Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Česko Pec pod Sněžkou

Najčastejšie otázky a odpovede Česko Pec pod Sněžkou


Najčastejšie otázky a odpovede o Česku a Peci pod Sněžkou:

1. Kde sa nachádza Pec pod Sněžkou?
Pec pod Sněžkou je horské mestečko v Krkonošskom národnom parku, v blízkosti česko-poľskej hranice.

2. Aké je najvyššie pohorie v Českej republike?
Najvyšším pohorím v Českej republike je Krkonoše, v ktorých sa nachádza aj Pec pod Sněžkou.

3. Ako sa dostanem do Pec pod Sněžkou?
Pec pod Sněžkou je dostupná autom, autobusom alebo vlakom. Najbližšie väčšie mesto je Trutnov.

4. Existujú v Peci pod Sněžkou lyžiarske strediská?
Áno, Pec pod Sněžkou je obľúbeným lyžiarskym strediskom s viac ako 12 kilometrami zjazdoviek.

5. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Peci pod Sněžkou?
Okrem lyžovania sú v Peci pod Sněžkou aj pešie trate, cyklotrasy, muzeum Krkonoš a vyhliadková veža na vrchole Sněžky.

6. Aké je najvyššie vrchol v Krkonošiach?
Najvyšším vrcholom v Krkonošiach je Sněžka, ktorá sa nachádza blízko Peci pod Sněžkou.

7. Aké sú populárne aktivity v okolí Peci pod Sněžkou?
Okrem lyžovania a turistiky sa v okolí Peci pod Sněžkou dá vyskúšať aj raňajky na vrchole Sněžky, jazda na horskom bicykli, via ferrata alebo paragliding.

8. Kde sa môžem ubytovať v Peci pod Sněžkou?
V Peci pod Sněžkou je množstvo ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a ubytovne. Odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas zimnej sezóny.

9. Aká je priemerná teplota v Peci pod Sněžkou?
Priemerná teplota v Peci pod Sněžkou sa pohybuje okolo 5 °C. V zime môže teplota klesnúť aj pod bod mrazu.

10. Je potrebné mať povolenie na vstup do Krkonošského národného parku?
Nie, pre väčšinu častí Krkonošského národného parku nie je potrebné mať povolenie na vstup. No niektoré oblasti môžu byť rezervované pre ochranu životného prostredia a môže tam platiť obmedzený vstup. Je dobré si overiť pravidlá parku pred návštevou.


Dovolenka Česko Pec pod Sněžkou


Leto - čas oddychu, rodinných zážitkov a cestovania. Aj v čase koronavírusovej pandémie, keď medzinárodné hranice sú často zatvorené a mnohé krajiny uvádzajú rôzne obmedzenia pre cestovanie, je stále možné nájsť skvelé miesta na dovolenku v blízkosti domova. Jedno z tých miest, ktoré rozhodne stojí za návštevu, je Česko Pec pod Sněžkou.

Česko Pec pod Sněžkou je obec v okrese Trutnov v Královéhradeckom kraji. Nachádza sa v Krušných horách a je obľúbeným letoviskom pre milovníkov zimných športov a eskapád do prírody v lete. Obec sa nachádza v tesnej blízkosti najvyššieho vrcholu Českej republiky - Sněžky, ktorá je zároveň aj jedným z najnavštevovanejších miest v tomto regióne.

Ak sa rozhodnete ísť na dovolenku do Česka Pec pod Sněžkou, môžete sa tešiť na krásnu prírodu, nepreberné množstvo turistických trás a rodinám s deťmi aj rôzne zábavné atrakcie. V lete je tu možné navštíviť niekoľko turistických miest, ako sú napríklad Adršpašsko-teplické skaly (národný park so skalami až do výšky 60 metrov), skanzen Vernerice (vojenské múzeum so zaujímavými exponátmi zo druhej svetovej vojny), alebo zámok Kuks (barokový zámok so zaujímavou históriou a súčasnou umeleckou galériou).

Ak máte radi adrenalínové športy, rozhodne nevynechajte možnosť ponoriť sa do sveta cykloturistiky. V okolí Česko Pec pod Sněžkou nájdete niekoľko cyklo-trás, ktoré uspokoja aj náročných cyklistov. Rovnako aj turistické trasy, ktoré vedú napríklad do dolín Labe, pakovejho plesa alebo k ruskej chatám určite každého zaujmú.

Niekoľko možností na oddych a relax po celodennom aktívnom programe ponúkajú blízke kúpele. V blízkej obci Janské Lázně nasávame rázové kúpele s priaznivym účinkom na tráviaci trakt a počasie sa dieťaťa.

Ak sa chystáte do Česka a chcete nezabudnuteľnú dovolenku s rodinou alebo priateľmi, jednoznačne by ste nemali vynechať Česko Pec pod Sněžkou. Táto malebná obec vám ponúkne široké možnosti na kvalitný oddych, zábavu aj rekreačný program.

{{Meta: Článok na tému dovolenka v mieste Česko Pec pod Sněžkou.}}


Ubytovanie Česko Pec pod Sněžkou


Mesto Černý Důl, nachádzajúce sa v malebnej horskej oblasti Česka, je domovom jednej z najkrajších hôr v krajine - Sněžky. Toto miesto je teda obľúbeným cieľom turistov, ktorí túžia po krásnych výhľadoch, prírode a adrenalíne z horských aktivít. Pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v tejto oblasti, ponúka blízke mesto Pec pod Sněžkou množstvo možností na ubytovanie.

Pec pod Sněžkou je menšie horské mesto, ktoré vytvára ideálne prostredie pre rodiny, páry alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú oddych v prírode. Ubytovacie možnosti sú tu veľmi rozmanité a ponúkajú rôzne úrovne komfortu. Návštevníci majú možnosť vybrať si medzi hotelmi, penziónmi, privátmi alebo dokonca aj chatami, v závislosti od toho, aký typ ubytovania preferujú.

Hotely sú najčastejšou voľbou turistov, ktorí preferujú komplexné služby a maximálny komfort. V Peci pod Sněžkou je niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú moderné izby s vlastným sociálnym zariadením, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Mnohé hotely tiež disponujú reštauráciami, kde si môžete vychutnať tradičné české jedlá aj medzinárodnú kuchyňu. Pre tých, ktorí vyhľadávajú ešte vyššiu úroveň komfortu, sú k dispozícii aj wellness centrá s rôznymi procedúrami a bazénmi.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislosti a súkromia, je ideálnou voľbou prenocovanie v penzióne alebo súkromí. Penzióny často ponúkajú útulné izby s vlastným sociálnym zariadením a televíziou. Niektoré majú tiež vlastné reštaurácie, kde si môžete dopriať výborné jedlá. Priváty sú drahšou možnosťou, ale umožňujú oveľa viac súkromia a pohodlia. V Peci pod Sněžkou nájdete množstvo súkromných apartmánov a domov, kde si môžete vychutnať príjemné prostredie vlastného bytu spolu s výhodami ubytovania v blízkosti prírody.

Pre tých, ktorí milujú horskú atmosféru a možnosti rodinného ubytovania, sú k dispozícii aj chaty a chalupy. Tieto obydlia poskytujú autentický zážitok a možnosť stráviť čas s rodinou alebo priateľmi v úplnej súkromí. Chaty a chalupy v Peci pod Sněžkou sú dobre vybavené a často sú situované v prírodnom prostredí, čo umožňuje návštevníkom spoznať krásy okolitej prírody.

Pec pod Sněžkou je teda ideálnou destináciou pre tých, ktorí sa chcú pohybovať v horskej prírode a zároveň si užívať pohodlie a pohostinnosť ubytovania. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete hotelový štýl alebo domácu a útulnú atmosféru, v Peci pod Sněžkou nájdete ideálne ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim preferenciám a potrebám.


Počasie Česko Pec pod Sněžkou


Česko, Pec pod Sněžkou – Kamenná obec v Krkonoších, leží v údolí řeky Úpy a je jedním z nejnavštěvovanějších horských středisek v České republice. Toto malebné horské městečko není pouze rájem pro lyžaře a milovníky horských sportů, ale také pro ty, kteří ocení krásnou přírodu a změnu počasí, která je zde častá.

Klima v Peci pod Sněžkou je ovlivněno horami a charakteristickým horským podnebím. Letní teploty se pohybují okolo 20 °C, ale díky vyšší nadmořské výšce může být o něco chladněji. Přestože jsou dny v létě převážně slunné, počasí zde může být velmi proměnlivé. S příchodem odpoledních bouřek může rychle dojít k ochlazení a prudkým srážkám.

Podzim v Peci pod Sněžkou přináší stále měnící se barevnou paletu, kdy stromy přechází zelenožluté až do sytě červených odstínů. Teploty se pohybují kolem 10 °C a postupně klesají směrem ke konci podzimu. Srážky jsou časté, zejména v druhé polovině podzimu.

Zima je v Peci pod Sněžkou obdobím, po kterém sem lidé přijíždí nejčastěji. Díky své výšce nadmořské výšce 800 metrů a blízkosti nejvyšší hory Česka – Sněžky – je toto místo ideálním místem pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity. Průměrná teplota se pohybuje okolo 0 °C a množství sněhu zde dosahuje více než 100 cm.

Jar v Peci pod Sněžkou je často proměnlivá, kdy se může v průběhu dne měnit od slunečného po nečekané srážky. Teploty postupně stoupají a během jara se příroda začíná probouzet a rozzářit se květinami. Stromy opět ožívají a všude je znát nový začátek.

Celkově lze říci, že počasí v Peci pod Sněžkou je proměnlivé a často překvapující. Lyžaři si zde mohou užívat zimní radovánky a přírodní krásy, zatímco ostatní mohou obdivovat nádherné výhledy nebo se vydat na procházku po okolních trasách. Ať již nadešlo jakékoli roční období, Pec pod Sněžkou vždy nabídne něco jedinečného.


Letenka Česko Pec pod Sněžkou


Česká republika je známa svými krásnými horskými oblastmi a úchvatnou přírodou. Jednou z nejpopulárnějších destinací pro turisty i místní obyvatele je Pec pod Sněžkou, malebné horské městečko, v němž se nachází nejvyšší hora našeho státu - Sněžka. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, příjemně vás překvapí možnost využít leteckou dopravu.

Letecká doprava je rychlá a pohodlná možnost, jak se dostat do Pec pod Sněžkou. Nejvhodnější letiště pro vaši cestu je pražské letiště Václava Havla, které je jedním z největších v Česku. Z Prahy do Pec pod Sněžkou je od letiště necelých sto dvacet kilometrů, což znamená, že váš cestovní čas bude minimální.

Po příletu na letiště v Praze je možné buď využít přímý autobusový spoj do Pec pod Sněžkou, který jezdí pravidelně, nebo si pronajmout auto a cestovat vlastním tempem. Cesta po dálnici z Prahy do Krkonoš je příjemná a pohodlná, a tak si můžete vychutnat okouzlující pohledy na okolní krajinu.

Pec pod Sněžkou je skvělým výchozím bodem pro horské túry, běžecké lyžování, sjezdové lyžování a mnoho dalších outdoorových aktivit. Pokud jste milovníkem lyžování, oceníte moderní lyžařská střediska a perfektně upravené sjezdovky. Pro ty, kteří preferují klidnější aktivity, existují pomalé pěší túry, které vám umožní obdivovat krásy přírody.

Mezi nejznámější atrakce v Peci pod Sněžkou patří samotná hora Sněžka, která je s výškou 1603 metrů nad mořem nejvyšším vrcholem v Česku. Na vrchol Sněžky se lze dostat pěšky nebo využít lanovky, která vás vynesou až na samý vrchol. Zde si můžete užít úchvatné výhledy na okolní krajinu, která je přímo magická.

Pec pod Sněžkou je také místem s bohatou historií a kulturním dědictvím. Ve městě najdete řadu historických památek, jako například kostel svatého Petra a Pavla, který pochází z 18. století. Pro milovníky starých budov je zde i místní nádraží, které je architektonickým skvostem.

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, načerpat novou energii a vychutnat si krásy české přírody, je Pec pod Sněžkou tou pravou volbou. S leteckou dopravou vám nebude nic bránit v rychlém a pohodlném příjezdu do tohoto horského ráje. Přestaňte váhat a vydejte se na cestu do tohoto kouzelného místa, které nabízí nespočet možností pro relaxaci a outdoorové aktivity.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky