Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Albánsko Pishat e Butrintit

Počasie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je nádhernou krajinou na balkánskom polostrove s pestrými kultúrnymi a histórickými dedičstvami. Nachádza sa na juhu Európy a je ohraničené Gréckom na juhu, Macedónskom na východe, Čiernou Horou na severe a Kosovom na severovýchode. Jeho geografické umiestnenie a rôznorodosť reliéfu ovplyvňujú aj jeho klimatické podmienky.

Butrint, známy aj ako Pishat e Butrintit, je malá obec v Albánsku, ktorá sa nachádza pri pobreží Jónskeho mora. Je to jedno z najstarších a najvýznamnejších archeologických miest v Albánsku a je zároveň zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Okrem archeologických pamiatok ponúka aj impozantné prírodné scenérie.

Počasie v oblasti Pishat e Butrintit je podobné ako v iných častiach Albánska. Krajina má STredomorské podnebie, čo znamená teplé a suché letá a mierny a daždivý zimy. Letá sú obzvlášť tepelné, s priemerami teplôt okolo 30 °C. Tieto horúce teploty sú stotožnené so slnečnými dnami, a preto je ideálne obdobie na návštevu Butrintu v lete. Návštevníci môžu využiť jónske pobrežie a stráviť svoj čas na pláži, pričom sa môžu vychladnúť v príjemnom mori.

Zimy v oblasti Pishat e Butrintit sú miernych a daždivé. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C, môže však dôjsť aj k poklesu pod nulu. Turisti sa nájdu aj v zime, keďže menej davov a nižšie ceny sú lákavé faktory. Krajina je okrášlená zelenými plánikmi a vrchmi v zime, čo je prehliadaný, ale nádherný pohľad.

Jesenné a jarné obdobie sú prechodné obdobia s miernymi teplotami a niekedy deštruktívnymi dažďami. Tieto obdobia sú menej rušné, ale stále je možné si vychutnať pokojnejšiu atmosféru tohto miesta.

Oblasti Pishat e Butrintit a Albánsko sú známe aj svojou bohatou flórou a faunou. Vďaka pestrému zeleniu a vlhkému klimatu je okolie Butrintu ideálnym miestom pre rozmanité rastliny a živočíchy. Turisti môžu objavovať a obdivovať túto prírodnú krásu počas návštevy tohto archeologického miesta.

V oblasti Pishat e Butrintit sa odporúča navštíviť Butrintský národný park so svojimi historickými pamiatkami, pozorovať množstvo vtáctva na Blato Butrint a objavovať nádheru hlavného sajonského mesta. Okrem toho môžete navštíviť aj Stúpnu skalu, ktorá poskytuje vynikajúce výhľady na okolitú krajinu.

Nezávisle od obdobia návštevy vám Butrint a jeho okolité prostredie ponúknu jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Ako prekypuje históriou a prírodou, Pishat e Butrintit je skvostom v Albánsku a jedného dňa by ste si ho určite mali vychutnať.


Letenka Albánsko Pishat e Butrintit


Letenka do Albánska je vynikajúcim spôsobom, ako objaviť krajiny Balkánskeho polostrova, ktoré sú plné fascinujúceho kultúrneho dedičstva a krásnej prírody. Ak sa rozhodujete navštíviť južné Albánsko, určite si nenechajte ujsť návštevu mesta Butrint, ktoré je plné histórie, zatiaľ čo Pishat e Butrintit vás zahrnie krásou prírody.

Butrint je staroveké rímske mesto, ktoré sa nachádza na juhu Albánska. Svojou históriou dokáže lákať mnoho milovníkov kultúry a archeológie. Mesto sa nachádza na kopci a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na okolité pláže, útesy a jazero. Hlavne pre svoje archeologické výkopky a staroveké pamiatky sa Butrint nachádza na zozname Svetového dedičstva UNESCO od roku 1992. Návštevníci si môžu prezrieť rímske kúpele, amfiteátre, chrámy a fórum, ktoré sú stále viditeľné v Butrinte.

Pishat e Butrintit, znamená po albánsky Butrintský les a nachádza sa neďaleko mesta Butrint. Je to malý les, ktorý sa nachádza pri jazere a ponúka nádherné prostredie na prechádzky. Výhľad na jazero a rybárske lode vás dokážu vtiahnuť do úžasného sveta, ktorý je dobrým miestom pre relax. Les je plný rôznych druhov stromov, ktoré vytvárajú príjemnú atmosféru na prechádzky. Ak sa rozhodnete prenajať si čln, môžete sa po jazere previezť k neďalekej pláži a okúpať sa v príjemnej vode.

Letenky spojujúce Albánsko a Slovensko možno nájsť v rôznych cenových kategóriách, preto môže byť návšteva Albánska pre každého. Albánsko vás určite ohúri svojim pôvabom a návšteva Butrintu s lesom Pishat e Butrintit vám ukáže jeho bohaté kultúrne a prírodné dedičstvo. Nie je dôvod, prečo by ste nemohli zažiť niečo z tohto sveta na vlastnej koži, užite si to a vychutnajte si Albánsko na vlastnej koži.


Dovolenka Albánsko Pishat e Butrintit


Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá kombinuje nádhernú prírodu, bohatú históriu a jedinečnú kultúru, Albánsko by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. A ak písaním tento článok patrí váš záujem o Albánsko do Butrintu, tak ho prečítajte do konca.

Butrint, jedno z najdôležitejších miest Albánska a zároveň zalistovaný na zozname svetového dedičstva UNESCO, je neodmysliteľnou súčasťou každej dovolenky v Albánsku. Toto historické a archeologické mesto sa nachádza na juhu Albánska, len pár kilometrov od hranice s Gréckom.

Hlavnou atrakciou Butrintu je staroveké mesto, ktoré sa rozprestiera na ploche 30 hektárov. Jeho historický význam siaha až do 8. storočia pred naším letopočtom, keď tu vznikla grécka kolónia. Neskôr sa mesto stalo rímskou provinciou a potom patrilo Byzantskej ríši a Osmanskej ríši. Pozostatky týchto ríš nájdete v Butrinte v obrovskom množstve, čo z neho robí fascinujúce archeologické miesto.

Prechádzka starým mestom vám umožní objaviť starodávne obydlia, amfiteáter, termálne kúpele, mozaiky a mnoho ďalších historických artefaktov. Vynikajúce zábery tu nájdete aj pri úžasných ruínach byzantskej baziliky. Ale nebol by som si istý, že je to všetko.

Okrem toho, že Butrint je domovom impresívnych historických pamiatok, je tiež obklopený nádhernou prírodou. Poloostrov, na ktorom sa mesto nachádza, leží v jazere Butrint, ohraničenom pobrežím Jónskeho mora. Táto unikátna kombinácia sladkej a slanej vody vytvára jedinečný ekosystém, ktorý je domovom rôznych druhov vtákov a rýb. Ak ste milovníkom prírody, môžete si prenajať čln a objaviť jazero Butrint na vlastnú päsť, čo vám umožní vidieť túto degustáciu divokého života.

Svoju dovolenku v Albánsku a Butrinte si môžete spríjemniť aj návštevou obľúbených pláží v okolí. Napríklad pláže Ksamil sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od Butrintu a ponúkajú jemný piesok, azúrové more a tiché kúpele.

V blízkosti Butrintu nájdete aj niekoľko archeologických miest a historických dedín, vrátane miest Butrint, Gjirokastra a Berat. Tieto miesta vám umožnia ďalšie objavovanie albánskej histórie a kultúry a rozšíriť vaše dobrodružstvo.

Na záver môžeme povedať, že Albánsko a Butrint majú čo ponúknuť každému, kto má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Tento malý kúsok Balkánu je však stále veľmi neprestúpený a neobjavený, čo znamená, že si tu môžete užívať menej preplnené a autentické zážitky. Nech už ide o objavovanie starovekých ruín alebo relaxovanie na pláži, dovolenka v Albánsku a Butrinte vám poskytne nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Albánsko Pishat e Butrintit


Albánsko je jednou z najkrajších krajin, ktoré si môžete na Balkáne užiť. Jeho bohatá kultúra a prírodné krásy pritiahli turistov z celého sveta. Medzi najobľúbenejšie destinácie patria Butrint a jeho okolie. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v tejto oblasti je Pishat e Butrintit.

Pishat e Butrintit je malé letovisko, nachádzajúce sa na juhu Albánska, asi 18 kilometrov južne od mesta Saranda. Toto letovisko je obľúbené medzi turistami kvôli svojej blízkosti k národnému parku Butrint, ktorý je zároveň chráneným svetovým kultúrnym dedičstvom UNESCO.

Ubytovanie v Pishat e Butrintit ponúka rôzne možnosti. Ak si želáte luxusný pobyt, môžete sa ubytovať v jednom z hotelov alebo rezortov, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete na príjemnú dovolenku. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s výhľadom na more, bazény, wellness centrá a reštaurácie s albánskou a medzinárodnou kuchyňou. Môžete sa tešiť na vynikajúcu obsluhu a starostlivosť.

Ak dávate prednosť niečomu menej náročnému, existuje mnoho súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať. Tieto apartmány sú väčšinou dobre vybavené a ponúkajú vám dostatok súkromia. Mnoho z nich má vlastné pláže, kde si môžete užívať slnko a more.

Okolie Pishat e Butrintit je ako raj pre milovníkov prírody. Národný park Butrint je známy svojimi archeologickými nálezmi a krásnymi prírodnými scenériami. Môžete sa vydal na prechádzku po starodávnych ruínach a objavovať históriu tejto oblasti. Okrem toho môžete navštíviť aj jazerá a rieky v blízkosti, kde si môžete užiť vodné športy a rybolov.

Pishat e Butrintit je tiež ideálnou východiskovou stanicou na preskúmanie okolitých miest, ako je napríklad mesto Saranda. Saranda je živé a rušné prímorské mesto, ktoré ponúka rôzne možnosti zábavy a reštaurácie. Môžete sa prejsť po malebnom nábreží, vychutnať si tradičné albánske jedlo v miestnych reštauráciách a nakúpiť suveníry.

Pishat e Butrintit je miesto, kde si môžete skutočne oddýchnuť a užiť si pokoj a krásu albánskeho pobrežia. S jeho bohatou kultúrou a prírodnými zázrakmi je to skvelá voľba pre dovolenku. Nezáleží na tom, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo súkromný apartmán, určite si vychutnáte všetko, čo Pishat e Butrintit a jeho okolie ponúkajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Pishat e Butrintit


1. Čo je Butrint?

Butrint je archeologická lokalita v Albánsku, ktorá bola kedysi antickým mesto-k štátu.

2. Koľko stojí vstup na Butrint?

Vstup na Butrint stojí 700 lek (asi 5€) pre dospelých a 350 lek (asi 2,5€) pre deti a študentov.

3. Aké sú otváracie hodiny Butrintu?

Butrint je otvorené od 1. apríla do 31. októbra každý deň od 8:00 do 19:00 hod. Od 1. novembra do 31. marca sa otváracie hodiny menia na 8:00 do 17:00 hod.

4. Existuje v Butrinte úschovňa vecí?

Áno, vstupnou bránou sa nachádza veľká úschovňa vecí. Môžete si tu nechať veci, ktoré nechcete nosiť so sebou na prehliadku.

5. Do Butrintu môžem vstúpiť so psom?

Nie, so psami do Butrintu vstupovať nesmiete.

6. Je v Butrinte možné viesť predaj suvenírov?

Áno, v Butrinte je niekoľko miest, kde sa dajú kúpiť suveníry ako napríklad tričká, magnetky alebo anticko-nové náušnice.

7. Ktorý je najlepší spôsob, ako sa dostať do Butrintu?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Butrintu, je automobilom alebo taxíkom.

8. Je v Butrinte k dispozícii bezplatné wifi pripojenie?

Áno, v celom areáli Butrintu je k dispozícii bezplatné wifi pripojenie.

9. Môžem v Butrinte viesť piknik?

Nie, piknik v areáli Butrint nie je povolený.

10. Kde sa nachádzajú najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte?

Najvýznamnejšie archeologické zvyšky v Butrinte sú napríklad divadlo, chrám Asclepia, baptisterium alebo baptistéria, rímska ťažobná technológia, ktorá zahrňuje acueducts a rímske kúpele.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky