Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Krkonoše National Park

Letenka Česko Krkonoše National Park


Národní park Krkonoše je jedním z nejkrásnějších přírodních rájů v České republice. Nachází se na severu země a rozprostírá se na území Česka i Polska. Jeho návštěva je velmi oblíbená nejen mezi domácími turisty, ale také mezi turisty ze zahraničí. Pokud tedy plánujete navštívit tento nádherný park, je záhodno zvážit letenku do Česka.

Česko nabízí vynikající letecké spojení se všemi hlavními evropskými městy, což zajišťuje snadnou dostupnost pro cestovatele z celého světa. Pro návštěvu Krkonoš je nejvýhodnější letět do Prahy, hlavního města České republiky. Tento mezinárodní letiště je dobře propojené s mnoha dalšími evropskými a světovými destinacemi, a proto je možné nalézt mnoho letových spojení za přijatelné ceny.

Po příletu na pražské letiště Václava Havla je možné využít některý z mnoha dopravních prostředků, které vás přepraví do samotného Krkonošského národního parku. Nejčastěji se volí varianta cestování autobusem nebo vlakem, které nabízejí přímé spojení z Prahy do několika měst a obcí nacházejících se v bezprostřední blízkosti parku.

Samotný Krkonošský národní park je jedním z nejznámějších chráněných území v České republice a je zavedenou turistickou destinací. Můžete si zde užít pestrou paletu aktivity – od relaxace a procházek po horských chodnících až po adrenalinové sporty jako je horské cyklistice a horolezectví.

Vrcholky Krkonoš jsou téměř celoročně pokryty sněhem, což je skvělé pro zimní sporty jako je lyžování a snowboarding. Z tohoto důvodu jsou Krkonoše také domovem mnoha lyžařských center, která nabízejí širokou škálu sjezdových tratí pro všechny úrovně lyžování.

Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, je zde spousta malebných stezek, které přímo vybízejí k procházkám a pozorování přírody. Můžete si vychutnat nádherné výhledy na horské vrcholky, vodopády a meandrující říčky, které jsou charakteristické pro tento park.

Kromě toho se park může pochlubit i mnoha turistickými trasami a ubytovacími zařízeními, která nabízí možnost strávit několik dní v přírodě. Nachází se zde různé hotely, horské chaty a v řadě obcí je možné si pronajmout soukromé ubytování.

Návštěva Krkonošského národního parku je nepochybně jedinečný zážitek, který nabízí spoustu krás a příležitostí k odpočinku. Ať už se rozhodnete relaxovat nebo se aktivně zapojit do některé z mnoha outdoorových aktivit, tento národní park bude splňovat vaše očekávání. Vydejte se tedy na dobrodružství a objevujte jedinečnou krásu Krkonoš!


Počasie Česko Krkonoše National Park


Česko Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších prírodných miest v Českej republike. Nachádza sa vo vrcholovej časti Krkonošského pohoria, a je domovom množstva zvierat, rastlín a unikátnych scenérií.

Počasie v Česko Krkonoše National Park je veľmi rozmanité. V lete môžeme očakávať teploty okolo 20-25 stupňov Celzia, s miernym vetrom a občasnými prehánkami. Vrcholové partie Krkonošského pohoria majú niekedy iné počasie ako doliny a údolia, čo ich robí zaujímavými pre turistov. Táto oblasť je známa aj svojou množstvom dažďa a rýchlymi zmenami počasia.

Jeseň v Krkonošskom národnom parku je obdobím, kedy sa farby prírody menia na neopísateľný spektakel. Stromy a tráva sa sfarbujú do odtieňov červenej, oranžovej a žltej farby. Teploty sa míňajú a približujú sa ku krutomu zimnému počasiu. Dažde sa stávajú častejšími a veternosť sa zvýšuje, čo môže prerásť do snehových búrok na vrchoch.

Zima v Česko Krkonoše National Park je čarovná. Toto obdobie prináša hojný sneh, ktorý vytvára ideálne podmienky pre zimné športy ako lyžovanie a snowboarding. Teploty sa pohybujú medzi -5 a -15 stupňov Celzia, pričom v horských oblastiach môžu klesnúť ešte nižšie. Veterné podmienky môžu byť prísne a snehové búrky majú schopnosť znemožniť prístup do určitých častí parku.

Jar je čas prebudenia prírody v Krkonošskom národnom parku. Teploty stúpajú, sneh začína topiť a zvieračka v prírode ukazuje svoj zelený odtieň. Prúdiaci potoky a rieky sú naplnené tajomnou energiou a lesy ožívajú z každej strany. Toto obdobie je obľúbené pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy parku bez problémov s prílišnou chladom alebo dažďom.

Pre návštevníkov Česko Krkonoše National Park je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. Môže byť chladné, veterno, alebo náhle príležitostné dažde. Odporúča sa mať s sebou vhodné oblečenie a obuv na akúkoľvek situáciu.

Celkové počasie v Česko Krkonoše National Park vytvára jedinečnú a šarmantnú atmosféru, ktorá je atrakciou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie, tento národný park ponúka nádherné scenérie a príležitosti na objavenie krás prírodnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Krkonoše National Park


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Česko Krkonoše National Parku môžu zahŕňať:

1. Kde sa nachádza Česko Krkonoše National Park?
Odpoveď: Nachádza sa na severovýchode Českej republiky, v pohorí Krkonoše (Gigantické hory) na hranici s Poľskom.

2. Aké aktivity a atrakcie ponúka park?
Odpoveď: Park ponúka mnoho možností pre turistiku, horskú turistiku, cykloturistiku, lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné a letné športy. Okrem toho si môžete vychutnať krásne výhľady na hory, návštevu vodopádov, sledovanie divokých zvierat a historických pamiatok.

3. Kde môžem získať viac informácií o turistických trasách v parku?
Odpoveď: Informácie o turistických trasách a mapách parku môžete získať na oficiálnej webovej stránke parku. Turistické centrá v okolí parku tiež poskytujú podrobné informácie a poradenstvo.

4. Je povolené táboriť v parku?
Odpoveď: Áno, je povolené táboriť v určených táboriskách v parku. Je však potrebné dodržiavať pravidlá parku, vrátane správneho zhodenia odpadkov, zapájania sa do ohňov a rešpektovania prírody.

5. Je povolené kúpanie v riekach a jazerách v parku?
Odpoveď: Áno, je povolené kúpanie v vybraných riekach a jazerách v parku. Treba však venovať pozornosť bezpečnosti a vziať do úvahy teplotu vody a prúd v rieke.

6. Sú v parku dostupné ubytovacie možnosti?
Odpoveď: Áno, v okolí parku je dostupná široká ponuka ubytovacích zariadení, vrátane hotelov, penziónov, chatiek a kempov. Väčšina z týchto zariadení sa nachádza v blízkosti vstupných brán parku.

7. Je park otvorený celoročne?
Odpoveď: Áno, park je otvorený celoročne. Aktivity a atrakcie však môžu byť v závislosti od ročného obdobia rôzne dostupné.

Tieto otázky a odpovede poskytujú všeobecný prehľad o Česko Krkonoše National Parku a jeho možnostiach. Detalnejšie informácie je možné získať na oficiálnych internetových stránkach parku alebo prostredníctvom informačných centier.


Ubytovanie Česko Krkonoše National Park


Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na ubytovanie v Českom republike. Tento národný park sa nachádza na severu krajiny a je domovom nádhernej prírody, majestátnych vrcholov, jazier a horských lúk. Turisti sem prichádzajú v hojnom počte nielen kvôli unikátnej prírode, ale aj pre možnosti aktívnej rekreácie a oddychu.

V Krkonošoch nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Od moderných hotelov a penziónov až po útulné horské chaty a apartmány, všetky sú priamo v srdci prírody.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať zo špičkových hotelov, ktoré ponúkajú komfortné izby s moderným zariadením a výhľadmi na okolitú krajinu. Tieto hotely často disponujú aj wellness centrami a reštauráciami, kde ochutnáte tradičné české jedlá.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentickejší zážitok, sú k dispozícii horské chaty a penzióny. Mnohé z nich sú postavené v tradičnom štýle, čo prispieva k atmosfére miesta. Tieto ubytovania sú väčšinou vo veľmi blízkej vzdialenosti od turistických trás, čo vám umožní ľahký prístup k prechádzkam a výletom do prírody.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, môžete si vybrať z rôznych apartmánov a chát na prenájom. Tieto ubytovania sú dobre vybavené a poskytujú skvelú príležitosť stráviť s rodinou alebo priateľmi nezabudnuteľnú dovolenku. Mnohé z nich majú aj prístup k záhrade alebo terase, kde si môžete vychutnať čerstvý horský vzduch.

Krkonoše National Park je výnimočné miesto pre milovníkov aktívneho oddychu. Počas letných mesiacov sa môžete vydať na prechádzky a turistické trasy, kde objavíte úžasné výhľady na vrcholky hôr a malebné horské riečky. Pre milovníkov zimných športov je tu dostatok lyžiarskych stredísk, kde sa dostanete na svahy a vychutnáte si prejazdy po vysokokvalitných zjazdovkách.

Okrem toho môžete navštíviť aj rôzne dediny a historické pamiatky v okolí. Napríklad obľúbené mesto Harrachov je známe svojou sklárskou tradíciou a jeho sklárenské výrobky sú obľúbenými suvenírmi. V dedine Janske Lazne môžete navštíviť slávny Janovy pramene a dychberúci výhľad zo stanice lanovky na horu Černá hora.

Nezáleží na tom, či preferujete aktívny oddych alebo pokojnú dovolenku v prírode, Krkonoše National Park vám ponúka širokú paletu možností na ubytovanie. S prekrásnymi výhľadmi a množstvom príležitostí na odpočinok a objavovanie, tu si určite nájdete ideálny pobyt pre seba.


Dovolenka Česko Krkonoše National Park


České Krkonoše jsou dědictvím přírody a krásou, kterou si každý návštěvník může plně užít. Nachází se v samém srdci Evropy a tvoří hranici mezi Českou republikou a Polskem. Krkonoše jsou nejvyšší pohoří v České republice a jsou také domovem národního parku, který je jedním z největších a nejkrásnějších chráněných prostorů v zemi.

Tento národní park nabízí návštěvníkům bohatou paletu přírodních krás. Můžete zde najít majestátní hory, nádherné vodopády, malebná údolí a průzračná jezera. Pro milovníky adrenalinu je zde dostatek možností pro pěší turistiku, horskou cyklistiku, horolezectví a lyžování. Krkonoše jsou také místem, kde si můžete vychutnat klid a odpočinek a relaxovat v jedinečné přírodní atmosféře.

Jednou z hlavních atrakcí Krkonošského národního parku je nejvyšší hora v České republice – Sněžka. Tato hora, dosahující výšky 1 602 metrů, nabízí úchvatné výhledy na celý park a okolní krajinu. Pro ty, kdo chtějí vyzkoušet horolezectví, je možné zdolat Sněžku pěšky nebo se vydat na jednu z mnoha horolezeckých cest. V zimě mohou návštěvníci lyžovat na mnoha sjezdovkách, které se nacházejí ve vyhlášených lyžařských střediscích v okolí.

Dalším fascinujícím místem v Krkonoších je Labský důl, který je považován za jeden z nejkrásnějších údolí v České republice. Toto údolí je domovem několika malebných horských chat a také oblíbeným výchozím bodem pro pěší turistiku. Labský důl je také známý svou jedinečnou přírodou, zahrnující například říčku, která protéká údolím a vytváří malebné vodopády.

Pro milovníky zvířat je krkonošský národní park domovem mnoha druhů vzácných živočichů, včetně kamzíka horského, rysa ostrovida, skřekota a tetřeva hlušce. Můžete se pokusit zahlédnout některé z těchto ohrožených druhů během procházek po parku, ale pamatujte, že je důležité zachovat jistou vzdálenost a nezasahovat do přirozeného chování těchto zvířat.

Pokud si chcete užít dovolenou v Českých Krkonoších, je možné ubytovat se v jednom z mnoha hotýlků nebo penzionů v okolí. Existuje také možnost pronájmu chaty nebo apartmánu, který vám poskytne větší soukromí a možnost vlastního stravování.

Dovolenka v krásném Krkonošském národním parku v České republice je ideální volbou pro ty, kteří si chtějí užít krásy přírody a relaxovat ve zdravém horském prostředí. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte klid a odpočinek, Krkonoše vám nabídnou všechno, co si můžete přát během své dovolené.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky