Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahamy Alice Town (Bimini Islands)

Počasie Bahamy Alice Town (Bimini Islands)


Bahamy, najkrajší tropický raj na svete, sú známe svojimi bielymi plážami, krištáľovo čistým morom a úchvatnou prírodou. Jedným z najpopulárnejších miest na Bahamách je aj Alice Town, ktoré sa nachádza na ostrovoch Bimini. Táto idylická destinácia je obľúbená medzi turistami a ponúka im výnimočné prázdniny v tropickom prostredí.

Počasie v Alice Town je typické pre karibskú oblasť a je veľmi príjemné počas celého roka. Toto miesto má tropické podnebie, čo znamená, že teploty sú vyššie, ale stále pomerne príjemné. Priemerné teploty v Alice Town sú v rozmedzí od 24 °C do 31 °C.

Letné mesiace, ktoré sú medzi májom a októbrom, sú najteplejšie a najvlhkejšie v Alice Town. Teploty stúpajú až na 31 °C, a to je pre turistov ideálna príležitosť na využitie krásnych pláží, kúpanie v mori a vodných športov. Bahamy sú tiež domovom mnohých druhov morských živočíchov vrátane pestrofarebných rýb a korálových útesov, čo robí z Alice Town skvelé miesto na potápanie.

Na jeseň a jar, keď sú teploty mierne nižšie, sa stále pohybujú v rozmedzí od 26 °C do 29 °C. Tieto obdobia sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letnému počasiu, ale stále si užiť zážitok z pláží a mora. V týchto mesiacoch si ľudia môžu vychutnávať aj slnečné dni s miernou nádielkou dažďa.

Zimné mesiace ponúkajú trochu chladnejšie a suchšie počasie v porovnaní s ostatnými obdobiami. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 20 °C až 25 °C. To je obdobie, keď je na Bahamách najčastejšie turistické obdobie, pretože teploty sú pohodlné a počasie je vhodné na všetky aktivity vrátane rybolovu a vodných športov.

Na Bahamách všeobecne býva vlhko, s priemernou vlhkosťou od 70 % do 85 %. Je dôležité mať vedomosť o vlhkosti vzduchu pri plánovaní návštevy, pretože nízka vlhkosť môže spôsobiť dehydratáciu a vysušenie pokožky.

Ak plánujete návštevu Alice Town na Bimini Islands, je vždy dobré sledovať predpoveď počasia a zabezpečiť si potrebné oblečenie a príslušenstvo. Pamätajte tiež, že Bahamy sú v sezóne náchylné na tropické búrky a hurikány, takže je dôležité sledovať vývoj počasia a prípadne upraviť svoje plány.

Alice Town na ostrovoch Bimini ponúka ideálne počasie pre tých, ktorí túžia zažiť tropický raj. Svojím teplým a slnečným počasím je to miesto, kde sa turisti môžu relaxovať na plážach, objavovať podmorskú faunu pri potápaní a užívať si pestrosť prírody okolo nich. Ak hľadáte dovolenku na Bahamách, nezabudnite zaradiť Alice Town na svoj zoznam.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Alice Town (Bimini Islands)


Najčastejšie otázky a odpovede o Bimini (Bahamy) - Alice Town:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Alice Town na Bimini Islands?
- Ideálnym obdobím na návštevu je medzi decembrom a aprílom, keď je teplota príjemná a menej je pravdepodobnosť dažďa.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostaneť do Alice Town na Bimini Islands?
- Najlepšou možnosťou je lietanie na medzinárodné letisko v Miami a odtiaľ cestovať trajektom alebo lietadlom na Bimini.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v Alice Town?
- V Alice Town a okolí si môžete užiť plážové aktivity ako potápanie, šnorchlovanie, rybolov a plávanie s delfínmi. Môžete tiež navštíviť históriu miesta v múzeu Bimini a ochutnať tradičnú bahamskú kuchyňu.

4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Alice Town?
- V Alice Town si môžete vybrať medzi rôznymi hotelmi, resortmi a súkromnými vilami. Je dobré si rezervovať ubytovanie vopred, pretože ide o populárne miesto.

5. Aké sú typické ceny jedál a nápojov v Alice Town?
- Ceny jedál a nápojov v Alice Town sa pohybujú v priemere medzi 10 až 30 dolármi za jedlo v reštaurácii. Cena alkoholických nápojov sa pohybuje okolo 5 až 10 dolárov za pohár.

6. Aké sú niektoré zaujímavé miesta v okolí Alice Town?
- V blízkosti Alice Town sa nachádzajú Barrie's Cay, kde môžete vidieť žraloky, a pláže ako South Bimini Beach alebo Radio Beach. Tiež je tu možnosť navštíviť zátoku Shark, ktorá je známa svojimi veľkými pobrežnými žralokmi.

7. Môžem použiť americký dolár na nákupy v Alice Town?
- Áno, akceptuje sa americký dolár vo väčšine obchodov a reštaurácií v Alice Town. Môžete si však priniesť aj miestnu meny, bahamský dolár.

8. Ako sa dostanem z Alice Town na iné ostrovy Bimini?
- Môžete sa dostať na iné ostrovy Bimini buď plavbou trajektom alebo vyžiadaním lodného prevozu.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu získať viac informácií o Alice Town na Bimini Islands a vytvoriť si predstavu o tom, čo môžete očakávať počas svojej návštevy.


Dovolenka Bahamy Alice Town (Bimini Islands)


Bahamy sú známe svojimi krásnymi plážami, krištáľovo čistou vodou a úchvatnými prírodnými scenériami. Jedným z miest, ktoré na Bahamách stojí za návštevu, je bývalý pirátsky prístav Alice Town na Bimini Islands.

Alice Town je malé rybárske mestečko a hlavné mesto ostrova Bimini, ktoré sa nachádza na severozápadnom konci Bahám. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušných a preplnených miest a zažiť autentický karibský životný štýl.

Pri príchode do Alice Town sa návštevníkom ponúka okamžitý dojem, že sa ocitli v inej ére. Toto mestečko si zachovalo svoje historické a tradičné korene, preto je skvelým miestom na prieskum kultúry Bahám. Prejdite sa úzkymi uličkami, kde môžete vidieť farebné domy a staré budovy, ktoré svedčia o bohatej histórii ostrova.

Centrum Alice Town je trhovisko, kde môžete ochutnať tradičné bahamské jedlá a zakúpiť si miestne rukodielky. Nezabudnite sa zastaviť v niektorom z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a miestne špeciality, ako sú guavové koláče.

Jednou z hlavných atrakcií Alice Town je Buried Treasure. Tento bar a reštaurácia je známa svojím pirátskym námorným dekorom a ponúka živú hudbu a nezabudnuteľnú atmosféru. Mnohí turisti sem prichádzajú na jedno z najznámejších miest v Alice Town - Fontánu mladosti. Podľa miestnych verí, že ak sa umyjete v tejto fontáne, budete mať večnú mladosť.

Pre tých, ktorí sa radi ponoria do prírody, Alice Town ponúka niekoľko pláží, kde si môžete užívať slnečné lúče a priezračnú vodu. Pláž Radio Beach je populárnym miestom pre pestrofarebné koraly a šnorchlovanie. Ak ste zvedaví na podvodný svet, môžete sa vydať na potápanie s miestnymi sprievodcami, ktorí vám ukážu úchvatné koralové útesy a zážitky s morským životom.

Okrem vodných športov a plážových aktivít, Alice Town je aj výborne miesto pre rybolov. Mesto je známe svojimi lovnými miestami pre tuniaky, marlíny a mnoho ďalších druhov rýb. Môžete si prenajať rybárske línie a vydať sa na dobrodružnú rybársku výpravu.

Dovolenka v Alice Town vám ponúkne autentický pohľad na bahamský životný štýl. S jeho históriou, kultúrou a krásnymi plážami, toto miesto určite nebudete chcieť vynechať. Nech už si vyberiete oddych na pláži, prieskum historickej časti mesta alebo dobrodružnú výpravu pod vodou, Alice Town vás určite očarí svojím exotickým a nezabudnuteľným prostredím.


Letenka Bahamy Alice Town (Bimini Islands)


Bimini: Rajský ostrov v Karibiku

Bahamy sú jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a ponúkajú nádherné pláže, priezračné modré vody a bohatý podmorský svet. Medzi týmito krajinami ostrovného raja leží skupina ostrovov nazývaná Bimini Islands, ktorá je jednou z najkrajších a najexotičnejších z týchto ostrovov.

Bimini Islands sú súčasťou Baham a sú situované v Atlantskom oceáne, len niekoľko míľ od Floridského pobrežia. Svojou malebnosťou a neopísateľnou krásou pritahujú návštevníkov z celého sveta. Najväčším a najznámejším ostrovom skupiny je ostrov North Bimini, ktorý je domovom pre mesto Alice Town.

Let do Bimini Islands je zážitkom samým o sebe. Počas letu môžete sledovať fascinujúce panorámy Karibiku a pri pristávaní uvidíte unikátnu scenériu Bimini Islands. Ostrov je známy svojimi bielymi plážami, jemným pieskom a modrými lagúnami. Voda je tak priezračná, že viditeľnosť niektorého z najviac farebných koralových útesov je až do hĺbky 60 metrov.

Jednou z najväčších atrakcií Bimini je svetopád zo sladkej vody, ktorý je jedinečným javom. Presne uprostred oceánu sa vynára takzvaný sladkovodný jazierko, známe ako "Fontána mladosti". Legenda hovorí, že voda v tomto jazierku má špeciálne liečivé a omladzujúce účinky, a tak mnoho ľudí sem prichádza, aby sa osviežili a získali novú energiu.

Bimini tiež ponúka širokú škálu vodných športov, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a jachting. Nájdete tu množstvo luxusných rezortov, kde sa môžete ubytovať a užívať si pokoj a kľud tohto tropického ostrova.

Alice Town, hlavné mesto Bimini, je malebným rybárskym prístavom plným farebných domčekov a miestnych obchodov. Tu nájdete aj múzeá, ako napríklad Hemingwayho múzeum, ktoré oslavuje návštevu slávneho spisovateľa Ernesta Hemingwaya na ostrove. Mnohí tvrdia, že práve na Bimini Hemingway napísal svoje jedno z najznámejších diel - Staromana a more.

Samotní obyvatelia Bimini sú milí a priateľskí. Ich kultúra a tradície sú fascinujúce a návštevníci majú možnosť stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a preniknúť do ich životného štýlu.

Ak túžite po úplnom oddychu, relaxe, dobrodružstve a skúsenosti s krásou tropických ostrovov, Bimini Islands by mali byť na vrchole vášho zoznamu. S jeho úchvatnou prírodou, kultúrnym bohatstvom a nádherným prostredím je to miesto, kde sa snúbi pascálne dni s exotikou Karibiku.


Ubytovanie Bahamy Alice Town (Bimini Islands)


Bahamy sú známe svojimi nádhernými plážami, turistickými atrakciami a vzrušujúcimi vodnými športami. Jedným z najväčších lákadiel na Bahamách sú Bimini Islands, ktoré sa skladajú z dvoch hlavných ostrovov - North Bimini a South Bimini.

Ak hľadáte ubytovanie na Bahamách, Alice Town na ostrove North Bimini môže byť skvelou voľbou. Tento malebný ostrovový prístav a rybárske mestečko ponúka množstvo možností na ubytovanie.

Najväčším a najluxusnejším hotelom v Alice Town je Hilton at Resorts World Bimini. Tento hotel sa nachádza na pláži a ponúka nádherný výhľad na more. Má vonkajší bazén, kasíno, reštaurácie a množstvo ďalších vybavení. Ak hľadáte skutočný luxusný zážitok na Bahamách, Hilton at Resorts World Bimini je tou správnou voľbou.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie v súkromí, je súkromný dom alebo vila v Alice Town skvelou voľbou. Mnohé z týchto domov a vil ponúkajú nádherný výhľad na more a sú vybavené všetkými modernými zariadeniami, ktoré si viete predstaviť. Ak hľadáte ubytovanie, kde si môžete užívať súkromie a mimočasové aktivity so svojou rodinou alebo skupinou priateľov, súkromné domy a vily v Alice Town sú tou najlepšou možnosťou.

Ak hľadáte tiež cenovo dostupné varianty ubytovania na Bahamách, potom sa môžete rozhodnúť pre penzión alebo hotel v Alice Town. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení ponúka základné služby a vybavenia, ktoré potrebujete na pohodlný pobyt na Bahamách.

Svoju dovolenku na Bahamách si môžete vychutnať v modernejších luxusných hoteloch, v súkromnom dome alebo vile alebo v niektorom z mnohých penziónov, ktoré sú k dispozícii v Alice Town. S toľkými možnosťami na výber je ľahké nájsť ten správny typ ubytovania, ktorý zodpovedá vašim potrebám a rozpočtu. Alice Town na Bimini Islands je tiež skvelou polohou pre objavovanie okolitého bahamského ostrovného sveta plného nádherných pláží, jaskýň a útesov. Ubytovanie v Alice Town môže byť skvelým východiskom pre vašu dovolenku na Bahamách.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky