Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Arménsko Goshavank

Počasie Arménsko Goshavank


Arménsko, krajina východnej Európy a západného Ázie, je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou krajinou. Nachádza sa v južnom Kaukazskom regióne a je obklopené susedmi ako Gruzínsko, Irán, Azerbajdžan a Turecko. V rámci tejto fascinujúcej krajiny sa nachádza mnoho malých dedín a miest, ktoré majú svoje jedinečné charakteristiky a prínosy. Jedným z týchto malých miest v Arménsku je Goshavank.

Goshavank je historická dedinka situovaná v provincii Tavuš, na severe Arménska. Toto malé a tiché mestečko je známe predovšetkým vďaka svojmu kláštoru, ktorý je jedným z najvýznamnejších kultúrnych pamiatok v kraji. Kláštor bol postavený v 12. storočí a je príkladom arménskej architektúry z tohto obdobia.

Okrem historického kláštora má Goshavank aj jedinečné prírodné scenérie a skvosty počasia. Arménske počasie je ovplyvnené jeho geografickou polohou a reliéfom. Goshavank sa nachádza v horách a obklopený bujnou zelenou prírodou.

Počasie v Goshavank je zmiešané, s výraznými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Letá sú teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C a častými obdobiami dažďa. Práve počas tohto obdobia si turisti môžu vychutnať krásu miestneho počasia a prírody. Jeseň je postupne chladnejšia s teplotami klesajúcimi na priemerných 15 °C. To je obdobie, kedy sa lístie mení na rôzne odtiene žltej, oranžovej a červenej farby, čo poskytuje jedinečnú a farebnú atmosféru.

Zimy v Goshavanku sú chladné, s priemernými teplotami okolo -5 °C a mnohými snehovými prehánkami. Toto obdobie je obľúbené medzi milovníkmi zimných športov, ktorí sa môžu vydať na lyžiarske zjazdovky a zamraziť svoje srdcia v kráse tejto zasneženej krajiny. Jarné obdobie je chladnejšie s priemernými teplotami okolo 10 °C a je nádherné sledovať, ako sa príroda prebúdza po zime.

Okrem krásneho kláštora a dynamického počasia je Goshavank tiež známy svojím bohatým folklórom, umením a remeslami. Turisti môžu navštíviť rôzne trhy, aby si zakúpili tradičné arménske výrobky ako ručne vyrobené šperky, tkané výrobky, keramiku a iné.

Vzhľadom na svoje unikátne prírodné a kultúrne dedičstvo je Goshavank nevyhnutnou zastávkou pre každého návštevníka Arménska. Bez ohľadu na ročné obdobie, táto malá dedina ponúka neuveriteľné zážitky vďaka svojmu počasiu, histórii a prírode.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Goshavank


Arménsko Goshavank je historický kláštor nachádzajúci sa v Arménsku. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Goshavanku:

1. Kde sa nachádza Goshavank?
Goshavank sa nachádza v Ázerbajdžanskej provincii Tavuš, v Arménsku.

2. Kedy bol postavený Goshavank?
Goshavank bol postavený v 12. storočí, približne v rokoch 1188-1191.

3. Kto založil Goshavank?
Kláštor Goshavank založil významný arménsky učenec a svätec Mkhitar Gosh.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Goshavanku?
Medzi hlavné atrakcie Goshavanku patria svätyňa Surb Astvatsatsin, malý pesiár, umelohmotná knižnica, zvonica a elegantná kamenná chodba.

5. Aká je dôležitosť Goshavanku v arménskej histórii?
Goshavank je jedným z najdôležitejších historických a kultúrnych pamiatok v Arménsku. Je to miesto veľkej náboženskej, vzdelávacej a literárnej činnosti.

6. Ako sa dostanem do Goshavanku?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Goshavanku, je cestovať automobilem alebo autobusom z hlavného mesta Jerevanu. Vzdialenosť je približne 120 km a cesta trvá približne 2,5 hodiny.

7. Existuje nejaký vstupný poplatok do Goshavanku?
Áno, na vstup do Goshavanku sa platí vstupný poplatok. Cena sa môže líšiť v závislosti od sezóny a návštevníkov (miestni obyvatelia, turisti, študenti).

8. Aké sú otváracie hodiny Goshavanku?
Goshavank je obvykle otvorený pre verejnosť od skorého rána do neskorého popoludnia, každý deň okrem pondelka.

9. Môžem v Goshavanku nájsť ubytovanie?
Áno, v okolí Goshavanku je niekoľko hotely a penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov.

10. Je Goshavank stále aktívny kláštor?
Nie, Goshavank už nie je aktívny kláštor. Je to historická pamiatka, ktorá je dnes využívaná na kultúrne a náboženské podujatia.


Dovolenka Arménsko Goshavank


Arménsko patrí medzi krajiny s bohatou históriou a kultúrou, ktorú môžete spoznať aj počas dovolenky. Ak hľadáte skvelé miesto, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň objavovať krásy tejto krajiny, určite by ste sa mali vybrať do Goshavank.

Goshavank je historický kláštor, ktorý sa nachádza v Arménsku, v južnej časti obce Gosh. Kláštor bol založený v 12. storočí a dodnes je tu zachovaných množstvo pozostatkov z tejto doby. Goshavank je jedným z najdôležitejších turistických miest v Arménsku, a preto je ideálnou voľbou pre dovolenku.

Okrem historického kláštora si môžete v Goshavanku užiť aj neopakovateľnú prírodu a romantické prostredie. Okolie kláštora je pokryté zelenou a nádhernou prírodou, ktorá vám umožní relaxovať a vychutnať si kľud v Arménsku. V blízkosti Goshavanku je aj Národný park Dilijan, ktorý je známy svojimi krásnymi lesmi, riečkami a jazierami.

Okrem toho je Goshavank aj súčasťou Echmiadzinska, ktorý je vyhlásený za kultúrne dedičstvo UNESCO. Z Goshavanku sa môžete tiež vybrať po pešej turistickej trase, ktorá vás zavedie do Kráľovského kaňonu, kde nájdete množstvo vodopádov a zaujímavých prírodných útvarov.

Ak by ste sa chceli do Goshavanku vybrať, odporúča sa vám vybrať termín medzi júnom a septembrom, keď je tu príjemné letné počasie. Počas vášho pobytu tu si môžete snadno nájsť ubytovanie, reštaurácie alebo obchody, kde si môžete kúpiť suveníry z Arménska.

Celkovo je Goshavank ideálnym miestom pre dovolenku, ktorá vám umožní objaviť krásu Arménska a zároveň relaxovať a užívať si prírodu. Okrem toho tu môžete získať skvelé záznamy na fotografiách a vydobyť si pamätné zážitky. Preto by ste si túto destináciu nemali nechať ujsť a vybrať sa sem na dovolenku.


Letenka Arménsko Goshavank


Goshavank, situovaný v Arménsku, je jedným z najstarších kláštorov v krajine a patrí medzi najdôležitejšie historické a kultúrne pamiatky Armenianskej apoštolovej cirkvi. Kláštor sa nachádza v dedinke Gosh, v blízkosti mesta Dilijan. Jeho založenie sa datuje až do 12. storočia a bolo dielom významného arménskeho učenca a filozofa Mkhithara Goshu.

Goshavank je miestom náboženského a vzdelávacieho významu v Arménsku. Kláštor je známy svojou bohatou históriou a unikátnou architektúrou. Jeho stavba obsahuje mnoho rôznych typov arménskych chrámov a budov, ktoré majú vplyv na jeho krásu a jedinečnosť.

Jednou z hlavných atrakcií kláštora je jeho veľkolepá socha mesiáša, Palas Christus, ktorá sa nachádza na vchode do Goshavanku. Táto socha je považovaná za jeden z najdôležitejších gotických artefaktov v Arménsku a je obľúbeným miestom pre fotografov a turistov.

Okrem úchvatnej architektúry a umeleckých diel je Goshavank tiež známy svojím vzdelávacím významom. Kláštor zostal centrom prístupu k vzdelaniu a kultúre pre obyvateľov mesta Dilijan a okolitých regiónov. Patrí sem aj jeden z najstarších arménskych univerzitných kolegií, ktorý ponúka vzdelanie v oblasti humanitných vied a umenia.

Pri návšteve Goshavanku sa turisti môžu pohybovať medzi historickými budovami, ktoré sú bohato zdobené kameňom a jemnými vyrezávanými detailmi. Interiér chrámu prináša pocit pokoja a pokory, s množstvom ikon a nádhernými nástennými maľbami, ktoré odrážajú bohaté duchovné dedičstvo Arménska.

Okrem historického významu a kultúrnych hodnôt, Goshavank je obklopený úchvatnou prírodou, čo z neho robí aj skvelý cieľ pre milovníkov prírody. Jeho poloha v hornej časti lesa ponúka úžasné výhľady a možnosti pre turistov, ako sú turistika, pikniky a prechádzky.

Ak plánujete cestu do Arménska, návšteva Goshavanku by mala byť na vašom zozname. Tento nádherný kláštor je nielen miestom duchovného a vzdelávacieho významu, ale aj dokonalým miestom na objavovanie histórie, umenia a prírody Arménska.


Ubytovanie Arménsko Goshavank


Arménsko, známe svojou bohatou históriou a kultúrou, je domovom mnohých krásnych a historických pamiatok. Jednou z týchto pamiatok je aj kláštor Goshavank, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou arménskeho dedičstva.

Kláštor Goshavank sa nachádza v malebnej obci Gosh v provincii Tavuš, v severovýchodnom Arménsku. Jeho vznik sa datuje do 12. storočia, keď bol postavený zakladateľom arménskeho kráľovstva, kráľom Hethumom I. Kingom. Je pomenovaný po jeho učiteľovi - bohoslovovi Mkhitarovi Goshovi.

Tento kláštor je známy svojou jedinečnou architektúrou, ktorá kombinuje arménske a grécke vplyvy. Má niekoľko zlatých kupôl, tzv. vrcholových krížov, ktoré sú charakteristické pre arménske kostoly. Kláštor je tiež bohatý na fresky, ktoré sú pekne zachované a zachytávajú biblické scény a svätých. Je to jedinečný príklad arménskeho stredovekého umenia.

Goshavank je tiež útočiskom pre mnohých kedysi vyškolených mníchov a vedcov, ktorí sa zaoberali vzdelávaním a uchovávaním arménskeho jazyka a kultúry. Kláštor je stále aktívny a slúži ako miesto modlitieb a duchovného rozvoja pre mníchov.

Pre turistov a návštevníkov, ktorí sa rozhodnú navštíviť kláštor Goshavank, je v okolí ponúkané ubytovanie. Nachádza sa tu niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú pohodlné a bezpečné prostredie. Tieto ubytovacie zariadenia majú rôzne typy izieb, aby uspokojili potreby a preferencie návštevníkov.

Po prehliadke kláštora sa návštevníci môžu venovať aj inej turistickej atrakcii v blízkosti Goshavanku. Jednou z nich je jaskyňa Lastiver. Táto jaskyňa je známa svojimi kaskádovitými vodopádmi, čo je jedinečné v Arménsku. Je to ideálne miesto na prechádzky a únik od rušného života mesta.

Okrem toho môžu turisti tiež objaviť krásu okolitých prírodných miest, ako sú rieky, jazerá a hory, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na turistiku a vychutnávanie si prírody.

Navštívenie Goshavanku je určite nezabudnuteľnou skúsenosťou. Je to miesto, kde história a kultúra zapôsobia na každého návštevníka. Ak plánujete cestovať do Arménska, nevynechajte túto nádhernú pamiatku a zarezervujte si ubytovanie v Goshavanku, aby ste mohli zažiť pravý duch tejto úžasnej lokality.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky