Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Charleroi

Dovolenka Belgicko Charleroi


Belgicko Charleroi: Od objavovania histórie po jedinečnú gastronómiu

Belgicko je krajinou hodnou objavovania a Charleroi, druhé najväčšie mesto Valónska, je skvelou destináciou pre ľudí, ktorí hľadajú dovolenku plnú histórie, kultúry a gastronómie.

Začnite svoju návštevu mesta s návštevou Jednej z najznámejších pamiatok Charleroi - Muzea fotografie. Nachádza sa v bývalej kláštorné budove a je domovom pre množstvo fotografií, ktoré zachytávajú históriu mesta, jeho priemyselnosť a umenie. Medzi inými sú tu fotografie propagujúce Belgičanov ako prvých vynálezcov lietajúcich balónov, ale aj množstvo špecializovaných fotografií, ako napríklad snímky z výroby ocele alebo parných motorov.

Ak sa zameriavate viac na históriu, určite navštívte Tiché svedectvo, pamätník obetí Druhej svetovej vojny, kde nájdete dojímavú expozíciu, ktorá návštevníkov prevádza príbehom mesta počas vojnových čias. Ak máte radi archeológiu, určite navštívte Ostašovu kroupu, kde nájdete pozostatky rímskej dediny z tretej a štvrtej storočia.

Okrem svojej histórie je Charleroi aj miestom s bohatou gastronomickou kultúrou, takže ochutnávka miestnych delikates je samozrejmosťou a nejaké kilo navyše určite ponesiete so sebou domov. Nesmiete si nechať ujsť pikantné foie gras, sladké belgické gaufre alebo grilované mušle s hranolkami.

V Charleroi je možné nájsť aj množstvo street foodových stánkov, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby, morské plody, ale aj chutné hamburgery a pizze. Na tradičné špeciality, ako napríklad stéky súčasťou miestnej kuchyne, sa môžete vybrať do nejakej z mnohých reštaurácií Charleroi.

A na samom konci dňa si nezabudnite zapiť svoje gourmetné zážitky s pohárom výbornej belgickej alebo valónskej piva. Charlatoi má mnoho miest, kde si môžete vychutnať to najlepšie, čo belgické pivo ponúka.

Charleroi je destináciou svojho druhu, plnou histórie, kultúry a gastronómie. Podľa mňa stojí za to navštíviť toto malé mestečko, ktoré dokáže ponúknuť veľa zážitkov na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Charleroi


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku – Charleroi:

1. Kde sa nachádza Charleroi?
Charleroi je belgické mesto, ktoré sa nachádza v provincii Henegavsko vo Valónsku, južnej časti krajiny.

2. Ako sa dostanem z Bruselu do Charleroi?
Existuje niekoľko možností, ako sa dostať z Bruselu do Charleroi. Najjednoduchší spôsob je cestovať vlakom zo stanice Brusel-Zuid (Brusel Južná) do stanice Charleroi-Sud (Charleroi Juh). Doba cesty trvá približne 1 hodinu.

3. Aké je letisko v Charleroi?
Letisko Charleroi sa nazýva Brussels South Charleroi Airport (BSCA). Je to druhé najväčšie belgické letisko a slúži ako dôležitá destinácia pre nízkonákladové letecké spoločnosti.

4. Čo sa oplatí vidieť a robiť v Charleroi?
Charleroi je známe svojou priemyselnou históriou a architektúrou, ako aj množstvom kultúrnych atrakcií. Medzi hlavné zaujímavosti patrí muzeum fotografie, Citadela Charleroi, Rozhľadňa Spirou a obdivovanie industriálneho dedičstva v Centre for Engravings.

5. Kde môžem získať informácie o verejnej doprave v Charleroi?
Informácie o verejnej doprave v Charleroi môžete získať na webovej stránke Société Régionale Wallonne du Transport (www.infotec.be) alebo sa môžete obrátiť na miestnu turistickú informačnú kanceláriu.

6. Aké sú typické jedlá v Charleroi?
Charleroi je známe svojou bohatou kuchyňou, ktorá zahŕňa belgické špeciality, ako sú hovädzie karbonátky, vodné kôstky, zemiakový gratin a belgický čokoládový dezert.

7. Ako je počasie v Charleroi?
Charleroi má mierne kontinentálne podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Priemerné teploty sa pohybujú od 0 °C v zime až po 23 °C v lete.

8. Aký je oficiálny jazyk v Charleroi a Belgicku?
Oficiálnymi jazykmi v Belgicku sú holandčina, francúzština a nemčina. V Charleroi sa najčastejšie používa francúzština.

9. Aké pamiatky by som nemal prehliadnuť v okolí Charleroi?
V blízkosti Charleroi sa nachádzajú niektoré skvelé pamiatky, vrátane historického mesta Mons, Sídelného lesa (Bois du Cazier) a svetoznámeho dechtového baníctva v Bois-du-Luc.

10. Má Charleroi nejaký futbalový klub?
Áno, Charleroi je domovom futbalového klubu Royal Charleroi Sporting Club. Klub hrá v belgickom futbalovom systéme a jeho domovským štadiónom je Stade du Pays de Charleroi.


Počasie Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi je známe svojou rozmanitosťou a zaujímavými miestami na návštevu. Charleroi, nachádzajúci sa v južnej časti krajiny, má pomerne mierny kontinentálny podnebí. Tu je zhrnutie, ako sa mení počasie v tomto časti Belgicka.

Charleroi sa nachádza v oblasti, ktorá sa vyznačuje chladnými zimami a teplými letami. Zimné mesiace, od decembra do februára, sú obvykle chladné s teplotami sa pohybujúcimi okolo nuly až päť stupňov Celzia. Počas zimy je tiež časté bývanie oblačné s pravidelnými zrážkami, ktoré sa väčšinou menia na sneh. Môžete si vychutnať výhľad na pokryté zimné krajiny a možnosť sledovať sneženie.

Na jar, ktorá sa začína v marci a končí v máji, počasie začína byť miernejšie a teplejšie. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 12-15 stupňami Celzia. Býva väčšinou slnečno s občasnými dažďovými prehánkami. Táto obdobie je ideálne na prechádzky v okolitých parkoch a záhradách, ktorých Charleroi má dostatok.

Leto je obdobím najteplejšieho počasia v Charleroi. Od júna do augusta teploty často stúpajú nad 25 stupňov Celzia, pričom dážď je menej častý. Horúce letné dni sú ideálne na objavovanie zaujímavých miest a návštevu miestnych festivalov a podujatí. Môžete sa tešiť na dlhé slnečné dni a príjemné večery vonku.

Jeseň prichádza v Charleroi od septembra do novembra a prináša s sebou obdobie mírných teplôt. Priemerne sa pohybujú od 10 do 15 stupňov Celzia. Jesenná sezóna je charakterizovaná meniacimi sa farbami listov a trochu vyššími zrážkami. Je to dokonalá príležitosť na prechádzku okolo historického centra mesta a objavovať jeho bohatú kultúrne dedičstvo.

Všeobecne platí, že počasie v Charleroi je dosť nepredvídateľné a môže sa meniť z hodiny na hodinu. Je preto dôležité venovať pozornosť predpovediam počasia, aby ste sa pripravili na rôzne podmienky. Rovnako si nezabudnite vziať so sebou vhodné oblečenie a prípadne dáždnik počas daždových období.

Charleroi, jedno z najdôležitejších miest vo Valónsku, ponúka rôzne zážitky pre návštevníkov, bez ohľadu na to, ako sa počasie rozhodne správať. Bez ohľadu na ročné obdobie, vždy si tu nájdete niečo zaujímavého, či už sú to historické pamiatky, umenie, miestne kaviarne alebo len prechádzky po malebných uličkách. Takže nech sa počasie rozhodne správať akokoľvek, nechajte sa okúzliť krásou mesta Charleroi.


Letenka Belgicko Charleroi


Belgicko Charleroi: Nevšedná destinácia v srdci Európy

Belgicko, malá krajina v srdci Európy, je často prehliadaným cestovateľským cieľom. Avšak, keď počujete slovo Charleroi, možno si neviete predstaviť, že to môže byť zaujímavý miestny bod na vašej itinerári. Ale nechajte sa prekvapiť! Charleroi má oveľa viac ponúknuť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do tohto menej známeho belgického mesta, je samozrejme letecky. Letisko Charleroi je druhé najväčšie letisko v Belgicku a je významným centrom pre nízkonákladové letecké spoločnosti. S rôznymi leteckými spojeniami z rôznych európskych krajín, je to jednoduchý a pohodlný spôsob, ako sa dostať do Charleroi a preskúmať okolité oblasti.

Charleroi samotné je priemyselné mesto so zaujímavou históriou. Odboj proti napoleonským silám sa začal práve v Charleroi a dodnes môžete vidieť pamätníky tejto udalosti počas prechádzky mestom. Stred mesta ponúka množstvo historických budov a pamätihodností, ktoré vás zavedú do bohatej minulosti. Nevynechajte návštevu budovy mestského divadla, ktoré je ukážkou belgickej architektúry 19. storočia.

Ak máte radi umenie, určite by ste si mali dávať pozor na street art v Charleroi. Mesto sa rýchlo stalo centrom pre rôzne umelecké projekty, ktoré zdobia verejné priestranstvá. Umenie sa stalo nádhernou súčasťou charakteru mesta, kde sa kombinujú farby a tvorivosť s priemyselným pozadím.

Okrem kultúrneho bohatstva ponúka Charleroi aj príležitosti na prírodné aktivity. Jeden z najznámejších prírodných parkov, Bois du Cazier, leží len niekoľko kilometrov od centra mesta. Tento park je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a poskytuje návštevníkom možnosť prechádzok, relaxácie a objavovania fauny a flóry.

Ako sme už spomínali, Charleroi je výborným východiskovým bodom na preskúmanie blízkeho okolia. Nedaleko mesta sa nachádza známy hrad Thuin, ktorý sa týči nad údolím rieky Sambre. Tento hrad je prístupný verejnosti a návšteva vás zavedie na prekrásne miesta z pohľadom na okolitú krajinu.

Ako vidíte, pobyt v Charleroi v Belgicku môže byť plný prekvapení a nezabudnuteľných zážitkov. Nikdy by ste nečakali, že za takýmto menej známym miestom sa skrýva toľko kultúrnych a prírodných pokladov. Takže neváhajte, vyhľadajte letenku do Belgicka a objavte čaro Charleroi!


Ubytovanie Belgicko Charleroi


Belgické mesto Charleroi je známe svojou priemyselnou históriou a nachádza sa v uzavretom priestore v doline rieky Sambre. Charleroi v súčasnosti prechádza určitým prechodom, keď sa snaží premeniť svoju povesť na miesto zaujímavé pre turistov a návštevníkov. Preto je to vhodné miesto na to, aby ste si užili svoju dovolenku a pobyt v Belgicku. Ak hľadáte ubytovanie v Charleroi, tu je niekoľko tipov a nápoved, ktoré vám môžu pomôcť.

Hotel Charleroi Airport

Jedno z najlepších ubytovaní v Charleroi je Hotel Charleroi Airport. Ako napovedá jeho názov, nachádza sa len kúsok od letiska Chardleroi a v blízkosti motorway E42. To znamená, že cesta do centra mesta nie je príliš dlhá a ľahko sa tam dostanete pomocou verejnej dopravy. Hotel ponúka komfortné a moderne zariadené izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. K dispozícii je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie.

Hotel de la Basse Sambre

Hotel de la Basse Sambre sa nachádza v krásnom historickom dome a ponúka kvalitné ubytovanie s vlastnou kúpeľňou, TV a Wi-Fi prístupom. Hotel je tiež vybavený barom a reštauráciou, takže si môžete vychutnať skvelé pripravené jedlá a nápoje. Hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta Charleroi, takže máte ľahký prístup do mnohých obchodov, barov a kaviarní.

Leonardo Hotel Charleroi City Center

Leonardo Hotel Charleroi City Center je moderný a elegantný hotel, ktorý sa nachádza v srdci Charleroi. Hotel ponúka pre svojich hostí luxusné a komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a TV. V hoteli je tiež reštaurácia, kde si môžete vychutnať belgické a medzinárodné jedlá. Síce má hotel nízku cenu, ale ponúka proste skvelú hodnotu za peniaze.

Studio Dharma

Studio Dharma sa nachádza kúsok od obchodnej časti mesta a v blízkosti stanice metra a autobusovej stanice. Tento hotel ponúka ubytovanie v štýlovom a modernom štúdiu s plne vybavenou kuchyňou, klimatizáciou, TV a Wi-Fi. Toto miesto je preto ideálne pre tých, ktorí hľadajú vlastnú kuchyňu a chcú si uvariť svoje jedlo.

Nech už sa vyberiete akékoľvek ubytovanie, pri výbere ubytovania v Charleroi musíte zvážiť rôzne faktory, ako sú vaše potreby, rozpočet a poloha. Preto sa najprv oboznámte so svojimi možnosťami a potreby a potom si nájdite ubytovanie, ktoré dokonale vyhovuje vašim požiadavkám a očakávaniam.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky