Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bhután Punakha

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Punakha


1. Kde sa nachádza Bhután Punakha?
Bhután Punakha sa nachádza v Bhutáne, krajine v Ázii.

2. Aké je hlavné mesto Bhutánu Punakha?
Hlavným mestom Bhutánu Punakha je Thimphu.

3. Ako sa dostať do Bhutánu Punakha?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu Punakha, je letecky do medzinárodného letiska v Thimphu a potom pokračovať cestou alebo autobusom do Punakhy.

4. Aké sú známe atrakcie v Bhutáne Punakha?
Medzi známe atrakcie v Bhutáne Punakha patria Punakha Dzong, Khamsum Yuelley Namgyal Chorten, Punakha Dzong Suspension Bridge, Chimi Lhakhang a Sangchhen Dorji Lhuendrup Lhakhang národný park.

5. Ako je počasie v Bhutáne Punakha?
Počasie v Bhutáne Punakha je zväčša chladné a suché s miernymi teplotami v lete a chladnými a suchými zimami. Letné teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť pod bod mrazu.

6. Aký je hlavný jazyk v Bhutáne Punakha?
Hlavným jazykom v Bhutáne Punakha je dzongkha, ktorý je tiež úradným jazykom Bhutánu.

7. Aká je miestna mena v Bhutáne Punakha a je možné používať iné meny?
Miestnou menou v Bhutáne Punakha je bhutánsky ngultrum (BTN). Pri niektorých príchodoch možno prijať aj indickú rupee.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu Punakha?
Najlepšie obdobie na návštevu Bhutánu Punakha je od marca do mája a od septembra do novembra, keď je počasie jasné a teploty sú príjemné.

9. Čo si so sebou vziať na návštevu Bhutánu Punakha?
Na návštevu Bhutánu Punakha by ste mali so sebou vziať teplé oblečenie, pohodlnú obuv, opaľovací krém, repelent, dáždnik a fotoaparát.

10. Aké sú miestne jedlá v Bhutáne Punakha?
V Bhutáne Punakha sa podávajú rôzne jedlá, ako napríklad ema datsi (štipľavá chilli paprička s syrom), momo (tíbetanské knedle), phaksha paa (mäso s kyslou kapustou) a dal bhat (ryža s omáčkou).


Počasie Bhután Punakha


Bhután, malý horský kráľovský štát nachádzajúci sa v južnej Ázii, je známy svojou krásnou prírodou a unikátnym kultúrnym dedičstvom. Jeho hlavným mestom je Thimphu, no Punakha je historické a bývalé hlavné mesto Bhutánu a je tiež jedným z najdôležitejších miest v krajine.

Punakha, ležiaca v doline Paro Chhu a Mo Chhu, je známa pre svoje nádherné panoramatické výhľady na himalájske hory a krásne kláštory. Táto oblasť je významná aj z hľadiska počasia.

Punakha sa nachádza vo vnútrozemí Bhutánu a preto sa teploty v tejto časti krajiny pohybujú v podstate po celý rok medzi 15-30 °C.

Leto (jún - august) je obdobím monzúnového obdobia v Bhutáne. V Punakhe to znamená, že táto oblasť má veľké množstvo zrážok a občasné dažde počas tohto obdobia. Teploty sú však stále príjemné a pohybujú sa okolo 20-25 °C. Monzúnové zrážky prispievajú k bohatej zelene a prekrásnym kvetinovým poliam v okolitých údoliach. Toto obdobie je ideálne pre miestnych farmárov, ktorí tu pestujú obilniny a zeleninu, vzhľadom na pravidelné zrážky.

Jeseň (september - november) je považovaná za najlepšiu sezónu pre návštevu Punakhy. Teploty sú stále príjemné a pohybujú sa od 15-25 °C. Toto obdobie je tiež charakterizované jasnou oblohou a nízkou vlhkosťou vzduchu, čo poskytuje nádherné výhľady na okolité hory a údolia.

Zima (december - február) v Punakhe prináša chladnejšie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 10-15 °C. V zime je tu možnosť aj prehánok a občasných snehových zrážok, najmä vo vyšších nadmorských výškach Himalájí. Zároveň však zimné mesiace prinášajú aj slnečné a jasné dni, čo ponúka skvelé príležitosti pre turistov, ktorí chcú vidieť Zimný palác, súčasný sídlo kráľa Bhutánu.

Jar (marec - máj) je obdobím, keď sa po zime začína otepľovať a teploty sa zvyšujú na príjemných 15-25 °C. Toto obdobie je ideálne pre návštevu Punakhy, keďže prichádza jarná kvetina a údolia sú plné kvetov, čo vytvára pôsobivú farebnú paletu. Taktiež je to obdobie festivalov, kedy miestni obyvatelia oslavujú svoje tradície a kultúru.

Punakha je oblasťou, ktorú si treba užiť počas celého roka. S jej krásnymi výhľadmi a unikátnou atmosférou je táto oblasť jedným z najfascinujúcejších miest v Bhutáne. Nech sa rozhodnete navštíviť Punakhu kedykoľvek, vždy sa vám ponúkne niečo jedinečného a nezabudnuteľného.


Dovolenka Bhután Punakha


Bhután je malá ázijská země, která leží mezi Čínou a Indií. Tato země je známá pro své přírodní krásy a unikátní kulturu a tradice. Pokud hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci, Pak Bhután rozhodně stojí za návštěvu.

Pokud jste plánovali dovolenou v Bhutánu, jedno z míst, které byste neměli vynechat je Punakha. Nachází se v údolí řeky Mo, a je druhým nejstarším městem v Bhutánu. Toto místo je známo pro své krásné scenérie a buddhistické kláštery a chrámy.

Punakha také hostí Punakha Dzong, což je největší Dzong v Bhutánu. Dzong je pevnost, která také slouží jako místní správce. Zde se můžete projít historickou architekturou a užít si nádherné pohledy na okolní krajiny.

Turisté také rádi navštěvují Punakha za jeho krásnými zahradami a květinovými polemi. Zde můžete vidět různé druhy rostlin, a užít si krásný výhled na krajinu. Můžete také vyzkoušet tradiční bhutánské jídlo v místních restauracích.

Pokud jde o ubytování, Punakha má řadu možností od luxusních hotelů po levné hostely. Můžete zde najít ubytování, které vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám.

Pokud jste připraveni oživit svou duši a zážít krásy Bhutánu, Punakha je zcela určitě místem, které byste měli navštívit. Toto místo vám nabídne nezapomenutelné zážitky, které osvěží vaše tělo i mysl.


Ubytovanie Bhután Punakha


Bhután sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí a je známy ako 'Krajina šťastia'. Jeho hlavným mestom je Thimphu, ale jedno z najkrajších miest Bhutánu je Punakha. Punakha sa nachádza zhruba osemdesiat kilometrov na východ od Thimphu a je známa ako historické a kultúrne centrum Bhutánu.

Ak hľadáte ubytovanie v Punakhe, máte niekoľko možností. V Punakhe sa nachádza niekoľko hotely a resortov, ktoré Vám umožnia preskúmať krásy tohto mesta. Na výber máte od útulných hotelov a vybavených bungalov, po luxusné resorty, ktoré ponúkajú všetky moderné pohodlia, ktoré si môžete predstaviť.

Jedno z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Punakhe je Amankora Punakha. Tento hotel má veľmi dobré hodnotenia v on-line recenziách a nachádza sa v krásnom prostredí. Amankora Punakha Vám ponúka 11 súkromných a luxusne vybavených bungalovov, kde si môžete oddýchnuť v úplnom pokoji a relaxovať v krásnom, prírodnom prostredí. Resort tiež ponúka spa, bazén a tiež reštauráciu s tradičnou bhutánskou kuchyňou.

Ďalším príjemným ubytovaním je Hotel Pema Karpo. Nachádza sa v tichom a pokojnom prostredí, ponúka vám krásne výhľady na okolitú krajinu. Hotel má 42 moderne zariadených izieb, ktoré sú vybavené všetkými pohodlnými doplnkami ako sú klimatizácia, TV a kúpeľňa. Hotel Pema Karpo tiež ponúka rôzne aktivity, ako sú túry v okolí a kultúrne atrakcie.

Ak by ste mali záujem o ubytovanie v tradičných bhutánskych domoch, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v týchto domoch. Tieto domy sú zvyčajne postavené z dreva a kamena a majú tradičný bhutánsky dizajn. Väčšina z týchto domov ponúka ubytovanie v izbách s veľmi malým množstvom moderných doplnkov, ale pohodlie a typická bhutánska atmosféra je nezameniteľná.

Vo väčšine ubytovacích zariadení v Punakhe sú ceny za noc dosť vysoké. Ak hľadáte lacnejšie možnosti, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v jednej z mnohých hostiniek, ktoré sa v meste nachádzajú. Tieto hostinky ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za veľmi prijateľné ceny.

Celkovo, ubytovanie v Punakhe je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásy tohto neobyčajného mesta. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo skromnejšie možnosti, v Punakhe nájdete to, čo hľadáte. Vyberte si jedno z ubytovaní, prehliadnite krásy mesta a užite si krásy Bhutánu.


Letenka Bhután Punakha


Bhután, známy aj ako „krajina šťastia“, je jedna z najkrajších a zároveň najneznámejších krajín v juhovýchodnej Ázii. Nachádza sa medzi Čínskou ľudovou republikou a Indiou a jeho územia tvorí približne 38 400 štvorcových kilometrov. Bhután sa môže pochváliť krásnymi prírodnými scenériami, odvážnymi tradičnými zvyklosťami a náboženskými koreňmi. Punakha je jedno z miest, kde si môžete vychutnať všetky tieto zážitky na vlastnej koži.

Ak sa chystáte na cestu do Bhutánu, mali by ste vedieť, že jedinou leteckou linkou, ktorá poskytuje lety do Bhutánu, je Druk Air. Letenky by ste mali zrejme rezervovať s dostatočným predstihom, aby ste si zabezpečili miesto. Máte možnosť si zakúpiť letenky priamo od leteckej spoločnosti Druk Air alebo si ich kúpiť prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Let do Paru, hlavného mesta Bhutánu, trvá približne dva a pol až tri hodiny z Bangkoku v Thajsku alebo z Dillí v Indii a približne hodinu a pol z Kathmandu v Nepále. Cesta k Punakhe bude trvať ďalších 2,5 hodiny jazdy.

Avšak, cesta k destinácii Punakha je samotná o sebe nezabudnuteľným zážitkom. Cestou sa dostanete k najvyššie položenej hory Bhutánu, Dochula Pass, kde sa nachádza 108 chortenov (budhistickej architektúry). Z niektorých miest, hlavne v jasnom počasí, si môžete vychutnať úchvatný výhľad na Himaláje.

Na turistov čaká aj národný park Jigme Dorji, ktorý je domovom pre oskare, panthers, medvede a mnoho druhov vtákov. Turisti si môžu vychutnať aj kajakovanie po rieke Mo Chhu alebo si prejsť historickými chrámami, ako je Nalanda Monastery a Punakha Dzong.

V Punakhe sa nachádza aj jedna z najkrajších a najzaujímavejších stavieb v Bhutáne, Buddha Dordenma, 54-metrová socha Buddhovej hlavy, ktorej tvár vychádza na úroveň očí s sochami v ležiacej pozícii. Je to jedna z najväčších soch budhizmu na svete.

Punakkha je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú prírodu, kultúru a náboženské tradície na jednom mieste. Navštíviť Punakhu a Bhután by mohlo byť najlepšie rozhodnutie, ktoré ste kedy urobili.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky