Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)

Počasie Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Lord Howe Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Tichom oceáne, asi 600 kilometrov východne od austrálskeho pobrežia Nového Južného Walesu. S rozlohou len 14 km² je to malé, ale nádherné miesto, ktoré láka turistov kvôli svojej krásnej prírode a výnimočnému biodiverzitou.

Jednou z najvýznamnejších charakteristík Lord Howe Island je jeho mierna a mierne subtropické podnebie. Ostrov sa nachádza v oblasti známej ako chladiaci efekt East Australian Current (EAC), čo znamená, že teploty sú tu miernych a stabilných počas celého roka.

Teploty v letných mesiacoch (december až február) sa pohybujú okolo 25 až 28 stupňov Celzia, čo je veľmi príjemné pre milovníkov plážového života. V zime (jún až august) teploty mierne klesajú na približne 18 až 20 stupňov Celzia. Tieto teploty poskytujú ideálne podmienky pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť dusnej letnej horúčavu.

Austrálska teritória Lord Howe Island tiež zažíva konštantný vietor, ktorý prichádza z južného a juhozápadného smeru. Tento vietor prispieva k ochladzovaniu ostrova a robí z neho ideálne miesto pre outdoorové aktivity, ako sú surf, kajakovanie alebo windsurfing.

Počasie na Lord Howe Island je do veľkej miery ovplyvňované morskými prúdmi a oblačnosťou. Ostrov je známy svojimi častými jasnými a slnečnými dňami, čo robí zo seba fantastické miesto pre slnečné dovolenky. Obloha často býva modrá a návštevníci majú možnosť pozorovať západy slnka nad nekonečným oceánom.

Menej príjemným fenoménom je silný vietor a občasné dažde. V tomto prípade sú teploty nižšie a pre vlhké podmienky menej vhodné na vonkajšie aktivity. Ostrov však zostáva atraktívnym miestom aj počas týchto období, s množstvom miest, kde si turisti môžu vychutnať jeho exotickú faunu a flóru.

Ak plánujete navštíviť Lord Howe Island, je dôležité si udržiavať povedomie o počasí a upravovať svoje plány podľa výskytu dažďa a vetra. Dôležité je tiež spomenúť, že ostrov je známy svojimi prírodnými rezerváciami a ochranou životného prostredia, takže je dôležité rešpektovať prírodné prostredie a dodržiavať pravidlá ochrany.

Celkovo počasie na Lord Howe Island je zväčša veľmi príjemné, s miernymi teplotami a bohatou prírodou. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať nezabudnuteľný zážitok, ktorý je to takmer dokonalé spojenie s prírodou.


Ubytovanie Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Lord Howe Island je nádherný ostrov nachádzajúci sa v úžine Koralového mora, približne 600 kilometrov východne od pobrežia Nového Južného Walesu v Austrálii. Toto malé, idylické miesto je veľmi obľúbené medzi turistami, ktorí túžia zažiť prírodu, slnečné pláže a pokojnú atmosféru.

Ubytovanie na Lord Howe Island je pre turistov dostupné v rôznych možnostiach, ktoré zodpovedajú rôznym cestovateľským preferenciám a rozpočtom. Ostrov ponúka širokú škálu možností, od luxusných rezortov a hotelov po pohodlné chaty a bungalovy.

Jeden z najobľúbenejších ubytovacích zariadení je Capella Lodge, ktorý sa nachádza na západnom konci ostrova. Tento luxusný rezort ponúka nádherné izby s výhľadom na more a má vlastný bazén. Je ideálny pre tých, ktorí si chcú užiť pohodlie a pokoj ostrova.

Pre tých, ktorí hľadajú útulné ubytovanie vo vnútrozemí ostrova, je tu Pinetrees Lodge. Tento rodinný podnik ponúka priateľskú a neformálnu atmosféru. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú zažiť pohostinnosť miestnych obyvateľov a cítiť sa ako doma.

Na ostrove je aj niekoľko menších a cenovo dostupnejších možností ubytovania. Napríklad Somerset Apartments poskytujú kvalitné ubytovanie vo vybavených apartmánoch. Môžete si vybrať medzi apartmánmi s jednou, dvoma alebo tromi spálňami, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Ak preferujete pobyt v prírode, môžete si vybrať aj táborisko na pláži Nedostupnosť (North Beach). Táborisko ponúka jednoduché kempe, kde si môžete postaviť stan alebo prenajať stany priamo z miestnych poskytovateľov.

Je dôležité mať na pamäti, že ubytovanie na Lord Howe Island je obľúbené a preto je vhodné ho zarezervovať vopred. Ostrov má obmedzený počet návštevníkov, aby sa udržala jeho prirodzená krása a zachovala pokojná atmosféra.

Zakúsení cestovatelia odporúčajú stráviť na ostrove aspoň niekoľko dní, pretože ponúka množstvo aktivít a miest na objavovanie. Lord Howe Island je známy svojimi nádhernými plážami, ktoré sú ideálne pre kúpanie, šnorchlovanie a potápanie. Tu môžete objavovať úchvatný podmorský svet a vychutnávať si krásu korálových útesov.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku a prírodnú krásu, je tu možnosť vyhliadkových prechádzok po národných parkoch na ostrove. Maloobchod Valley Walk je jednou z najobľúbenejších túr, na ktorej môžete skúmať bohatý ekosystém ostrova a pokochávať sa panoramatickými výhľadmi.

Konečne, Lord Howe Island ponúka aj luxusné wellness zážitky. Môžete si vychutnať masáže a špeciálne ošetrenia v luxusných wellness centrách, ktoré ponúkajú miestne rezorty. Tieto služby vám pomôžu upokojiť sa a relaxovať po dni strávenom v prírode.

Nezáleží na tom, či preferujete luxusné ubytovanie alebo jednoduché kampovanie, Lord Howe Island má čosi pre každého. Tento malý kúsok raja na Zemi je miestom, ktoré vás osloví svojou prirodzenou krásou a pokojnou atmosférou.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


1. Kde sa nachádza ostrov Lord Howe Island?
Ostrov Lord Howe Island sa nachádza vo východnej časti Austrálie, konkrétne v štáte Nový Južný Wales.

2. Ako sa dostanem na Lord Howe Island?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať na Lord Howe Island, je letecky z austrálskeho mesta Sydney. Existuje pravidelná letecká linka s krátkym letom, ktorá prepravuje cestujúcich na ostrov.

3. Ktorý je najlepší čas na návštevu ostrova Lord Howe Island?
Ideálny čas na návštevu ostrova Lord Howe Island je v období od októbra do apríla, keď je teplota príjemná a počasie stabilné. V tomto období tiež oceán dosahuje najteplejšiu teplotu, čo je ideálne pre potápanie.

4. Aké aktivity môžem podnikať na Lord Howe Island?
Na ostrove Lord Howe Island je veľa možností na aktívny oddych. Môžete si užiť potápanie a šnorchlovanie v úžasnej koralovej ríši, prechádzku po prekrásnych plážach, turistiku do národného parku a výlety na vrch Mount Gower. Ostrov je tiež ideálny pre rybolov a surf.

5. Kde môžem sa ubytovať na Lord Howe Island?
Na ostrove Lord Howe Island existuje niekoľko hotelov, penziónov a apartmánových komplexov pre ubytovanie. Môžete si vybrať medzi rôznymi kategóriami a štýlmi, v závislosti od vašich preferencií a rozpočtu.

6. Môžem si zapožičať bicykel na ostrove Lord Howe Island?
Áno, je možné si zapožičať bicykel na ostrove Lord Howe Island. Je to skvelý spôsob, ako preskúmať ostrov a objaviť jeho krásy.

7. Je nutné mať víza na návštevu ostrova Lord Howe Island?
Áno, na návštevu ostrova Lord Howe Island je potrebné mať platné víza na vstup do Austrálie. Odporúča sa overiť si výslovne podmienky na stránke austrálskeho ministerstva zahraničných vecí a obchodu.

8. Aké je miestne jedlo a pitie na Lord Howe Island?
Na Lord Howe Island je dostupná široká škála jedál a nápojov. Môžete si vychutnať čerstvé morské plody, miestne chutné špeciality a medzinárodnú kuchyňu. Taktiež je možné ochutnať miestne vínka a iné alkoholické nápoje.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o ostrove Lord Howe Island v Austrálii. Podrobnejšie informácie je vždy vhodné vyhľadať na oficiálnych zdrojoch a webových stránkach, ktoré poskytujú aktuálne informácie o ostrove.


Dovolenka Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Ak hľadáte exotickú a jedinečnú dovolenku, možno by ste mali zvážiť návštevu Lord Howe Islandu, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne pri pobreží Nového Južného Walesu, Austrália. Tento ostrov je známy svojou nezvyčajnou krásou prírody a nedotknutou divokou krajinou.

Lord Howe Island je malý ostrov obklopený tyrkysovými vodami a bielymi piesočnatými plážami. Jeho rozloha je približne 14,5 km², takže je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pokoj a únik od každodenného zhonu. Ostrov je zároveň vyhláseným Svetovým prírodným dedičstvom UNESCO a ponúka rozmanité možnosti vyžitia.

Prvá vec, ktorá vám padne do očí po príchode, je úžasná príroda a biodiverzita ostrova. Môžete sa vydať na nenáročné túry po útesoch, kde obdivujete nádhernú krajinu, ktorá sa strieda medzi palmami a skalami. Na vrchole Mount Gower, ktorý je najvyšším bodom ostrova, si môžete vychutnať panoramatický výhľad na ostrov a okolité more.

Ak ste potápač, potom ste na Lord Howe Islande prišli na správne miesto. Táto lokalita je známa svojimi korálovými útesmi a farebným podmorským svetom. Môžete objavovať rôzne druhy rýb, morských korytnačiek a dokonca aj rôzne druhy veľryb, ktoré prichádzajú v období migrácie. Pre tých, ktorí sa nechcú ponoriť pod hladinu, je tu aj možnosť pre jazdenie na kanoe, šnorchlovanie alebo rybolov.

Ďalšou atrakciou, ktorú Lord Howe Island ponúka, je jeho unikátna faunálna a flóra. Táto oblasť je domovom mnohých vzácnych a endemických druhov, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Napríklad, na ostrove môžete nájsť letiskové pásky, ktoré sú známe tým, že na nich po pristátí zostávajú iba vyschnuté listy. To je kvôli tomu, že pôvodné ostrovy boli tak dobre zachované, že na nich nevznikajú žiadne invázne druhy rastlín.

Ďalšou veľkou výhodou Lord Howe Island je jeho klíma. Vďaka chladnému morskému prúdu a stálemu vietru je ostrov v lete príjemne svieži. Teploty sa pohybujú medzi 20 ° C a 27 ° C, čo z neho robí ideálnu dovolenku pre tých, ktorí vyhľadávajú slnko, ale neznesiteľné horúčavy.

Na ostrove nájdete aj niekoľko hotely a letoviskov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre všetky cestovateľské potreby. Od luxusných plážových bungalovov po jednoduché chaty, nájdete si tu niečo pre každý rozpočet.

Ak teda túžite po prírode, dobrodružstve a dokonalom oddychu, neváhajte a vyrazte na dovolenku na Lord Howe Island. Tento malý raj na Zemi vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a krásu prírody, ktorá vás dostane.


Letenka Austrália Lord Howe Island (Nový Južný Wales)


Letenka na ostrov Lord Howe Island (Nový Južný Wales) je jednou z najkrajších ciest, ktoré môžete v Austrálii absolvovať. Je to unikátny ostrov s krásnou prírodou a má niekoľko najlepších pláží na svete. Avšak, aby ste sa na tento ostrov dostali, budete musieť absolvovať let, ktorý nie je vôbec jednoduchý a navyše, nie je to najlacnejšia letenka.

Lord Howe Island sa nachádza približne 600 kilometrov východne od Sydney a len asi polovicu z tohto vzdialenosti je možné preletieť lietadlom. Preto budete potrebovať 2-ičku na let z Austrálie do Sydney a potom sa presuniete do mesta Port Macquarie v Novom Južnom Walese. Z tohto malého mesta sa potom dostanete na letisku na let s "Qantas Link" do Lord Howe Island. Let trvá približne hodinu a pol a vzhľadom k tomu, že ide o malý ostrov, nie je možné tam lietať pravidelne.

Ceny leteniek do Lord Howe Island závisia od mnohých faktorov. Najväčší vplyv na ceny má cestovná sezóna a dĺžka letu. Letenky bývajú oveľa drahšie počas letnej sezóny,v lete (december - marec). V tom čase môžu ceny vzrásť až na 1000 USD (bezpočítania ubytovania a ďalších nákladov)! V iných mesiacoch ceny leteniek klesajú, ale stále sú dosť vysoké. Je preto potrebné plánovať vopred a konať rýchlo, aby ste získali najlepšie ceny.

Najlepšie spôsoby, ako získať lacnejšie letenky do Lord Howe Island, je hľadať predajné akcie a letenky vopred. Čím skôr sa umožníte váš let, tým menej zaň zaplatíte. Medzi názormi turistov sa odporúča objednávať letenky 2-3 mesiace pred plánovaným dátumom letu a rezervovať ubytovanie počas súbežnej akciovej ponuky.

V každom prípade, nezáleží na cenovej kategórii, let na Lord Howe Island bude určite jedným z najkrajších a najneobyčajnejších zážitkov vášho života. Zážitok, ktorý bude stáť každú investíciu, po ceste ako aj počas pobytu na ostrove.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky