Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Gangtey Monastery

Počasie Bhután Gangtey Monastery


V Bhutáne sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré pritahujú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je aj Gangtey Monastery, ktorý je obklopený kopcami a prekrásnou prírodou.

Gangtey Monastery sa nachádza na západnej časti Bhutánu a je domovom pre mnoho budhistických mníchov. Stavba bola postavená v 17. storočí a dodnes je považovaná za dôležitú budhistickú svätynňu. Okrem toho, že slúži ako miesto modlitieb a meditácie, Gangtey Monastery je aj populárnym miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú za nádhernými výhľadmi a pokojom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery, je dôležité zohľadniť miestne počasie. Bhután má celoročne veľmi rôznorodé počasie, ktoré sa môže výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia a polohy konkrétneho miesta. V prípade Gangtey Monastery, počasie je často chladné a vlhké, čo znamená, že by ste si mali obliecť teplejšie oblečenie a mať so sebou pršiplášť.

Od decembra do februára sa v Bhutáne koná zima, kedy môžete očakávať mráz, sneh a chladné počasie. V tejto dobe, je riziko zatvorených ciest a komplikácii s dopravou. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Gangtey Monastery v zime, buďte pripravení na nepriaznivé a nebezpečné podmienky.

Po zime nasleduje jar, ktorá sa v Bhutáne koná od marca do mája. Táto doba je obzvlášť krásna, pretože sa vtedy objavujú kvitnúce kvety a všade vládne farebná tvorivosť. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 10°C a 20°C.

Od júna do septembra sa v Bhutáne koná monzúnové obdobie. Toto obdobie môže byť na jednej strane krásne, keďže príroda je plná života a zeleň sa rozkvitá, na druhej strane, ide o obdobie s intenzívnymi dažďami a záplavami. Preto je vhodné zvážiť cestu v tomto období s opatrnosťou a prípadne sa poradiť s miestnymi odborníkmi.

Október a november sú v Bhutáne obdobím jesene, kedy sa vládne krásne a teplé počasie (v čase októbra sa dá očakávať teplota medzi 15°C a 25°C). Tento obdobie je ideálne na grekovačku a objavovanie krásnych miest po Bhutáne, vrátane Gangtey Monastery.

V závislosti na vašich plánoch a predstavách je dôležité zvážiť miestne počasie a prispôsobiť cestu a plány podľa neho. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Gangtey Monastery sa určite oplatí a čakajú na vás prekrásne zážitky a nezabudnuteľné zážitky v úchvatnej prírode Bhutánu.


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj hmlistých vrchov, drakmi strážený“, je jedinečnou krajinou ukrytou v Himalájach. Jeho panenská príroda, bohatá kultúra a duchovná atmosféra ho robia výnimočným miestom na návštevu pre cestovateľov z celého sveta. Ak hľadáte nesmierne krásu a duchovný pokoj, návštevu Gangtey kláštora vo Bhutáne by ste nemali prehliadnuť.

Gangtey kláštor, tiež známy ako Gangtey Goenpa či Gangtey Sangacholing kláštor, sa nachádza v údolí Phobjikha v hlavnom meste Bhutánu, Thimphu. Toto kláštorné sídlo je jedno z najikonickejších a najnavštevovanejších miest v Bhutáne a je symbolom kultúrnej dôležitosti tohto malého kráľovstva.

Prečo by ste si mali naplánovať cestu do Gangtey Monastery? Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Letenka na Bhután je často veľmi žiadaná, keďže počet turistov, ktorí môžu každý rok vstúpiť do tejto krajiny, je obmedzený. Napriek tomu, cestovanie do Bhutánu je jednoduché, ak poznáte správne postupy a spravíte si dostupnú letenku.

Letecká doprava je najbezpečnejším a najpohodlnejším spôsobom, ako sa dostať do tejto krásnej krajiny. Môžete si vybrať z niekoľkých medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Thimphu, hlavného mesta Bhutánu. Ak ste sa rozhodli navštíviť Gangtey Monastery, vyberte si letiská v blízkosti, ako je Paro, a z tohto miesta pokračujte ďalej na cestu autobusom alebo taxíkom.

Gangtey kláštor sa nachádza iba pár kilometrov od letiska Paro, čo ho robí veľmi dostupným pre návštevníkov. Z letiska Paro je možné prenajímať si autá alebo autobusy, ktoré vás zavezú až do údolia Phobjikha, kde sa kláštor nachádza. Cesta je obklopená krásnou prírodou, ktorá vám zaručí nezabudnuteľný výhľad.

Po príchode do Gangtey kláštora budete fascinovaní jeho veľkoleposťou a pokojom, ktorý v ňom panuje. Kláštor je známy svojou architektúrou zlatého pomeru a jednoduchosťou, ktorá sa perfektne mieša s okolitou krajinou. Vo vnútri kláštora nájdete nielen nádherné budovy a chrámy, ale aj vzácne relikty a umelecké diela.

Okrem návštevy kláštora si môžete vychutnať aj prechádzku po Phobjikha údolí. Toto údolie je jedným z najkrajších a najneporušenejších miest na svete, známe aj ako „Kraľovstvo čiernych králikov“. Je domovom pre množstvo chránených druhov vtákov, z ktorých najslávnejší je čierny králik, ktorý tu migruje každoročne.

V údolí Phobjikha nájdete aj niekoľko tradičných dediniek, kde môžete zažiť autentický život miestnych obyvateľov a skúsiť si miestne jedlá.

Gangtey Monastery je miesto, kde duchovná atmosféra a prírodná krása spolu tančia. Tento úžasný kláštor vo vnútornom Bhutane je poklad, ktorý treba objaviť. A ak hľadáte najlepší spôsob, ako sa tam dostať, letenka na Bhután je prvým krokom na ceste k tomuto neobyčajnému dobrodružstvu.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Bhután, kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájskych hôr, je miesto, ktoré mnoho ľudí považuje za duchovne obnovenie. Svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a duchovným dedičstvom Bhutánu je určite jedným z miest, kde sa môžete pripojiť k prírode a duchovno zabolieť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, mali by ste nechať dostatok času na návštevu jeho rôznych kláštorov a chrámov. Medzi najzaujímavejšie kúty Bhutánu patrí Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest v Bhutáne a je domovom pre ohrozený druh ibiskusa. Kláštor výborne odráža bohatú kultúru a náboženstvo Bhutánu.

To, čo robí ubytovanie Gangtey Monastery tak jedinečné, je fakt, že sa nachádza v priestoroch kláštora samotného. Táto skutočnosť prináša celkom nový význam slovu tranquilite, pretože takmer celá oblasť kolíše v pokoji a harmónii.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je preto jedinečnou skúsenosťou pre tých, ktorí sa chystajú na duchovnú cestu. V tejto kláštore si môžete nájsť kľud v srdci krásnej prírody a zároveň môžete cítiť duchovnú energiu, ktorá tu obýva.

Dizajn ubytovania Gangtey Monastery je očarujúci a elegantný. Snežne biele okrúhle steny a zlaté dráceny kombinujú s tradičnými drevenými prvkami a vytvárajú dokonalú harmóniu. Pokoje sú jednoducho a zároveň vkusne zariadené. Všetko tu pôsobí veľmi kúzelné a útulne.

Okrem toho, že ubytovanie Gangtey Monastery ponúka relaxačné pobyty a duchovné zážitky, ponúka aj skvelé stravovacie služby. Kuchyňa tejto kláštora je plná kvalitných a zdravých surovín, ktoré sú miestne vyprodukované. Tu sa môžete naučiť viac o miestnej kuchyni a kultúre.

Celkovo povedané, ubytovanie v Gangtey Monastery je jedným z najlepších miest, kde môžete prežiť duchovne obnovenie a zostúpiť do útulného kútiku. Toto miesto je vybavené všetkým, čo potrebujete na naozajstné oddychovanie, a je pravdepodobne najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní mimo sveta a prihlásiť sa k svojmu duchu.

Svoj pobyt tu si určite nebudete môcť takýto zážitok!


Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Gangtey Monastery, známy tiež ako Gangtey Gompa alebo Gangtey Dratshang, je duchovné miesto a turistická atrakcia nachádzajúca sa v malebnom kraji Bhutánu. Tento kláštor je jedným z najkrajších a najstarších kláštorov v krajine a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na pokojný život tibetských mníchov.

Gangtey Monastery sa nachádza na vrchole kopca v údolí Phobjikha, ktoré je známe aj ako útočisko čiernej lamy, vzácneho vtáka, ktorý sem prichádza prezimovať. Toto údolie je známe svojou divokou a nezničenou prírodou, kde môžete zažiť vzácne druhy flóry a fauny.

Pri príchode do kláštora Vás privíta pokožka tibetských rohov, ktorá vydáva hlboký zvuk, a pohľad na majestátnu budovu kláštora so zlatými zdobeniami. Gangtey Monastery je vrcholom holého kopca s veľkým nádvorím, kde sa organizujú náboženské obřady a společné modlitby. Vnútri kláštora nájdete sochu padajúceho budhovho tela a obrazy dôležitých postáv buddhizmu.

Návštevníci majú tiež možnosť sa zapojiť do duchovných aktivít kláštora, ako sú meditácie, modlitby alebo konanie rituálov. Tieto aktivity Vám umožnia na chvíľu odpustiť si od moderného sveta a nájsť vnútorný pokoj a harmóniu.

Okrem duchovnej stránky kláštora máte tiež možnosť vychutnať si krásu prírody v okolí Gangtey Monastery. Okolité kopce a údolia sú ideálne pre turistiku a trekking. Môžete navštíviť aj Fauna Task Force, organizáciu zameranú na ochranu druhov v údolí Phobjikha. Tu sa môžete dozvedieť viac o unikátnej faune a prírode, ktorú môžete obdivovať počas svojej návštevy.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitky vo viac adrenalínovej forme, ponúkajú výlety na koni či cyklotúry po okolitých upravených cestách. Tieto aktivity Vám umožnia objaviť krásy Bhutánu v inom, intenzívnejšom svetle.

Gangtey Monastery je vzdialené od hlavného mesta Bhutánu, Thimphu, cca 120 kilometrov. Cesta sem možno nie je najjednoduchšia, ale pre tích, ktorí si zvolia tento výlet, je to nezabudnuteľný zážitok.

Ak hľadáte miesto, kde sa stretnú krása duchovnej zrelosti a nádherná príroda, Gangtey Monastery je ten správny cieľ pre Vás. Navštíviť tento kláštor znamená nielen zažiť kultúru a tradície Bhutánu, ale aj nájsť vnútorný pokoj a nalejvajúci do svojej duše krásu prírody.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Ako sa dostanem do kláštora Gangtey v Bhutáne?
Na kláštor sa môžete dostať cestou z hlavného mesta Thimphu alebo z mesta Wangdue Phodrang. Pri pobyte v hotely alebo turistickom komplexe vás môžu ubytovať v pobytových domoch pri kláštore.

2. Aký je vstupný poplatok do kláštora Gangtey?
Vstup do kláštora je bezplatný. Ak chcete navštíviť okolité atrakcie, môžete zaplatiť extra poplatok, napríklad za návštevu národného parku v Gangtey alebo za stretnutie s miestnymi nájomnými rodinami.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey v Bhutáne?
Najlepší čas na návštevu kláštora Gangtey je od októbra do decembra, keď sa môžete pozrieť na čarokrásne letné stehná súrodencov a taktiež si môžete vychutnať výhľady na vrcholky ázijských hor.

4. Aké sú najlepšie pobyty v pobytových domoch a turistických komplexoch v blízkosti kláštora Gangtey?
V okolí kláštora sa nachádza mnoho hotelov a turistických komplexov rôznej kategórie - od jednoduchých hotelov až po luxusné resorty. Medzi najpopulárnejšie patrí Gangtey Palace Hotel, Dewachen hotel, Zhiwa Ling Hotel at Paro a ďalšie.

5. Aké sú najlepšie aktivity v blízkosti kláštora Gangtey?
V blízkosti kláštora sa nachádza národný park Gangtey s množstvom čarovných tajomných miest, kde si môžete vychutnať prechádzky po zaujímavých miestach s krásnymi výhľadmi. Ak máte radi zábavu a adrenalín, môžete sa tiež zúčastniť raftingu, párty, jazdy na koni alebo golfového turnaja.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky