Pohľad na tyrkysové more je jedinečný a voda je priezračná a čistá, čo láka milovníkov potápania a šnorchlovania. Môžete sa ponoriť a obdivovať živé koraly a farebné morské živočíchy, ktoré sa tu vyskytujú vo veľkom množstve. Ak sa dohodnete s miestnymi rybármi, môžu vás zobrať na ich loď a ukázať vám najlepšie miesta na rybolov alebo dokonca na lov kalmarov.

Keďže Borsh je maličké mestečko, nemá veľa ubytovacích zariadení, ale hostí celkom pohostinne. Okrem hotelov a reštaurácií môžete si dokonca prenajať aj chatku priamo na pláži. Na večernú prechádzku v centre mestečka môžete navštíviť miestne trhy a pokojne si vybrať množstvo tradičných produktov a suvenírov.

Ak máte radi aktívny oddych, mali by ste navštíviť okolité prírodné rezervácie a hory. Môžete si vybrať z mnohých turistických trás a vydať sa na prieskum Ceraunia, kde môžete obdivovať fascinujúce scenérie a zábery. Vyššie časti hôr poskytujú nádherné výhľady na pobrežie a more.

Dovolenka v Albánsku Borsh je skvelou voľbou pre tých, ktorí si želajú stráviť príjemný čas v tichom a krásnom prostredí. Nezabudnite si kúpiť domáce víno a vychutnávať si ho spolu s miestnou kuchyňou, ktorá je bohatá na čerstvé ryby a morské plody. Borsh je miestom, kde môžete zažiť autentickú albánsku kultúru a relaxovať na jednej z najkrajších pláží v Albánsku.


Letenka Albánsko Borsh


V Borsh nachádzajúcim sa na juhu Albánska môžeš objaviť nespočetné množstvo pôvabov, nežné piesočné pláže, malebné prístavy, ale aj imponujúce hory. Závisí od toho, čo ťa priťahuje!

Ak práve uvažuješ o tom, že by si navštívil Borsh, poďme si najprv povedať niečo o letenkách do tejto destinácie.

Borsh je dostupný z letísk v albánskej metropole Tirana a v černohorskom Podgorici. Zatiaľ čo letenky z Podgorice stoja od 40 eur za let tam a späť, letenky z Tirany sú o niečo drahšie. Ako je tomu v prípade cestovania na západnom Balkáne, lety sa líšia podľa sezóny a majú tendenciu zvyšovať sa počas turistickej sezóny.

Albánsko je krásna krajina a horizon City Hotel v Borsh ponúka svojim hostom krásny pobyt. Zvyčajne sa oplatí letieť s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami a mať na pamäti, že letenky sú lacnejšie vtedy, keď sa kupujú vopred.

Pokiaľ ide o kvalitu letov, Albánsko má dosť dobré služby, ale v závislosti od letísk môže byť ich úroveň rozdielna.

Horizon City Hotel sa nachádza len niekoľko krokov od nádherných pláží južného Albánska. Odtiaľto sa dá ľahko dostať do Corfu, Grécka, ale aj na juh Albánska. Borsh ponúka krajiny, ktoré sú nepochybne jedny z najkrajších a najneporušenejších na Balkáne.

Cestovanie z letiska Tirana do Borshu môže trvať približne 4 hodiny, vzhľadom na to, že je to vzdialené 220 km. Odtiaľto si môžeš v najbližšiej dobe užívať krásy tohto miesta.

Horizon City Hotel je navyše skutočným rájom pre dokonalý oddych a relaxáciu, ako aj pre špičkové jedlá. Dostať sa po dlhej a únavnej ceste do Borshu a potom sa pustiť do sýteho obeda je pravdepodobne to posledné, čo si užívatelia zo zahraničia predstavujú. Avšak vďaka službám, ktoré poskytuje Horizon City Hotel – od obeda do večere, od raňajok po neskorú noc – môžeš byť si istý, že jeho kuchyňa bude pre teba ten správny výber.

Horizon City Hotel ponúka prvotriedne pohostinstvo, prístup k 24/7 službám, kvalitné ubytovanie a dokonalý výhľad na more a na susedné hory.

Tak teda, čo ešte čakáš? Navštív Albánsko a Horizon City Hotel a uži v si odpočinok, ktorý si zaslúžiš!


Ubytovanie Albánsko Borsh


Borsh je malebné letovisko a obec nachádzajúca sa na južnom pobreží Albánska. Toto tiché a pokojné miesto je populárne predovšetkým pre svoje nádherné pláže a úchvatnú prírodu. Ak sa chystáte navštíviť túto časť Albánska, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie v Borshi, ktoré vám poskytne príjemný a komfortný pobyt.

Borsh ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už sa rozhodnete pre hotel, penzión, apartmán alebo súkromný dom. Vzhľadom na to, že ide o miesto, ktoré je ešte relatívne neobjavené turistami, ceny ubytovania sú dosť príjemné a dostupné.

Hotelové ubytovanie v Borshi je obľúbenou voľbou medzi turistami, ktorí sa sem chodia relaxovať a oddychovať. Hotely sú navrhnuté tak, aby poskytovali pohodlný pobyt a hostia môžu očakávať moderné vybavenie, čisté izby a príjemnú atmosféru. Niektoré hotely majú dokonca vlastné bazény a wellness zóny, kde sa môžete uvoľniť a načerpať novú energiu.

Apartmány a súkromné domy sú vhodným typom ubytovania pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a slobodu počas dovolenky. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka svoje súkromné domy alebo apartmány na prenájom turistom. Tieto ubytovacie jednotky sú zväčša dobre vybavené, s vlastným kuchynským kútom a obývacou izbou, čo vám umožní pripraviť si vlastné jedlá a cítiť sa ako doma. Okrem toho, mnohé z týchto ubytovaní majú výhľad na more a nachádzajú sa len pár krokov od pláže.

Borsh nie je iba známy svojimi nádhernými plážami, ale aj krásnou prírodou a miestnymi pamiatkami. V blízkosti letoviska sa nachádza niekoľko historických miest, ako napríklad hrad Borsh, ktorý je považovaný za jednu z najvýznamnejších pamiatok Albánska. Taktiež sa môžete vydať na výlet do niektorého z okolitých prímorských miest, ako je Saranda alebo Ksamil.

Vzhľadom na obmedzené množstvo turistov, ktorí sa sem vyberajú, bude váš pobyt v Borshi pokojným a relaxačným zážitkom. Pláže sú tu veľmi čisté a nedotknuté a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú oddych a slnečenie. Okrem toho, miestni obyvatelia sú veľmi priateľskí a pohostinní, čo pridáva na celkovom zážitku z pobytu.

Borsh je skutočnou perlovou na pobreží Albánska a ponúka ideálne miesto pre oddych a oddávanie sa krásam prírody a mora. Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré nie je preplnené turistami a ponúka príťažlivé ceny ubytovania, potom je Borsh skvelou voľbou. Užite si pokojné pláže, pohostinnosť miestnych obyvateľov a nádherné, neodolateľné scenérie a zažite skutočný albánsky pôvab.


Počasie Albánsko Borsh


Albánsko je krásna krajina na Balkánskom polostrove, známa svojou pôvabnou prírodou, krásnym pobrežím a pestrou kultúrou. Jedným z najpopulárnejších letovísk v Albánsku je Borsh, známe svojimi nádhernými plážami a čistým Stredozemným morom.

Borsh je malá obec v južnom Albánsku a nachádza sa asi 70 km južne od hlavného mesta Tirana. Je známa svojou dlhou a širokou plážou, ktorá sa stále považuje za jednu z najkrajších pláží v Albánsku. Borsh má tiež jedno z najväčších olivových hájov v Európe, čo je charakteristické pre túto oblasť.

Počasie v Borshi je typické pre stredomorský región. Má mierne zimy a teplé a suché leto. V zime, od decembra do februára, teplota klesá na približne 10 stupňov Celzia. Aj keď nie je veľmi chladno, môže dôjsť k niekoľkým dažďovým prehánkam. Avšak, na rozdiel od severnej Európy, sneh v Borshi nie je bežným javom.

Letá v Borshi sú horúce a suché. Teploty sa často pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a môžu dosiahnuť až 40 stupňov počas horúcich dní. Toto je obdobie, keď je najlepšie navštíviť Borsh a užívať si krásne pláže a azúrové more. Turisti majú možnosť zúčastniť sa rôznych vodných športov, ako sú surfovanie alebo potápanie, aby si ešte viac užili dovolenku.

Väčšina dní v Borshi je slnečných a jasných. Oblačnosť je pomerne nízka a slnko svieti viac ako 10 hodín denne. Dážď nie je častý, ale môže dôjsť k príležitostným letným búrkam.

Ak plánujete navštíviť Borsh, odporúča sa uviesť si so sebou ľahké a vzdušné oblečenie, slnečnú ochranu a dostatočné množstvo vody, aby ste sa udržali hydratovaní počas horúcich letných dní. Nie je však odporúčané plávať vo vlnách, keďže Stredozemné more môže byť niekedy dosť divoké. Mnohí turisti sa radšej zdržiavajú pri pobreží a užívajú si slnečné liahadlá a plážové aktivity.

Borsh je nádhernou destináciou pre letnú dovolenku, kde si môžete vychutnať teplé slnečné dni a relaxovať na jednej z najkrajších pláží Albánska. Pri zohľadňovaní jeho krásneho počasia, prírody a kultúry sa nečudovali, že Borsh stáva obľúbeným miestom pre návštevníkov z celého sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Borsh


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku - Borsh:

1) Ako sa dostanem do Borshu?
- Borsh má autobusové spojenie z albánskych miest ako Vlorë, Saranda či Butrint. Alternatívou sú aj súkromné transfery.

2) Aké je najvhodnejšie obdobie na návštevu Borshu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Borshu je od júna do septembra, kedy je teplé a slnečné počasie ideálne na plážovanie. V ostatných mesiacoch je Borsh menej turistami navštevovaný a ľudia často hľadajú pokoj a kľud.

3) Aké atrakcie ponúka Borsh?
- Borsh je pekná plážová destinácia s jemným pieskom, krásnym tyrkysovým morom a rôznymi vodnými športmi. Okrem toho, môžete tu vidieť aj zvyšky archeologických zvyškov, ako napríklad hrad Borsh, ktorý sa nachádza na kopci nad obcou.

4) Aké sú ceny v Borshu?
- V Borshu sú ceny prijateľné a dostupné pre turistov. Napríklad ceny ubytovania sa pohybujú od 15 do 50 eur za noc, obmedzená stravovacia možnosť do hodnoty 8 eur a požičanie lehátka a slnečníka na pláži priemerne stojí 5 eur.

5) Aké sú najlepšie reštaurácie v Borshu?
- V Borshu je niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú albánske jedlá, čerstvé morské produkty, pizzu a vybrané nápoje. Niektoré z najpopulárnejších sú: Restaurant Bar Grezda, Hotel-Restaurant Blue Days či Restorant Ujvara.

6) Aké sú turistické tipy pre Borsh?
- Pre turistov, ktorí navštívia Borsh, sa odporúča navštíviť aj susedné pláže a obce, ako sú Dhermi, Himarë a Saranda. Okrem toho, môžete si prenajať aj kajak a objaviť blízke zátoky a súostrovie Butrint.

7) Koľko času odporúčate pobyt v Borshu?
- Pre plnohodnotné zážitky v Borshu sa odporúča minimálne 2-3 dni. To vám umožní skúsiť množstvo činností, ako sú plávanie, plážovanie, turistiku, objavovanie pamiatok a miestnu kuchyňu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky