Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Whitehaven Beach (Queensland)

Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


1. Kde sa nachádza Whitehaven Beach v Austrálii?
Whitehaven Beach sa nachádza na obľúbenej turistickej destinácii Whitsunday Island v austrálskom štáte Queensland.

2. Ako sa dostanem na Whitehaven Beach?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Whitehaven Beach, je vziať loď alebo katamarán z miest jako je Airlie Beach či Shute Harbour. Existujú aj výlety z ostrova Hamilton alebo Daydream Island.

3. Ako dlho trvá cesta na Whitehaven Beach?
Cesta na Whitehaven Beach závisí od miesta, z ktorého odchádzate. Cesta z Airlie Beach môže trvať približne 1,5 až 2 hodiny.

4. Je Whitehaven Beach bezpečné pre plávanie?
Áno, Whitehaven Beach je bezpečné pre plávanie. Pláž je veľmi plochá a plytká, voda je čistá a jasná. Avšak treba si dávať pozor na prúdy pri vstupovaní do vody.

5. Aké aktivity je možné robiť na Whitehaven Beach?
Na Whitehaven Beach môžete relaxovať na bielych piesčitých plážach, plávať, šnorchlovať, alebo sa vziať na prechádzku po okolí. Môžete si tiež prenajať kajak, stoja paddleboard, alebo usporiadať si piknik na pláži.

6. Je možné prespať na Whitehaven Beach?
Nie je povolené táboriť ani spávať priamo na Whitehaven Beach. Pre nocovanie je potrebné vyhľadať ubytovanie v okolitých dedinkách či ostrovoch.

7. Kde sa dajú nájsť ubytovacie možnosti poblíž Whitehaven Beach?
V okolí sa nachádza niekoľko možností ubytovania, vrátane luxusných letovísk a hotelov na miestach ako Hamilton Island, Hayman Island alebo Daydream Island. Ostatné bližšie možnosti nájdete v Airlie Beach.

8. Je potrebné platiť za vstup na Whitehaven Beach?
Nie, nevyžaduje sa žiadny poplatok za vstup na Whitehaven Beach.


Dovolenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach v Queenslande je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest Austrálie. Táto 7 kilometrová pláž, ktorá je jednou z najčistejších na svete, je jedinečná pre svoj biely piesok tvorený 98% kalcitom, ktorý nereaguje na teplo, či tlak a nezahnieva sa pod vašimi nohami.

Návšteva Whitehaven Beachu je bezpochyby jednou z najobľúbenejších aktivít v okolí Whitsunday, kde sú turisti dovedna pritiahnutí jeho krásou a pôvabom. Pre tých, ktorí radi relaxujú, je Whitehaven ideálnym miestom na oddych. Pokoje, v ktorých sa môžete ponoriť do pohody a relaxu, sú tu jednoducho dokonalé. Pláž je rušná turistami, ale stále si môžete nájsť miesto, kde si môžete užiť sama

Avšak pamätajte, že Whitehaven Beach nie je len o leňošení na pláži. Táto pláž tiež ponúka množstvo aktivít pre dobrodruhov a fanúšikov adrenalínu. Budete mať možnosť okúsiť kajak na jazere Hill Inlet alebo sa pozrieť na koaly a klokany v blízkej okolite ozajstného prírodného raja.

Ak radi plávate, môžete vyskúšať snorkeling vo väčšine čistej vody okolo ostríha zátok, ktoré ponúkajú záznamné viditeľnosť korálového útesu a morského života, ktoré tu žijú. A ako keby to nestačilo, môžete sa vydať aj na prechádzku po súostroví Whitsunday alebo stráviť deň rybačením, alebo sa vybrať na výlet na člne.

Whitehaven Beach je ideálnym cieľom pre každého, kto chce prežiť nezabudnuteľné dovolenku v Austrálii. Tu si užijete neuveriteľné výhľady na okolitú prírodu, ktorá zanechá vaše srdce naplnené láskou k Austrálii. Tak čo myslíte? Bolo by táto pláža na vašom zozname najkrajších miest, na ktoré chcete raz zavítať? Určite si ju nechajte urobiť.


Letenka Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Whitehaven Beach je jedným z najznámejších a najkrajších pláží na svete. Nachádza sa v Whitsunday ostrovoch a je súčasťou slávneho Great Barrier Reef v Queenslande v Austrálii. Táto ohromujúca destinácia je výnimočná svojimi bielymi piesočnými plážami, jasnými tyrkysovými vodami a prekrásnymi útesmi.

Let na Whitehaven Beach je jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do tohto rajského kúta. Austrálske letecké spoločnosti ponúkajú rôzne letenky, ktoré umožňujú cestujúcim presunúť sa z hlavného mesta Brisbane alebo Sydney priamo na obľúbený Whitsunday Island.

Veľká výhoda letenky na Whitehaven Beach je skutočnosť, že let trvá iba približne dve hodiny, čo je rýchly a pohodlný spôsob, ako sa dostať do tejto destinácie. Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú pravidelné lety, čo znamená, že turisti majú dostatok možností, ako sa tam dostať a nájsť vhodný čas príletu.

Po prílete na letisko v blízkosti Whitsunday ostrovov majú cestujúci možnosť využiť letecký transfer, ktorý ich dovezie priamo na Whitehaven Beach. Tento transfer trvá len niekoľko minút a ponúka jedinečný pohľad na rozpínajúce sa pláže a krištáľovo čisté vody.

Po príchode na Whitehaven Beach majú turisti možnosť relaxovať na jemnom bielom piesku, ktorý je čarokrásny a príjemný. Pláž má približne sedem kilometrov a jej piesok je zložený z kremíka, čo mu dáva bielu farbu. Táto kombinácia vytvára unikátne a pôsobivé prostredie, ktoré sa nestáva každý deň.

Voda v okolí pláže je priehľadná a má nádhernú tyrkysovú farbu, vďaka čomu je ideálna na plávanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Plazové želvy a manty sú často viditeľné v tejto oblasti, čo z nej robí aj jedinečné miesto na pozorovanie morského života.

Okrem relaxácie a vodných aktivít je možné sa tiež vydať na prechádzky po okolí. Občerstvenie a obchody s darčekmi sú dostupné v blízkosti pláže, takže turisti majú možnosť si vychutnať čerstvé morské plody alebo si zakúpiť suveníry.

Nie je žiadnym prekvapením, že Whitehaven Beach je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií Queenslandu a Austrálie ako celku. Príťažlivosť tejto pláže spočíva v jej prirodzenej kráse a spektakulárnom prostredí, ktoré si každý návštevník určite zamiluje.

Letenka na Whitehaven Beach je skvelým spôsobom, ako sa oboznámiť s touto jedinečnou destináciou. Piesočné pláže, tyrkysové vody a pohľad na Great Barrier Reef sú len niektoré z výhod, ktoré ponúka tento kúsok neba. Nezáleží na tom, či sa jedná o rodinnú dovolenku alebo romantický výlet, Whitehaven Beach určite splní očakávania každého cestovateľa.


Počasie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Austrália je známa svojím pestrým a niekedy aj extrémnym počasím. A jedným z najkrajších miest, kde si môžete užívať toto jedinečné počasie, je Whitehaven Beach v austrálskom štáte Queensland.

Whitehaven Beach je jedným z najznámejších pláží na svete a je obľúbeným miestom návštevníkov z celého sveta. Táto pláž je známa svojou jemnou bielou pieskovou plážou, ktorá je hrebeňom na päťdesiatim kilometri dlhom ostrove Whitsunday. Pláž je obklopená tyrkysovou vodou Koralového mora a považuje sa za jednu z najkrajších prírodných lokalít na svete.

Počasie na Whitehaven Beach je typické pre tropickú oblasť. V lete (december–február) je teplota vzduchu okolo 30 °C a voda je teplá až 27 °C. Toto obdobie je veľmi populárne medzi turistami, ktorí si užívajú slnečné počasie a teplé vody pri splnení si snov o rajskom dovolenkovom mieste.

V zime (jún–august) sa teplota vzduchu pohybuje okolo 23–26 °C a voda je približne 21–23 °C. Aj keď je to najchladnejšie obdobie v tomto regióne, stále je to dostatočne teplo na to, aby ste mohli plávať a užívať si aktivity na pláži. V zime môžete zažiť aj obdobie sucha a minimálne množstvo dažďa.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitehaven Beach, je dôležité si uvedomiť, že počasie tu môže byť trochu nepredvídateľné. Aj keď väčšinu času sú slnečné dni a teplá voda, môže sa vyskytnúť obdobie dažďa alebo víchrica. V takom prípade je vhodné mať so sebou plášt, slnečné okuliare a dostatočnú ochranu pred slnečnými lúčmi.

Okrem pláže si na Whitehaven Beach môžete vychutnať aj rôzne vodné aktivity, ako sú jachting, kanoe, šnorchlovanie alebo potápanie. Taktiež je možné sa vydať na prechádzky po ostrove a objavovať jeho prírodnú krásu.

Whitehaven Beach v Queenslande je skutočne rajským miestom a počasie v tejto oblasti prispieva k tomu, aby bol váš pobyt ešte viac nezabudnuteľný. Ak hľadáte exotickú dovolenku v jednom z najkrajších kútov sveta, Whitehaven Beach v Austrálii je bezpochyby ideálnou voľbou.


Ubytovanie Austrália Whitehaven Beach (Queensland)


Austrália je známa svojou nádhernou prírodou a prekrásnymi plážami. Jednou z najkrajších pláží v tejto krajine je Whitehaven Beach, nachádzajúca sa v Queenslande. Táto nekonečná piesočná pláž sa vyznačuje svojou jemnou bielou farbou piesku a krištáľovo čistou vodou.

Whitehaven Beach je súčasťou Whitsunday ostrovov, ktoré sú hlavnou turistickou atrakciou tohto regiónu. Ostrovy sú súčasťou Svetového dedičstva a ponúkajú množstvo aktivít a možností pre turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitehaven Beach, môžete sa ubytovať v niektorom z blízkych rezortov. Na výber máte rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov s výhľadom na pláž až po lacnejšie hostely pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Väčšina miestnych rezortov ponúka širokú škálu služieb a možností pre zábavu a relaxáciu. Spolu s ubytovaním si môžete zarezervovať aj rôzne výlety a aktivity, ako napríklad jazdu na katamaráne, prieskum korálového útesu alebo vodné aktivity ako potápanie a šnorchlovanie.

Whitehaven Beach je známa aj svojou jedinečnou geológiou a flórou a faunou. Na pláži možno vidieť množstvo morských vtákov a rôzne druhy rýb, ktoré plávajú v blízkosti brehu. Taktiež je to ideálne miesto na šnorchlovanie a objavovanie podmorského sveta.

Piesok na pláži Whitehaven Beach je taký jemný a čistý, že sa používa aj na výrobu hodiniek a šperkov. Pláž je považovaná za jednu z najčistejších na svete a je chránená pred komerčnou výstavbou.

Kamenným hitom tejto pláže je známy Hill Inlet, ktorý sa nachádza na jednom konci Whitehaven Beach. Tento výbežok piesku a vody tvorí nádherný farebný obrazec vďaka prílivovým tokom. Po zachode slnka je táto oblasť dve hodiny zakrytá vodou, čo vytvára úchvatný vzhľad.

Whitehaven Beach v Queenslande je skutočným rajom na Zemi a nie je prekvapením, že je to jedna z najnavštevovanejších pláží v Austrálii. Ak hľadáte pokoj, krásu prírody a dokonalý odpočinok pri tichom oceáne, potom by ste si určite nemali nechať ujsť túto nádhernú destináciu. Ubytovanie v niektorom z miestnych rezortov vám poskytne dokonalý prístup k tejto pláži a nezabudnuteľné zážitky z vášho pobytu v Austrálii.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky