Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Arménsko Noravank

Letenka Arménsko Noravank


Arménsko je fascinujúcou krajinou plnou histórie, kultúry a nádherných prírodných scenérií. Jedným z najväčších lákadiel tejto krajiny je kláštor Noravank, ktorý sa nachádza v údolí rieky Arpa, v južnej časti krajiny. Navštívenie tohto kláštora je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by si nikto nemal nechať ujsť.

Ak sa rozhodnete navštíviť kláštor Noravank, najlepšie je zvoliť si letenku priamo do hlavného mesta Jerevan. Z Jerevanu je kláštor Noravank vzdialený približne 120 km, čo znamená asi dve hodiny cesty autom. Práve vďaka svojej dostupnosti je Noravank ideálnou destináciou pre milovníkov histórie a architektúry.

Kláštor Noravank bol postavený v 13. storočí a je jedným z najdôležitejších náboženských miest Arménska. Jeho architektonické riešenie je jedinečné a skladá sa z viacerých budov. Najvýznamnejšou je Katedrála svätého Jána Krstiteľa, ktorá je obklopená ďalšími budovami kláštora. Je to nielen náboženský symbol, ale aj architektonický skvost, ktorý je príkladom arménskeho stredovekého stavebného umenia.

Okrem úžasnej architektúry bude návštevníkov pôsobiť aj krása prírodného prostredia, v ktorom sa kláštor nachádza. Údolie Arpa je známe svojimi dramatickými skalnatými útesmi a malebnými vinohradmi. Návštevníci môžu vychutnať nádherný výhľad na tieto scenérie a zároveň si užiť pokoj, ktorý prichádza s odľahlým miestom.

Pri návšteve kláštora Noravank je tiež možné objaviť rôzne historické pamiatky v okolí. V blízkosti sa nachádza ďalší kláštor, Areni, ktorý je známy svojimi unikátnymi freskami. V dedine Areni tiež môžete ochutnať miestne víno a získavať skúsenosti o tradičnom vinárenskom remesle.

Ak sa rozhodnete letieť do Arménska, nezabudnite navštíviť kláštor Noravank. Tento historicky a kultúrne bohatý klenot krajiny vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a panoramatickými výhľadmi. Arménsko a jeho úžasné pamiatky sú pripravené vás uvítať a viesť vás v histórii a kultúre tejto nádherné krajiny.


Ubytovanie Arménsko Noravank


Noravank je malebný kláštor v Arménskom srdci divokého kaňonu Darju, ktorý je známy svojou architektúrou a krásou. Je to jedno z najobľúbenejších miest, ktoré turisti navštevujú pri cestovaní do Arménska.

Kláštor Noravank sa nachádza len 120 kilometrov južne od arménskeho hlavného mesta Jerevan. Jeho poloha je výnimočná, pretože je obklopený malebnou prírodou a úchvatnou skalnatou krajinou. Kláštor je postavený v tesne zúženej doline a jeho červená kamenná architektúra je skutočnou lahôdkou pre oči.

V kláštore Noravank si môžete rezervovať ubytovanie, ktoré sa nachádza priamo v areáli kláštora. Ubytovanie je jednoduché, ale pohodlné a ponúka atmosféru pokojného príbytku v tichom a duchovnom prostredí. Hostia majú možnosť sledovať nádherné východy a západy slnka, ktoré osvetľujú okolité hory a skaly.

Počas pobytu v kláštore Noravank môžete tiež navštíviť jeho historické a kultúrne atrakcie. Prechádzka po kláštore vám umožní objaviť jeho fascinujúce nádheru a jemné detaily. Budete mať možnosť vidieť unikátne fresky, ručne vykladané kamenné podlahy a ikonostasy.

V blízkosti kláštora Noravank sa nachádzajú aj ďalšie zaujímavé miesta, ktoré môžete navštíviť. Medzi ne patrí starobylý kaňon Darja so svojimi strmými útesmi a fascinujúcimi skalami. Taktiež existuje niekoľko vínnych pivníc v okolí, kde si môžete vychutnať miestne vína a kulinárske špeciality.

Ak chcete zažiť nezabudnuteľný pobyt v Arménsku, kláštor Noravank je ideálnym miestom na zastávku. Jeho krása a pokoj vám poskytnú úžasné zážitky a oddych od rušného mestského života. Ubytovanie v kláštore Noravank vám umožní zažiť jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a prírody na jednom mieste.

Ak hľadáte miesto na relaxáciu a obdivovanie nádhery, ubytovanie v kláštore Noravank by malo byť na vašom zozname. Strávte niekoľko dní oddýchajúc v tejto malebnej oáze a zažite kúzlo Arménska v jeho najkrajšej podobe.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Noravank


Arménsko Noravank je jedným z najkrajších kláštorov v Arménsku. Tento kláštor sa nachádza na juhu krajiny, v blízkosti mesta Jermuk.

1. Ako sa dostanem do kláštora Noravank?
Na kláštor môžete prísť autom, autobusom alebo taxíkom. Cesta z hlavného mesta Jerevan trvá približne 2 a pol hodiny.

2. Je možné v kláštore prespať?
V Noravanku nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ale v blízkosti kláštora sa nachádzajú hotely a penzióny, kde si môžete zarezervovať ubytovanie.

3. Je potrebné vstupné do kláštora Noravank?
Nie, vstup do kláštora je pre verejnosť zdarma.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť kláštor?
Najlepší čas na návštevu Noravanku je na jar alebo na jeseň, keď je počasie príjemné a príroda je krásne zafarbená.

5. Aké sú hlavné atrakcie kláštora Noravank?
Hlavnou atrakciou kláštora je jeho architektúra, najmä Katedrála svätého Jovana a kláštorny komplex, ktorý je postavený na úzkych útesoch. Okrem toho tu nájdete aj múzeum a nádherný výhľad na okolitý krajinu.

6. Možno v kláštore Noravank fotografovať?
Áno, fotografovanie je povolené vo vnútri kláštora i v jeho okolí. Alebo prosíme, rešpektujte pokyny personálu a dodržujte pravidlá kláštora.

7. Existuje niečo, čo by som mal vedieť, keď navštívim kláštor Noravank?
Pri návšteve kláštora je potrebné dodržiavať pravidlá kláštora, ako napríklad zohľadnenie oblečenia a ticha v svätých miestach. Vzhľadom k tomu, že je to stále aktívne miesto modlitby, je vhodné prejavovať úctu.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o kláštore Noravank v Arménsku. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať miestnych alebo personálu kláštora.


Počasie Arménsko Noravank


Arménsko je krajina s pestrým klimatickým charakterom. Nachádza sa v západnej časti Európskeho kontinentu, ale vzhľadom na svoju geografickú polohu a vlastnosti, je ovplyvnené aj kontinentálnym klimatickým charakterom.

V dnešnej dobe sa budeme venovať oblasti Noravank, ktorá sa nachádza v južnej časti krajiny. To znamená, že sa nachádza vo veľmi horúcom a suchom klimatickom prostredí plnom rozličných flóry a fauny.

Hlavným klimatickým charakterom, ktorý sa prejavuje v oblasti Noravank je podnebie typu aridného alebo suchého stepi. Vzhľadom na svoju geografickú polohu a prevalentné súkromné klimatické podmienky, sa v tejto oblasti vyskytujú veľké teplotné rozdiely. Zimné mrazy sa pohybujú okolo minus 10 až minus 15 stupňov Celzia a v letných mesiacoch teploty môžu dosiahnuť dokonca až 40 stupňov Celzia.

Tieto vývoje v teplote sú spôsobené vzhľadom na faktory ako solárna aktivita, geografickú polohu a iné. Je zaujímavé, že v južnej časti Arménska, pretože sa nachádza neďaleko hranice s Iránom, ktoré je z faktoru vplyvujúceho na klimatické podmienky silne teplé a sušenie, sa tieto teplotné vývoje značne prejavia.

Okrem teplotných rozdielov možno pozorovať aj výraznú zmieny v zrážkových podmienkach. V oblasti Noravank sa jedná o najsuchšiu oblasť Arménska a v letných mesiacoch môže byť takmer úplne bez zrážok, aj keď niekedy sa vyskytujú krátke búrky.

Vzhľadom na to, že Arménsko je oblast, kde v minulosti boli úspešne pestované poľnohospodárske plodiny, ako sú hrozno, granáty, a dokonca aj ovocie, znamená to, že aj vzhľadom na tieto klimatické charaktery možno v tejto oblasti nájsť zaujímavé pozostatky poľnohospodárskej histórie.

V každom prípade, klimatické podmienky v oblasti Noravank sú pre turistov veľmi lákavé a môžu im ponúknuť jedinečné zážitky v kombinácii s nádhernou prírodou a rozličnými kultúrnymi pamiatkami regiónu.


Dovolenka Arménsko Noravank


Arménsko je jedným z turisticky atraktívnych krajín nachádzajúcich sa v Južnej Európe, v krajine s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Jedným z najkrajších miest, ktoré stojí za návštevu v Arménsku, je nepochybne Noravank.

Noravank je kláštorový komplex nachádzajúci sa v provincii Vajots Dzor v Arménsku, približne 120 km od Armaviru, hlavného mesta krajiny. Tento pútnický cieľ je zároveň aj jedným z najdôležitejších kultúrnych miest Arménska, ktoré sa zapísalo na zoznam Svätého gralu UNESCO.

Kláštor bol postavený v 13. storočí a je známy svojou nádhernou architektúrou a sochárskymi dielami. Jeho hlavnou osobitosťou je unikátna kombinácia arménskeho stredovekého stavebného štýlu a prírodných prvkov. Noravank je obklopený veľkými červeno-hnedými skalnými útesmi, čo mu dodáva pôsobivý a malebný vzhľad.

Komplex sa skladá z dvoch hlavných kostolov - Svätého Bohorodičky a Svätého Karapeta. Oba kostoly majú veľmi bohatú výzdobu, nádherné sochy a oltáre. Ich vnútri sa môžete obdivovať freskami a reliéfmi, ktoré sú príkladom arménskeho umenia a remesiel.

Nielenže Noravank ponúka nádherne zdobené kostoly, ale nachádza sa tu aj malé múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne historické a kultúrne artefakty. Môžete sa tu dozvedieť viac o histórii kláštora a skvelom prínose, ktorý mal pre kultúru Arménska.

Pre tých, ktorí si radi doprajú dobrodružné aktivity, je v okolí Noravanku ponúkaných niekoľko zaujímavých turistických trás. Môžete si vybrať z rôznych vyhliadkových tras, ktoré vás zavedú k malebným vodopádom, jaskyniam a ďalším prirodzeným krásam krajiny. Pre tých, ktorí preferujú adrenalínové zážitky, je tu možnosť prejsť sa paraglidingom nad údolím okolo kláštora a uvidieť nádherný pohľad na krajinu z vtáčej perspektívy.

Ak plánujete návštevu Noravanku, odporúča sa navštíviť ho v letných mesiacoch, keď je počasie priaznivé a turistické trasy sú bezproblémové. Návšteva kláštora je skutočným zážitkom a ponúka jedinečnú príležitosť pre objavovanie krás krajiny a veľkoleposť arménskeho kultúrneho dedičstva.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, navštívenie Noravanku by malo byť nevyhnutnou zastávkou na vašej cestovej trase. Tento magický kláštorový komplex vás určite očarí svojou krásou a históriou, a zanechá vám nezmazateľné spomienky z vašej dovolenky.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky