Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bahamy Mayaguana

Ubytovanie Bahamy Mayaguana


Bahamy sú známe svojou krásou, bielymi plážami a jasnými modrými vodami. Tento exotický raj na zemi je jedným z najobľúbenejších cieľov medzi turistami z celého sveta. Medzi ostrovmi, ktoré tvoria Bahamy, sa nachádza aj ostrov Mayaguana, ktorý je skrytým pokladom pre tých, ktorí hľadajú skutočné útočisko a pokoj.

Mayaguana je najsevernejší ostrov v Bahamskom reťazci a s rozlohou iba 110 štvorcových kilometrov je kľúčovou destináciou, kde môžete zažiť nezničenú prírodu a autentickú kultúru Bahamasu. Na rozdiel od niektorých iných ostrovov, Mayaguana sa nedostala podľa obľúbených turistických miest ako Nassau alebo Freeport.

Ak hľadáte oddych, kde sa čas zastavil a môžete sa ocitnúť blízko prírode, Mayaguana je ideálnou voľbou. Ostrov je obklopený nedotknutými plážami a korálovými útesmi, čo poskytuje vynikajúce možnosti pre potápanie a šnorchlovanie. Morský život je viac než pestrý, kde môžete pozorovať delfíny, morské korytnačky a farebné ryby.

Ubytovanie na ostrove Mayaguana je obmedzené, avšak niekoľko malých hotelov a rekreačných centier ponúka príjemné možnosti pre turistov. Ak preferujete luxusné ubytovanie s plným servisom, hotely na Mayaguana vám rady vyjdú v ústrety. Lákavou voľbou je napríklad hotel na pláži, kde si môžete oddýchnuť pod palmami s výhľadom na oceán. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami, ako sú klimatizácia a Wi-Fi pripojenie. Ponúkajú tiež rôzne stravovacie možnosti, vrátane reštaurácií s tradičnými bahamskými jedlami.

Pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a odľahlé miesta, Mayaguana ponúka aj niekoľko malých penziónov a apartmánov, ktoré sú spravované miestnymi obyvateľmi. Tieto ubytovacie možnosti sa nachádzajú blízko pláže a ponúkajú jednoduché a pohodlné zariadenie, ktoré vám umožní priamym kontakt s prírodou.

Majte však na pamäti, že Mayaguana je odľahlý ostrov, ktorý nie je tak ľahko prístupný ako niektoré iné časti Bahám. Ideálnym spôsobom, ako sa dostať na ostrov, je lietadlom z hlavného mesta Bahám - Nassau. Letecká spoločnosť ponúka pravidelné lety na letisko Mayaguana. Odporúča sa plánovať cestovanie dopredu a rezervovať si letenku vopred.

Mayaguana je útočiskom pre tých, čo hľadajú autentické Bahamy a zároveň sa chcú dostať z davu. Tento ostrov ponúka nádhernú prírodu a pokoje pláže, kde môžete relaxovať a načerpať novú energiu. Ubytovanie je tu rôznorodé a spĺňa potreby rôznych typov cestovateľov. Ak hľadáte skutočný ostrovný raj, nezabudnite zvážiť Mayaguanu ako váš ďalší cieľ na Bahamách.


Letenka Bahamy Mayaguana


Bahamy sú jednou z najkrajších krajín na svete a určite patria na zoznam miest, ktoré musíte navštíviť. Táto krajina sa skladá z množstva ostrovov, ktoré sú rozptýlené po celej krajine. Jeden z týchto ostrovov je Mayaguana, ktorý je vzdialený od hlavného mesta Nassauintu 680 km.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, budete potrebovať vstupenku s letiskom. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré zabezpečujú prepravu na Bahamy, no najväčšia z nich je letecká spoločnosť Bahamasair. Táto spoločnosť ponúka priame lety na ostrov a ceny sa začínajú od 150 dolárov za jednu cestu.

Mayaguana je jedným z najkrajších ostrovov v Bahamách a je plný krásnych pláží, miest na potápanie a mnohých ďalších turistických atrakcií. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, určite navštívte pláže, ako sú Betsy Bay Beach, Pirate's Well Beach a North Beach, kde sa môžete osviežiť v tých najjasnejších vodách a počkať na západ slnka.

Okrem toho by ste mali určite navštíviť osadu Abraham's Bay, ktorá je najväčšou osadou na ostrove a nachádza sa tam mnoho miestnych tradičných reštaurácií a obchodov.

Na Bahamách sú tiež mnohé rybiačky a ak sa chcete zapojiť do národných športových činností, môžete sa zúčastniť niektorých z nich užívajte si rybolov s miestne sledovanými kapitánmi.

V súhrne, Mayaguana je jedným z miest, ktoré si vyznačujú neporušiteľnú krásu a bude to skvelé miesto pre dovolenkára či cestovateľa, ktorý hľadá únik z uspávajúceho každodenného ťažkého rozvrhu svojej plnej pracovnej rutiny. Získať letenky je jednoduché, a to tak na Bahamasair. Choďte a zažite si fantáziu svojho snu na Bahamy Mayaguana.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Mayaguana


1. Kde sa nachádzajú Bahamy Mayaguana?
- Bahamy Mayaguana sú ostrovy v Karibskom mori, patria do súostrovia Bahamy.

2. Ako sa dostanem na Bahamy Mayaguana?
- Komerčné lety do letiska v Divemaru sú k dispozícii zo susedných ostrovov Bahám a zo Spojených štátov amerických.

3. Aké je prírodné bohatstvo ostrova Mayaguana?
- Mayaguana je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistými vodami a bohatým korálovým útesom.

4. Aké aktivity a atrakcie môžem na ostrove Mayaguana podnikať?
- Turisti na ostrove Mayaguana si môžu užiť plážové aktivity, ako je potápanie, šnorchlovanie, rybolov a jachting. Môžete tiež navštíviť historické pamiatky a miestne dedinky.

5. Aké je miestne jedlo na Bahamách Mayaguana?
- Na ostrove Mayaguana môžete ochutnať tradičné bahamské jedlá, ako je conch salad (šalát z orieškového prstena), grilovaný mahi mahi (ryba) a guava duff (sladký pokrm z guavy).

6. Koľko ráz do roka sa uskutočňujú festivaly a podujatia na Mayaguane?
- Na Mayaguane sa konajú rôzne festivaly, vrátane Festivalu divého divoce a Mayaguanského červeného školáka. Termíny týchto podujatí sa môžu meniť, preto je dobré ich skontrolovať pred svojou návštevou.

7. Aký je miestny časový rozdiel na Mayaguane?
- Mayaguana používa sekundárny východný štandardný čas (EST+1), čo znamená, že je o jednu hodinu pred časom na východnom pobreží Spojených štátov, ako je New York.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Bahám Mayaguana. Ak máte nejaké špecifické otázky, je najlepšie kontaktovať miestne cestovné kancelárie alebo informačné strediská na ostrove.


Dovolenka Bahamy Mayaguana


Bahamy sú jedným z najpopulárnejších turistických cieľov na svete a lákajú návštevníkov svojou krásnou krajinnou scenériou, modrou vodou Karibského mora a slnečným počasím. Medzi najkrajšie destinácie na Bahamách patrí ostrov Mayaguana. Tento ostrov je skutočným rajom pre milovníkov prírody a plážových pobytov.

Mayaguana je najvzdialenejším obývaným ostrovom Bahamov a môže sa pochváliť nádhernými bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí si prajú oddychovať na tichých a neľudnatých miestach. Ostrov ponúka mnoho aktivít vrátane šnorchlovania, potápania a rybolovu.

Jednou z najkrajších pláží na ostrove Mayaguana je pláž Front Bay Beach. Táto pláž je obklopená kokosovými palmami a ponúka úžasné výhľady na najkrajšie slnečné západy. Je to perfektné miesto na oddych a relaxáciu. Turisti sa môžu vykúpať v teplej a jasnej vode, šnorchlovať alebo sa iba opaľovať pod slnkom. Front Bay Beach je tiež populárnym miestom pre milovníkov surfingu, ktorí sem prichádzajú vyskúšať si vlny.

Okrem plážovej zábavy ponúka ostrov Mayaguana aj možnosť preskúmavať jeho unikátnu flóru a faunu. Ostrov je známy svojimi rozmanitými druhmi vtákov a živočíchov. Mnohí turisti sem prichádzajú, aby pozorovali vzácne vtáky, ako sú najväčšie bahamské vtáky uvonky alebo žblnkot.

Ďalším fascinujúcim miestom na ostrove Mayaguana je Peninsula Dune. Táto prirodzená pamiatka je úžasným príkladom prírodných mestských dunov a ponúka výhľady na nádherné pláže a priľahlé more. Turisti, ktorí sa sem vyberú, môžu pozorovať rôzne druhy vtákov aj živé korály v okolí dún.

Mayaguana tiež ponúka množstvo vodných aktivít. Môžete si požičať kajaky alebo skútr na vode a preskúmať okolité ostrôvky a zátoky. Niektoré turistické spoločnosti organizujú aj rybárske výlety, kde máte možnosť chytiť rôzne druhy rýb vrátane tropických rýb.

Ak sa stanete unavení od pláž a vodných aktivít, môžete navštíviť aj miestne dediny na ostrove Mayaguana. Tieto dediny ponúkajú autentické bahamské zážitky a príležitosť spoznať miestnych obyvateľov. Môžete ochutnať tradičnú bahamskú kuchyňu a nakúpiť si ručne robené suveníry.

Dovolenka na ostrove Mayaguana je skutočným únikom z každodenného života a ponúka nádherné prírodné scenérie, nekonečné pláže a možnosti rozmanitých aktivít. Bez ohľadu na to, či máte radi dobrodružstvo alebo jednoducho túžite po oddychu a relaxácii, Mayaguana je skvelou voľbou pre vašu ďalšiu dovolenku na Bahamách.


Počasie Bahamy Mayaguana


Bahamy Mayaguana je krásny ostrov súostrovia Bahamy, nachádzajúci sa v severovýchodnej časti Karibského mora. Predstavuje skutočný raj pre milovníkov prírody a plážových dovoleniek. No aké počasie môžeme očakávať na tomto ostrove?

Mayaguana je známa svojimi dlhými piesočnými plážami, tyrkysovými vodami a teplým subtropickým podnebím. Táto oblasť má výrazne skromné množstvo zrážok počas celej roka, čo ju robí ideálnym miestom pre slnečné a suché letné mesiace.

S priemernými teplotami od 25 °C do 28 °C je Mayaguana nielen teplá, ale aj príjemná. Počas bežných dní tohto obdobia je svetlo a slnečné, so slabými vánkami, ktoré príjemne obmieňajú horúce teploty. Niekedy sa však môžu objaviť aj silnejšie vetry, čo je spôsobené blízkosťou oblasti hurikánov v Karibiku.

Aj napriek tomu, že väčšinu roka je Mayaguana suchá a slnečná, môže tam prísť aj občasný dažďový prehánka. Väčšina zrážok sa vyskytuje najmä v letných mesiacoch, keď teplota dosahuje svoj maximálny bod. Nedostatok dažďa však nebráni rastu tropických rastlín, ktoré zdobia táto krásny ostrov.

Ak plánujete návštevu Mayaguany, najlepším obdobím je medzi decembrom a aprílom. Toto je obdobie suchého a mierne chladnejšieho počasia, keď sa oblasť nachádza mimo hlavnej sezóny hurikánov. Cestovanie v tomto období vám umožní vychutnať si pokojné a slnečné pláže bez veľkého počtu turistov.

Mayaguana je výnimočná poloha v Karibiku, čo z nej robí ideálne miesto pre dovolenky s úžasným počasím. Neváhajte navštíviť tento rajský ostrov a zažiť jeho krásy sami! Zárukou je nádherné slnko, teplé teploty a príjemná atmosféra, ktorú nájdete len zriedka.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky