Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Bulharsko Veliko Tarnovo

Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Kde sa nachádza Veliko Tarnovo?
Veliko Tarnovo sa nachádza v Bulharsku, v severnej časti krajiny.

2. Aké je historické a kultúrne zázemie Veliko Tarnovo?
Veliko Tarnovo je dôležité historické a kultúrne centrum Bulharska. Bola hlavným mestom Druhej bulharskej ríše a je známa svojou bohatou históriou, architektúrou a kultúrnymi pamiatkami.

3. Aké turistické atrakcie môžem navštíviť v Veliko Tarnovo?
Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Veliko Tarnovo patrí hrad Carevec, ktorý je známy svojou impozantnou polohou a históriou. Ďalšie zaujímavé miesta sú napríklad Samovodský námestie, Asensova štvrť, Kláštor Sv. Petra a Pavla a mnoho ďalších.

4. Aké aktivity môžem podnikať v Veliko Tarnovo?
V meste a jeho okolí je možnosť podnikať rôzne aktivity vrátane prechádzok po historickom centre, návštevy múzeí, plavby po rieke Jantra, turistiky v okolitých horách a mnoho ďalších.

5. Aké sú miestne kulinárske špeciality, ktoré by som mal ochutnať v Veliko Tarnovo?
V Bulharsku je obľúbená tradičná kuchyňa a v Veliko Tarnovo je možnosť ochutnať rôzne bulharské špeciality, ako napríklad šišky (kebapčeta), múčniky (banici), ajvars (paprikovú pastu) a mnoho ďalších.

6. Má Veliko Tarnovo dobré dopravné spojenie?
Ano, Veliko Tarnovo má dobré dopravné spojenie s inými časťami Bulharska. Mesto je dostupné cez cestné a železničné spojenie a má aj vlastné letisko v blízkom meste Gorna Orechovica.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Veliko Tarnovo?
Ideálny čas na návštevu Veliko Tarnovo je na jar a na jeseň, keď sú teploty príjemné a mesto je najkrajšie. V lete je tiež možné navštíviť mesto, ale môžu byť vyššie teploty a väčšie množstvo turistov.

8. Je možné navštíviť okolité dedinky a prírodné parky z Veliko Tarnovo?
Áno, v blízkosti Veliko Tarnovo sa nachádzajú rôzne okolité dedinky a prírodné parky, ako napríklad Arbanasi, Gabrovo, Etara a mnoho ďalších, ktoré stojí za návštevu.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Vyberte si letenku a objavte krásy Bulharska - prastarú históriu, úchvatné prírodné scenérie a čarovné mestá. Jedným z najzaujímavejších a najnavštevovanejších miest je Veliko Tarnovo, ktoré vám ponúka jedinečnú kombináciu pôvabu minulosti s moderným mestským životom.

Veľkolepým symbolom Veliko Tarnova je hrad Tsarevets, vystavaný v 12. storočí. Tento historický komplex, umiestnený na pahorku nad riekou Jantra, je jedným z najvýznamnejších pamiatok Bulharska. Počas vášho pobytu sa môžete prejsť uličkami hradu a obdivovať zaujímavé stredoveké stavby a kostoly. Vrcholom návštevy Tsarevetsu je večerná svetelná show, kedy je hrad osvetlený tisícmi žiaroviek a vytvára tak nezabudnuteľnú atmosféru.

Mesto Veliko Tarnovo vám tiež ponúka možnosť prechádzky po staromeste, ktoré je plné úzkych uličiek, malebných krčiem a tradičných obchodíkov. Útulné a farebné domčeky, dokonale zachované hradby a nádherné výhľady na rieku Jantru pridávajú miestu špeciálnu atmosféru. Okrem prechádzok po meste si môžete tiež vychutnať skvelú kuchyňu v jednom z miestnych reštaurácií, kde vám ponúknu typické bulharské jedlá a rozmanité vína.

Keď sa rozhodnete pre letenku do Bulharska, nezabudnite si naplánovať aj výlet do Arbanasi, kúsok od Veliko Tarnova. Arbanasi je malebné horehronské mestečko so zachovalými historickeými domami, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Niektoré z týchto domov boli premenované na múzeá, ktoré vám poskytnú vzácny pohľad na tradičný bulharský život a architektúru.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, ponúka okolie Veliko Tarnova množstvo možností na výlety. Môžete navštíviť prírodný rezervát Emen, ktorý je známy svojimi jaskyňami, vodopádmi a malebnými skálami. Pre milovníkov turistiky je tu tiež národný park Stara Planina, ktorý je jedným z najväčších národných parkov v Bulharsku. Tu si môžete vychutnať čistý horský vzduch, prechádzky po značených chodníkoch a krásne výhľady na okolitú krajinu.

Letenka do Bulharska a návšteva Veliko Tarnova vám tak ponúka jedinečnú kombináciu histórie, kultúry a prírodného krásna. Bez ohľadu na vaše záujmy tu nájdete niečo, čo vás určite očarí a bude sa vám vryť do pamäti. Nezmeškajte príležitosť a vyberte si letenku do tohto kúzelného balkánskeho klenotu.


Ubytovanie Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo, ležiace na severozápade Bulharska, je objaté zelenými kopcami a nachádza sa na brehu rieky Jantra. Mesto má bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre a pamiatkach. Ak sa plánujete zastaviť v tomto fascinujúcom meste, bude pre vás dôležité mať dobré ubytovanie, kde si oddýchnete a nabijete sily pre ďalší deň plný objavovania.

Mnohé hotely a apartmány sa nachádzajú v samotnom meste, ale pre tých, ktorí sa chcú ubytovať mimo ruchu, sa ponúkajú aj možnosti v okolitých dedinkách a horských chatách. Celkovo je dostatok možností pre každého, či už preferujete luxusné hotely s bohatou ponukou alebo skromnejšie, no útulné ubytovania.

Ak máte radi historickú atmosféru a súčasne si chcete užiť všetky pohodlia moderného hotela, niekoľko možností pre vás máme. Hotel Gurko s jedinečným výhľadom na mesto a lokalitu v centre, alebo Hotel Tsarevets s vysoko moderným vybavením a veľmi priateľským personálom.

Pre tých, ktorí hľadajú útulné a romantické ubytovanie izby v penzióne pri Jantrinom brzde budú ideálne, a to aj preto, že izby sú ponúkané za prijateľné ceny. Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa ubytovať mimo mesta, môžu si vybrať aj z viacerých chatiek a záhradných domčekov, ktoré sú vo vlastníctve miestnych obyvateľov.

Ak si chcete ušetriť trošku peňazí pri ubytovaní a zároveň byť blízko centra, hostel Camelot bude pre vás tou správnou voľbou. Ponúka ubytovanie v izbách s možnosťou výberu medzi spoločnými alebo súkromnými kúpeľňami a privátnymi posteľami alebo izbami s poschodovými posteľami.

Kamkoľvek sa rozhodnete ubytovať, budete mať prístup k množstvu zaujímavých aktivít, ktoré si môžete vybrať. Od prechádzok po meste, návštev muzeí a sídiel histórických vládcov až po pohodlné výlety do okolia, kde môžete jesť v malých taverňach, pozerať divokú prírodu a odkryť krásu tamojších kopcov.

Celkovo je ubytovanie v Veliko Tarnovo dostupné pre každého a ponúka množstvo možností, ktoré umožňujú cestovať podľa každého vkusu a rozpočtu. Ak sa chystáte na dovolenku v tejto časti Bulharska, určite vám odporúčame preskúmať všetky možnosti ubytovania, ktoré vám ponúka toto kútik krásnej krajiny.


Počasie Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo je jedným z najkrajších a najstarších miest v Bulharsku. Je to mesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktorého krása a atmosféra prilákajú každý rok množstvo turistov. Avšak, čo je s počasím v tomto krásnom meste?

Najlepšie obdobie na návštevu Veliko Tarnovo je jar a jeseň, kedy sa mesto teší horúcim a slnečným dnám s teplotami dosahujúcimi až 25 stupňov Celzia. V lete môžu teploty prudko stúpať na až 35 stupňov, čo môže byť pre niektorých turistov trochu príliš horúce. Zima v meste je prevažne miernejšia, s priemernými teplotami okolo 7 stupňov Celzia, avšak môže sa stať, že teploty klesnú pod bod mrazu.

Aj keď je počasie v meste dosť predvídateľné, môže sa stať, že príde k výkyvom počasia, kedy môžu návštevníci byť zaskočení. Napríklad, počas leta tu môže byť síce teplo a slnečno, no náhle sa môže objaviť prudký dážď. Preto je dôležité mať pri sebe vždy ochranné oblečenie pred dážďom, aby sa návštevníci mohli chrániť pred nepriaznivými podmienkami.

V každom prípade, návšteva Veliko Tarnovo je stále veľmi príjemnou skúsenosťou, či už navštevujete mesto v akomkoľvek období roka. Mesto ponúka bohatý zoznam atrakcií a pamiatok, spojených s jeho bohatou históriou, ktoré si návštevníci môžu pozrieť a preskúmať. K tomu, aby sa však návštevníci dobre bavili, by mali zvážiť, kedy prídú na návštevu, aby mali čo najlepšie podmienky na to objavovať túto krásnu destináciu.


Dovolenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je nádherná krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Medzi jej najzaujímavejšie destinácie patrí určite mesto Veliko Tarnovo. Prestupok pod Hradem carey, ako je niekedy nazývané, je jedno z najstarších a najkrajších miest v celej krajine.

Veliko Tarnovo sa nachádza v severozápadnej časti Bulharska, na strmých svahoch hory Trapezitsa. Jeho výnimočná poloha ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a nádhernú rieku Jantra, ktorá presieka mesto. Je to miesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do obdobia antiky.

Jedným z najvýznamnejších symbolov tohto mesta je veľkolepý hrad carey. Tento starobylý hrad je postavený na vrchole kopca a ponúka návštevníkom úžasné panoramatické výhľady. Okrem toho si môžete prehliadnuť aj rozsiahle pozostatky palácov, kostolov a iných historických budov, ktoré svedčia o sláve minulých čias.

Okrem hradu carey je tu aj mnoho ďalších historických miest a pamiatok, ktoré treba navštíviť. Patria sem napríklad chrám svätého Dimitrija - najstarší dochovaný kostol v meste, múzeum Arbanassi - zamerané na architektúru a kultúru regiónu a múzeum Zoja Petrovovej - zamerané na umenie a remeslá v Bulharsku.

Navštíviť Veliko Tarnovo v lete je skutočne úžasné zážitkové dovolenka. Môžete sa vydať na prechádzky po historických uliciach s úzkymi a strmými schodiskami, obdivovať farebné domčeky a okrem toho navštíviť aj tradičné obchody, reštaurácie a kaviarne.

Do mesta prichádzajú aj mnohí turisti, aby si užili večernú atmosféru a sledovali tradičné tanečné predstavenia, živú hudbu a ďalšie umelecké podujatia. Toto mesto ponúka niečo pre každého a určite vás na dlhý čas upúta.

V blízkosti mesta nájdete aj mnoho prírodných krás, ako sú jaskyne, vodopády a národné parky. Môžete sa teda vydať na túru alebo si užiť piknik na brehu rieky.

Celkovo je dovolenka v Bulharsku a najmä v Veliko Tarnovo skutočným dobrodružstvom plným zážitkov. Budete očarení krásou tohto miesta, jeho históriou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného ruchu a prejsť sa do minulosti.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky