Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Lopud

Ubytovanie Chorvátsko Lopud


Ak hľadáte ideálnu destináciu pre dovolenku na Chorvátsku, nezabudnite začleniť do svojho zoznamu návštevu Lopudu. Tento malý ostrov v Jadranskom mori je skutočným rajom pre tých, ktorí hľadajú pokoj, prírodu a krásne pláže. Lopud je súčasťou Elafitických ostrovov a nachádza sa iba niekoľko kilometrov od Dubrovníka, čo ho robí ideálnou voľbou pre milovníkov prírody, ale aj kultúry.

Lopud je známy svojimi dlhými piesočnatými plážami, ktoré lákajú turistov zo všetkých kútov sveta. Na rozdiel od iných turistických destinácií v Chorvátsku je Lopud stále relatívne menej preplnený a zachovaný v autentickej atmosfére. Na ostrove nie je povolená premávka motorových vozidiel, čo navyše prispieva k jeho pokojnému a príjemnému prostrediu.

Ubytovanie na Lopude je dostupné vo forme hotelov, malých rodinných penziónov a súkromných apartmánov. Mnoho ubytovacích možností vám ponúka úžasné výhľady na more a pláže. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi s bazénmi a wellness centrami, alebo útulnými penziónmi, kde pocítite skutočnú rodinnú atmosféru.

Lopud je tiež domovom niekoľkých historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Napríklad je tu kláštor svätých Kozmu a Damiána, ktorý bol postavený v 15. storočí a ponúka nádherný výhľad. Okrem toho si môžete prehliadnuť aj ruiny zrúcaniny hradu, ktorý bol postavený v 11. storočí a v minulosti slúžil ako ochrana ostrova pred nájazdmi.

Podstata Lopudu spočíva v jeho prírodných krásach. Na ostrove sú stovky kilometrov turistických chodníkov, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na more a okolité ostrovy. Ostrov je tiež obklopený národným parkom, v ktorom sa nachádza mnoho endemických rastlín a zvierat. Pre milovníkov vodných športov je Lopud rajom, kde si môžu vyskúšať potápanie, jachting a windsurfing.

Ak si na Lopude oddýchnete od každodenného zhonu a chaosu veľkých miest, bude to pre vás jedinečná skúsenosť. Ostrov ponúka príležitosť na relaxáciu, objavovanie prírody a hlboko sa pohrúžiť do miestneho životného štýlu. Lopud je skutočným útočiskom, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.

Výberom ubytovania na Lopude získate prístup k úžasným plážam, skvostným pamiatkam a bohatstvu prírody a kultúry. Ak ste ešte nenavštívili Lopud, je čas urobiť si túto dovolenku a objaviť jeho čo najkrajšie zákutia. Nemôžete si dovoliť premeškať túto perlu na Jadrane.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lopud


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na ostrov Lopud v Chorvátsku?
Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Durbrovnikom a ostrovom Lopud. Cesta trajektom trvá približne 1 hodinu.

2. Čo je najlepší čas na návštevu ostrova Lopud?
Najlepší čas na návštevu je od mája do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. V lete môže na ostrove byť veľa turistov.

3. Aký je najlepší spôsob pohybu na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud má obmedzený automobilový prístup, preto je najlepšie pohybovať sa pešo alebo na bicykli. Na ostrove sú aj malé električky, ktoré vás môžu previezť medzi jednotlivými miestami.

4. Kde sa dá ubytovať na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko hotelov a súkromných penziónov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Existujú aj možnosti prenájmu apartmánov.

5. Aké sú hlavné atrakcie a aktivity na ostrove Lopud?
Ostrov Lopud je známy svojimi krásnymi plážami, najznámejšou z nich je Sunj. Na ostrove sa tiež nachádza benediktínsky kláštor, ktorý stojí za návštevu. Môžete si tiež prenajať kajaky alebo korčule a objavovať okolité malé zátoky a pláže.

6. Aké sú možnosti stravovania na ostrove Lopud?
Na ostrove Lopud je niekoľko reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá ako aj medzinárodné kuchyne. Existujú tiež malé obchody, kde si môžete kúpiť potraviny a prípadne si uvariť vlastné jedlo.

7. Je možné sa vybrať na výlet na ostrov Mljet z Lopudu?
Áno, je možné sa vydať na jednodňový výlet na ostrov Mljet. Existujú pravidelné trajekty, ktoré premávajú medzi Lopudom a Mljetom.

8. Ako sa vyhnúť veľkým davom turistov na ostrove Lopud?
Ak sa chcete vyhnúť veľkým davom turistov, odporúča sa navštíviť ostrov v predsezónnom období, ako je máj alebo september. Tiež sa odporúča ísť na plážy v menej rušných častiach ostrova.

9. Je na ostrove Lopud možné si prenajať auto?
Nie, na ostrove Lopud nie je možné si prenajať auto. Odporúča sa pohybovať sa pešo, na bicykli alebo využívať miestnu dopravu.

10. Aké iné ostrovy by bolo zaujímavé navštíviť v blízkosti Lopudu?
Okrem ostrova Mljet, je tiež zaujímavé navštíviť ostrovy Koločep a Šipan, ktoré sú v blízkosti Lopudu. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné unikátne prírodné krásy a históriu.


Dovolenka Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií v Európe a ponúka nádherné pláže, priezračné more a bohatú kultúru. Medzi množstvom ostrovov, ktoré tvoria chorvátsku pobrežnú líniu, je aj Lopud, ktorý je ideálnym miestom pre dovolenku.

Ostrov Lopud sa nachádza v južnej časti chorvátskeho pobrežia a je súčasťou Elafitských ostrovov. S veľkosťou len 4,63 km² a obyvateľstvom okolo 220 ľudí, Lopud je malebnou a pokojnou destináciou. Vďaka tomu, že automobily sú na ostrove zakázané, je tu atmosféra bez premávky a hluk. Môžete si vychutnať ticho a pokoj, ktorý hľadáte na dovolenke.

Lopud ponúka nádherné pláže s jemným pieskom alebo oblázkami. Najznámejšou plážou na ostrove je Šunj, ktorá je obľúbená nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi. Pláž je vystavená na juhozápad a ponúka pozoruhodnú kombináciu tyrkysových vôd, stromov a bielich plážových lehátok. Je ideálnym miestom na opaľovanie, plávanie a relaxáciu.

Okrem pláží si môžete vychutnať aj prechádzku po ostrove. Lopud je známy svojimi historickými pamiatkami a krásnymi prírodnými scenériami. Mnohé staré reštaurácie a hotely sú postavené v opevnenom meste, ktoré sa nachádza na východnom konci ostrova. Môžete sa prechádzať po úzkych uličkách a objavovať kamenné domy, kostoly a starobylé námestia. Vychutnajte si pokojnú atmosféru a relaxujte pri panoramatickom výhľade na modré more.

Lopud je tiež ideálnym miestom pre vodné aktivity. Môžete si prenajať kanoe, paddleboardy alebo kajaky a objaviť okolité malé zátoky a skalnaté brehy. Tiež sa môžete vydať na potápanie a objavovať bohatú morskú faunu a flóru. Ak máte radi adrenalín, môžete si vyskúšať aj windsurfing alebo vodné lyžovanie.

Čo sa týka ubytovania, Lopud ponúka rôzne možnosti. Môžete sa rozhodnúť pre luxusný hotel, ktorý vám poskytne všetky pohodlia a služby, alebo si vybrať menší rodinný hotel alebo apartmán pre autentický zážitok. Dôležité je si zabezpečiť ubytovanie dopredu, pretože počet miest je obmedzený.

Ak hľadáte pokojnú dovolenku na pobreží s krásnymi plážami a scenériami, Lopud je skvelou voľbou. Vychutnajte si čas preč od ruchu a zhonu každodenného života a ponořte sa do relaxačnej atmosféry Lopudu. Zaručujeme vám, že sa vrátite domov s nabitými batériami a krásnymi spomienkami.


Letenka Chorvátsko Lopud


Letenka do Chorvátska: Objavte krásny ostrov Lopud

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku a chcete zažiť skutočný ráj na zemi, nemali by ste vynechať ostrov Lopud. Nachádza sa v Dubrovnickom súostroví a je považovaný za jedno z najkrajších miest na Kvarnerskom zálive.

Aby ste sa tam dostali, je potrebné si zakúpiť letenku do Chorvátska. Väčšina leteckých spoločností ponúka priame lety z hlavných európskych miest do letiska v Dubrovníku, ktoré je najbližšie k ostrovu Lopud. Let trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od miesta odletu.

Po prílete do Dubrovníka je možné pokračovať na ostrov Lopud trajektom. Cesta trvá približne 1 hodinu a je jedinečným zážitkom, počas ktorého si môžete vychutnať úchvatný výhľad na pobrežie a jasnú azúrovú vodu.

Po príchode na ostrov Lopud sa dostanete do malej rybárskej dedinky, ktorá je skutočným klenotom Jadranskej riviéry. Lopud je známy svojimi krásnymi plážami s bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Vyberte si pláž podľa svojich preferencií - buď sa môžete vyvaliť na slnečníkoch na pláži Šunj, ktorá je jednou z najkrajších na ostrove, alebo sa vydať na menej preplnené pláže, kde môžete relaxovať v úplnom pohodlí.

Okrem pláží si môžete vychutnať aj prechádzky po malebných uličkách dedinky, navštíviť miestny kostol alebo si vychutnať tradičné chorvátske jedlo v nejakom z miestnych reštaurácií. Lopud je známy aj svojimi historickými pamiatkami, najznámejšou z nich je Františkánsky kláštor z 15. storočia, kde nájdete mnohé náboženské artefakty a vzácne knihy.

Pre milovníkov prírody je ostrov Lopud ideálnym miestom. Môžete si zobrať pohodlnú obuv a vydať sa na prechádzku do vnútrozemia ostrova, kde si budete môcť vychutnať pohľad na nedotknutú prírodu, obdivovať kvitnúce kvety a potešiť sa neopísateľnou pokojnou atmosférou.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a zhromaždiť energiu, letenka do Chorvátska a následná návšteva ostrova Lopud je tou správnou voľbou. Utešené pláže, historické pamiatky a krásna príroda vás určite očaria a prinesú vám nezabudnuteľný zážitok z dovolenky.


Počasie Chorvátsko Lopud


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a pobrežím Jadranského mora. Jedným z jeho najkrajších ostrovov je Lopud, ktorý sa nachádza v blízkosti známejších ostrovov ako je Dubrovník. Okrem bohatej histórie a kultúry ponúka Lopud aj príjemné počasie, ktoré je ideálne pre dovolenku.

Lopud je ostrov s typickým stredomorským podnebím. Teploty tu sú príjemné počas celého roku a v lete dosahujú vrchol. Letné mesiace od mája do septembra sú tu teplé a slnečné s vysokými teplotami. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 - 30 °C, čo je dokonalé pre milovníkov slnka a horúceho letného počasia.

Júl a august sú najteplejšie mesiace, kedy teploty môžu byť ešte vyššie až do 35 °C. Ostrov je však priaznivý aj pre tých, ktorí nemusia veľmi horúce počasie. Vďaka miernym vetrám a morským prúdom je tu príjemné a osviežujúce vzdušné prostredie. Vyhliadka na more je úchvatná a teploty zriedka prekročia 35 °C. Je tu tiež výborná možnosť zažiť pokojné večery pri daždivom letnom počasí, kedy príjemný studený vietor ustúpi miernmu dažďu.

Jesenné mesiace sú na Lopude tiež príjemné. Teploty sú nižšie, no stále dosahujú okolo 20 - 25 °C. Septembra a októbra sa ostrov stáva o niečo pokojnejším, keď sa turistický ruch upokojuje. To je ideálny čas na objavovanie pláží a vychutnávanie si prírody a pokojných večerov.

Zimné mesiace sú na Lopudoch miernou a teploty sú stále príjemné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 10 - 15 °C. Aj keď je teplejšie ako v iných častiach Európy, zima môže byť na ostrove tiež daždivá. To však nevadí, keďže vďaka nízkym turistickým ruchom je ostrov pokojný a ideálny pre rozjímanie, krásne prechádzky a pre objavovanie oázy pokoja.

Celkové počasie na Lopudoch je výnimočné a ideálne pre dovolenku počas celého roka. Pokiaľ plánujete návštevu tohto kúzelného ostrova, najlepší čas je však od mája do septembra, keď sú teploty najvyššie a more je príjemne teplé.

Lopud ponúka jedinečné spojenie krásnych pláží, prírody a histórie s priaznivým počasím. Nech je dovolenka v akomkoľvek období, návšteva tohto ostrova určite stojí za to!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky