Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Angola Kissama National Park

Dovolenka Angola Kissama National Park


Angola je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho krásnych miest na objavovanie a dovolenku. Jedným z týchto miest je Kissama National Park.

Kissama National Park sa nachádza asi 70 km juhozápadne od angolskej hlavného mesta Luanda a je jedným z najväčších národných parkov v krajine. Tento park bol vyhlásený za chránené územie v roku 1938 a ponúka návštevníkom jedinečnú prírodnú a divokú krajinu.

Park je domovom mnohých druhov zvierat vrátane slonov, lesov a ďalších zvierat. Okrem toho ponúka krásne scenérie a priestor pre turistiku a objavovanie. Návštevníci môžu stráviť čas sledovaním divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí, ako aj pozorovaním rôznych druhov vtákov a iných živočíchov.

Park ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už sa rozhodnete pre táborisko, chatu alebo hotel. Mnoho z týchto miest ponúka aj možnosti prehliadok a safari a niektoré poskytujú aj výlety na koni alebo služby znalcov, ktorí vám poskytnú informácie o miestnej flóre a faune.

Medzi hlavné atrakcie parku patrí návšteva oblasti Dom Baculo, ktorá je domovom veľkej populácie slonov. Táto oblasť je známa aj ako "školka slonov" a návštevníci majú možnosť sledovať a pozorovať správanie týchto ohromných tvorov.

Pre tých, ktorí majú radi vodné aktivity, park ponúka aj rieku Kwanza, kde si môžete užiť loď alebo kajakovú jazdu a objavovať jeho krásu a divoké scenérie.

Cestovanie do Kissama National Park vyžaduje dobrou prípravu a plánovanie, pretože infraštruktúra v tejto oblasti je občas obmedzená. Je dôležité si zabezpečiť vhodné poistenie a prípadne aj sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť s navigáciou a zabezpečením výletov v parku.

Ak hľadáte dobrodružnú a jedinečnú dovolenku v Angole, Kissama National Park je skvelou voľbou. S jeho krásnou prírodou a rôznymi možnosťami na sledovanie divých zvierat a aktívnym oddychom vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Angola Kissama National Park


1. Čo je Angola Kissama National Park?
Angola Kissama National Park je národný park nachádzajúci sa v Angole, konkrétne v provincii Luanda.

2. Ako sa dostanem do národného parku Angola Kissama?
Najjednoduchší spôsob pre dosiahnutie národného parku Angola Kissama je automobilom z hlavného mesta Luanda. Cesta trvá približne 1-2 hodiny.

3. Aká je veľkosť národného parku Angola Kissama?
Národný park Angola Kissama má rozlohu približne 9 960 štvorcových kilometrov.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v národnom parku Angola Kissama?
V národnom parku Angola Kissama môžete pozorovať množstvo divých zvierat, vrátane slonov, levov, zebier, žiráf, a mnoho ďalších.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Angola Kissama?
Národný park Angola Kissama je najlepšie navštíviť počas suchého obdobia, ktoré trvá od mája do októbra. V tomto období je lepšia možnosť pozorovať zvieratá, pretože majú tendenciu zahŕňať okolie vodných zdrojov.

6. Aké sú aktivity, ktoré môžem v národnom parku Angola Kissama vykonávať?
V národnom parku Angola Kissama môžete vykonávať rôzne aktivity, ako je safari jazdenie, pozorovanie vtákov, fotografovanie prírody a zvierat, a turistika.

7. Ako sa môžem ubytovať v národnom parku Angola Kissama?
V národnom parku Angola Kissama sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a hotelov. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred.

8. Môžem si v národnom parku Angola Kissama postaviť stan?
Áno, v národnom parku Angola Kissama sú k dispozícii kempy, kde môžete postaviť stan.

9. Môžem si v národnom parku Angola Kissama posielať jedlo a vodu?
Nie, nie je povolené posielať jedlo a vodu do národného parku Angola Kissama. Odporúča sa si toto zabezpečiť vopred.

10. Je v národnom parku Angola Kissama možnosť stravovania?
Áno, v národnom parku Angola Kissama nájdete reštaurácie a bufety, kde si môžete vychutnať jedlo a nápoje.


Letenka Angola Kissama National Park


Angola je krajina bohatá na prírodné krásy a jedným z najznámejších národných parkov v krajine je Kissama National Park. Toto obrovské chránené územie sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Luanda a ponúka návštevníkom úžasné príležitosti na pozorovanie divokých zvierat a objavovanie unikátnych ekosystémov.

Ak túžite zažiť nezabudnuteľnú dovolenku spojenú s prírodnou krásou a vzrušujúcimi zážitkami, letenka do Angoly a návšteva Kissama National Park je určite tou správnou voľbou. Z letiska v Luande je Park dostupný cestou autom, alebo môžete si zarezervovať letecký prelet nad parkom a obdivovať jeho krásu z vtáčej perspektívy.

Kissama National Park je domovom mnohých divých zvierat, vrátane antilôp, lesov, levov, hyen, zebier a mnohých ďalších. Najvzácnejším obyvateľom parku je slon africký, ktorý kedysi pustošil toto územie. Vďaka programu reintrošpekcie však dnes so slonmi môžete prísť oči v oči a sledovať ich voľný pohyb po parku, čo je jedinečný zážitok.

Okrem divokých zvierat ponúka park aj nádhernú prírodnú scenériu. V jeho území sú roztrúsené jazerá, rieky a bažiny, ktoré ponúkajú domov pre rôzne druhy vtákov a ďalších vodných živočíchov. Milovníci vtáctva sa určite tešia na možnosť skryté pozorovanie vzácnych druhov, ako sú pelikány, plameňáky či dravce.

Čo sa týka možnosti ubytovania, v okolí parku sú dostupné rôzne možnosti. Od exkluzívnych safari lodží, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a výhľad na savanu, až po stany a kempovanie pre tých, ktorí túžia zažiť prírodu v plnej jej kráse.

Návšteva Kissama National Park je nielen príležitosťou na zoznámenie sa s africkou divokou faunou, ale aj príležitosťou na podporu ochrany týchto ohrozených druhov a ich životného prostredia. Park a jeho správa sú zamerané na ochranu a obnovu ekosystému a vytváranie udržateľného prostredia pre divoké zvieratá.

Letenka do Angoly a návšteva Kissama National Park je vynikajúcou príležitosťou na dobrodružstvo v exotickom prostredí, objavovanie divokých zvierat a preskúmanie jedinečných prírodných krás. Neustále sa meniace scenérie, vzrušujúce stretnutia s divokými zvieratami a nezabudnuteľné zážitky zabezpečia, že vaša dovolenka bude jednou z tých, na ktoré sa budete spomínať ešte dlho po návrate domov. Nezmeškajte túto príležitosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v Kissama National Park v Angole.


Ubytovanie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park je jedným z najvýznamnejších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa nachádza v juhozápadnej časti Angoly a je vyznačovaný rozsiahlymi územiami obývanými zvieratami ako slony, levovia, krokodíly, nosorožce, bantengy, zebry, hyeny a mnoho ďalších.

Ubytovanie v Kissama National Park je skvelým zážitkom pre návštevníkov, ktorí chcú stráviť niekoľko dní vo vnútri parku a preskúmať jeho divoké krajiny. Park ponúka rôzne typy ubytovania, ktoré zahŕňajú kempy a stany vo vnútri parku, aj luxusnejšie reštauračné chaty.

Jedným z populárnych kempov v národnom parku je Camping Site Malembo. Kemp sa nachádza v malebnom lesnatom prostredí s nádherným výhľadom na rieku Kwanza. V týchto stanoch nájdete všetko potrebné pre príjemný pobyt, ako sú posteľné prádlo, prúdy a tiež kuchynské zariadenie vrátane grilov.

Ak hľadáte viac luxusu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v reštauračnej chate. Najobľúbenejšou chatou je Kissama Lodge, ktorá sa nachádza na brehu rieky Kwanza. Táto reštauračná chata má k dispozícii kvalitné izby a priestrannú terasu s výhľadom na okolitú krajinu.

Ubytovanie v Kissama National Park Vám umožňuje preskúmať jednu z najdôležitejších oblastí Áfriky pre ochranu divočiny a zároveň si dopriať dobrodružné a nezabudnuteľné zážitky. Návštevníkom odporúčame, aby si pred cestou rezervovali ubytovanie vopred, aby sa vyhli sklamaniam.

Celkovo, ubytovanie v African Kissama National Park je určite jeden z najlepších spôsobov, ako stráviť dovolenku v Angole. Okrem nádherného prostredia a zaujímavých zvierat ponúka park rôzne možnosti na výlety, prechádzky a rybolov. Ak máte radi prírodu, určite by ste mali zvážiť návštevu tohto nádherného miesta.


Počasie Angola Kissama National Park


Angola Kissama National Park leží na juhu Angoly a je jedným z najväčších parkov na africkom kontinente. Tento národný park sa rozprestiera na ploche takmer 10 000 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Počasie v Angole Kissama National Park sa mení v závislosti od ročného obdobia. V období sucha, ktoré trvá od mája do októbra, je počasie veľmi horké a suché. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia a veľa rastlín a zvierat sa musí prispôsobiť minimálnemu množstvu vody. V tomto období je veľa doporučení pre návštevníkov, aby si so sebou priniesli dostatok vody na pitie a chránili sa pred slnkom.

Avšak počas obdobia dažďov, ktoré trvá od novembra do apríla, sa situácia dramaticky mení. V tomto období dôjde k mnohým záplavám, pôda sa zvlhne a národný park sa premení na zelené a plné života miesto. Rieky a prístavy sa zväčšia s vysokými prúdmi a to prináša možnosť vidieť rôzne vodné zvieratá. Taktiež sa objaví obrovské množstvo vtáctva, ktoré prilákajú návštevníkov zo všetkých častí sveta.

Angola Kissama National Park je určite miesto, ktoré by mal navštíviť každý milovník divokej prírody. Pozorovanie zvierat je možné nielen od jazdy v aute, ale aj cez prechádzky a rôzne iné aktivity, ktoré sú ponúkané v parku. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Angola Kissama National Park, nikdy vám nedostane možnosť užiť si unikátnu prírodnú krásu tohto miesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky