Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Belgicko Mechelen

Ubytovanie Belgicko Mechelen


Belgicko je krajina bohatá na históriu, kultúru a krásne pamiatky. Medzi tieto jedinečné destinácie patrí aj mesto Mechelen, ktoré ponúka skvelé možnosti ubytovania pre turistov.

Mechelen je pôvabné mesto nachádzajúce sa vo flamandskej časti Belgicka, v provincii Antverpy. Mesto sa môže pochváliť svojou bohatou históriou, ktorá je viditeľná na každom kroku. Jeho stredoveké veže, staré mestské brány a zachovalé historické budovy vytvárajú nezameniteľnú atmosféru.

Keď prídete do Mechelenu, nemusíte sa obávať, že nebudete mať dostatok možností na nájdenie vhodného ubytovania. Mesto ponúka množstvo hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré uspokoja rôzne požiadavky a rozpočty.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých hotelov v Mechelene. Hotel Martin´s Patershof je jedným z najznámejších hotelov v meste. Nachádza sa v konvertovanej kaplnke a okrem jedinečného ubytovania ponúka aj wellness centrum a reštauráciu. Hotel VixX je ďalšou možnosťou pre náročnejších hostí, ktorým poskytuje moderné a elegantné ubytovanie, ako aj vyššie kvalitné služby.

Pre tých, ktorí preferujú útulnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, sú k dispozícii aj penzióny a B&B (bed and breakfast) ubytovania v Mechelene. Penzión In den Bonten Os a B&B Dusk till dawn sú obľúbenými možnosťami pre tých, ktorí preferujú charakteristický a domáci štýl ubytovania. Tieto penzióny sú často rodinné prevádzky, čo znamená, že sa budete cítiť ako doma.

Pre skupiny alebo dlhodobé pobyty môžu byť apartmány optimálnou voľbou. Mechelen ponúka niekoľko apartmánových komplexov, ktoré poskytujú moderné a dobre vybavené priestory s vlastným kuchynským kútom a vybavením pre pohodlný pobyt.

Okrem vyššie uvedených možností, Mechelen disponuje aj niekoľkými kempmi a karavanovými miestami pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode a majú svoje vlastné ubytovacie zariadenie.

Ak plánujete navštíviť Belgicko a chcete sa zoznámiť s jeho bohatou kultúrou a históriou, mesto Mechelen určite stojí za návštevu. Jeho široká ponuka ubytovania vám poskytne možnosť nájsť si ten správny typ ubytovania pre vaše potreby a rozpočet. Užite si príjemný pobyt v Belgicku a objavte krásy tohto nádherného mesta.


Počasie Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Nachádza sa v provincii Antverpy vo Flamandskom regióne. Aj keď je to mestská oblasť, počasie v Mechelene je značne ovplyvnené jeho geografickou polohou a blízkosťou veľkých vodných útvarov.

V Mechelene sa prejavuje mierny oceánsky podnebný vplyv, ktorý je charakteristický pre Belgicko. Teploty sú prevažne mírné, s miernymi letnými a chladnými zimami. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 5 °C a v lete okolo 20 °C. Zrážky sú rovnomerne rozdelené počas celého roka, s mierne vyššou intenzitou v lete a na jeseň.

Zimy v Mechelene môžu byť chladné a vlhké, s pravidelnými dni s dažďom a občasnými snehovými prehánkami. Teploty sa obvykle pohybujú okolo nulového bodu, ale môžu sa klesnúť aj pod -5 °C. Zimné mesiace môžu byť aj zamračené, ale slnečné dni nie sú výnimkou.

Letá v Mechelene sú teplé, avšak nie príliš horúce. Maximálne teploty sa môžu pohybovať okolo 25-30 °C. Zrážky v lete sú častejšie a počasie môže byť nepredvídateľné. Vlhkosť vzduchu spolu s vyššími teplotami môže vytvárať mierne dusné prostredie. Aj keď Mechelen leží približne 40 km od severného pobrežia Belgie, teploty sú ovplyvnené prílivmi a odlivmi, ktoré prichádzajú z Severného mora.

Jar a jeseň sú obdobia s miernymi teplotami a striedajúcimi sa slnečnými a daždivými dňami. Jar je pre Mechelen často obdobím kedy sa príroda prebúdza a mestské parky a záhrady získavajú nový rozkvit.

Ak navštívite Mechelen, odporúča sa mať so sebou slnečné okuliare, chrániť sa pred dažďom a byť pripravený na zmenu počasia. Bývajú tam jemné vetry, ktoré môžu ovplyvniť pohodu. V každom prípade, bez ohľadu na počasie, Mechelen ponúka mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré môžete navštíviť. Počasie môže byť prehýbané, ale nuda rozhodne nie je súčasťou tohto úžasného flámskeho mesta.


Dovolenka Belgicko Mechelen


Belgicko je krásna krajina priamo v strede Európy a preslávila sa vďaka svojím mnohým historickým miestam, dokonca viac ako svojimi turistickými atrakciami. Jedno z takýchto miest, ktoré návštevníkov veľmi oslovuje, je mesto Mechelen. Leží v provincii Antverpy v Belgicku a ponúka výnimočnú kombináciu historického bohatstva a moderného charmantu.

KATEDRÁLA A GRAND PLACE

Jedným z hlavných turistických lákadiel v Mechelene je katedrála svätého Rumbolda, ktorá bola postavená v 16. storočí. Jej aj okolité budovy patria k najstarším a najimpresívnejším budovám v Belgicku. Katedrála je vysoká 97 metrov a jej výstavba trvala až 250 rokov. Najväčšou atrakciou pre turistov je však prekrásny výhľad na mesto z vrchu veže.

Grand Place je nádherné námestie, ktorého história siaha až do 13. storočia. Toto mesto je plné malebných uličiek, záhrad a palácov. Na trhu návštevníci nájdu napríklad zaujímavý mestský zámok, ktorý sa dnes používa ako protokolárny prvok miesta.

KRÁLOVSKÁ DROTTNINGENHOFPARK

V Mechelene ďalej nechýba veľa zelených plôch a parkov, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí chcú stráviť čas vonku. Jedným z najkrajších parkov v tomto meste je Kráľovská Drottingenhofpark. Návštevníci parku si môžu užiť prechádzky po nádherných chodníkoch, na ktorých sa nachádza veľa rôznych druhov kvetov a rastlín. Z parku je nádherný výhľad na historické časti Mechelene.

ZOO PLANCKENDAEL

Jednou z najobľúbenejších atrakcií je zoo v Planckendaeli. Nachádza sa asi len 10 minút mimo mesta Mechelen a ponúka ukážky viac ako 150 druhov zvierat, ktoré sú umiestnené v rôznych častiach parkov. Najväčšou atrakciou sú veľké predátory, takže návštevníci by sa nemali nechať odradiť počasím, kedže aj v zime sa dajú vidieť ich skvelé ukážky v staniach.

V Mechelene nájdete aj veľa ďalších turistických oblastí, ktoré stojí za to preskúmať. Ak teda hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku plnú histórie, zábavy a dobrodružstva, Mechelen bude skvelou voľbou. Od turistickej základne po prechádzky a zábavu v parkoch, toto mesto má všetko pre každého. Stačí len vybrať správny čas a zaplánovať si svoju cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mechelen


1. Kde sa nachádza Mechelen v Belgicku?
Mechelen je historické mesto nachádzajúce sa v provincii Antverpy v Belgicku.

2. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Mechelenu?
Mechelen je dobre napojený na sieť verejnej dopravy vrátane železnice a autobusových liniek. Dá sa jednoducho dostať sem vlakom z hlavného mesta Bruselu alebo z iných belgických miest.

3. Ktoré atrakcie by som si nemal nechať ujsť v Mechelene?
V Mechelene by ste si určite nemali nechať ujsť stredoveký radnica na trgu Grote Markt, katedrálu svätého Rumbolda a palác Hof van Busleyden. Okrem toho je tu aj mnoho galérií, múzeí a historických ulíc na preskúmanie.

4. Aký je najlepší čas na návštevu Mechelenu?
Ideálny čas na návštevu Mechelenu je počas letných mesiacov, keď je počasie príjemné a mnoho udalostí a festivalov sa koná. Avšak mesto je krásne aj počas jarného a jesenného obdobia.

5. Existujú v Mechelene nejaké možnosti ubytovania?
Áno, v Mechelene nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov. Najlepšie je rezervovať si ubytovanie vopred, aby ste si mohli vybrať z najlepších možností.

6. Sú v Mechelene nejaké zaujímavé reštaurácie?
Áno, Mechelen má veľa skvelých reštaurácií, kde si môžete vychutnať belgickú gastronómiu. Od typických belgických friterií po elegantné reštaurácie, určite nájdete niečo, čo uspokojí vašu chuť.

7. Dá sa z Mechelenu jednoducho dostať do iných belgických miest ako Brusel alebo Antverpy?
Áno, Mechelen je dobre spojený železnicou s rôznymi belgickými miestami, ako je Brusel, Antverpy, Ghent a ďalšie. Vlaky sú pohodlné a často jazdia.

8. Aké sú možnosti výletov a aktivít v okolí Mechelenu?
Okolie Mechelenu ponúka veľa možností na výlety a aktivity. Môžete navštíviť krásne parky, navštíviť historické miesta ako zámok Tervuren alebo si vychutnať prírodu v Národnom parku Hoge Kempen.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Mecchelene v Belgicku. Dúfam, že vám tieto informácie pomôžu pri plánovaní vášho výletu.


Letenka Belgicko Mechelen


Belgické mesto Mechelen leží na rieke Dijle medzi Bruselom a Antverpm. Hoci nie je také známe ako tieto dva veľké belgické mestá, určite stojí za návštevu. So svojou bohatou históriou, obrovskými katedrálami, krásnymi uličkami a nádhernými parkami stojí Mechelen v pozornosti väčšieho počtu turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Mechelen, dôležité je nájsť ideálnu letenku. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety do Mechelenu zo Slovenska. Ideálnou spoločnosťou pre letenky na tento letovisko sú České aerolínie a Ryanair.

České aerolínie ponúkajú pravidelné lety zo Slovenska do Mechelenu s prestupom v Prahe. Let trvá asi 4 hodiny a cena letenky sa pohybuje okolo 200 - 400 eur. České aerolínie sú známe pre svoju kvalitu a spoľahlivosť, preto si toto letovisko obľúbili aj turisti.

Ryanair je známy svojimi nízkymi letovými cenami, a tak isto aj v prípade leteniek do Mechelenu. Táto spoločnosť ponúka lety zo Slovenska do Mechelenu aj s prestupom v iných mestách ako napríklad v Berlíne či v Hamburku. Let trvá asi 5-6 hodín a cena leteniek sa pohybuje okolo 50-100 eur.

Ak zvažujete návštevu Mechelenu, odporúčame každému zboriť si cestu tam cez internet a hľadať najvhodnejšiu letenku. Na internete nájdete množstvo webov s porovnaním cien leteniek, kde si môžete vybrať tú najlepšiu možnosť.

Ako vidno, nájsť letenku do Mechelenu nie je žiadna veľká výzva. Je to krásne mesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť a svojou bohatou históriou, krásnymi kostolmi a uličkami vás určite zaujme a donúti vás navštíviť ho znova a znova.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky