Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Šibenik

Letenka Chorvátsko Šibenik


Ak hľadáte letenku na jedno z najkrajších miest v Chorvátsku, určite by ste mali uvažovať o letenke do Šibeniku. Toto nádherné mesto na pobreží Jadrana ponúka nekonečné množstvo príležitostí na objavovanie nových miest a skúmanie čarovnej chorvátskej kultúry.

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Šibeniku, je cez letisko Zadar alebo letisko Split, ktoré sú vzdialené asi 60 a 80 kilometrov od mesta. Dokonca aj keď budete musieť cestovať na letisko v Zadare alebo Splite z iného miesta, letenky do Chorvátska sú často cenovo dostupné a môžete získať skvelé ponuky na nálezy.

Keď už budete v Šibeniku, určite navštívte miestne atrakcie, ktoré sú neodolateľné pre turistov. Katedrála sv. Jakuba je nádherným príkladom chorvátskej gotickej architektúry a je jedným z najvýznamnejších symbolov mesta. Staré mesto, ktoré sa nachádza v jeho blízkosti, sa nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka úžasné príležitosti na prechádzky a objavovanie.

Ďalšou populárnou turistickou atrakciou v Šibeniku je Fort Sv. Mikuláš, ktorý sa nachádza na vrchole kopca v blízkosti mesta. Fort ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu a súčasne je dôležitou pamiatkou z histórie mesta. Okrem toho, ďalšími zaujímavými miestami, ktoré by ste mali navštíviť, sú Krka vodopády a Národný park Kornati.

Šibenik je tiež známy svojou kuchyňou a plážami. Môžete ochutnať tradičné jedlá chorvátskej kuchyne v miestnych reštauráciách a plážové strediská, ako je Solaris, ponúkajú nádherné piesočné pláže a množstvo možností na kúpanie a oddych.

Celkovo, letenka do Šibeniku ponúka príležitosť na objavovanie krás chorvátskeho pobrežia spojené s množstvom aktivít a možností na relaxáciu. Neváhajte a objavte tento krásny kus Európy.


Dovolenka Chorvátsko Šibenik


Chorvátsko ponúka mnoho nádherných miest, kde si môžete užiť skvelú dovolenku. Jedným z týchto miest je aj Šibenik, malebné prímorské mesto, ktoré je obklopené krásnou prírodou a vodou Jadranského mora.

Šibenik je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Jeho nádherné historické centrum je zapsané na Zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka množstvo zaujímavých pamiatok a architektonických skvostov. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí Katedrála svätého Jakuba, ktorá je jedinečnou ukážkou stredovekej sakrálnej architektúry. Okrem nej tu nájdete aj pevnosť svätej Anny, ktorá ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolité ostrovy.

Ak radi strávite čas na pláži, Šibenik vás nesklame. Mesto sa môže pochváliť mnohými zákutiami s krásnymi piesočnatými plážami a širokou ponukou vodných športov. Napríklad, na pláži Banj si môžete zahrať plážový volejbal, surfovať alebo sa poprechádzať pozdĺž užasného pobrežia. Pre tých, ktorí majú radi pokojnejšie a menej preplnené pláže, odporúčam navštíviť Krk National Park, ktorý sa nachádza len krátku vzdialenosť od mesta. Tu nájdete malebné zátoky s azúrovou vodou a úchvatnú prírodu, ktorú môžete obdivovať počas prechádzok alebo ale aj pri plávaní vo vodopádoch.

Keďže ste v Chorvátsku, určite by ste si nemali nechať ujsť aj gastronomické delikatesy tohto regiónu. Šibenik je známy svojou bohatou ponukou čerstvých morských plodov, ktoré môžete ochutnať v mnohých místnych reštauráciách a trhoviskách. Medzi typické jedlá patrí čučok na gradelama (grilovaný morský rak), čierny rizoto s plodmi mora a morčacie hrdzavce. Ak chcete skúsiť miestnu kuchyňu, odporúčam navštíviť známe reštaurácie v úzkom stredovekom centre mesta.

Okrem bohatých kultúrnych a prírodných zážitkov ponúka Šibenik aj mnoho možností pre športové aktivity a nočný život. Môžete si prenajať kajaky alebo jachty a objavovať okolité ostrovy, ako napríklad Krk, Vis alebo Prvić. Večer potom navštívte niektoré z mestskej nočných klubov alebo barov a zažite skvelú atmosféru nočného života v Chorvátsku.

Šibenik je skutočne perfektným miestom na dovolenku, kde si môžete užiť krásy Jadranského mora, objavovať históriu a kultúru, ochutnať tradičné jedlá a zároveň si vychutnávať športové aktivity a nočný život. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Chorvátsku, neváhajte a navštívte toto kúzelné prímorské mesto. Určite nebudete ľutovať!


Ubytovanie Chorvátsko Šibenik


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe, a to nielen pre svoje krásne pláže a priezračné more, ale aj pre svoje bohaté kultúrne a historické dedičstvo. Medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta na pobyt v Chorvátsku patrí mesto Šibenik.

Šibenik, nachádzajúci sa na pobreží Jadranského mora, je jedným z najstarších chorvátskych miest, ktoré ponúka úžasné pamiatky a jedinečnú atmosféru. Jeho najznámejšou atrakciou je katedrála svätého Jakuba, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Táto katedrála je výnimočná nielen svojou architektúrou, ale aj tým, že je jedinou katedrálou v Chorvátsku, ktorá bola postavená kompletným kameňom.

Okrem katedrály si môžete vychutnať aj prechádzku po starom mestskej časti, kde nájdete krásne úzkych uličiek s tradičnými kamennými domami a životne živou atmosféru. V blízkosti starého mesta sú aj pekné pláže, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v teplom mori.

Ak hľadáte ubytovanie v Šibeniku, máte na výber rôzne možnosti, ktoré vyhovujú vašim preferenciám a rozpočtu. V centru mesta nájdete niekoľko kvalitných hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú výhľad na more a sú len krátku prechádzku od hlavných turistických atrakcií. Šibenik tiež ponúka možnosť pobytu v súkromnom ubytovaní - mnoho miestnych obyvateľov ponúka izby a apartmány na prenájom za prijateľné ceny.

Ak preferujete prírodné prostredie a pokojnejšie prostredie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v blízkosti Šibeniku, napríklad na prímorskej oblasti známej ako Solaris. Tu nájdete luxusné plážové rezorty, ktoré ponúkajú všetky moderné pohodlia a zároveň sú obklopené krásnou prírodou.

Okrem toho, Šibenik a jeho okolie ponúkajú množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať pravé chorvátske jedlá a nápoje. Nezabudnite si vyskúšať tradičné jedlo, ako sú morské plody, čerstvé ryby a miestne vína.

Celkovo povedané, Šibenik je skvelým miestom na pobyt v Chorvátsku, ktoré spojuje nádherné pláže, bohatú históriu a jedinečnú atmosféru. Nech už si vyberiete ubytovanie v centre mesta alebo na jeho okraji, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Šibenik


1. Ako sa dostanem do Šibeniku z letiska v Spliti?
- Z letiska v Spliti je možné do Šibeniku cestovať autobusom, vlakom alebo taxíkom.

2. Aké sú najkrajšie pláže v okolí Šibeniku?
- Najkrajšie pláže v okolí Šibeniku sú napríklad pláž Banj, pláž Žaborić a pláž Solaris.

3. Kde si môžem zohnať ubytovanie v Šibeniku?
- V Šibeniku je možné nájsť ubytovanie v hoteloch, apartmánových domoch, súkromných apartmánoch a kempoch.

4. Aké sú najznámejšie pamiatky v Šibeniku?
- Najznámejšie pamiatky v Šibeniku sú katedrála sv. Jakova, pevnosť sv. Mihovila a radnica na námestí.

5. Kde sa dá v okolí Šibeniku navštíviť prirodzený park?
- V okolí Šibeniku sa nachádza prirodzený park Krka a paklenický prírodný park.

6. Sú v Šibeniku nejaké špeciality a jedlá, ktoré by som nemal minúť?
- Šibenik je známy pre dusené mäso v plnke, škarpinu a tento týždeň prichádza na trhy slávna Chorvátska pagáč.

7. Aké sú možnosti zábavy v Šibeniku počas letnej sezóny?
- Počas letnej sezóny sú v Šibeniku organizované koncerty, divadielne predstavenia a festivaly. Turistov takisto láka výlet do klubu Aurora, ktorý je na ostrove pag, jednom z obľúbených miest pre tancovanie.

8. Aký je najlepší spôsob, ako preskúmať okolie Šibeniku?
- Najlepší spôsob, ako preskúmať okolie Šibeniku, je prechádzať sa po meste, využívať cyklodopravu alebo prenajať si auto a pozrieť si okolie na vlastnú päsť.


Počasie Chorvátsko Šibenik


Chorvátsko, známe svojimi krásnymi plážami a pohľadmi na azúrové more, je obľúbeným letným cieľom pre milióny turistov z celého sveta. Jedným z najatraktívnejších miest v Chorvátsku je Šibenik, krajina bohatá na kultúru a históriu.

Šibenik, nachádzajúci sa v strede Dalmácie, ponúka nádherné prírodné scenérie, ktoré sú len umocnené jeho úžasným stredovekým opevneným centrom mesta. Pri hľadaní ideálneho letného počasia pre vašu cestu do Šibenika, by ste mali byť pripravení na pekné slnečné dni a teplo, ktoré vám umožní vychutnať si pláže a možnosti outdoorových aktivít.

Leto v Šibeniku trvá od júna do septembra, keď teploty dosahujú priemerné maximálne hodnoty okolo 30 stupňov Celzia. To je ideálna teplota na roztočenie opaľovania a osviežujúce kúpanie v jadranskom mori. Teploty môžu však v niektorých dňoch dosahovať až 35 stupňov Celzia, preto by ste mali mať na pamäti primerané opatrenia na opaľovanie a hydratáciu.

Ak hľadáte dovolenku v Šibeniku mimo letných mesiacov, môže byť jar a jeseň tiež príjemné obdobie pre návštevu tohto miesta. Teploty v jarných mesiacoch sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, čo je ideálne na prechádzky mestom a objavovanie jeho histórie. Jeseň je tiež príjemná s teplotami okolo 25 stupňov Celzia, čo je optimálna teplota pre túry a výlety do okolitej prírody.

Mali by ste si však všimnúť, že jesenné počasie môže byť trochu nestálejšie s pravdepodobnosťou dažďa. Väčšina zrážok v Šibeniku sa vyskytuje v zime, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Väčšina turistov uprednostňuje navštevovať Šibenik v lete, keď je pravdepodobnosť dažďa minimálna a počasie je teplejšie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Šibenik, bez ohľadu na ročné obdobie, nezabudnite si so sebou zobrať ľahké letné oblečenie, plavky, opaľovací krém a pohodlnú obuv. V lete je tiež užitočné mať so sebou vodu na hydratáciu a slnečné okuliare na ochranu očí pred oslnením slnkom. V zime si vezmite stredne teplé oblečenie, aby ste sa udržali teplí počas chladnejších dní.

V každom prípade, Šibenik je nádherným miestom, ktoré ponúka niečo pre každého počas celého roka. Jeho bohatá história, krásne pláže a priateľskí miestni ľudia vás určite nadchnú a vytvoria si vás spomienky na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky