Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)

Dovolenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Dovolenka v Chorvátsku je v posledných rokoch stále obľúbenejšou voľbou medzi turistami. A medzi najobľúbenejšie lokality patrí bezpochyby mesto Novalja na ostrove Pag. Toto malebné mesto láka návštevníkov svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a vyspelou turistickou infraštruktúrou.

Novalja sa nachádza na severozápade ostrova Pag, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami a jemným pieskom. Mesto je obľúbené nielen medzi mladými, ale aj medzi rodinami s deťmi, pretože ponúka mnoho aktivít pre každého.

Jednou z hlavných atrakcií Novalje je známa pláž Zrće. Táto pláž je významným hudobným centrom a zároveň aj miestom pre rôzne letné festivaly a party. Ak máte radi hudbu a zábavu, určite vám tu nebude chýbať. Pláž je dobre vybavená, s množstvom barov a klubov a ponúka príležitosť na relaxáciu aj najväčším žúrovíkom.

Okrem Zrće je v Novalji aj niekoľko ďalších pláží, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Pláž Babe, Caska a Straško sú medzi turistami veľmi populárne. Každá pláž má niečo jedinečného, či už je to jemný piesok, žiara čistého mora alebo stín mohutných borovíc. Na ostrove Pag je aj niekoľko rozhliadok, ktoré ponúkajú úžasné výhľady na okolitý kraj. Určite by ste nemali vynechať rozhľadňu na vrchu Stražica, odkiaľ je nádherný výhľad na mesto Novalja a celý ostrov.

Okrem pláž a krásnej prírody Novalja ponúka aj kultúrne zážitky. Mesto je známe svojou bohatou históriou a starobylými pamiatkami. Kostol svätého Kuzmu a Demiána je jednou z najznámejších pamiatok, ktorú by ste si mali vychutnať. V meste sa nachádzajú aj múzeá, galérie a histórické budovy, kde si môžete pozrieť rôzne výstavy a prehliadky.

Ďalšou výhodou Novalje je jej vynikajúca gastronómia. Na ostrove Pag sa vyrába mnoho tradičných chutíte. Preslávené sú tu napríklad ovčie syry, ktoré sa vyrábajú podľa starobylých receptov. Mnoho reštaurácií v meste ponúka aj klasické chorvátske jedlá, ako sú rôzne druhy ryžových príloh, či grilované mäso.

Novalja je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí sa chcú relaxovať na pláži, ale zároveň majú radi aj dobrodružstvo a zábavu. Mesto poskytuje nielen pokojné prostredie pre rodiny s deťmi, ale aj oblasť pre žúrový život pre mladých ľudí. Ak hľadáte miesto, kde stráviť dokonalú dovolenku, Novalja na ostrove Pag je práve to správne miesto pre vás.


Ubytovanie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky v Európe. Medzi najnavštevovanejšie miesta v krajine patrí aj malé mesto Novalja na ostrove Pag. Toto miesto ponúka niekoľko možností ubytovania, ktoré sa dokážu prispôsobiť všetkým potrebám a predstavám turistov.

Prvé miesto, ktoré sa v Novalji ponúka na ubytovanie, sú hotely. Ich výhodou je, že poskytujú skvelý komfort, a často sa nachádzajú priamo pri pláži. Väčšina hotelov v Novalji však patrí k vyššej cenovej kategórii, pretože sú veľmi obľúbené najmä medzi turistami z Nemecka, Rakúska alebo Talianska. Ak si chcete zarezervovať hotel, odporúčame to urobiť s dostatočným predstihom.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v apartmánoch. Táto možnosť sa v Novalji ponúka vo veľkom množstve, a preto môžete nájsť apartmán výhodný aj cenovo. Väčšina apartmánov sa nachádza v blízkosti pláže, no niektoré ponúkajú aj výhľad na more. Ak ste s výberom apartmánu rýchli, môžete nájsť aj výhodné ponuky za prijateľnejšie ceny.

Ďalší spôsob ubytovania v Novalji je súkromie. Túto možnosť ponúkajú mnohí domáci obyvatelia, ktorí poskytujú svojim hosťom súkromné izby alebo byty. Takýto spôsob ubytovania je pre mnohých turistov lákavý, pretože si môžu vychutnať skutočný domáci život a dozvedieť sa viac o kultúre a životnom štýle chorvátskych ľudí.

Poslednou možnosťou je kempovanie. Campingové miesta sú zvyčajne situované v blízkosti pláže a často ponúkajú rôzne zázemie ako kuchynky, sprchy, WC alebo bazény. Kempovanie je vhodné pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a uniknúť tak rušnej atmosfére mesta.

Novalja na ostrove Pag ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre turistov. Od luxusných hotelov až po jednoduché a súkromné izby, v Novalji si určite nájdete to pravé pre vás. A ak ste milovníkom prírody, určite nezabudnite na kempovanie!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


1. Aké letiská sú najbližšie k Novalji na ostrove Pag?
- Najbližšie letiská sú letisko v Zadare a letisko v Rijeke.

2. Aké sú najlepšie pláže v Novalji?
- Najlepšie pláže v Novalji sú Zrće, Planjka, Babe, Caska a Straško.

3. Aké sú turistické atrakcie v okolí Novalje?
- V okolí Novalje sú turistické atrakcie ako napríklad Starý Zadar, národný park Krka a Plitvické jazera.

4. Kde sa dá najlepšie nakupovať v Novalji?
- Najlepšie nakupovať sa dá v centre mesta, kde sú rôzne obchody a trhy.

5. Ktoré reštaurácie si zaslúžia návštevu v Novalji?
- Medzi reštauráciami, ktoré si zaslúžia návštevu v Novalji patria Babe, Stara Novalja, Triton a Boškinac.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Novalje?
- Najlepší čas na návštevu Novalje je v letných mesiacoch, keďže vtedy je teplé počasie a množstvo aktivít pre turistov.

7. Aké sú možnosti dopravy v Novalji?
- Doprava v Novalji sa dá zabezpečiť vlakom, autobusom alebo autom.

8. Ktoré iné turistické destinácie na ostrove Pag sú odporúčané?
- Medzi ďalšie turistické destinácie na ostrove Pag, ktoré sú odporúčané patrí mesto Pag a miesto Šimuni.

9. Aké sú možnosti ubytovania v Novalji?
- V Novalji sa dá ubytovať v hoteloch, apartmánoch, penziónoch a súkromných izbách.

10. Kde sa nachádza Zrće?
- Zrće sa nachádza v blízkosti Novalje, asi 2 km v smere na juh.


Počasie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je známe pre svoje krásne pláže a pohodové letné počasie. Jedným z najpopulárnejších letovísk v krajine je Novalja, ktorá sa nachádza na ostrove Pag. Ak plánujete navštíviť túto časť Chorvátska, môžete si byť istí, že vás čaká príjemné letné počasie.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v lete

Letné mesiace v Chorvátsku sú obvykle veľmi horúce a slnečné, čo je ideálne pre dovolenkovú atmosféru. V Novalji sa teploty v júli a auguste pohybujú okolo 30°C počas dňa a nočné teploty zostávajú príjemne teplé okolo 20°C. V týchto mesiacoch je veľmi dôležité mať na pamäti aj vysoké UV index, preto sa nezabudnite chrániť pred slnkom a používať kvalitnú ochranu proti slnečnému žiareniu.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v jeseni

Jeseň je v Novalji trochu chladnejšia, no stále teplá a slnečná. Teploty sa pohybujú okolo 20°C počas dňa a nočné teploty klesajú na približne 15°C. Jesenné mesiace sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť väčším dávkam turistov a cestovať do Chorvátska za menej platov.

Počasie v Novalji (ostrov Pag) v zime

Aj keď sa turistická sezóna v zime zastaví, Novalja má stále veľa ponúk pre tých, ktorí navštívia mesto v týchto mesiacoch. Počasie v zime je mierne, s teplotami okolo 10-15°C počas dňa a nočné teploty sa môžu klesnúť až k 5°C. Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko v zime, môžete si vychutnať krásu mesta bez preplnených ulíc a pláží.

Celkovo platí, že Novalja na ostrove Pag má veľmi príjemné počasie počas celého roka. Slnko a teplo sú dostupné počas letných mesiacov, jesenné mesiace sú mierne a zimné mesiace sú stále pohodlné pre tých, ktorí chcú zažiť krásy Chorvátska mimo sezóny. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Novalju, budete mať možnosť ešte lepšie si užiť svoju dovolenku v tejto krásnej časti Chorvátska.


Letenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Letenka do Chorvátska Novalje na ostrove Pag

Ak ste niekedy hľadali dovolenku pri mori v Chorvátsku, možno ste už počuli o malebnom meste Novalja, nachádzajúcom sa na ostrove Pag. V tom prípade je tu pre vás skvelá správa - sú dostupné letenky priamo do tejto destinácie!

Novalja je krásne prímorské mestečko nachádzajúce sa na ostrove Pag v Jadranskom mori. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre mladých turistov vďaka svojej výraznej nočnej atmosfére a množstvu klubov a barov. Novalju môžete však objaviť aj vďaka jej bohatej histórii, ktorá siaha až do doby rímskej antiky.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Novalje, je využiť letenky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety do letiska Zadaru, ktoré je najbližším letiskom k Novalji. Z letiska Zadar je do Novalje len krátka cesta autom, motorkou alebo autobusom dlhá približne hodinu.

Letenky do letiska Zadar nájdete za veľmi prijateľné ceny. Je možné ich získať predovšetkým v lete, keď je turistická sezóna v plnom prúde. Ceny môžu však byť vyššie, ak si letenky rezervujete v poslednej chvíli alebo počas špičky sezóny.

Po prílete na letisko Zadar je dostupných niekoľko možností, ako sa dostať z letiska do Novalje. Môžete si prenajať auto, ktoré vám umožní voľnosť pohybu po ostrove Pag a jeho okolí. Druhou možnosťou je využiť služby miestneho dopravcu, ktorý prevádzkuje autobusy medzi letiskom a Novaljou. Táto voľba je o niečo lacnejšia, ale môže byť obmedzená fixným rozvrhom.

Po príchode do Novalje vás očarí jej krásne prístavné molo s jachtami a jahtami. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu. Pláže v okolí sú tiež výnimočné a vhodné pre plavcov všetkých vekových kategórií.

Pre tých, ktorí sa nedokážu rozhodnúť, či si vybrať Novalju pre nočný život alebo pre prírodu a pláže, môžu si užiť oboje. Možnosti na ostrove Pag sú tak bohaté, že sa každý návštevník nájde na svoje. Od obdivovania starobylých pamiatok a kostolov po výlety do národného parku na blízkom ostrove Kornati - Novalja má čo ponúknuť pre každého.

Letenky do Novalje na ostrove Pag sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zažiť pôvabné pobrežie Jadranského mora bez toho, aby museli absolvovať dlhý let. S množstvom letových spojení a prekvapujúco dostupnými cenu leteniek je Novalja skvelou destináciou na dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky