Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Liege

Počasie Belgicko Liege


Belgicko Liege leží v juhovýchodnej časti krajiny a má oceľový priemysel, ktorý je pre tento región základnou ekonomickou činnosťou. Ak sa ideš v Liege prispôsobiť počasiu, musíš sa zamerať na viaceré faktory, ktoré môžu mať vplyv na počasie.

Liege leží v oceánskom podnebí, ktoré prezentuje viacero frekvencií počasia v priebehu roka. Počas leta sa teploty môžu dostať až do 30 stupňov Celzia a na jeseň a zimu sú teploty miernou. V zime sa temperatura môže klesnúť pod bod mrazu a môže prísť aj sneh. Liege má tiež väčšiu zrážku v priebehu roka, najmä v lete.

Na jeseň a zimu je potrebné oblečenie, ktoré ochráni pred vetrom a dažďom. Liege je známe svojimi silnými vetrami, ktoré prichádzajú z Atlantiku. V lete by si mal byť pripravený na horúce dni a teploty nad 30 stupňov, pretože slnko je intenzívnejšie.

Niektoré miesta, ktoré by si si mal vyskúšať, sú napríklad rieka Máza, ktorá ponúka vodné športy a prechádzky po riečnych bregoch. Můžeš vyskúšať aj centre mesta, pretože Liege má silné kultúrne združenie, ktoré ponúka rôzne podujatia a tiež ma množstvo histórie.

V zime môžeš ísť na zimné športy v blízkosti Liege. Na dolných svahoch nájdete lyžiarske strediská a okrem lyžovania je tu aj kolotoč, jazda na sanoch a iné.

Liege má svoju vlastnú kuchyňu, kde sú najobľúbenejšie pokrmy slizy, ktoré sú vyrobené z cesta a kaviáru s omáčkou, ktorá je ochutená pivom.

V Liege sa môžeš tešiť na krásne počasie, ale musíš sa pripraviť aj na zlé dni. Ale napriek tomu ponúka množstvo alternatívnych aktivít, ktoré sa môžeš zúčastniť, kedykoľvek bude počasie.


Ubytovanie Belgicko Liege


Belgické mesto Liege, ležiace na východnom brehu rieky Meuse, je medzi turistami známe svojimi historickými pamiatkami, okúzľujúcimi parkami a zelenými zákutiami. Ak chcete navštíviť Liege a hľadáte ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre hotely, penzióny alebo apartmány.

Hotel Ramada Plaza Liege City Center

Hotel Ramada Plaza Liege City Center je situovaný v samotnom srdci Liege, v pešej zóne. Je to prvotriedny hotel s nadštandardným vybavením, ako sú napríklad klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou, satelitná televízia, rýchlovarná kanvica a minibar. Hotel tiež ponúka pokoj so zvukovou izoláciou, čo je skvelé riešenie pre citlivších hostí. Okrem toho si môžete vychutnať miestne špeciality v reštaurácii Le Sélys alebo využiť fitness centrum a relaxovať v saune.

Penzión Les Comtes de Mean

Penzión Les Comtes de Mean ponúka útulné priestory v historickej časti mesta. Je to hotel so štýlovým a sofistikovaným interiérom a modernými nábytkom. Každá izba je iná a má svoj vlastný dizajn. Okrem toho sú všetky izby klimatizované a vybavené satelitnou televíziou, trezorom na notebook a minibarom. Hlavnou atrakciou penziónu je kaviareň s krásnym výhľadom na mesto a originálnym osvetlením.

Apartmány Smartflats Saint-Jean

Apartmány Smartflats Saint-Jean sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú väčšiu súkromie a väčší priestor. Nachádzajú sa v blízkosti pešej zóny, kde nájdete mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov. V každom apartmáne je plne vybavená kuchyňa, čo znamená, že si môžete spraviť vlastné jedlo, ak si to želáte. Každý apartmán má svoje originálne vlastnosti a dizajn, ktorý dodáva každému miestu jedinečný charakter.

V Liege je množstvo možností na ubytovanie, a to pre každého. Uvedené tri možnosti sú len malou ukážkou toho, čo Liege ponúka. Vyberte si podľa toho, čo vám najviac vyhovuje a užite si svoju dovolenku v tomto okúzľujúcom belgickom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Liege


Najčastejšie otázky a odpovede o Belgicku a mestu Liege sú:

1. Aké je hlavné mesto Belgicka?
- Hlavné mesto Belgicka je Brusel.

2. Kde sa nachádza Liege?
- Liege sa nachádza v belgickom regióne Valónsko, na východe krajiny.

3. Aká je populácia mesta Liege?
- Populácia mesta Liege je približne 200 000 obyvateľov.

4. Aké sú typické jedlá v Belgicku?
Belgická kuchyňa je známa rôznymi lahôdkami, ako je napríklad vaflové hrezky, hranolky s omáčkami, moules frites (mušle s hranolkami), a samozrejme belgické pivo a čokoláda.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Liege?
- Liege má niekoľko historických pamiatok, ako je napríklad veža Bueren, katedrála Saint Paul, viktoriánska budova Guillemins a mnoho ďalších.

6. Je potrebné vízum pre návštevu Belgicka?
- Občania EÚ a mnohých ďalších krajín nepotrebujú vízum na návštevu Belgicka na dobu kratšiu ako 90 dní. Pre správne informácie sa však odporúča kontaktovať belgické veľvyslanectvo alebo konzulát.

7. Ako sa dostanem z letiska v Bruseli do Liege?
- Z letiska v Bruseli sa do Liege dá dostať vlakom alebo autobusom. Existujú pravidelné spoje, ktoré trvajú približne 1-2 hodiny.

8. Aké sú najlepšie obchody v Liege?
- V Liege nájdete rôzne obchody, ako sú nákupné centrá, butiky, trhy a vintage obchody. Populárne miesta pre nakupovanie sú Rue Saint-Gilles a Rue Féronstrée.

9. Kedy je najlepší čas na návštevu Liege?
- Liege je navštevované počas celého roka, ale najlepšie obdobie na návštevu je na jar a na jeseň, keď je príjemné počasie a menej turistov.

10. Aké sú tradičné festivaly v Liege?
- V Liege sa koná mnoho tradičných festivalov, ako je napríklad Liège-Bastogne-Liège (cyklistický závod), Fêtes de Wallonie (oblúbené oslavy valónskej kultúry) a mnoho ďalších.


Letenka Belgicko Liege


Belgicko Liege – Kultúrne poklady a historické pamiatky

Belgické mesto Liege, ležiace v regióne Valónsko, je známe svojou bohatou históriou a kultúrnymi pokladmi. Často býva prehliadané turistami v prospech iných belgických destinácií, no práve to robí z Liege autentické miesto, ktoré sa oplatí objaviť.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Liege, prvé, čo ich príjemne prekvapí, je snadná dostupnosť cez medzinárodné letisko. Letenky do Belgicka, konkrétne do Letiska Liege, sú často cenovo dostupné, čo si môžu cestovatelia využiť. Práve letecká preprava je najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do tohto fascinujúceho mesta.

A keďže sme už pri Cestovanie Belgickom, treba sa zmieniť o jednej z najúžasnejších pamiatok, ktorá sa nachádza v samotnom meste Liege - Slávny Liege Belfry. Táto mohutná veža je súčasťou UNESCO svetového dedičstva a je jednou z najstarších veží svojho druhu v celej Európe. Stavba bola postavená v 11. storočí a dosahuje výšku takmer 75 metrov. Naviac, turisti, ktorí sa odvážia zdolať 373 schodov, budú odmenení nádherným výhľadom na mesto.

Po navštívení veže Liege Belfry, cestovateľ môže objaviť bohatú kultúru mesta v podobe múzeí a galérií. Zaujímavosťou je napríklad La Boverie, múzeum moderného umenia, ktoré sa nachádza v nádhernom parku na brehu rieky Meuse. Návštevníci tu nájdu diela od umelcov ako Monet, Renoir, Chagall a mnohých ďalších. Okrem toho je Liege známe aj svojou históriou výroby strelných zbraní, a preto tu nájdete aj Múzeum zbrane a vojenstva s rozsiahlymi zbierkami zbrane a vojenských artefaktov.

Okrem kultúrnych pamiatok a múzeí ponúka Liege aj bohatý kulinársky zážitok. Mesto je známe svojou kulinárskou scénou, preto vám určite odporúčam ochutnať neodmysliteľný belgický zázrak - waffle. V Liege sa táto sladká pochúťka robí s karamelovými kúskami, ktoré, keď sa prepečú, dodajú vôňu a chuť, ktorá je prostredníctvom chutí jedinečná.

Vzhľadom na bohatú históriu sa v Liege koná množstvo festivalov a podujatí počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Batália de Waterloo, pri ktorej sa každé dve roky v júli predstavuje spletitosť histórie prostredníctvom divadelného predstavenia. Ďalším tradičným podujatím je Outremeuse Festival, ktorý sa koná v auguste a oslavuje tradičnú štvrť mesta.

V neposlednom rade, odporúčam vychutnať si prírodné krásy, ktoré Liege ponúka. Romantické prechádzky pozdĺž rieky Meuse, malebné záhrady a parky poskytujú oddych od mestského zhonu a ponúkajú možnosť na zážitok v prírode.

Liege je skutočne jedinečné belgické mesto plné kultúrnych pokladov a prekvapení. Pre cestovateľov vyhľadávajúcich autentické skúsenosti, je to ideálne miesto na objavovanie histórie, umenia a gastronómie. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Belgicka, aby ste sa presvedčili sami.


Dovolenka Belgicko Liege


Belgicko Liege - Mesto s bohatou históriou a kultúrou

Belgické mesto Liege sa nachádza na juhovýchode krajiny, v údolí rieky Meuse. Toto mesto je takmer tisícročnou kultúrnou, ekonomickou a politickou metropolou regiónu Valónsko. Liege má výnimočnú históriu, ktorá siaha až do rímskych čias. Vďaka svojmu strategickému umiestneniu bolo mesto centrom pre obchod, cirkev, umenie a priemysel.

Kultúrna ponuka

Mesto ponúka množstvo kultúrnych pamiatok, špecialít a zábavy. Je to jedno z najkrajších miest v Európe a najväčšie mesto v okolí. Mesto ponúka rôzne atrakcie, ako napríklad múzeá, divadlá, koncerty a mnoho ďalších kultúrnych podujatí.

Množstvo parkov a záhrad v meste

Liege je tiež známe svojimi prekrásnymi parkmi a záhradami. Park Boverie je jedným z najväčších parkov v meste a ponúka krásne výhľady na rieku Meuse. Park se nachádza vedľa múzea a výstavných sál, kde sa pravidelne organizujú výstavy a podujatia.

Každoročne sa tu koná aj známe Liege International Car Show s celosvetovým záujmom.

Kostoly a katedrály

Mesto je plné gotických kostolov a katedrál. Najznámejšími pamiatkami sú katedrála svätého Pavla, Bazilika svätej Barbery a Kostol svätého Dennisa. Navštívením týchto kostolov a katedrál si môžete vychutnať výhľady na krásne architektonické prvky, dozvedieť sa niečo o histórii mesta a objaviť množstvo umeleckých diel.

Liege sa môže pochváliť aj mnohými historickými domami, ktoré sú ukážkami rôznych štýlov v architektúre, ktoré tu boli obdobia.

Kulinarické špeciality

Belgicko je známe svojou gastronómiou a Liege nie je výnimkou. K najpopulárnejším miestnym špecialitám patrí slávny Liege karamelový gaufre, ktoré stoja za ochutnanie, hneď ako sa dostanete do mesta. Väčšina reštaurácií sa sústredí na tradičné belgické špeciality, ako napríklad hovädzí gulaš alebo zemiaky gratinované so syrom. Samozrejme, kto chce ochutnať pivko či dva určite neminie niektorý z mnohých pivníc v meste.

Zhrnutie

Belgicko Liege je krásne, históriou a kultúrou oplývajúce mesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Ak hľadáte miesto plné zábavy, gastronómie a kultúry, v tom prípade je Liege tou správnou voľbou pre vás. Užite si u nás ďalšie príjemné chvíľky z reštauráciami a kaviarňami, prehliadkou pamiatok alebo aj zaujímavého nočného života.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky