Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Brazília Fernando de Noronha

Ubytovanie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha sa nachádza na malom súostroví v Atlantickom oceáne asi 354 km od pobrežia Brazílie. Toto miesto je jedno z najkrajších miest v Brazílii so zaujímavým mixom koloniálnej architektúry a kúzelných pláží, čím si zabezpečuje pozornosť turistov z celého sveta.

Ak hľadáte ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, musíte sa pripraviť na také, ktoré bude zodpovedať vašej náročnosti a požiadavkám. Máte možnosť výberu z množstva rôznych typov ubytovania, vrátane hotelov, rezortov alebo bungalovov. V regionálnych hoteloch a rezortoch sa väčšina izieb snaží zachovať tradičný štýl a pitoreskné témy, čo vám poskytne nádhernú atmosféru Brazílie.

Ak ste oddaný fanúšik prírody, mali by ste sa ubytovať v bungalove s panoramatickým výhľadom na more. Môžete si vybrať z prízemných alebo prázdninových bungalov s terasou a priestorom na opaľovanie. Na pláži Jedidija poskytuje Dedo de Deus a Pousada Solar Dos Ventos elegantné izby s klimatizáciou, ktoré sú vybavené TV, minibarom a súkromným kúpeľňou.

Ďalšia možnosť je zvoliť si luxusné all-inclusive rezorty, ktoré sú vybavené rôznymi atrakciami a službami. Tieto rezorty sú ideálne pre páry a rodiny, ktorí sa chcú uvoľniť a zabávať sa.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie v Brazília Fernando de Noronha, existujú aj lacné hotely a hosťovské domy, ktoré môžu poskytnúť dobrú pohodlnosť za výbornú cenu. Tieto hosťovské domy môžu ponúkať spoločnú kuchyňu, izby s klimatizáciou, sprchu a WC.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si zvolíte, Brazília Fernando de Noronha ponúka množstvo skvelých možností, aby ste si mohli užiť svoju dovolenku a objaviť krásy Brazílie. Toto miesto sa stáva stále populárnejšie medzi turistami z celého sveta a to nielen preto, že tu nájdete niektoré z najkrajších pláží na svete, ale aj pre svoju jedinečnú kultúru, históriu a neobyčajné prírodné krásy. Ak hľadáte dokonalé miesto pre dovolenku, stojí za to rozptýliť sa do Brazília Fernando de Noronha, ktorá poskytuje nezabudnuteľné zážitky pre každého.


Počasie Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha, krátko Fernando de Noronha, je malý súostrovie v Atlantickom oceáne, ktoré patrí do Brazílie. Fernando de Noronha je populárne cestovateľské miesto vďaka svojim prekrásnym plážam, koralovým útesom a jasným modrým moriam. Neustále teplé počasie Brazília Fernando de Noronha robí z tohto miesta dokonalú voľbu pre tých, ktorí hľadajú tropickú dovolenku.

Počasie v Brazília Fernando de Noronha je celkové rokovo teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú v priemerne od 24°C do 31°C s vysokou vlhkosťou od 70% do 90%. Toto miesto má tropické monzúnové podnebie, ktoré znamená, že nachádza sa tu sezóna dažďov a sezóna sucha.

Sezóna dažďov sa viaže na letné mesiace, začína od januára a končí v júni. V tomto období sa očakáva väčšie množstvo dažďov, ktoré môžu narastať až do 200 mm mesiac. Avšak prevažne ide o krátke búrky, ktoré po zafúkaní trvajú len niekoľko hodín. Počasie v Brazília Fernando de Noronha na jar a v lete je veľmi horúce, s priemernými teplotami okolo 29°C-31°C a s vysokou vlhkosťou. Preto je dôležité, aby si turisti zabezpečili dostatok tekutín a chránili sa pred slnkom, aby sa nestali obeťami úpalu.

Sezóna sucha sa naopak viaže na zimné mesiace, ktoré trvajú od júla do decembra. Toto obdobie je obvykle suché a teplé, s najnižšou teplotou okolo 24°C. Aj v tomto období sa očakávajú krátke dažde, avšak na rozdiel od leta nie sú také časté a daždí sa len zriedka.

Celkovo povedané, najlepší čas na návštevu Brazília Fernando de Noronha je v období zimy, kedy prichádza sezóna sucha. Avšak aj v lete alebo období dažďov môžete vychutnať nádherné scenérie a aktivity, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie v koralových útesoch. Dôležité však je, aby ste si pri príprave na dovolenku zabezpečili dostatok ochrany pred slnkom a pitnej vody, aby ste si užili dovolenku naplno.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Fernando de Noronha


1. Čo je Fernando de Noronha?
Fernando de Noronha je súostrovie pozostávajúce z 21 malých ostrovov v Atlantickom oceáne ležiacom približne 354 km od pobrežia Brazílie.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Fernando de Noronha, je cez letisko São Paulo alebo Recife, a potom pokračovať letom do ostrova. Existujú tiež trajekty z Recife a Natal.

3. Koľko dni by som tam mal zostať?
Odporúča sa zostať na Fernando de Noronha aspoň 4 dni, aby ste mohli vidieť hlavné atrakcie ostrova ako sú pláže, prírodné pamiatky, chránené oblasti, podmorský svet a historické pamiatky.

4. Je Fernando de Noronha drahý?
Áno, Fernando de Noronha je pomerne drahý, hlavne preto, že je to chránená oblasť a vstupné poplatky sú veľmi vysoké. Ceny jedál a ubytovania sú tiež nadpriemerné.

5. Ako si môžem ušetriť peniaze na Fernando de Noronha?
Môžete sa ubytovať v hosteli alebo penziónoch, zvoliť si menšie miesta na stravovanie, navštíviť bezplatné miesta a pláže, alebo využiť verejnú dopravu namiesto taxislužieb.

6. Aké sú hlavné atrakcie na Fernando de Noronha?
Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria pláže, ako sú Praia do Sancho a Praia do Leão, scénické body a vyhliadky ako je Morro do Pico a Baía do Sancho, chránené oblasti, ako sú Tamar zóny, fondy, histórické pamiatky, ako je Forte de Nossa Senhora dos Remédios a projekty ako je Viva Noronha.

7. Je Fernando de Noronha vhodné pre rodiny s deťmi?
Áno, Fernando de Noronha môže byť vhodné pre rodiny s deťmi, pretože je to miesto s množstvom pláží a prirodzených lokálnych prírodných oblastí na preskúmanie, ako aj rodinné lety.

8. Čo si mal obliecť na Fernando de Noronha?
Odporúča sa nosiť pohodlné plážové oblečenie ako shorts, tričká, plavky, a obuv vhodnú pre pobrežie. Mimo pláží si môžete obliecť ľahké a vzdušné oblečenie. Nezabudnite sa pripraviť na slnko a teplo.

9. Ako je tam s bezpečnosťou?
Fernando de Noronha je relatívne bezpečné miesto, aj keď turisti by mali byť opatrní a rešpektovať miestne pravidlá. Treba si dávať pozor na potenciálne nebezpečenstvo možných prílivov a príbojov.

10. Kedy je najlepší čas navštíviť Fernando de Noronha?
Najlepší čas na návštevu Fernando de Noronha je od septembra do decembra alebo od marca do júna kvôli príjemnejšímu počasiu a menšiemu množstvu turistov. Južná polovica roka a sviatky môžu byť rušnejšie a drahšie.


Letenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília je krajina plná nádherných miest a turistických atrakcií a jedným z najobľúbenejších miest v tejto krajine je ostrov Fernando de Noronha. Tento krásny ostrov sa nachádza pri pobreží severovýchodnej Brazílie a je známy svojou nádhernou prírodou a krásnymi plážami. Ak plánujete navštíviť tento ostrov, budete sa musieť zaoberať kúpou letenky.

Letenky do Brazílie sa dajú kúpiť u veľkého počtu leteckých spoločností. Najlepšie je sa pozrieť na lety priamo z vášho miesta odletu, aby ste si mohli vybrať najvhodnejšiu možnosť. Ak hľadáte lacné letenky, môžete pozrieť na stránky low-cost leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lacnejšie letenky v porovnaní s klasickými leteckými spoločnosťami.

Keď už máte letenku do Brazílie, musíte zabezpečiť let do ostrova Fernando de Noronha. Existujú dve možnosti ako sa na ostrov dostať – letom alebo lodou. Odporúčame však let, pretože je to rýchlejšia a pohodlnejšia voľba. Na ostrov sa môžete dostať s leteckou spoločnosťou Azul Brazil, ktorá ponúka pravidelné lety zo São Paula alebo Ria de Janeiro. Cesta na ostrov trvá asi dve hodiny.

Letenka na ostrov Fernando de Noronha nie je najlacnejšou voľbou, ale určite to stojí za to. Tento ostrov je oáza pre tých, ktorí hľadajú prírodu a pokoj. Ostrov ponúka čisté a krásne pláže, ktoré sú obklopené zelenou prírodou a každá pláž je pre návštevníkov prístupná len v určených hodinách. Okrem pláží tu môžete vidieť aj zvieratá ako delfíny, korytnačky alebo veľryby.

Na Fernando de Noronha môžete nájsť mnoho možností ubytovania od malých penziónov až po luxusné hotely. Ak hľadáte pokoj a chcete sa viac zoznámiť s miestnou kultúrou, odporúčame ubytovať sa v malých rodinných penziónoch.

V skratke, odporúčame záujemcom navštíviť ostrov Fernando de Noronha. Letenka a cesta na ostrov síce nie sú najlacnejšie, ale nie sú ani najdrahšie. Ostrov ponúka nádhernú prírodu, krásne pláže a pokoj, ktoré by si nemali nechať ujsť.


Dovolenka Brazília Fernando de Noronha


Brazília Fernando de Noronha je jedným z najkrajších a najexotičtnejších miest na svete. Táto malebná ostrovná krajina sa nachádza v Atlantickom oceáne, približne 350 km od brazílskeho pobrežia a pozostáva z 21 ostrovov, ktoré sú obklopené azúrovým morom a nesú svoje návštevníkov do úplne inej dimenzie. Toto miesto ponúka návštevníkom jedinečné skúsenosti, ktoré nikde inde na svete nájsť nemôžete.

Fernando de Noronha sa môže pochváliť jedným z najlepších podmienok na svete na potápanie a pozorovanie morských živočíchov. Ostrovy sú obklopené korálovými útesmi a krištáľovo čistým morom, kde sa môžete potápať s viac ako 200 druhmi rýb a iných morských živočíchov, vrátane žralokov, delfínov a obrovských korytnačiek. Mnohé pláže sú taktiež vhodné pre surfovanie, kajakárstvo a ďalšie vodné aktivity.

Fernando de Noronha má aj unikátnu flóru a faunu. Na týchto ostrovoch nájdete viac ako 600 rôznych druhov rastlín a stromov, ktoré sa nachádzajú v tropických lesoch a vegetácii. Medzi najvýznamnejšie druhy patrí endemický druh stromu Dragovský koreň, ktorý sa používa pri výrobe miestnej liečivej alebo kozmetickej kozmetiky. Okrem toho ostrovná krajina ponúka útočisko takmer 15 tisícom vtákov, ktoré tu žijú, vrátane vtákov ostrovných, sokolov a albatrosov.

Fernando de Noronha má aj bohatú históriu. Ostrovy boli dlho pod nadvládou Portugalčanov, ktorí tu vybudovali pevnosť a dominantné územia. Dnes si môžete vychutnať prehliadku zrúcanín, kostolov a ďalších historických pamiatok, ktoré sú stále k dispozícii.

Pre tých, ktorí sa sem chystajú, môžu byť cestovné náklady vysoké, ale rozhodne to stojí za to. Miestny cestovný ruch sa snaží zachovať ostrovy ako prírodne a jedinečné prostredie, čím zabezpečuje udržateľnosť tohto miesta pre budúce generácie.

Ak teda hľadáte nezabudnuteľné dobrodružstvo v nezvyčajnom a exotickom kúsku sveta, Fernando de Noronha by mal byť na vašom zozname. Ostrovy ponúkajú jedinečnú prírodnú krásu, neuveriteľné zážitky a mnoho kultúrnych skvostov. Nenechajte si ujsť túto malú časť raja, z ktorej sa nakoniec stanú vaše spomienky na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky