Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)

Počasie Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvátsko je známe krásnymi letoviskami s prekrásnymi plážami. Jedným z nich je aj Vela Luka, ktorá sa nachádza na ostrove Korčula. Tento ostrov sa nachádza v Jadranskom mori a je známy svojimi krištáľovo čistými vodami, slnečným počasím a malými zátokami.

Počasie v Vela Luka sa líši podľa ročného obdobia, keďže toto letovisko má stredozemnomorské podnebie a preto môže byť veľmi horúco počas leta a chladno počas zimy. V lete sa teploty pohybujú okolo 30°C a v zime klesajú na približne 10°C.

Najlepší čas na návštevu Vela Luka je od mája do septembra, keďže v tomto období sú teploty vysoké a slnko svieti takmer každý deň. Dá sa tu plávať, opaľovať a užívať si nekonečne dlhé dni. V lete je voda teplá, čistá a vhodná na plávanie, potápanie alebo aj šnorchlovanie.

Ak plánujete návštevu Vela Luka v jarných mesiacoch, počasie býva miernejšie, no stále závisí od počasia vo vašej krajine. V tomto období sa dá v oblasti tiež užívať, no voda môže byť chladnejšia.

Zima v Chorvátsku je pomerne chladná a mokrá a Vela Luka nie je výnimkou. V oblasti môže byť menej turistov, no počasie môže byť zľahka daždivé a nepríjemné pre tých, ktorí sa chcú vydať na plážové aktivity.

Pretože Vela Luka má stredozemnomorské podnebie, je dobré mať na pamäti, že počasie môže byť veľmi náhle ovplyvnené. Aj keď máte plánovanú návštevu počas najteplejších mesiacov, môže sa stať, že narazíte na búrku alebo počasie sa môže rýchlo zhoršiť.

Ak teda plánujete navštíviť Vela Luka, nezabudnite sa informovať o predpovedi počasia a zkladiť oblečenie, ktoré sa dá vrstviť. Aj keď môžete mať krásne a horúce dni, môže sa stať, že vám bude potrebné mať so sebou aj topánku a bundu, aby ste sa ochránili pred prechodným počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Vela Luky na Korčule?
Odpoveď: Najlepšou dobu na návštevu je jarné a letné obdobie, keď je teplota okolo 25-30 stupňov a more je vhodné na kúpanie.

2. Kde sa nachádza Vela Luka?
Odpoveď: Vela Luka sa nachádza na juhozápade ostrova Korčula v Chorvátsku.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Vela Luka?
Odpoveď: V Vela Luka sa nájde niekoľko hotelov, apartmánov a súkromných izieb, ktoré sú ideálne pre turistov.

4. Kaké pláže sú v okolí Vela Luka?
Odpoveď: V okolí Vela Luka sa nachádza niekoľko krásnych pláží, ako sú napríklad Vela Plaža, Žitna Plaža, Proizd a ďalšie.

5. Čo robiť v okolí Vela Luka a na Korčule?
Odpoveď: Na Korčule nájdete množstvo miest vhodných pre turistov, ako sú napríklad Dubrovník, Hvar, Mljet a podobne. Ďalej je možné navštíviť rôzne zvyšky historických miest a pamiatok.

6. Aká je dostupnosť dopravy do Vela Luka?
Odpoveď: Najlepším spôsobom dopravy do Vela Luka je vlakom alebo autobusom z hlavného mesta Split. Ďalej je možné do Vela Luka prísť aj trajektom.

7. Aké sú ceny jedla a nápojov v typických reštauráciách v Vela Luka?
Odpoveď: Ceny v reštauráciách v Vela Luka závisia od toho, kde sa nachádzajú a čo ponúkajú. Priemerne sa cena hlavného jedla pohybuje okolo 100-150 HRK.

8. Čo by som nemal vynechať pri návšteve Vela Luka?
Odpoveď: Pri návšteve Vela Luka by ste nemali vynechať prechádzku okolo prístavu, návštevu mestskej katedrály v centre mesta a ochutnávku miestnych špecialít.

9. Aké aktivity a atrakcie ponúka Vela Luka pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: V Vela Luka nájdete množstvo možností zábavy pre rodiny s deťmi, ako sú napríklad návšteva blízkeho akvaparku, cyklistika po okolí a plávanie v mori.

10. Môžem si vypýtať turistickú mapu Vela Luka v miestnom turistickom stredisku?
Odpoveď: Áno, v miestnom turistickom stredisku si môžete vypýtať turistickú mapu Vela Luka pre lepšiu orientáciu.


Ubytovanie Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Vela Luka je malebné prímorské mesto na ostrove Korčula v Chorvátsku. S bohatou históriou a nádherným výhľadom na Jadranské more je to ideálne miesto pre dovolenku pre tých, ktorí túžia po oddychu a relaxácii.

Ubytovanie v Vela Luke je veľmi rôznorodé a ponúka možnosti pre každého. Pre tých, ktorí preferujú tradičné ubytovanie, sú tu rodinné penzióny, kde môžete zažiť pravú chorvátsku pohostinnosť. Tieto penzióny poskytujú útulné a dobre vybavené izby, často s výhľadom na more. Sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo páry, ktorí hľadajú tichú a pokojnú dovolenku. Penzióny sa nachádzajú blízko centra mesta a pláží, takže všetko je na dosah ruky.

Ak preferujete komfort a luxus, Vela Luka tiež ponúka rôzne hotely a apartmány. Hotely tu sú často umiestnené priamo na pláži, čo vám poskytne dokonalý výhľad a prístup do mora počas celého vášho pobytu. Vybrané hotely majú tiež wellness centrá a bazény, ktoré sú ideálne pre oddych a regeneráciu. Apartmány sú obľúbeným výberom pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosti. Sú plne vybavené a často majú vlastný balkón alebo terasu, kde môžete relaxovať a užívať si nádherný výhľad na more.

Okrem tradičného ubytovania je tu tiež možnosť pre kempovanie a karavany. V okolí Vela Luke sa nachádza niekoľko kempov s výhľadom na more a prístupom na pláž. Tieto kempy sú obľúbené najmä medzi mladými ľuďmi a rodinami, ktorí chcú stráviť dovolenku v prírode a slobodnom prostredí.

Kdekoľvek sa rozhodnete ubytovať v Vela Luke, máte istotu, že budete mať prístup k čistým plážam a azúrovému moru. Mesto ponúka rôzne aktivity pre návštevníkov, ako sú vodné športy, potápanie a prechádzky okolo prístavu. Môžete tiež navštíviť mnohé historické pamiatky a miestne múzeá, ktoré vám umožnia spoznať históriu tohto fascinujúceho regiónu.

Vela Luka je ideálnou destináciou pre dovolenku pre každého, kto hľadá krásnu prírodu, vynikajúce jedlo a relaxačnú atmosféru. Nech už si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania, budete mať istotu, že tu strávite nezabudnuteľný pobyt plný nezabudnuteľných zážitkov. Ak sa rozhodnete navštíviť Vela Luku, pripravte sa na to, že sa tu zamilujete do každého rohu tohto úžasného kúsku Chorvátska.


Dovolenka Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásne pláže, prekrásne modré more a bohatú kultúru. Jedným z najideálnejších miest na dovolenku v Chorvátsku je Vela Luka, ktorá sa nachádza na malebnom ostrove Korčula.

Vela Luka je malé prímorské mesto, ktoré leží na juhu Korčuly. Jeho poloha je úžasná, pretože je obklopená krásnymi zálivmi, pohoriami a vinohradmi. Je to krajina, ktorá ponúka tie najúchvatnejšie scenérie a zároveň je tu množstvo príležitostí na relaxáciu a oddych.

Toto mesto je známe svojimi úžasnými plážami. Jeden z najkrajších prírodných pláží v Chorvátsku, Vela Przina, sa nachádza v blízkosti Vela Luka. Táto pláž je obklopená stromami a vytvára skvelú atmosféru pre oddych a kúpanie v čistom a jasnom mori. Ďalšou populárnou plážou je Proizd, ktorá je prístupná len loďou. Táto malá pláž je ideálna pre tých, ktorí hľadajú úplný pokoj a ticho alebo romantické miesto pre páry.

Okrem pláží je Vela Luka bohatá aj na miesta na kultúrne objavy. V meste sa nachádza viacero galérií, múzeí a historických pamiatok, ktoré vám priblížia bohatú históriu a kultúru tohto miesta. Jednou z takýchto pamiatok je kostol svätého Josipa, ktorý je známy svojím krásnym interiérom a freskami. Prechádzka historickým centrom Vela Luka je tiež skvelým spôsobom, ako objaviť atmosféru tohto krásneho mesta.

Vela Luka je tiež známa svojou gastronómiou. Skúste miestnu kuchyňu a vychutnajte si čerstvé morské plody, čerstvé ryby a iné špeciality pripravené podľa tradičných chorvátskych receptov. Okrem toho tu nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé jedlo a nápoje s výhľadom na more.

Dovolenka v Chorvátsku, konkrétne v Vela Luka, je jedinečným zážitkom. Toto malé mesto ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky - krásne pláže, modré more, prírodné krásy, kultúru a vynikajúcu gastronómiu. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť a vychutnať si čas so svojimi blízkymi, neváhajte a vyberte si Vela Luka ako svoje ďalšie dovolenkové cieľ.


Letenka Chorvátsko Vela Luka (ostrov Korčula)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi prírodnými scenériami, čistým morom a pohostinnými ľuďmi. Tento raj na zemi môžete zažiť najmä na ostrove Korčula, ktorý sa nachádza v jadranskom mori a je jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku. Ak hľadáte miesto na oddych, vyhnite sa turistickým strediskám a vyberte si letenku do Vela Luka, krajinky s nádhernou prírodou a kultúrou.

Vela Luka sa nachádza na západnom konci ostrova Korčula a je domovom približne 4 000 obyvateľov. Mesto má bohatú históriu, ktorá siaha až do antiky. Na miestnych architektonických pamiatkach a múzeách si môžete prezrieť históriu starovekého života v tomto regióne. Okrem toho, mesto má množstvo iných atrakcií, ktoré pohladia vašu dušu a uvoľnia vaše telo.

Jednou z najväčších atrakcií Vela Luka je jeho pláže. K dispozícii sú široké pláže s jemným pieskom, ako aj malé zátoky obklopené skalami s krištáľovo čistou vodou. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové športy, sú k dispozícii aj rôzne vodné atrakcie, ako je napríklad plachtenie, potápanie a rybolov.

Okrem kúpania a slnenia sa môžete tiež prechádzať v okolí mesta, objavovať svoje malebné uličky a trhy. Večer sa môžete nechať uviesť do kultúry regiónu a ochutnať miestnu kuchyňu. Vela Luka má tiež mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať čerstvé ryby a iné morské plody skombinované s miestnou zeleninou.

Vela Luka je dopravne prepojená s Dubrovníkom a Splitom, ktoré sú najväčšie letiská v Chorvátsku. Dlhšia cesta zahrnuje trajekt alebo loď z mesta Split, čo vám tiež umožní vidieť krásy pobrežia a ostrova Korčula.

Celkovo, ak hľadáte miesto na oddych s krásnymi plážami, bohatou kultúrou a miestnymi jedlami, Vela Luka je tým správnym miestom pre vás. Príprava letenky do tohto nádherného miesta by mala byť vašou prvou voľbou pri hľadaní pokojného, relaxačného dovolenkového pobytu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky