Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)

Letenka Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky. Mnohí turisti sa rozhodujú pre letenky, ktoré ich zavedú do krásneho letoviska Tisno, nachádzajúceho sa na ostrove Murter. Tento ostrov je obklopený krásnymi plážami a malebnými prístavmi, ktoré ho robia ideálnym miestom pre dovolenku.

Ak hľadáte letenky do Tisna, potom vás bude určite zaujímať, ako tam dostať. Najlepšou možnosťou je let do chorvátskeho mesta Zadar, ktoré sa nachádza asi 75 km od Tisna. Z letiska v Zadare si môžete požičať auto alebo si objednať taxík, aby vás odviezol priamo do Tisna.

Ostrov Murter je známy svojimi krásnymi plážami, ktoré sú obklopené krištáľovo čistým morom. Najobľúbenejšou plážou je asi Slanica Beach, ktorá je ideálna pre rodiny s deťmi. Okrem pláží môžete navštíviť aj množstvo historických pamiatok a tradičných chorvátskych dediniek.

Okrem toho, ak sa zaujímate o vodné športy, v Tisne nájdete množstvo možností na potápanie, skúseností s jachtami, kajakovanie, windsurfing a ďalšie aktivity. V Tisne sa tiež nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde môžete ochutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a miestne víno.

Ak hľadáte letenky do Tisna, môžete sa rozhodnúť pre rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Zadaru. Medzi najobľúbenejšie patria Ryanair, EasyJet a WizzAir. Zvyčajne ceny leteniek začínajú od približne 80 €.

Výhodou leteniek do Tisna sú krátke lety a nízke ceny. Okrem toho, pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť na relaxáciu a oddych vo vnútri prírody, je ostrov Murter ideálny cieľ. Tisno ponúka tiež dostatok aktivít pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť na vodných športoch, pamiatkových či kulturných aktivitách. Z tohto dôvodu je letenka do Tisna určite skvelou voľbou pre každého, kto hľadá pokojnú a zároveň príjemnú dovolenku.


Počasie Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, fascinujúcimi výhľadmi a úžasným počasím. Tisno, malé prímorské mestečko, ktoré sa nachádza na ostrove Murter, vám ponúka všetko toto a oveľa viac.

Letné obdobie v Tisne trvá od mája do septembra a počas týchto mesiacov sa teploty môžu pohybovať od 25 až do 35 stupňov Celzia. Jedným z najkrajších čŕt letného obdobia je krásne modré more, ktoré sa okolo ostrova Murter tiahne. More je v lete podnietené až do príjemných 25 stupňov Celzia a je teda ideálne vhodné pre všetky vodné aktivity.

V zime sa teploty pohybujú okolo 10 stupňov Celzia, ale aj tak môžete užívať krásnu prírodu a ticho. Tisno je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokoj a dokonalú relaxáciu.

V lete môže byť Tisno miestom s veľkým množstvom turistov, ktorí si vychutnávajú slnko, more a všetky naše kultúrne a historické pamiatky. Ak však hľadáte niečo menej preplnené, choďte plávať po súkromnej pláži, kde si môžete užiť pokoj a ticho.

Tisno sa nachádza len niekoľko kilometrov od známej národného parku Krka, ktorý ponúka krásne jazerá a vodopády, ktoré môžete vidieť len tu.

Niektoré z populárnych aktivít v Tisne sú loďou jazda, potápanie a prechádzky po ostrove Murter. Pri prechádzke po ostrove môžete navštíviť jeho malé rybárske dediny a ochutnať miestne jedlá.

Napriek tomu, že Tisno môže byť miestom s veľkým množstvom turistov, stále si zachováva svoju historickú kultúru a prírodné krásy. Tisno je miestom, kde si môžete vychutnať nádherné počasie a dokonalú dovolenku. Ak sa už chystáte na plánovanie sezóny, Tisno je miesto, kde by ste určite mali stráviť vaše letné prázdniny.


Dovolenka Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a ponúka množstvo krásnych pláží, historických pamiatok a prírodných rezervácií. Jedným z týchto miest, ktoré lákajú mnoho turistov, je Tisno na ostrove Murter.

Tisno je malé mestečko nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora a spojuje ostrov Murter so Zadrom. Jeho poloha je ideálna pre tých, ktorí sa chcú pokochať prírodnou krásou a zároveň sa tešiť na výlety do okolitých ostrovov a miest.

Jedným z najväčších lákadlom Tisna je jeho krásna pláž. Pláž Jazine ponúka jemný piesok, ktorý je ideálny pre rodiny s deťmi. Pre tých, ktorí preferujú skaly, je tu kamenná pláž Podvine, kde si môžete užívať slnko a oddychovať v tieni borovíc. Milovníci plávania a potápania budú určite nadšení, pretože Tisno je obklopené krásnym azúrovým morom.

Okrem pláže je Tisno známe aj tým, že je miestom rôznych letných festivalov a podujatí. Najznámejším z týchto festivalov je The Garden Festival, ktorý sa každoročne koná v júli. Tento hudobný festival priláka množstvo návštevníkov z celého sveta, ktorí sa chcú zabaviť pri elektronickej hudbe a tancovať po celú noc.

Prechádzka po malebných uličkách Tisna je tiež veľmi príjemným zážitkom. Môžete obdivovať tradičné kamenné domy a navštíviť miestne reštaurácie, kde si môžete vychutnať typické chorvátske jedlá a čerstvé ryby.

Ak máte záujem o aktivitu v prírode, v blízkosti Tisna sa nachádza Národný park Kornati. Toto územie je známe svojou nádhernou prírodnou scenériou, kristáľovo čistou vodou a bohatým morským životom. Môžete si prenajať loď a preskúmať tieto ostrovy alebo sa vyskúšať vo vodnom športe, ako je napríklad potápanie.

V blízkosti Tisna sa nachádza aj Národný park Krka. Tento park ponúka úžasné vodopády, ktoré sú ideálne pre túry a objavovanie prírodných krás.

Tisno je skutočne ideálnym miestom pre letnú dovolenku. Ponúka nádherné pláže, historické pamiatky, prírodu a jedinečnú atmosféru. Bez ohľadu na to, či sa chcete len relaxovať na pláži alebo preskúmať miestne atrakcie, Tisno vám poskytne všetko, čo potrebujete pre perfektnú dovolenku vo Chorvátsku.


Ubytovanie Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami, ktorí si chcú užiť oddych pri jadranskom mori. Tisno (ostrov Murter) v Chorvátsku ponúka nádherný výhľad na Jadran ako aj množstvo zaujímavostí a aktivít pre návštevníkov. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber medzi rôznymi typmi ubytovania, ktoré si môžete vybrať na základe vašich potrieb a preferencií.

Hotely v Tisne v Chorvátsku sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a luxus. Mnohé hotely sú umiestnené priamo na pláži, a to robí z pobytu nezabudnuteľné zážitky. Hotelové izby sú vybavené prvotriednymi zariadeniami, aby sa vaša dovolenka stala ešte príjemnejšou. Väčšina hotelov má aj prístup k bazénom, či wellnes centru, kde sa môžete maximálne relaxovať a užívať si vašu dovolenku naplno.

Pobyty v apartmánoch na ostrove Murter v Tisne ponúkajú veľa ďalších výhod pre turistov. Apartmány sú samostatné jednotky, ktoré poskytujú ďalšiu súkromnosť a pohodlie pre rodiny alebo skupiny priateľov. V mnohých apartmánoch nájdete vybavenú kuchyňu, ktorá vám umožní pripraviť si vlastné jedlá a šetriť tak na nákladoch na stravu. Niektoré apartmány majú aj balkón alebo terasu s nádherným výhľadom na more.

Ak preferujete dobrodružnejší pobyt, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie na ostrove Murter v Tisne. Kempovanie ponúka skutočný zážitok z prírody a možnosť odpočinku pod hviezdami. Nezabudnite si so sebou priniesť stan, spacák a iné kempingové vybavenie, ktoré zabezpečí, že si užijete svoj pobyt v plnej miere.

Ďalšou výhodou ubytovania v Tisne v Chorvátsku je to, že máte rýchly prístup k mnohým zaujímavostiam a aktivitám. Môžete stráviť deň vodnými športmi alebo prechádzkami po okolí a pri tom objavovať krásy tohto nádherného ostrova. Tisno má aj pár historických pamiatok, ktoré stoja za to navštíviť, ako napríklad kostol sv. Ivana Krstitelja alebo Fort Tisno.

V Tisne na ostrove Murter nájdete pestrolutú ponuku ubytovania, ktoré spĺňa potreby turistov rôzneho vkusu. Od luxusu hotelov až po dobrodružné ubytovanie v kempe, Tisno má všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku. Preto ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko, doporučujem plánovať výlet na Tisno, aby ste si užili všetky ich krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Tisno (ostrov Murter)


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Tisno na ostrove Murter v Chorvátsku sú:
1. Kam sa dá dopraviť do Tisna?
Do Tisna sa dá dopraviť autom, prípadne autobusom zo Splitu alebo Zadaru. Najbližšie letisko je v Zadare.

2. Aké pláže sa nachádzajú v Tisne?
V Tisne sa nachádzajú hlavne kamienkové pláže, ako napríklad pláž Jazine alebo pláž Lovišće. V blízkosti sa nachádza aj známa pláž Slanica.

3. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v okolí Tisna?
V okolí Tisna môžete navštíviť národný park Kornati, prechádzať sa po prístave a obdivovať malebné rybárske lode, vyskúšať si vodné športy alebo vydať sa na výlet loďou.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Tisne?
V Tisne nájdete rôzne možnosti ubytovania, ako sú hotely, apartmány či súkromné domy na prenájom. Môžete si vybrať ubytovanie blízko pláže alebo v historickom centre.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Tisne?
V centre Tisna sa nachádza niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu. Odporúčame vyskúšať národne jedlá ako je peka (pečené mäso) alebo octopus pod pekom (dochutený chobot).

6. Aká je najlepšia doba na návštevu Tisna?
Najlepšou dobou na návštevu Tisna je v letných mesiacoch, keď je možnosť vychutnať si príjemné teploty a plávanie v mori. Najrušnejšími mesiacmi sú júl a august, keď je veľa turistov.

7. Aké je počasie v Tisne?
V Tisne panuje stredomorské podnebie, čo znamená teplé a suché letá a mírné zimy. Letné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 10-15 °C.

8. Aké sú najbližšie atrakcie z Tisna?
Okrem národného parku Kornati, môžete v blízkosti Tisna navštíviť aj národný park Krka, Zadar, Šibenik, alebo vydať sa na výlety na okolité ostrovy.

9. Aké sú možnosti vodných športov v Tisne?
V Tisne je možné vyskúšať si rôzne vodné športy ako sú potápanie, plachtenie, vodné lyžovanie alebo prenájom vodného skútra.

10. Aké sú ceny v Tisne?
Ceny v Tisne sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a typu služieb. Všeobecne sú ceny rozumné a môžete nájsť lacné reštaurácie aj drahšie možnosti ubytovania.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky