Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Trogir

Letenka Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete a Trogir je jeden z jej najkrajších skvostov. Letenka do Chorvátska a konkrétne do Trogiru je zaručenou cestou k nezabudnuteľnému dobrodružstvu plnému krásnych pláží, historického odkazu a pohostinnosti miestnych obyvateľov.

Trogir je malé mesto nachádzajúce sa na chorvátskom pobreží Jadranského mora. Jeho starobylá zástavba bola zapísaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO a je to naozaj dobrý dôvod, prečo by si toto miesto nemali nechať ujsť. Po prílete na miestne letisko v Splitu si môžete prenajať auto alebo využiť autobusovú dopravu, ktorá premáva pravidelne do Trogiru.

Po príchode do Trogiru vás očarí kúzlo jeho starého mesta. Klenotom je tu románska katedrála Sv. Lovre, ktorá je jednou z najdôležitejších pamiatok miesta. Je to fascinujúce dielo s nádhernou kamennou fasádou a vnútornou výzdobou. Prechádzka úzkymi, nádherne kamennými uličkami a po námestiach vás vtiahne do atmosféry bohatého historického dedičstva.

Nemôžeme zabudnúť ani na nádherné pláže v Trogire. Ak máte radi dobrodružstvo, skutočným pokladom je pláž Pantan. Nachádza sa v národnom parku a predstavuje kombináciu sladkovodného jazera a mora. Toto jedinečné miesto je krásne obklopené prírodou a ponúka návštevníkom možnosť plávať vo vodách najväčšieho prameňa sladkej vody v Dalmácii.

Okrem pláží a historického centra môže byť výlet do blízkej Splitu ďalším zážitkom v rámci vašej návštevy. Split je druhým najväčším chorvátskym mestom a ponúka bohatý kultúrny program, nákupy a výnimočnú architektúru. Nevynechajte návštevu Diokleciánovho paláca, ktorý je sídlom mnohých historických a kultúrnych pamiatok.

Letenka do Chorvátska a Trogiru vám otvorí dvere k tomuto rozprávkovému morskému mestu s nespočetnými možnosťami na relaxáciu, objavovanie historických pokladov a kulinárske dožitky. Prejavenie miestnej pohostinnosti či už v starých historických uličkách alebo pri vystúpení na letisku je neodolateľné a zanechá vás s pocitom, že ste strávili dovolenku v skutočne výnimočnom mieste.


Počasie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je známe svojou krásnou prírodou a slnečným počasím, a jedno z miest, kde sa to môže najviac prejaviť, je Trogir. Je to malebné prímorské mesto nachádzajúce sa na dalmátskom pobreží, a ponúka návštevníkom úchvatné scenérie, bohatú históriu a samozrejme, príjemné počasie.

Trogir má stredomorské podnebie, čo znamená, že je tu veľa slnečných dní, mierny vietor a teploty, ktoré sú príjemné po celý rok. Teploty sa môžu pohybovať od 10 stupňov Celzia v zime až po 30 stupňov Celzia v lete. Najteplejšie mesiace v Trogire sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia, čo je ideálne pre turistov, ktorí si chcú užívať pláž a more.

Zimné mesiace sú mierne s minimálnymi zrážkami a teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia. Aj keď sú teploty o niečo nižšie, stále je to príjemné a ideálne počasie pre turistov, ktorí chcú objavovať históriu a kultúru Trogiru bez veľkého davu turistov.

Väčšina dni v Trogire je slnečných a jasých, s minimálnym počtom daždivých dní. To vám poskytuje dostatok príležitostí na vychutnanie si vonkajších aktivít a objavovanie okolia, ako napríklad návštevu pláží, prechádzky po staromeste a výlety do okolitých ostrovov.

Aby ste boli pripravení na každodenné počasie v Trogire, odporúčame si vziať so sebou ľahké oblečenie, klobúk alebo čiapku na ochranu pred slnkom a sebou tiež nezabudnite mať plavky a opaľovací krém, pre prípad, že budete chcieť užívať si pláže a more.

Celkovo, počasie v Trogire je presne to, čo by si človek predstavoval pri návšteve Chorvátska - slnečné, príjemné a ideálne pre každého. Bez ohľadu na to, či prídete počas leta alebo zimy, máte zaručenú príjemnú a nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom prímorskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Trogir


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Chorvátska a mesta Trogir:

1. Ako sa tam dostanem z letiska?
- Z letiska môžete ísť autobusom, taxíkom alebo si prenajať auto. Cesta trvá zhruba 10-15 minút.

2. Aká je najlepšia doba na návštevu Trogiru?
- Najlepšie obdobie na návštevu je od mája do septembra, keď je teplota teplá a more vhodné na plávanie.

3. Kde sa dá ubytovať v Trogire?
- V meste je veľa hotelov, ubytovacích zariadení a súkromných apartmánov, ktoré si môžete prenajať.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí?
- Niektoré z najlepších pláží v okolí sú Pláž Okrug, Pláž Medena a Pláž Pantan.

5. Aké pamiatky a atrakcie sa oplatí vidieť v Trogire?
- Niektoré z hlavných pamiatok a atrakcií v Trogire sú Katedrála svätého Lovro, Katedrála svätého Jana a Benediktínsky kláštor svätého Nikoly.

6. Kde sa dá dobre najesť v Trogire?
- V meste nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú chorvátsku kuchyňu. Niektoré z populárnych reštaurácií sú Restoran Trogirski Dvori, Restoran Tragos a Restoran Mijo.

7. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Trogiru?
- V okolí Trogiru sú rôzne možnosti aktivít, vrátane plávania, potápania, lovu rýb a kajakovania.

8. Ako dlho trvá prehliadka mesta Trogir?
- Prehliadka mesta Trogir zvyčajne trvá približne 2-3 hodiny, v závislosti od toho, koľko pamiatok a atrakcií chcete vidieť.

9. Je potrebné zálohovať vstupenky na pamiatky v Trogire?
- Áno, pre niektoré pamiatky je potrebné si zakúpiť vstupenky, ktoré by ste mali mať pripravené pri vstupe.

10. Aké je počasie v Trogire?
- Počasie v Trogire je obvykle teplé a slnečné, s teplotami od 20 °C až 30 °C počas letných mesiacov.


Ubytovanie Chorvátsko Trogir


Chorvátsko je medzi turistami obľúbenou destináciou pre dovolenku a Trogir je jedným z najvyhľadávanejších miest na pobrezí Jadranského mora. Trogir je malé historické mesto na juhu Chorvátska a je zaradené do zoznamu Unesco.

Ak hľadáte ubytovanie v Trogire, máte na výber mnoho možností. Mesto ponúka rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov a apartmánov až po lacnejšie hotely a kempingy.

Luxusný ubytovanie:

Najvyšší štandard v ubytovaní v Trogire ponúkajú luxusné hotely a apartmány. K najvyhľadávanejším patrí hotel Laurel Marina, ktorý sa nachádza priamo v Trogir, v blízkosti jachtovej zóny. Apartmánový komplex Medena Resort ponúka prístup k pláži a vodným atrakciám v blízkosti mesta.

Stredne drahé hotely a apartmány:

Ak nechcete utrácať veľa peňazí za ubytovanie, môžete nájsť rôzne stredne drahé hotely a apartmány. Hotel Sveti Kriz sa nachádza na pláži a ponúka vynikajúce zázemie ako bazén a reštauráciu. Hotel Trogirski Dvori ponúka vynikajúce ubytovanie a služby v blízkosti letiska Split.

Lacné hotely a ubytovanie:

Ak hľadáte ešte lacnejšie ubytovanie v Trogire, môžete nájsť niekoľko hotely a apartmány, ktoré sú ešte cenovo dostupnejšie. Hotel Vila Tina a Hotel Fontana sú dva hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a sú umiestnené v blízkosti centra mesta a pláže.

Kempingy:

Ak máte radi prírodu a chcete si užiť dovolenku v kempingu, môžete nájsť niekoľko kempingov v blízkosti mesta Trogir. Kemping Medena ponúka všetky základné zariadenia pre kempovanie a nachádza sa priamo na pláži. Kemp Solta ponúka ubytovanie v prírodnom prostredí v blízkosti najväčšieho mesta na ostrove.

Všetky ubytovania v Trogire ponúkajú svojim hostom vynikajúce zázemie a prvotriedne služby. Ubytovanie v Trogire je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť dovolenku v krásnom a historickom prostredí, kde sa môžu užiť plážových radovánok, vodných športov a množstva kultúrnych a historických pamiatok.


Dovolenka Chorvátsko Trogir


Dovolenka v Chorvátsku je stále populárnejšia a voľba destinácie je pre mnohých náročná. Medzi najobľúbenejšie letoviská v krajine patrí aj malebné mesto Trogir, ktoré sa nachádza v Splitsko-dalmátskej župe. Trogir predstavuje spojenie histórie, kultúry a moderného turizmu, čo ho robí ideálnou destináciou pre dovolenku.

Jednou z najväčších výhod Trogiru je jeho poloha. Nachádza sa len asi 6 kilometrov juhozápadne od letiska Split, čo znamená, že cesta na dovolenku nezaberie veľa času. Trogir je aj perfektným východiskovým bodom pre výlety na iné časti Dalmácie, ako sú napríklad ostrovy Brač alebo Hvar. Mesto sa nachádza priamo na pobreží a okrem toho, že ponúka slnečné pláže, môžete sa aj prechádzať po malebných úzkych uličkách a obdivovať historické budovy.

Trogir je starobylé mesto, ktoré bolo založené už v 3. storočí pred naším letopočtom. Jeho rozsiahla história je viditeľná v každom rohu mesta, kde môžete nájsť rímske, gotické aj barokové stavby. Najväčšiu turistickú atrakciu predstavuje katedrála sv. Lovre, ktorá bola postavená v 13. storočí. Okrem katedrály môžete navštíviť aj viaceré historické kostoly, paláce a múzeá.

Ak sa chcete oddýchnuť a užívať si slnko, určite vás poteší, že pláže v Trogire patria k najkrajším na pobreží. Najznámejšou z nich je Čiovo, ktorá sa nachádza len kúsok od centra mesta. Táto piesočnatá a štrková pláž s čistou a priehľadnou vodou dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších turistov. Ak vás zaujíma potápanie, v okolí Trogirov môžete objaviť množstvo skvostov pod hladinou.

Okrem pekných pláží a historických pamiatok, Trogir ponúka aj bohatý nočný život. V mnohých reštauráciách a baroch môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá a nápoje, zatiaľ čo sa v klube alebo diskoteke môžete zabávať do neskorých nočných hodín.

Celková atmosféra a šarm Trogiru vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku. Pokojné mestečko, krásna príroda, pekné pláže a zaujímavá história robia spln vyhovujúci pre každého turistu. Preto neváhajte a naplánujte si dovolenku v Chorvátsku v meste Trogir. Sme si istí, že nebudete sklamaní.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky