Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Jigme Dorji National Park

Ubytovanie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután Jigme Dorji National Park, ktorý sa nachádza v západnom Bhutáne, je jedným z najkrajších národných parkov na svete. Má veľa rôznych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú obklopené úchvatnou prírodou, ako sú rieky, hory a jazerá. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí chcú stráviť príjemný čas v prírode a zároveň si vychutnať kúzlo nádherného Bhutánu.

V národnom parku Jigme Dorji sa nájde mnoho možností ubytovania, od kempov až po luxusné hotely. Pre tých, ktorí chcú mať niečo bližšie k prírode, sú k dispozícii kempy. Najznámejším kempom je Lingshi kemp, kde sa môžete ubytovať v tradičných šatgónskych stanoch. Jedná sa o sídlisko jednoduchých bielej látky stanov, ktoré sú tradične používané pre ubytovanie v čistom prostredí prírody. Tieto stany sú obzvlášť vhodné pre turistov, ktorí chcú mať príležitosť zažiť podmienky tradičného života v Bhutáne.

Pre túry či pre tých, ktorí cestujú s rodinami, sú k dispozícii aj chaty, ktoré sa nachádzajú v rôznych oblastiach národného parku. Napríklad Yaksa chaty, ktoré sú umiestnené v západnej časti parku, sú ideálne pre tých, ktorí si chcú vychutnať krásu parku a okolitých hôr. Ďalšie chaty, Kubra a Tshononabji, sú vzdialené len niekoľko hodín pešej chôdze od označených turistických trás a sú vybavené základnými zariadeniami ako sú postele, stoly a stoličky.

Pre tých, ktorí si radi užívajú pohodlie a luxus, sú k dispozícii aj niektoré hotely v parku, ako napríklad Uma Paro alebo Amankora. Tieto hotely ponúkajú vysokú kvalitu služieb a poskytujú prístup k množstvu atrakcií. Ceny týchto hotelov sa môžu líšiť, od 700 do 2000 USD za noc.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a zároveň objavovať krásy prírody, ktoré Bhután ponúka, potom Bhután Jigme Dorji National Park je pre vás tou správnou voľbou. Bez ohľadu na tom, či máte záujem o kempovanie, chaty alebo luxusné hotely, tu si nájdete všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľný pobyt. Bude to jedno z najlepších dobrodružstiev v živote.


Dovolenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je malá horská krajina v južnej Ázii, ktorá je známa ako „Krajina šťastia“. Krajina je domovom mnohých nádherných prírodných scenérií a jedným z najkrajších miest na navštívenie je Jigme Dorji National Park.

Jigme Dorji National Park je najväčším chráneným územím v Bhutáne. Rozprestiera sa na ploche viac než 4 000 štvorcových kilometrov na severe krajiny a je domovom bohatej divokej fauny a flóry.

Park je pomenovaný po Jigme Dorjim Wangchuckovi, štvrtém kráľovi Bhutánu, ktorý mal veľký záujem o ochranu prírody. Bol založený v roku 1974 a odvtedy sa stal dôležitým miestom pre ochranu vzácnych druhov rastlín a živočíchov. Park je zaradený do siete Chránených oblastí v Bhutáne a je zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Jigme Dorji National Park je domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane tigrov, leopardov, medveďov či nosorožcov. Zaujímavými živočíchmi v parku sú aj snežný leopard, červenoší pikart, čuany, jelenie vraničie či rôzne druhy vtákov. V parku sa nachádza aj mnoho riek a jazier, kde sa dajú vidieť vzácne druhy rýb.

Pre milovníkov prírody a dobrodružstva je Jigme Dorji National Park rajom. Turisti môžu využiť množstvo turistických chodníkov a trekov, aby si vychutnali úžasný výhľad na okolité hory a údolia. Jedným z najpopulárnejších trekov je takzvaná Cesta zdravých, ktorá vás zavedie do srdca parku a ponúkne nezabudnuteľné výhľady.

Okrem turistických aktivít je Jigme Dorji National Park aj dôležitým miestom pre výskum a vzdelávanie. Návštevníci si môžu prezrieť informačné stredisko v blízkosti parku, kde sa dozvedia viac o formách ochrany prírody, ako aj o unikátnom ekosystéme parku.

Ak hľadáte dovolenku v jednom z najkrajších miest Ázie, nevidím lepšiu voľbu ako Jigme Dorji National Park v Bhutáne. Toto miesto vás ohromí svojimi nádhernými prírodnými scenériami a unikátnou faunou a flórou. Budete mať možnosť objaviť kus prírody, ktorý je stále do veľkej miery nedotknutý ľudskou činnosťou. Zažite dobrodružstvo svojho života a objavte krásy Jigme Dorji National Parku.


Počasie Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután Jigme Dorji National Park sa rozprestiera na území o rozlohe viac ako 4 300 km² v severnej časti Bhutánu. Je to najväčší národný park v Bhutáne a zároveň chráni široké spektrum miestnej fauny a flóry. Zahrnuje oblasti od nadmorskej výšky 1 400 metrov až po 7 000 metrov, čo je najvyšší vrchol Bhutánu, Gangkhar Puensum.

Počasie v Bhután Jigme Dorji National Park je ovplyvňované jeho geografickou polohou a nadmorskou výškou. V nižších oblastiach a v údolích prevláda subtropické podnebie so strednými teplotami v rozmedzí 15 až 25 °C. Letné mesiace sú teplejšie a vlhkejšie, zatiaľ čo zimy sú chladné s minimálnymi teplotami okolo 0 °C.

V horských oblastiach parku sa počasie mení s nadmorskou výškou. Nízke a stredné vrcholy (do výšky 4 000 metrov) majú časté dažde, zatiaľ čo horské pásma majú mierny až chladný podnebiu so silnými zimnými snehovými zrážkami. Pri nadmorskej výške nad 4 000 metrov panuje arktické podnebie s nepredvídateľnými prívalovými snehovými búrkami.

Vďaka rozmanitosti geografických oblastí Bhután Jigme Dorji National Park sa teploty v parku môžu výrazne líšiť. Na jednom mieste môže byť horúce a vlhké, zatiaľ čo na druhom mieste sa môže nachádzať sneh a polárne podmienky.

Napriek rozmanitosti počasia a podnebia je Bhután Jigme Dorji National Park krásnym miestom s jedinečnou faunou a flórou. Môžete tu vidieť vzácne druhy ako snežné leopardy, tibetské medvede, rysy či goraly. Park taktiež ponúka množstvo aktivít pre turistov ako turistiku, kajakovanie alebo rybolov, v závislosti od počasia a záujmov návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Bhután Jigme Dorji National Park, odporúčame si dobre naštudovať počasie v závislosti od obdobia vášho pobytu a oblasti parku, ktorú chcete navštíviť. Je to krásne miesto, ale počasie môže byť nepredvídateľné, takže si vezmite oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa rôznym podmienkam.


Letenka Bhután Jigme Dorji National Park


Bhután je malebná krajina obklopená krásnou prírodou, ktorá ukrýva obrovský poklad. Jigme Dorji National Park je najväčší národný park v Bhutáne a taktiež jeden z najvýznamnejších chránených území v celom Himaláji. Tento park sa nachádza v západnej časti krajiny a zaberá plochu viac ako 4000 km². V tomto parku môžeš vidieť rôzne druhy zvierat a rastlín, ktoré sú unikátne pre tento región a zároveň jedinečné na svete.

Jigme Dorji National Park bolo vyhlásený v roku 1974 za účelom chrániť miestne zvieratá a rastliny pred nelegálnym lovením, kácením a ťažbou v lesoch. Park sa nachádza priamo na hranici s Tibetom a je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú napríklad srnky, medvede, levharti a rysy, ako aj vzácne vtáky vrátane dravcov a precízneho niektorých druhov.

Ako turista môžeš okúsiť prírodu Bhutánu v jeho pôvodnom stave prostredníctvom rôznych aktivít, ako sú turistika, turistika s koňmi, fotografovanie zvierat a pozorovanie vtákov, ale aj celkové prehliadky národného parku. Okrem stúpania hôr a objavovania krásnej krajiny sa môžeš tiež naučiť o miestnej kultúre, histórii a tradíciách.

Ak sa chceš dostať do Jigme Dorji National Park, letecké spojenie je najlepšou možnosťou. Bhután má len niekoľko letísk, ale vďaka svojej malej ploche sa môžeš dostať z a do ktoréhokoľvek z nich v priebehu niekoľkých hodín. Keď pristaneš, môžeš ľahko požiadať o vízum a vybaviť všetky potrebné dokumenty pre pobyt v Bhutáne.

Bhután Jigme Dorji National Park je nádherné miesto, ktoré si nechceš nechať ujsť. Je to unikátna kombinácia prírody a kultúry vrátane historických miest, ktoré sú stále používané miestnymi ľuďmi. Preto ak chceš spoznať Bhután zblízka, navštív národný park Jigme Dorji a vychutnaj si jeho krásnu prírodu a kultúru.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Jigme Dorji National Park


1. Čo je Bhután Jigme Dorji National Park?
Bhután Jigme Dorji National Park je národný park v Bhutáne, nachádza sa v okrese Gasa a je najväčším národným parkom v Bhutáne.

2. Aké je rozloha parku?
Park má rozlohu okolo 4 349 štvorcových kilometrov.

3. Aké druhy divokej fauny a flóry môžeme nájsť v parku?
Bhután Jigme Dorji National Park je domovom mnohých druhov divokej fauny vrátane snehových leopardov, medveďov, jelenej čiary, vzácnych vtákov a mnoho ďalších.

4. Aké sú populárne turistické aktivity v Bhután Jigme Dorji National Park?
Turisti majú možnosť v parku podnikať rôzne aktivity, ako je turistika, kempovanie, rybolov, pozorovanie divokej fauny a výlety na horské chaty.

5. Aké sú prístupové body do parku?
Hlavné prístupové body do parku sú Gasa, Thimphu a Punakha. Existuje niekoľko ciest a turistických trás, ktoré umožňujú prístup do vnútra parku.

6. Aké je podnebie v parku?
Park má alpínske a subalpínske podnebie s miernym letom a chladnou zimou. Leto je obvykle jasné a daždivé, zatiaľ čo zima je chladná s hojným snehom.

7. Kde môžem zostať v parku?
V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane horských chat, kemperov a predajní s turistickým vybavením.

8. Môžem v parku táboriť?
Áno, táborovanie je povolené v určených oblastiach parku, za predpokladu, že dodržiavate pravidlá a smernice parku.

9. Koľko stojí vstup do parku?
Vstup do parku je väčšinou bezplatný, ale môže sa vyžadovať povolenie alebo poplatok za určité aktivity, ako je napríklad rybolov.

10. Ako sa dostať do Bhutanu Jigme Dorji National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je súkromným vozidlom alebo miestnymi dopravnými linkami z blízkych miest, ako je Thimphu alebo Gasa.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky