Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Beliz Great Blue Hole

Ubytovanie Beliz Great Blue Hole


Belize Great Blue Hole je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Belize. Toto jedinečné miesto, odkryté akorát tak pred niekoľkými desaťročiami, sa nachádza v pobrežnom území Belize, asi 70 kilometrov západne od mesta Belize City.

Belize Great Blue Hole je veľkou vodnou dolinou s priemerom približne 300 metrov a hĺbkou okolo 125 metrov. Je to najväčšia podmorská modrá diera na svete a bola vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO. Svoje meno získala kvôli svojej unikátnej tmavomodrej farbe vody.

Okrem samotného vodného útvaru je tu aj mnoho farebných korálových útesov a diverse podvodný život. Vzácnymi tvormi, ktoré tu môžete vidieť, sú napríklad veľké morské želvy, morské koníky a rôzne druhy rýb. Preto je miesto veľmi obľúbené nielen medzi potápačmi, ale aj medzi vodnými športovcami a fotografmi.

Ubytovanie v blízkosti Belize Great Blue Hole je skvelou možnosťou, ak plánujete navštíviť túto lokalitu. V okolí sa nachádzajú rôzne tradičné bungalovy a luxusné hotely, ktoré vám ponúkajú vynikajúce zázemie a pohodlné ubytovanie počas vášho pobytu.

Jednou z možností je ubytovať sa v jednom z mnohých rezortov, ktoré sú situované v blízkosti belizskeho pobrežia. Tieto rezorty sú známe svojimi luxusnými ubytovacími možnosťami a sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi pohodlie a kvalitu. Mnohé z nich majú pláže priamo priamo z hotela a ponúkajú rôzne aktivity, ako sú potápanie, rybolov, plachtenie a mnoho ďalších.

Na druhej strane, ak preferujete viac autentický zážitok, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných bungalovoch. Tieto bungalovy, niektoré z nich postavené na kolách, ponúkajú prekrásne výhľady na more a jedinečnú atmosféru. Často sú vybavené vlastnou kuchyňou, kúpeľňou a súkromnou verandou, čo vám umožní vychutnať si pohodu a súkromie.

Kdekoľvek sa rozhodnete ubytovať, v blízkosti Belize Great Blue Hole budete mať jedinečnú príležitosť objaviť krásu tohto fascinujúceho prírodného útvaru. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh, milovník prírody alebo len obyčajný turista, budete mať možnosť preskúmať toto úžasné miesto a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.

Všimnite si však, že Belize Great Blue Hole je chránenou oblasťou a preto je nevyhnutné dodržiavať všetky pokyny a pravidlá. Lokálne výletné spoločnosti a ubytovacie zariadenia môžu zorganizovať jedinečné výlety a potápačské kurzy, takže si môžete plne vychutnať svoj čas v tomto nádherne konzervovanom prostredí.

Nakoniec, odporúčam, aby ste si naplánovali aspoň pár dní pobytu v okolí Belize Great Blue Hole. Tento útvar je nesmierne vzácny a preto je dobré si ho naplno vychutnať a stráviť v ňom dostatok času. Ubytovanie v tejto oblasti vám umožní zažiť pokoj a krásu tohto miesta, ako aj preskúmať jeho podmorské tajomstvá.


Počasie Beliz Great Blue Hole


Belizský Great Blue Hole je jedným z najznámejších prírodných úkazov na svete. Tento ohromujúci kalderaformovaný útvar sa nachádza vo východnej časti Belizskej bariéry korálových útesov a je jedným z najväčších modrých dier na svete.

Great Blue Hole sa nachádza približne 70 kilometrov od pobrežia mesta Belize City. Je to podvodná jaskyňa so strmými stenami a tmavo modrou farbou, ktorá poskytuje neuveriteľný pohľad. Má priemer približne 300 metrov a je hlboká asi 125 metrov. Voda tu je jasne modrá a jej hladina je pokrytá skvelými korálovými útesmi.

Toto miesto je rekreačným rajom pre potápačov z celého sveta. Ponúka zmenšeninu drobných rýb, korálové útesy a morských živočíchov, ktoré sú unikátne pre oblasť Karibiku. Potápajúci sa do Great Blue Hole môžu sledovať žraloky, tuniaky, barracudy a iné morské živočíchy. Výpravy ponúkajú aj možnosť objavovať bahenné útesy a záhrady korálových útesov, ktoré ešte viac zlepšujú túto skúsenosť.

Okrem potápania sa v Great Blue Hole možno tiež pozorovať tisícky vtákov, ktoré obývajú okolité ostrovy a mangrovné bažiny. Títo vtáci sú ako živé dôkazy biologickej rozmanitosti tohto regiónu. Vedci sa dosť často vyberajú do tejto oblasti, aby vykonávali výskum a zbierali dáta o rôznych druhoch rastlín a živočíchov.

Počasie v okolí Great Blue Hole je ovplyvnené miestnou tropickou klímou. Teploty sa pohybujú medzi 24 a 30 stupňami Celzia počas celého roka, pričom voda má podobnú teplotu. Obdobie od novembra do apríla je považované za suchšie obdobie s minimálnymi zrážkami a relatívne nízkou vlhkosťou vzduchu. Naopak, od mája do októbra dochádza k zvýšenému výskytu dažďov a vyššej vlhkosti.

Je dôležité poznamenať, že Belizský Great Blue Hole si vyžaduje špecializované potápačské zručnosti kvôli svojej veľkej hĺbke a podmienkam. Preto by potápači mali mať predchádzajúce skúsenosti a byť dostatočne vyškolení na takúto výzvu.

Belizský Great Blue Hole je skutočnou perličkou Karibiku a zároveň výzvou pre dobrodruhov a potápačov. Jeho jedinečná krása v kombinácii s bohatým morským životom robí z tohto miesta jeden z najzaujímavejších prírodných úkazov na svete. Každý, kto navštívi Belizský Great Blue Hole, sa určite dočká nezabudnuteľných zážitkov a pohľadov, ktoré nemožno nájsť nikde inde.


Letenka Beliz Great Blue Hole


Beliz Great Blue Hole je jedným z najfascinujúcejších a najznámejších potápaciach miest na svete. Nachádza sa v Karibskom mori, pri pobreží Belize v Strednej Amerike. Toto nádherné miesto je často označované za sedem divov sveta a je jedným z hlavných turistických atrakcií Belize.

Great Blue Hole je podmorský krasový v blízkosti Lighthouse Atoll. Má tvar obrovského okrúhleho otvoru so zdvihnutými okrajmi, ktoré sa rozprestierajú na priemer približne 300 metrov a dosahujú hĺbku asi 125 metrov. Dno tejto obrovskej jaskyne je pokryté úchvatnými koralmi, rôznymi druhmi rýb a morskými živočíchmi, vďaka čomu je tento potápačský raj. Navyše, letectvočkrutie vraky lode sú tiež prítomné na dne Blue Hole, čo je ďalší dôvod, prečo je toto miesto skutočne jedinečné.

Jedným z najčastejších spôsobov, ako si vychutnať krásy Great Blue Hole, je potápať sa. Skúsení potápači majú možnosť preskúmať jaskyňu a zlepšiť svoje potápačské zručnosti. Prieskum týchto miest si však vyžaduje školenie a skúsenosti. Pre menej skúsených potápačov je tu aj možnosť vychutnať si povrchový potápačský zážitok. Môžete sa vydať na lodnom výlete, odkiaľ môžete obdivovať krásu modrého otvoru z povrchu mora.

Okrem potápania si môžete vychutnať aj iné aktivity v okolí Great Blue Hole. Jachtovanie, rybolov a šnorchlovanie sú ďalšie populárne aktivity, ktoré môžete podniknúť počas svojej návštevy. Toto miesto je skutočným rájem pre ľudí, ktorí sa radi bavia vo vode a radi objavujú podmorský svet.

Ak sa chystáte na cestu do Belize a plánujete navštíviť Great Blue Hole, nemali by ste vynechať príležitosť obdivovať tento unikátny prírodný úkaz. Existuje mnoho možností, ako sa sem dostať. Jednou z možností je cesta lodou z okolitých ostrovov, ako napríklad Caye Caulker alebo San Pedro. Silnou možnosťou je tiež využiť vrtuľník alebo malé letadlá na prelet nad Modrým otvorom, čo je nezabudnuteľná skúsenosť.

Great Blue Hole v Belize je skutočne úžasným miestom, ktorý každý milovník dobrodružstva by mal vidieť. S čarovným podmorským svetom, úchvatnou krajinou a množstvom aktivít pre návštevníkov, toto miesto nevyhnutne vytvára dojem. Ak plánujete svoju ďalšiu dovolenku v Karibiku, nezabudnite zaradiť Beliz Great Blue Hole na svoj zoznam a zažiť jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Great Blue Hole


1. Čo je Beliz Great Blue Hole?
- Beliz Great Blue Hole je podvodná jaskyňa v tvare veľkého okrúhleho otvoru v Belize.

2. Ako veľká je Beliz Great Blue Hole?
- Má priemer približne 300 metrov a hĺbku približne 125 metrov.

3. Aká je povrchová teplota vody v Beliz Great Blue Hole?
- Teplota vody v povrchových vrstvách sa pohybuje medzi 26-28 stupňami Celzia.

4. Aká je viditeľnosť vo vode Beliz Great Blue Hole?
- Viditeľnosť vo vode je zvyčajne v rozmedzí 30-40 metrov, čo je vynikajúce pre potápanie a skúmanie jaskyne.

5. Aké druhy morských a korálových druhov môžem vidieť v Beliz Great Blue Hole?
- Medzi bežné druhy, ktoré môžete vidieť, patria žraloky, rejnoci, murény a rôzne druhy korálov.

6. Ako sa tam dostanem?
- Beliz Great Blue Hole sa nachádza asi 70 kilometrov od pobrežia Belize a najlepšou možnosťou je cestovať lodou z niektorého z okolitých letovísk.

7. Koľko trvá potápanie v Beliz Great Blue Hole?
- Potápanie v jame trvá zvyčajne približne 25-30 minút.

8. Je potrebné sa prihlásiť na potápanie v Beliz Great Blue Hole?
- Áno, potápanie v jame je regulované a väčšinou je potrebné si miesto dopredu rezervovať prostredníctvom miestneho potápačského centra.

9. Aká je cena potápania v Beliz Great Blue Hole?
- Cena potápania sa líši v závislosti od potápačského centra, ale zvyčajne sa pohybuje medzi 200-300 dolármi na osobu.

10. Existujú iné atrakcie v okolí Beliz Great Blue Hole?
- Áno, okolitá oblasť Belize ponúka rôzne atrakcie ako napríklad pláže, korálové útesy a národné parky, ktoré stojí za návštevu.


Dovolenka Beliz Great Blue Hole


Belizská Great Blue Hole - Tajomstvo Krasového Divu

Beliz je jedinečnou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom množstvo prírodných zázrakov. Medzi najznámejšie a najfascinujúcejšie miesta patrí Belizská Great Blue Hole, ktorá je považovaná za jeden z najväčších podmorských krasových otvorov na svete. Týmto exotickým a nádherným miestom láka mnoho dobrodruhov a priateľov dovoleniek.

Belizská Great Blue Hole sa nachádza v strede Lighthouse pobrežia, asi 70 kilometrov od belizského pobrežia. Je to obrovský kráter so zaujímavými a jedinečnými geologickými formáciami. Kráter má priemer približne 300 metrov a hĺbku až 125 metrov. Jeho unikátna modrá farba vytvára dojem, že ste sa prepadli do podmorského rajského sveta.

Vznik krátera je spojený s procesom záplavy, kde sa miestne krasové jaskyne zaplavili počas poslednej doby ľadovej. Keďže Belizská Great Blue Hole leží na území Belize Barrier Reef - najväčšom bariérovom útese na severnej pologuli, jeho dno je obklopené nádhernými koralovými útesmi a exotickou morskou faunou a flórou.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Great Blue Hole je jeho podmorská fauna. Dostanete sa približne na 40 metrov pod hladinu a budete mať možnosť objaviť morské želvy, žraloky, delfíny, morské koníky a rôzne farebné ryby. Tento rajský podmorský svet je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa Great Blue Hole stal populárnym miestom pre potápačov z rôznych kútov sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Belizskú Great Blue Hole, môžete si vybrať medzi rôznymi spôsobmi, ako túto výnimočnú lokalitu spoznať. Snorklovanie je vhodné pre tých, ktorí si chcú užiť nezabudnuteľný pohľad na prekrásne korálové útesy a farebné morské tvory. Potápači majú možnosť plávať do hĺbky a objavovať podvodný svet královné Elizabeth. Existujú aj rôzne potápačské centrá, ktoré ponúkajú výlety s potápaním s inštruktormi pre pokročilých potápačov.

Belizská Great Blue Hole ponúka taktiež spektakulárne výhľady z ptičej perspektívy. Môžete si zobrať panoramatický let lietadlom alebo vrtuľníkom nad krajinou a obdivovať krásu tohto jedinečného miesta zvysoka.

Okrem nádherného prírodného krásy a bohatého podmorského života ponúka Beliz aj rôzne možnosti na objavovanie pozemských atrakcií. Môžete sa vydať na pochôdzky do Belizkého pralesa, navštíviť tradičné dedinky miestnych obyvateľov a spoznať ich kultúru a životný štýl.

Belizská Great Blue Hole je bezpochyby jedným z najúchvatnejších miest, ktoré musíte navštíviť počas svojej dovolenky v Belizi. Jeho jedinečná krása, fascinujúci podmorský svet a prírodná rozmanitosť vás určite očaria. Ak túžite po nezabudnuteľnom dobrodružstve a novej skúsenosti, Belizská Great Blue Hole je ideálnym miestom pre vás. Získate toľko vzrušenia, že budete chcieť vrátiť sa sem znova a znova.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky