Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Plitvické jazera

Dovolenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky. Sú tam krásne pláže, jasné modré more a bohatá kultúra. Ale ak hľadáte niečo trochu iné a unikátne, odporúčam vám navštíviť Plitvické jazera.

Plitvické jazera sa nachádzajú v severnej časti Chorvátska a patrí medzi najkrajšie národné parky na svete. Svojou jedinečnou prírodou a krásnymi vodopádmi vás úplne ohromia. V roku 1979 sa stali súčasťou svetového dedičstva UNESCO a každoročne prichádzajú turisti z celého sveta, aby si ich užili.

Jazera sa skladajú z 16 väčších a množstva menších jazier, ktoré sú spojené kaskádami a vodopádmi. Voda je úplne prehľadná a modrá, čo vytvára úchvatné scenérie. Každé jazero má svoje vlastné čaro a niektoré sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia a množstva zrážok. Prechádzka okolo jazier je nezabudnuteľný zážitok, kde môžete vidieť aj divokú prírodu a rozmanitosť flóry a fauny.

Okrem prekrásnej prírody, národný park ponúka aj množstvo možností pre turistiku a outdoorové aktivity. Môžete si prenajať kajak alebo kanoe a zájsť na jazero, alebo si vybrať jednu z mnohých turistických tras, ktoré viedu cez park. V lete môžete ísť aj na plavby loďou, čo je skvelý spôsob, ako si vychutnať krásu jazier.

V parku sú tiež dostupné rôzne možnosti ubytovania, ako sú hotely a chaty. Ak chcete naozaj zažiť atmosféru prírody, odporúčam vám zúčastniť sa nočnej turistiky, kde máte možnosť vidieť jazera v tichu a tme. Toto je veľmi jedinečný zážitok a naozaj vám umožní vnímať krásu tohto miesta.

Plitvické jazera sú obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi. Chorváti sú hrdí na túto prírodnú krásu a do parku sa chodia rada vraciať aj na výlety so svojimi rodinami.

Ak chcete zažiť jednu z najkrajších dovoleniek v Chorvátsku, určite si nenechajte ujsť Plitvické jazera. Svojou prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou vás úplne okúzlili. Buďte pripravení na to, že budete stráviť hodiny obdivovaním scenérie, vychutnávaním čerstvého vzduchu a objavovaním prírodných pokladov. Plitvické jazera sú skutočne neodolateľným miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú stratiť v prírode a objaviť jej krásu.


Počasie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe pre svoje krásne pláže a turistické atrakcie. Medzi tieto atrakcie patrí aj národný park Plitvické jazera. Toto nádherné miesto je tým najkrajším, čo Chorvátsko ponúka a je obľúbené turistické miesto po celý rok. Počasie tu však môže byť dosť náročné, preto by mal každý návštevník mať prehľad o klimatických podmienkach v rôznych ročných obdobiach.

V lete (júl a august)

V lete je na Plitvických jazerách horúco a vlhko. Priemerná teplota dosahuje 22 °C a môže sa vystúpiť až na teplotu 30 °C. V tomto období existuje aj možnosť, že sa objavia krátke búrky, ktoré však rýchlo ustúpia. V lete môže byť národný park plný turistov, čo znamená, že návštevníci by si mali zabezpečiť vstupenky skôr, ako dorazia na miesto.

V zime (január až marec)

V zime sa počasie na Plitvických jazerách mení na mierny chlad a veľa zrážok. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo -2 °C. Výskyt snehu v tejto oblasti je pomerne bežný a turisti si môžu užívať nádherný výhľad na zamrznuté jazera. V zime sa národný park premení na kouzelné a idylické miesto pre turistov.

V cez rok

V jarnom a jesennom období (apríl/maj a september/október) teploty sa pohybujú od 10 do 20 °C. Táto doba je ideálna pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu parku bez ruchu turistov v letnom období. Zároveň sa v tomto období pozoruje aj zmena výskytu zrážok, ktoré sú menej časté ako v lete.

Všeobecne je počasie na Plitvických jazerách celoročne pomerne mierne. Len v zime môže byť trochu drsné kvôli snehovým prehánkam. Aby sa návštevníci mohli cítiť pohodlne a užiť si svoju návštevu, odporúča sa obliecť sa v súlade s počasím. Ak sa chystáte navštíviť park, nezabudnite sa zabezpečiť liečivými prostriedkami proti alergiám, keďže počasie môže vplývať na ich výskyt.

Celkovo by to však nemalo byť prekážkou a národný park Plitvické jazera je stále nezabudnuteľným a krásnym miestom pre návštevníkov.


Letenka Chorvátsko Plitvické jazera


Plitvické jazera sú jednou z najkrajších prírodných pamiatok v Chorvátsku. Nachádzajú sa v severozápadnej časti tejto krajiny a predstavujú nádherný komplex jazier, vodopádov a prírodných skalných útvarov.

Pre mnohých turistov je najjednoduchšou a najrýchlejšou možnosťou cestovať do Chorvátska a návštíviť Plitvické jazera letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do blízkeho letiska Zagreb, ktoré je najbližšie k tejto prírodnému parku.

Po prílete na letisko Zagreb si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali k Plitvickým jazerám. Cesta trvá približne dve hodiny, avšak počas nej budete obdivovať krásu chorvátskej krajiny. Cesta vedie pozdĺž malebných horských dediniek a zelených lúk, čo z nej robí skutočný zážitok.

Po príchode do Plitvíc budete ohromení pohľadom na jazerá. Prírodný park zahŕňa 16 jazier, ktoré sú prepojené sieťou krásnych vodopádov. Úžasné je, že voda v týchto jazerách získava rôzne odtiene zelenej a modrej farby, v závislosti od obsahu minerálov a živín.

Plitvické jazera ponúkajú mnoho činností a atrakcií pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku po drevených chodníkoch, ktoré vedú okolo jazier a vodopádov. Tieto chodníky vám umožnia obdivovať panoramatické výhľady a postupovať vlastným tempom. Ak preferujete vodnú dopravu, môžete si prenajať lodku a objavovať jazerá z vody.

Okrem toho, Plitvický prírodný park je aj domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Môžete tu pozorovať vzácne druhy vtákov, zvierat ako medvede a vlky, a tiež rôzne druhy plazov a hmyzu. Je to raj pre milovníkov prírody a fotografie.

Chorvátsko je známe aj svojou bohatou kultúrou a gastronómiou. Po návšteve Plitvických jazier si určite vychutnajte tradičné chorvátske jedlá a ochutnávku miestnych vín. Nebudete ľutovať!

Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a obdivovanie prírody, Plitvické jazera sú pre vás ideálnou voľbou. Cestovanie letecky do Chorvátska vám ušetrí čas a umožní vám stráviť viac času v tomto nádhernom prírodnom parku. Prepádajte sa týmito živými jazerami, obdivujte vodopády a nechajte sa unášať krásou chorvátskej prírody.


Ubytovanie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť, sú Plitvické jazerá. Tento národný park je zároveň aj chráneným územím UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na spojenie prekrásnych jazier a vodopádov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plitvické jazerá, správna voľba ubytovania môže byť rozhodujúca pre váš zážitok. V okolí národného parku nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po budgetové apartmány.

Luxusné hotely vám ponúknu pohodlné izby s výhľadom na okolitú prírodu. Tieto hotely majú často aj wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po náročnom dni objavovania jazier a vodopádov. Jedným z takýchto hotelov je Hotel Jezero, ktorý sa nachádza priamo pri najväčšom jazere v národnom parku. Ponúkajú luxusné izby so všetkým, čo si môžete priať počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú možnosť vlastného stravovania a privátnejší prostredie, sú tu rôzne ubytovacie apartmány. Tieto apartmány sa nachádzajú v okolitých dedinkách a ponúkajú vám všetko potrebné pre pohodlný pobyt, ako napríklad vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlá podľa vlastnej chuti.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, je možnosť stanovania na kempoch v okolí národného parku. Mnohé kempy ponúkajú základné vybavenie, ako sú toalety a sprchy, a niektoré majú aj reštaurácie a bufety, kde si môžete pochutnať na tradičnej chorvátskej kuchyni.

Samotný národný park Plitvické jazerá je rozdelený na Dolný a Horný park. V Dolnom parku sa nachádza väčšina jazier a vodopádov, ktoré sú doslova ohromujúce svojou krásou. V Hornom parku nájdu návštevníci menej preplnené trasy, ktoré sú vhodné pre milovníkov prírody a tichého objavovania.

Ak plánujete navštíviť Plitvické jazerá, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, pretože je to veľmi vyhľadávaná destinácia a hotely a apartmány s obľubou rýchlo obsadia. Nech si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, budete mať možnosť objavovať nádhernú prírodu, ktorú ponúka Plitvický národný park. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Plitvické jazera


1. Aké sú Plitvické jazera?
Odpoveď: Plitvické jazera sú národný park v Chorvátsku, známy svojimi kaskádovitými jazerami a nádhernou prírodou.

2. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Plitvické jazera sa nachádzajú asi 130 km od Záhrebu a sú dobre dostupné autom, autobusom alebo vlakom. Existujú aj organizované zájazdy a prehliadky.

3. Koľko stojí vstup do národného parku?
Odpoveď: Ceny vstupného sa líšia v závislosti od sezóny. Priemerná cena pre dospelého je okolo 200-300 HRK (chorvátska kuna), pričom deti majú zľavy.

4. Aký je ideálny čas návštevy Plitvických jazier?
Odpoveď: Ideálny čas návštevy je na jar alebo na jeseň, keď je menej turistov a príroda je nádherná. Letné mesiace sú veľmi rušné a je možné čakať vo frontách.

5. Aké aktivity a atrakcie môžem očakávať v Plitvických jazerách?
Odpoveď: Okrem prechádzok po chodníkoch popri jazerách a výhľadových plavieb ponúkajú Plitvické jazera aj možnosť cykloturistiky, turistiky a kajakovania.

6. Aké sú možnosti ubytovania v okolí Plitvických jazier?
Odpoveď: V okolí Plitvických jazier je široká ponuka ubytovania vrátane hotelov, penziónov, súkromných apartmánov a kempov.

7. Je povolené kúpanie v Plitvických jazerách?
Odpoveď: Kúpanie je povolené iba na niektorých vyhradených miestach, čo zahŕňa aj Plitvické jezera. Pred samotnou návštevou je však najlepšie si overiť aktuálne pravidlá.

8. Ako dlho trvá prehliadka Plitvických jazier?
Odpoveď: Trvanie prehliadky závisí od toho, ktoré trasy chcete absolvovať. Niektoré trasy môžu trvať iba niekoľko hodín, zatiaľ čo iné môžu trvať celý deň.

9. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu?
Odpoveď: Nie je povinné si rezervovať vstupenky dopredu, ale vzhľadom na veľký záujem návštevníkov, môže byť odporúčané si vstupenky vopred zakúpiť online, aby ste si zabezpečili miesto.

10. Aké sú zaujímavé miesta v okolí Plitvických jazier?
Odpoveď: V okolí Plitvických jazier sa nachádza mnoho ďalších zaujímavých miest vrátane Rastoke, mestečka Slunj, Národného parku Severni Velebit a mnoho ďalších prírodných a historických pamiatok.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky