Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Lura National Park

Dovolenka Albánsko Lura National Park


Lura National Park - Skrytý klenot Albánska pre dovolenkových nadšencov

Albánsko je jednou z tých destinácií, ktoré sa postupne začínajú presadzovať na turistickom trhu. Napriek tomu však zostáva mnoho neobjavených a jedinečných miest vo vnútrozemí krajiny. Jedným z týchto skrytých pokladov je Lura National Park, ktorý je ideálnou voľbou pre dovolenku pre všetkých milovníkov prírody a aktívneho oddychu.

Nachádza sa v juhovýchodnej časti Albánska, v blízkosti mesta Përmet, a rozkladá sa na ploche viac ako 12 000 hektárov. Park je domovom nespočetným druhom rastlín a zvierat, ktoré sú pre túto oblasť charakteristické. Jeho biologická rozmanitosť je považovaná za jednu z najbohatších v celej Európe.

Pre túry a trekking je Lura National Park ideálnym miestom na objavovanie horských chodníkov a zachytenie úchvatných výhľadov na okolitú prírodu. Oblasť je pohodlná pre turistov všetkých úrovní zdatnosti, od ľahkých prechádzok až po zložitejšie expedície hlboko do hôr. Návštevníci môžu obdivovať vodopády, potoky, jazerá a nádherné horské scenérie, ktoré robia Park jedným z najkrajších miest na Balkáne.

Lura National Park ponúka tiež bohatú kultúrnu a historickú dedičinu. V blízkosti parku nájdete tradičné albánske dedinky, ktoré zachovávajú autentickú atmosféru a starobylé remeslá, ktoré boli tradične provozované v tejto oblasti. Na miestnych trhoch si môžete kúpiť ručne vyrobené suveníry, ako sú keramika, šperky a koberce. V dedinách sa tiež obracia dôraz na gastronómiu, s jedlom pripravovaným z čerstvých miestnych surovín - čo je zážitok sám osebe.

Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, Lura National Park ponúka aj možnosti rôznych športových aktivít. Zipline, rafting a horolezectvo sú len niektoré z činností, ktoré si môžete vyskúšať v tejto oblasti. Osobitnou atrakciou je tiež možnosť prehliadky jaskýň, ktoré patria medzi najdlhšie a najkrajšie jaskyne v Albánsku.

Ak hľadáte unikátne dobrodružstvo na dovolenku a chcete objaviť úplne novú stránku Albánska, Lura National Park by mal byť na vašom zozname. Odtiaľ si odnesiete vzácne spomienky na nádhernú prírodu, bohatú kultúru a nezabudnuteľné zážitky, ktoré budú lákať vás aj vašich blízkych na ďalšiu návštevu tejto fantastické krajiny.


Letenka Albánsko Lura National Park


Lura National Park - krása priamo v Albánsku

Albánsko nie je najpopulárnejšou destináciou pre turistov, no rozhodne má čo ponúknuť. Medzi týmito skvostmi patrí aj národný park Lura, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, v horskom masíve Ceraunských hôr.

Úchvatná príroda, prekrásne scenérie, kľukaté rieky, jazierka a vodopády, to všetko si môžete užiť počas návštevy Lura National Parku v Albánsku. Park je ozdobou krajiny a ponúka turistom neopakovateľné zážitky a možnosti pre krásne fotografiie.

Najlepším časom na návštevu tohto národného parku je jar a leto, kedy sú teploty priateľské a príroda doslova kvitne. Návštevníci sú tak svedkami rozmanitých rastlín a zvierat, ktoré sa v oblasti vyskytujú.

V parku sa nachádza množstvo zaujímavých turistických trás, ktoré vás sprevádzajú okolo krásnych vodopádov a kaskád, z ktorých najvyšším je vodopád Llangarica, dosahujúci výšku 30 metrov. Návštevníci si môžu užiť aj krásne jazierka, ktoré okrem nádhernej scenérie ponúkajú aj skvelú možnosť kúpania.

V parku sa nachádza aj oblast Theth, ktorá je obľúbenou destináciou pre turistov. Tento malebný horský obvod ponúka krásne scenérie a množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Pokoj a relaxácia sú hlavnými atribútmi Lura National Parku, takže ak hľadáte únik z rušného mesta, určite sa vyberajte na výlet do tohto nádherného národného parku. Veríme, že vás príroda v Albánsku nadchne a túžite po návrate do tohto kúsku krásy.

Ak sa chcete dostať do Albánska a navštíviť Lura National Park, môžete vyhľadať letenky online a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Skvelým miestom na let do Albánska je napríklad Tirana, ktorá sa nachádza v strede krajiny, a z ktorej sa zase môžete presunúť do Lura National Parku.


Počasie Albánsko Lura National Park


Albánsko Lura National Park leží v juhozápadnej časti Albánska a zaujíma plochu viac ako 1 220 km2. Je to jeden z najväčších chránených území v Albánsku a vyznačuje sa nádhernou prírodou, ktorá je domovom mnohých zvierat a rastlín.

Počasie v Albánsko Lura National Park závisí od ročného obdobia. V lete sa teploty pohybujú medzi 25 a 30 stupňami Celzia a v zime klesajú pod bod mrazu. Vďaka pohoriam, ktoré park obklopujú, sú tu značné rozdiely v teplote a zrážkach. Zvyčajne sa tu vyskytuje väčšie množstvo zrážok v zime, zatiaľ čo letá sú suchšie.

Park je známy svojim bohatým zeleným krytom a mnohými riekami, ktoré tvoria krásne vodopády. V lete si môžete užívať krásne slnečné dni pri prírodných jazerách, ktoré sa v lete premenia na kúpaliská. Na jar a na jeseň sú tu obvykle najlepšie podmienky na turistiku a hikovanie, keďže teploty nie sú príliš vysoké a zrážky nie sú až také časté.

Albánsko Lura National Park má veľa miest, ktoré stojí za návštevu, vrátane vrcholov hôr, ako sú Tomori a Nemerçka, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady na okolitú krajinu. V parku nájdete aj mnoho prírodných pamiatok, ako sú jaskyne, ktoré sú pre turistov prístupné.

Na záver, Albánsko Lura National Park je krásnym miestom s nádhernou prírodou, ktoré ponúka mnoho aktivít pre turistov. Bez ohľadu na to, v akej časti roka sa sem rozhodnete ísť, určite zažijete nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Lura National Park


1. Čo je to Albánsko Lura National Park?
- Albánsko Lura National Park je prírodná oblasť nachádzajúca sa v južnej Albánsku.

2. Aké sú vstupné poplatky do parku?
- Momentálne nie sú vstupné poplatky do parku.

3. Aké aktivity si môžem v Albánskom Lura National Parku užiť?
- Môžete si užiť turistiku, jazdu na bicykli, horolezectvo a iné outdoorové aktivity.

4. Sú v parku zariadené turistické trasy?
- Áno, v Albánskom Lura National Parku sú zariadené turistické trasy.

5. Môžem si v parku postaviť stan alebo kempovať?
- Áno, je možné si postaviť stan alebo kempovať v dedinke Lura, ktorá sa nachádza v parku.

6. Môžem v parku stretnúť divé zvieratá?
- Áno, v Albánskom Lura National Parku sa nachádza množstvo druhov zvierat, ako je diviak, srnec, medveď, vlk a iné.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?
- Najlepšie mesiace na návštevu parku sú mesiace júl a august.

8. Aké ubytovacie možnosti mám v blízkosti parku?
- V blízkosti parku sa nachádza niekoľko hotelov a apartmánových zariadení.

9. Aké sú vzdialenosti od najbližších miest?
- Albánsko Lura National Park sa nachádza približne 40 km od mesta Gjirokastra, ktoré je jedným z najnavštevovanejších turistických miest v Albánsku.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do parku?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Albánskeho Lura National Parku, sú autom alebo autobusom.


Ubytovanie Albánsko Lura National Park


Albánsko Lura National Park – unikátny a prírodné krásy

Albánsko, krajina kde sa stretávajú horské vrcholky a pobrežné pláže, je domovom množstva národných parkov a chránených území. Jedným z najkrajších a najexkluzívnejších z nich je isto Albánsko Lura National Park. Tento park sa nachádza na juhu Albánska, pri hraniciach s Gréckom a Macedónskom.

Lura National Park je známy svojimi ohromujúcimi prírodnými krásami, ktoré zahŕňajú jazerá, rieky, hory, lesy a zvieratá. Jeho rozloha sa rozprestiera na ploche vyše 1 200 štvorcových kilometrov, čo z neho robí jeden z najväčších a najviac rozmanitých národných parkov v Albánsku.

Jedným z najvýznamnejších atrakcií parku je jazero Prespa. Toto jazero je európskym záznamom vďaka svojmu jedinečnému ekosystému a je domovom rôznych vzácnych druhov vtáctva. V parku sa môžete vydať na jazdeckú túru a objaviť jazero, jeho ostrovy a mokrade, a s trochou šťastia sa môžete dostať do tesného kontaktu so vzácnymi vtákmi, ktoré tu žijú.

Ďalším ohromujúcim miestom v Albánsko Lura National Park je Očipe jezero. Toto jazero je obklopené strmými horami a jeho piesočnaté pláže sú miestom, kde sa môžete ponoriť do čistého a osviežujúceho jazera. Tí, ktorí majú radi vodné športy, tu nájdu príležitosti k potápaniu, vodnému lyžovaniu a kajakovaniu.

Pre milovníkov horských aktivít je Albánsko Lura National Park rajom. Park je obklopený pohorím Mali i Dhëmbelit, kde nájdete množstvo značených turistických chodníkov. Môžete sa vydať na náročnú túru na vrcholky hôr a obdivovať nádherný výhľad na okolitý kraj, alebo si vychutnávať pokojné prechádzky po zelených lúkach a lesných cestičkách.

Keďže park je izolovaný od väčších sídiel, ponúka aj možnosti ubytovania pre návštevníkov. V okolí parku nájdete niekoľko horských chatiek a ubytovacích zariadení, ktoré vám poskytnú pohodlné a príjemné prostredie po náročnom dni v prírode. Môžete sa ubytovať v tradičných horských chatkách alebo v hoteloch s výhľadom na jazerá a hory. Niektoré z týchto zariadení ponúkajú aj možnosti prechádzok na koni alebo varenia tradičných albánskych jedál.

Ak sa chystáte navštíviť Albánsko Lura National Park, nebudete sklamaní. Tento park ponúka svojim návštevníkom jedinečný spojenie prírody, kultúry a dobrodružstva. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť deň obdivovaním krásy jazera a pláží, alebo podniknúť náročný výstup na vrchol hory, tento národný park vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a príležitosť objaviť krásu Albánska.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky