Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Krk

Letenka Chorvátsko Krk


Krk je jedným z najkrajších chorvátskych ostrovov a lákadlom turistov z celého sveta. Nachádza sa v severovýchodnej časti Jadranského mora a svojou prírodou, kultúrou a históriou privádza návštevníkov do úžasu. Ak sa chystáte navštíviť tento ostrov, letenky do Chorvátska sú tou najlepšou voľbou pre rýchle a efektívne cestovanie.

Letenky do Chorvátska sa najčastejšie kupujú na stránke leteckých prepravcov alebo na cestovných portáloch. Cena leteniek sa líši od jedného prepravcu k druhému, pričom najlacnejšie letenky sú často k dispozícii mimo hlavnej sezóny. Letisko, ktoré je najbližšie k ostrovu Krk, sa nachádza v meste Rijeka a lety sem lietajú z rôznych miest v celej Európe. Od Rijeky sa môžete na ostrov Krk dostať ľahko a rýchlo, či už taxíkom, autobusom alebo trajektom.

Ostrov Krk je bohatý na krásne pláže a miesta na kúpanie, kde si môžete užiť čistú a jasnú vodu Jadranského mora. K dispozícii sú tu aj rôzne vodné športy ako kajak, windsurfing, potápanie a ďalšie. Pokiaľ máte radi prírodu, môžete navštíviť chránenú prírodnú rezerváciu Kamenjak, ktorá sa nachádza v južnej časti ostrova, alebo si vychutnať nezabudnuteľný výhľad z vrchu Obzova.

Okrem prírody je ostrov Krk tiež bohatý na kultúru a históriu. Môžete navštíviť množstvo historických a kultúrnych pamiatok, ako sú napríklad starobylé kostoly, hrady a múzeá. V centre mesta Krk je k dispozícii množstvo obchodov, kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje.

Letenky do Chorvátska sú teda tou najlepšou voľbou pre cestovanie na ostrov Krk. Krásna príroda a bohatá kultúra zaručujú nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka. Preto neváhajte a vyrazte na tento krásny chorvátsky ostrov, ktorý si zamilujete na celý život!


Ubytovanie Chorvátsko Krk


Chorvátsko Krk je jedným z najobľúbenejších letovísk na Jadranu. S krásnymi plážami, bohatou históriou a kultúrou, je to ideálne miesto pre dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie na Krku, máte na výber z mnohých možností.

Hotel Krk Palace je vynikajúcim ubytovaním pre náročnejších hostí. Tento luxusný hotel sa nachádza len niekoľko minút chôdze od centra mesta a ponúka krásne izby s balkónom alebo terasou s výhľadom na more. Hotel má aj bazén, ktorý je ideálny na osvieženie po dni strávenom na pláži.

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, sú tu apartmány a vilky. Apartmánové domy na Krku ponúkajú rôzne veľkosti a štýly a sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Mnohé z nich majú vlastný balkón alebo terasu, kde si môžete užiť vychádzku alebo obed so skvelým výhľadom.

Ak hľadáte niečo v skromnejšom štýle alebo máte obmedzený rozpočet, hostel alebo apartmánový hotel môže byť vašou voľbou. Apartmánový hotel Tonkli, ktorý sa nachádza v malej rybárskej dedinke Poljica na juhu Krku, ponúka skromné ​​apartmány vo veľmi príjemnej a tichom prostredí.

Pre milovníkov prírody a kempovanie sú tu kamenné kempy, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať karavan. Krk má mnoho kempov, z ktorých niektoré ponúkajú výhľad na more, čisté toalety, sprchy a reštauráciu.

Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete pre svoju dovolenku na Krku, k dispozícii máte množstvo možností. S mnohými plážami, zaujímavými miestami a miestami na nákupy a reštaurácie, určite si pobyt užijete na plné gule. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Krk, nebudete sklamaní!


Dovolenka Chorvátsko Krk


Krk je najväčší a najľudnatejší ostrov v Chorvátsku a je známy svojou krásnou prírodou, malými romantickými dedinkami a pôsobivými plážami. Jeho bohatá história a kultúra robia z Krku skutočný skvost na Jadranskom mori a veľmi obľúbenú destináciu pre dovolenkárov z celého sveta.

Prísť na Krk je veľmi jednoduché, keďže má vlastné letisko a je spojený s pevninou mostom, čo robí z ostrova dosť dostupné miesto pre turistov. Po príchode sa návštevník ocitne v rozmanitej krajine, ktorá kombinuje horské a pobrežné oblasti.

Ak ste prírodný nadšenec, určite budete milovať národný park Krk, ktorý sa rozprestiera na väčšej časti ostrova. Tento park ponúka nádhernú krajinu s čistými jazerami, divokou flórou a faunou a pôsobivými výhľadmi na more. Tu si môžete vychutnať prechádzky po dobre vyznačených chodníkoch, kúpanie vo vodopádoch alebo relaxovať na piknikové miesta v prírode.

Pre tých, ktorí preferujú oddych na pláži, Krk ponúka viacero možností. Jednou z najobľúbenejších pláží je Baska, ktorá je známa svojimi pôsobivými skalnatými útesmi a jemným pieskom. Táto pláž má tiež niekoľko plážových barov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé more produkty.

Okrem prírody a pláží je Krk aj historické mesto s bohatou minulosťou. Mesto Krk je hlavné mesto ostrova a je domovom mnohých historických pamiatok a zaujímavostí. Prejdite sa uličkami starého mesta, obdivujte gotickú katedrálu, navštívte hrad Krk a pozrite si stredoveké kamenné múry, ktorým bolo mesto kedysi obklopené.

Keď prídete na Krk, nenechajte si ujsť ani mistrovské diela tradičnej chorvátskej kuchyne. Tu si môžete vychutnať čerstvé morské plody, olivový olej vyrobený na ostrove, slávnu figovú tortu a samozrejme, víno. Chorvátsko je známe svojimi kvalitnými víňami a Krk nie je výnimkou. Navštívte miestne vinárstva a ochutnávajte odrody z cukrovej viniča.

Krk je skutočne jedinečný ostrov s veľa ponukovými atrakciami. Jeho krásna príroda, čarovné dedinky a bohatá kultúra robí z neho skvelé miesto pre dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od každodenného zhonu, Krk je ideálna voľba.


Počasie Chorvátsko Krk


Chorvátsko Krk je jedným z najpopulárnejších prímorských letovísk v Chorvátsku. Nachádza sa na rovnomennom ostrove Krk, ktorý je najväčším ostrovom v Jadranskom mori. Toto letovisko je obľúbené medzi turistami nielen pre svoje krásne pláže a čisté more, ale aj pre svoje príjemné podnebie.

Počasie v Chorvátsku Krk je typicky stredomorské, s mierne teplými letami a miernymi, ale chladnými zimami. Letné mesiace júl a august sú najteplejšie a najsuchšie. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 30 °C, avšak môžu sa aj zvýšiť na viac ako 35 °C. More v tomto období dosahuje príjemnú teplotu a vyhovuje športovým aktivitám ako plávanie, potápanie alebo jachting.

Jesenné mesiace septembra a októbra sú tiež príjemné, s mierne nižšími teplotami okolo 25 °C. More je stále dostatočne teplo na kúpanie, a tak turisti si môžu vychutnať mildšie počasie bez preplnených pláží letnej sezóny. September je taktiež ideálny mesiac pre rôzne podujatia a festivaly, ktoré sa v regióne často konajú.

Zimné mesiace decembra a januára sú najchladnejšie, avšak stále mierne, s priemernými teplotami okolo 10 °C. Toto obdobie je vhodné pre tých, ktorí si želajú pokojnú dovolenku v prírode a objavovať krásu ostrova bez davov turistov. Nízke teploty sú ideálne na prechádzky, turistiku a návštevu historických miest a pamiatok.

Jar začiatkom mája je obdobím, keď sa počasie opäť otepľuje a príroda začína kvitnúť. Teploty sa postupne dostávajú na približne 20 °C a turisti majú možnosť objavovať krásy Chorvátska Krk v pokojnom období pred letnou sezónou. Máj je taktiež vhodný na aktivity ako cyklistika, turistika a výlety do okolitých ostrovov.

Celkovo je počasie v Chorvátsku Krk mierne a príjemné počas celého roka. Nezáleží na ročnom období, môžete si vychutnať krásu prímorského letoviska a vychutnať si krásy tohto ostrova. Nezabudnite si so sebou vziať aj opaľovací krém, pretože slnko je silné nielen v lete, ale aj v ostatných ročných obdobiach.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Krk


Najčastejšie otázky o Chorvátsku a ostrove Krk s odpoveďmi:

1. Aké je hlavné mesto Chorvátska?
Hlavné mesto Chorvátska je Zagreb.

2. Kde sa nachádza ostrov Krk?
Ostrov Krk sa nachádza v Severnej Dalmácii na Jadranseom mori.

3. Ako sa dostanem na ostrov Krk?
Najlepším spôsobom ako sa dostať na ostrov Krk je lodou alebo trajektom. Existuje aj most, ktorý spojuje ostrov s pevninou.

4. Aká je veľkosť ostrova Krk?
Ostrov Krk je najväčší ostrov v Chorvátsku s rozlohou približne 405 km².

5. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Krk?
Niektoré z najlepších pláží na ostrove Krk sú Baska, Malinska, Stara Baska a Golden Bay.

6. Ktoré sú najznámejšie pamiatky na ostrove Krk?
Najznámejšie pamiatky na ostrove Krk sú Katedrála sv. Víta, Fara Grada z 12. storočia a Kamenná brána v Baru.

7. Aké je počasie na ostrove Krk?
Ostrov Krk má priemerne teplé a suché letá s teplotami okolo 25-30 ° C a mierny zimy s teplotami okolo 5-10 ° C.

8. Aké sú populárne aktivity na ostrove Krk?
Medzi populárne aktivity na ostrove Krk patria plávanie, potápanie, jachting, turistika, cyklistika a ochutnávka miestnych jedál.

9. Aké sú tradičné jedlá na ostrove Krk?
Niektoré z tradičných jedál na ostrove Krk sú jančevi raznjici (grilovaná jahňacia klobása), šurlice (špeciálne domáce cestoviny), pršut (sušená šunka) a ovčji sir (ovčí syr).

10. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Krk?
Najlepší čas na návštevu ostrova Krk je obvykle od mája do septembra, keď je teplé a slnečné počasie a pláže sú ideálne na kúpanie.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky