Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Austrália Whitsunday Islands (Queensland)

Ubytovanie Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands, ktoré sa nachádzajú v austrálskom štáte Queensland, sú jedným z najkrajších miest na svete s nezapamätateľnou tropickou krásou. Tieto ostrovy sú známe svojimi nekonečnými bielymi plážami, jasne modrou vodou, úchvatnými korálovými útesmi a množstvom farebných rybiek a iných morských živočíchov. Pre tých, ktorí si tu chcú užiť oddych a relax, je tu množstvo ubytovacích zariadení.

Ako prvý môžeme spomenúť plážové bungalovy. Tieto bungalovy sú najčastejším typom ubytovania na ostrovoch. Sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú jednoduché, priame ubytovanie blízko mora. Môžete si vybrať z rôznych možností, od jednoduchších a kvalitných bungalov až po luxusné, klimatizované miestnosti s výhľadom na more. Väčšina bungalov je postavená priamo na pláži, takže sa budete môcť kedykoľvek doplňovať slnečné lúče a kúpať sa v teplých, jasne modrých vodách.

Okrem bungalovov sú k dispozícii aj villas. Tieto sú ideálne pre tých, ktorí si chcú užiť ešte viac luxusu a komfortu. Villas sú často veľké a majú viacero izieb, takže sa v nich môže ubytovať celá rodina alebo skupina priateľov. Okrem toho, väčšina villas ponúka aj súkromné bazény alebo priamý prístup k pláži, čo z nich robí dokonalé miesto na oddych a relax.

Ak hľadáte niečo skutočne nevšedné, môžete navštíviť luxusné plavidlo. Na Whitsunday Islands sú k dispozícii rôzne plavidlá, ktoré slúžia ako ubytovanie. Väčšina z týchto plavidiel ponúka eleganciu a luxus v obliekaní životného štýlu. Sú vybavené klimatizáciou, zabezpečením a súkromnými kúpeľmi pre každú kajutu. Toto je ideálne ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú tú najlepšiu komfort a luxus.

Vzhľadom k tomu, že Whitsunday Islands sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v Austrálii, existuje takmer nekonečné množstvo možností na ubytovanie. Od jednoduchých campingových miest až po luxusné rezorty s 5-hviezdičkovým ubytovaním, všetko je tu k dispozícii. Bez ohľadu na to, aké sú Vaše nároky na ubytovanie, Whitsunday Islands poskytne ubytovanie, ktoré bude dokonale vyhovieť Vašim potrebám.

V celom Whitsunday Islands je k dispozícii viac ako 100 ostrovov, pričom mnohé z nich sú neporušené a nenarušené, takže môžete mať celý ostrov pre seba, len vy a vaši spoločníci. Tento kúsok raja zaberá približne 70 km na východnom pobreží Austrálie a jednou z najlepších vecí na Whitsunday Islands je prístupnosť - všetky ostrovy sú dostupné loďou, čo znamená, že sa budete môcť ľahko pohybovať po ostrovoch a užívať si nádherný výhľad na ostrovy po celý deň.

Vo Whitsunday Islands sú k dispozícii nekonečné možnosti na ubytovanie, takže určite sa nájde niečo pre každého. Celkový dojem z Whitsunday Islands bude nepochybne poznamenaný ubytovaním, ktoré si vyberiete, takže si užite to najlepšie, čo tieto krásne ostrovy ponúkajú, a prežijte najlepší možný oddych na tomto kúsku nebeského raja.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Otázky:

1. Kde sa nachádzajú Whitsunday Islands?
2. Aké je počasie na Whitsunday Islands?
3. Ako sa tam dostanem?
4. Koľko dní potrebujem na návštevu Whitsunday Islands?
5. Ktoré z Whitsunday Islands stoja za to navštíviť?
6. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Whitsunday Islands?
7. Je potrebné rezervovať ubytovanie vopred?
8. Koľko to stojí navštíviť Whitsunday Islands?
9. Akú menu používajú na Whitsunday Islands?
10. Môžem sa tam dostať loďou alebo lietadlom?

Odpovede:

1. Whitsunday Islands sa nachádzajú v štáte Queensland na severe Austrálie.
2. Na Whitsunday Islands panuje subtropické až tropické počasie s vysokými teplotami a vysokou vlhkosťou. Dažde sú bežné počas celého roka.
3. Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Whitsunday Islands, je letom z austrálskych miest ako Brisbane, Sydney alebo Melbourne. Existujú tiež lodné prepravy, ktoré sú dostupné z Airlie Beach.
4. Odporúča sa aspoň 3 až 4 dni na návštevu Whitsunday Islands, aby ste mali dostatok času na preskúmanie ostrovov a ich atrakcií.
5. Najobľúbenejšie ostrovy na Whitsunday Islands sú Hamilton Island, Daydream Island, Hayman Island a Whitsunday Island, kde sa nachádza aj známa pláž Whitehaven Beach.
6. Na Whitsunday Islands je veľa aktivít a atrakcií, ktoré zahŕňajú potápanie, šnorchlovanie, plachtenie, rybolov, prechádzky po prírodných chodníkoch a relaxáciu na pláži.
7. Je odporúčané rezervovať ubytovanie vopred, špeciálne počas hlavnej turistickej sezóny, keďže ubytovacie zariadenia sú často plné.
8. Cena návštevy Whitsunday Islands závisí od typu ubytovania a vybraných aktivít. Celková nákladová bodka môže byť trochu vyššia kvôli vzdialenosti ostrovov od pevniny.
9. V Austrálii sa platí austrálskymi dolármi. Na Whitsunday Islands sú tiež akceptované kreditné karty a niekoľko miestnych meny.
10. Existujú obe možnosti - dostanete sa na Whitsunday Islands buď lietadlom z austrálskych miest alebo loďou z Airlie Beach, ktorá je bránou do ostrovného raja Whitsunday Islands.


Dovolenka Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Austrálske Whitsunday Islands - Raj na Zemi

Ak túžite zažiť nezabudnuteľnú dovolenku plnú krásnych pláží, fascinujúcej biodiverzity a úchvatných výhľadov, potom by ste mali zamieriť na Whitsunday Islands v austrálskom Queenslande. Tieto ostrovy, ležiace vo vnútri Veľkej bariérovej úžiny, ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok a sú známe ako jedno z najkrajších miest na svete.

Skladajú sa z 74 ostrovov, z ktorých len niekoľko je obývaných, čo znamená, že mnohé z nich sú nedotknuté civilizáciou. Táto izolácia zabezpečuje, že príroda je zachovaná v nezávadnom a nezmenenom stave. Jedným z najznámejších a najobľúbenejších ostrovov je Whitehaven Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete.

Whitehaven Beach je synonymom pre rajské ako piesočné pláže, tak aj krištáľovo čistú vodu. Biely piesok obsahuje veľké množstvo kremene a táto kombinácia spolu s prítomnosťou korálových útesov v blízkosti vytvára nádherný obraz, ktorý je fotogenický a fascinujúci. Pláž je rozšírená na 7 kilometrov a ponúka množstvo aktivít ako prechádzky, korčuľovanie po pláži alebo vodné športy.

Okrem Whitehaven Beach môžete na Whitsunday Islands objaviť aj iné krásne miesta, ako sú Hamilton Island, Hayman Island, Daydream Island a mnoho ďalších. Tieto ostrovy ponúkajú luxusné rezorty s výhľadom na oceán a skvelými službami. Môžete sa tešiť na vodné aktivity ako potápanie, jazdu na jetovom skútri, plachtovanie alebo rybolov.

Keďže sa nachádzajú vo Veľkej bariérovej úžine, Whitsunday Islands sú domovom rozmanitých rýb, korálov a iných morských tvorov. Môžete využiť ponúkané potápačské kurzy, aby ste si túto podmorskú krajinu mohli vychutnať naplno. Pokoje sú plné farebných korálových útesov, ktoré sú domovom rôznych druhov rýb a morských živočíchov vrátane žralokov a raiov.

Pre tých, ktorí majú radi výhľady zhora, odporúčame výlet na jednu z najvyšších hor na ostrove, ako napríklad Whitsunday Peak. Odtiaľto si môžete vychutnať úchvatné panoramatické výhľady na Whitsunday Islands a ich okolie. Tieto pohľady sú len neopakovateľné a stojí za to investovať čas a energiu do zdolávania týchto výstupov.

Ak ste prírodou nadšení človek a chcete sa vyhnúť rušným miestam, Whitsunday Islands sú pre vás ideálnou destináciou. Pláže, korálové útesy, bujné dažďové pralesy a úchvatné výhľady čakajú na vás. Je to raj na Zemi, kde môžete uniknúť od každodenného zhonu a zažiť pôsobivú prírodu, akú len ťažko nájdete inde. Dovolenka na Whitsunday Islands vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a zostane s vami navždy v srdci.


Letenka Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Ak hľadáte miesto, kde by ste mohli stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, nezabudnite na Austráliu a jej nekonečné krásy. Medzi najkrajšie miesta patrí určite oblasť Whitsunday Islands, ktorá sa nachádza v austrálskom štáte Queensland.

Svoju cestu môžete začať na letisku v hlavnom meste Brisbane a odtiaľ si kúpiť letenku na letisko v oblasti Whitsunday Islands. Let trvá zhruba dve hodiny a po prílete sa môžete tešiť na pokoj a relaxáciu v tomto krásnom prostredí.

Whitsunday Islands sú súborom asi 74 ostrovov, ktoré sa nachádzajú v Korálovom mori. Najväčší a najznámejší ostrov je Whitsunday Island s najkrajšou plážou v Austrálii - Whitehaven Beach. Táto pláž je známa svojím jemným bielym pieskom a prúdiacou turkiznou vodou, ktorej krása neopustí nikoho.

Okrem nádherných pláží nájdete na Whitsunday Islands aj množstvo iných miest na návštevu. Ak by ste mali záujem o dobrodružstvo, môžete sa ísť potápať a objavovať podmorí a plavbu na lodi po všetkých ostrovoch. Okrem toho si môžete vyskúšať vodné športy, ako sú napríklad lovenie rýb, šnorchlovanie či jazdu na vodných skútroch.

Pre tých, ktorí by si radi prezreli historické miesta, odporúčame návštevu mesta Bowen. Bowen je malé mestečko, ktoré má veľmi zaujímavú históriu, ale ponúka aj skvelý výber reštaurácií a obchodov.

Nočný život na Whitsunday Islands je bohatý a prekvapivý. Radi by ste videli žraloky? Výlety sú organizované pravidelne a večery sú plné energetickej hudby a zábavy.

Celý tento súbor ostrovov sa nachádza v tropickom podnebí, preto je vhodné vziať si so sebou lehké oblečenie a slnečné okuliare. Mimo sezóny ceny leteniek a ubytovania klesajú, takže sa vám oplatí toto miesto navštíviť aj mimo letného obdobia.

Celkovo, výlet na Whitsunday Islands je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás uchváti svojou krásou a ponúkne vám množstvo jedinečných zážitkov. Nech už cestujete s rodinou, párom alebo sami, toto miesto rozhodne nestočí z pohľadového pola. Tak prečo by ste na Austráliu nevyrazili práve teraz?


Počasie Austrália Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands v Queenslande v Austrálii sú jedným z najobľúbenejších turistických miest v tejto krajine. Tento krásny ostrovný reťazec sa skladá z 74 ostrovov, ktoré sú situované v Koralovom mori. Obklopené sú kryštalovo čistou vodou a mnohými korálovými útesmi, ktoré vytvárajú úchvatné miesta na potápanie, kajakárstvo a lovenie rýb.

Počasie na Whitsunday ostrovoch je po celý rok príjemné a teplé. Tento región má subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou, čo znamená, že sa tu nedáva zreteľne poznať rozdiel medzi letom a zimou. Teploty sa pohybujú okolo 20-30 °C po celý rok a obdobie dážďov trvá od decembra do marca. Počas návštevy v týchto mesiacoch by ste si mohli vychutnať príjemnú tropickú búrku, ktorá vytvára nádherné scenérie.

Počas období sucha, ktoré trvá od apríla do novembra, je pravdepodobnosť dažďa veľmi nízka. Zvyknú sa vyskytnúť len krátke búrky, ktoré rýchlo prechádzajú. Ideálnym obdobím odporúčaným pre návštevu Whitsunday ostrovoch je teda obdobie sucha, kedy teploty sú príjemne teplé a slnečné a môžete si plnohodnotne užívať krásy ostrova.

Ak sa rozhodnete navštíviť Whitsunday Islands, mali by ste si zabezpečiť potrebné zdravotné a bezpečnostné opatrenia, aké sú napríklad krém na opaľovanie, čiapka a dostatok tečúcej pitnej vody aby ste zabránili dehydratácii. Tiež si treba dať pozor na pláže, ktoré sú známe pre Vretenicu boxerskú, nebezpečného druhu hada, ktorý sa vyhýba vodným oblastiam a zvyčajne sa vyskytuje v oblastiach s vlhkým podnebím.

V každom prípade, návšteva Whitsunday Islands by mala byť na zozname každého dobrodruha, ktorý miluje nádheru prírody, skvelé podnebie a inšpiratívne scenérie. Nie ako pri iných miestach v Austrálii, kde je počasie nevyspytateľné, na Whitsunday ostrovoch môžete očakávať to najlepšie počasie v Austrálii od apríla do novembra. Takže neváhajte, užite si svoju dovolenku na tomto krásnom mieste, a nechajte sa nadchnúť nádhernými výhľadmi a jedinečnými zážitkami, ktoré vám ponúkajú Whitsunday ostrovy v Austrálii.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky