Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Arménsko Jerevan (hlavné mesto)

Dovolenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Arménsko je krajina s bohatou históriou, kultúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Arménsku, určite nevynechajte jeho hlavné mesto Jerevan.

Jerevan je jedno z najstarších kontinuálne obývaných miest na svete a leží na križovatke európskej a ázijskej kultúry. Jeho centrum tvorí obrovský námestie Republiky, kde sa nachádza aj symbol mesta - veľkolepá fontána Vodný tanec. Na námestí si môžete vychutnať atmosféru miestnych kaviarní a obchodov s tradičným arménskym tovarom.

V Jerevane sa nachádza mnoho historických pamiatok, vrátane katedrály Etchmiadzin, ktorá je zároveň najstaršou kresťanskou katedrálou na svete. Inými zaujímavými miestami sú napríklad modrý mešita, katedrála sv. Gregora a veľký akvadukt.

Ak sa chcete ponoriť do histórie a kultúry Arménska, mali by ste určite navštíviť Ajchpárk - pamätník genocídy, ktorý bol postavený na pamiatku 1,5 milióna Arménov, ktorí zahynuli počas genocídy v roku 1915. Okrem toho môžete navštíviť Ajntap - najstaršie tradičné armeňské mesto, ktoré je už od roku 1968 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

V Arménsku a Jerevane nájdete aj mnoho moderných a zaujímavých miest, ako sú napríklad park Kaskád s múzeom současného umenia, ktoré je umiestnené v mohutnej budove s terasami a fontánami. Veľa zábavy si môžete nájsť aj v reštauráciách s tradičnou arménskou kuchyňou, ktorá si zachováva miestne, autentické chute.

Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan patria medzi najkrajšie destinácie na svete. Toľko histórie, kultúry a krásy si v priebehu jednej dovolenky nezažijete nikde inde. Ak sa ešte rozhodnete pre dovolenku v Jerevane, nie je sa čoho báť - vstup Arménska do EÚ výrazne zjednodušil možnosti cestovania v theňo krajine. Stačí si pozrieť dostupné lety, zarezervovať si ubytovanie a vybrať sa objavovať krásy Arménska.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza Jerevan?
Jerevan je hlavným mestom Arménska a nachádza sa v južnej časti krajiny.

2. Koľko obyvateľov má Jerevan?
Podľa odhadov má Jerevan populáciu približne 1,1 milióna obyvateľov.

3. Aké sú najdôležitejšie pamiatky v Jerevane?
V Jerevane sa nachádza mnoho dôležitých pamiatok, vrátane Katedrály Svätého Gregora Ilumindátora, Kaskády, Republikového námestia a pamätníka Genocídy Arménov.

4. Aké je podnebie v Jerevane?
Jerevan má kontinentálne podnebie, s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú od -10 °C v zime až po 40 °C v lete.

5. Ako sa môžem dopraviť do Jerevanu?
Do Jerevanu je možné sa dostať letecky, cez letisko Zvartnots, ktoré sa nachádza len niekoľko kilometrov od mesta. Okrem toho je možné prísť aj vlakom, autom alebo autobusom.

6. Aké sú tradičné jedlá v Jerevane?
Tradičnou arménskou kuchyňou sú napríklad khachapuri (kruhový chlieb so syrom), dolma (plnené listy viniča), khorovats (grilované mäso) a lavash (tenký chlieb).

7. Aké sú obľúbené aktivity a atrakcie pre turistov v Jerevane?
Turisti môžu navštíviť múzeá, ako napríklad Arménske národné múzeum, obdivovať architektúru a pamiatky, nakupovať na trhoch alebo relaxovať v parkoch.

8. Aké je hlavné námestie v Jerevane?
Hlavným námestím v Jerevane je Republikové námestie, ktoré je centrom mesta a miestom, kde sa konajú rôzne verejné akcie a oslavy.

9. Aké je hlavné športové podujatie v Jerevane?
Jerevan je známe aj pre svoj futbalový klub FC Ararat Jerevan, ktorý sa účastní arménskej futbalovej ligy a jeho domovským ihriskom je Stadion Hrazdana.

10. Kedy je najlepší čas na návštevu Jerevanu?
Najlepší čas na návštevu Jerevanu je v jarnej a letnej sezóne (od apríla do septembra), keď je počasie teplé a slnečné.


Počasie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, sa nachádza v západnej časti krajiny a je jedným z najkrajších a najstarších miest regiónu Kaukazu. Jeho klima je kontinentálne, s mierne teplými letami a chladnými zimami.

Leto v Jerevane je teplé a suché, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 36 ° C v júli. Nočné teploty sa pohybujú okolo 18 ° C, čo umožňuje miestnym obyvateľom aj návštevníkom vychutnať si príjemné letné večery. Vybavenie vhodného letného oblečenia, slnečných okuliarov a opaľovacieho krému je nevyhnutné, pretože slnko svieti počas tohto obdobia intenzívne.

Jerevan je známy aj svojimi dážďmi, najmä v lete a na jeseň. Najviac zrážok spadne v máji a júni, kedy sú pravidelné búrky. Počasprávny dážd neprekáža, pretože okrem osvieženia pridá príjemnú vôňu kvetov a zelených častí mesta.

Zima v Jerevane je studená a suchá, s priemernými minimálnymi teplotami okolo -6 ° C v januári. Počas tejto doby sa mesto mení na zasnežené kúzlo a prinaša radosť všetkým, ktorí milujú zimné športy. Turisti sa radi vyberajú na turistické túry v malebných horách Arménska, ako napríklad horu Ararat.

Jerevan je známy svojou slnečnou krajinou a je miestom, kde príroda a kultúra žijú v harmónii. Svojim návštevníkom poskytuje jedinečný zážitok z prechádzky mestom, kde sa kombinuje staroveká architektúra s modernými stavbami. Dochádzka okolo kresťanských kostolov a kláštorov je rovnako nezabudnuteľným zážitkom.

Celkovo môžeme povedať, že Jerevan má príjemné podnebie pre návštevníkov počas letných mesiacov a ponúka krásne scenérie v zime. Bez ohľadu na ročné obdobie, kedy sa rozhodnete navštíviť toto úžasné mesto, určite nebudete sklamaní.


Letenka Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Ak hľadáte zaujímavé miesto pre svoj ďalší výlet, Arménsko a jeho hlavné mesto Jerevan sú skvelou voľbou. A aby ste ušetrili čas a peniaze, odporúčame vám zohnať si letenku.

Letenky z rôznych miest sveta do Jerevanu sa dajú zohnať za relatívne nízku cenu, a to aj počas najfrekventovanejších mesiacov od mája do septembra.

Jerevan, ktorý je jedným z najstarších opevnených miest na svete, je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Je to miesto plné pamiatok, ktoré vás určite zaujme a zapamätáte si ho na celý život.

Jerevan je tiež ideálnym východiskovým bodom pre návštevu aj ďalších zaujímavých miest v Arménsku, ako sú napríklad kláštory Haghpat, Sanahin a Tatev alebo ďalšie mestá ako Goris a Dilidžan.

Po prílete na letisko v Jerevane sa môžete dostať do centra mesta rôznymi spôsobmi. Najjednoduchší spôsob je využiť miestny taxík, no môžete vyskúšať aj miestne autobusy alebo metro.

V centre mesta nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry či miestne pochúťky. Ďalšou zaujímavosťou je aj socha Matky Arménska, ktorá sa nachádza na kopci a ponúka nádherný výhľad na celý mesto.

Jerevan a celé Arménsko vám ponúkajú nielen historické pamiatky a zážitky, ale aj krásnu prírodu a zaujímavú kuchyňu. Preto neváhajte a zohnajte si svoju letenku do Arménska ešte dnes. Budete mať možnosť mnoho skvelých zážitkov a spomienok, ktoré si zapamätáte navždy.


Ubytovanie Arménsko Jerevan (hlavné mesto)


Jerevan, hlavné mesto Arménska, je jedným z najkrajších miest v Kaukaze. Svojim návštevníkom ponúka množstvo pamiatok, veľké množstvo reštaurácií a kaviarní, ako aj útulné a luxusné hotely. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Jerevane.

1. Grand Hotel Yerevan - Luxusné ubytovanie

Grand Hotel Yerevan je jedným z najluxusnejších hotelov v Arménsku. Tento historický hotel, ktorý bol postavený v roku 1926, sa nachádza v samotnom centre mesta a ponúka svojim hosťom komfortné a luxusné ubytovanie. Každá z 104 izieb hotela je útulne vybavená a má k dispozícii moderné zariadenia. Okrem toho hostia môžu využiť fitness centrum, spa a saunu.

2. Tufenkian Historic Yerevan Hotel - Pre milovníkov histórie

Tento elegantný hotel Tufenkian Historic Yerevan Hotel sa nachádza v histórickej časti mesta a ponúka svojim návštevníkom nezabudnuteľný pobyt s príchuťou histórie. Hotel sa skladá z niekoľkých budov, z ktorých každá je prispôsobená podľa štýlu a charakteru regiónu. Izby sú obohatené o prvky arménskej kultúry a designu a každá z nich je vybavená kvalitným zariadením. Hostia si môžu vychutnať aj chutné arménske jedlá v reštaurácii hotelu.

3. Hyatt Place Yerevan - Moderné ubytovanie

Hyatt Place Yerevan ponúka moderné a elegánne ubytovanie, ktoré sa nachádza v centrálnej časti mesta. Tento hotel má na výber 95 izieb, ktoré sú vybavené súčasným zariadením. Každá izba má elegantné nábytok a luxusné postele so závesmi v arménskom štýle. Tento hotel navyše ponúka hostiam aj kaviareň a bar, kde si môžu vychutnať nápoje a jedlá.

4. Republica Hotel Yerevan - Ubytovanie pre každého

Republica Hotel Yerevan ponúka svojim hosťom pohodlné, útulné a moderné ubytovanie a nachádza sa v samom srdci mesta. Hotel ponúka každú z amenít, ktoré by ste mohli požadovať, ako je napríklad kaviareň, bar a večerný klub. Izby sú vybavené súčasným zariadením a sú dostatočne priestranné, aby poskytovali dostatok miesta pre pohodlný pobyt.

5. Diamond House Hotel - Ubytovanie pre tight budget

Ak hľadáte ubytovanie pre tight budget, mali by ste sa pozrieť na Diamond House Hotel. Nachádza sa v samom centre mesta a ponúka lacné a jednoduché izby, ktoré vám poskytnú dostatočný komfort počas pobytu v Arménsku. Hotel ponúka aj kaviareň ako aj prístup k wifi pripojeniu.

V Jerevane nájdete ubytovanie pre každý rodinný rozpočet a každého cestovateľa. Od luxusných hotelov až po ubytovania pre tight budget, Jerevan vás určite neklame. Takže ak cestujete do Arménska, neváhajte a buďte si istý, že si nájdete to správne ubytovanie pre vaše potreby.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky