Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Chorvátsko Vis (ostrov Vis)

Dovolenka Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších destinácií pre letné dovolenky. Svojou obľúbenosťou si zabezpečilo početných turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najpopulárnejšie miesta v Chorvátsku patrí aj ostrov Vis, ktorý sa vo vode pribehne bielej pláže a krásnej prírody.

Ostrov Vis leží na južnej strane pobrežia Chorvátska a patrí medzi najvzdialenejšie ostrovy s tým, že je vzdialený 60 km od najbližšieho pobrežného mesta – Splitu. Ostrov má 80 km pobrežie a je menej preplnený turistami, čím si zachováva svoj pôvab a pokoj.

Ostrov môžeš navštíviť kedykoľvek počas leta, ale v období od júla do augusta, kedy je najvyšší počet turistov, môžeš naraziť na plné pláže a ulice. Ak máš radi pokoj a ticho, doporučujeme však navštíviť ostrov v čase mimo vrcholu sezóny.

Z ostrova Vis nájdete množstvo pláží. Medzi najkrajšie patrí pláž Srebrna, kde môžete vidieť jemný, strieborný piesok a čisté modré more. Ďalšou zaujímavou plážou je pláž Stiniva, ktorá má úzkny vstup do vody, kde si môžete zaplávať a užiť si plávanie medzi skalami.

Mne sa veľmi páčila aj pláž-Smirikdovici, kde sa môžete prejsť po malom lesíku a dostanete sa k pláži so štrkom a krásnym morom.

K dispozícii sú aj rôzne plavby alebo kajakárske výlety s možnosťou vidieť prekrásne skaly a jeskynné systémy. Vyrazenie na plavby sú skvelým spôsobom, ako sa previesť po ostrove, vychutnať si panorámu celej oblasti a dozvedieť sa o histórii ostrova od sprievodcu.

Na ostrove nájdete aj historické pamiatky. Pre históriu Chorvátska je Vis skutočne dôležitý a to kvôli jeho strategickej polohe. So svojimi dôležitými prístavmi v minulosti liečil viaceré úspešné námorné bitky, ktoré priniesli množstvo zmien pre dobyvateľov a obyvateľov. Takže by ste si mali určite pozrieť aj miestne pamiatky,napr Patkovica, kde môžte vidieť pozostatky jedného z rímskych cestyolitického kostola a zvyšky pozostatkov jedného z mála zvyškov starého rímskeho divadla.

Jedlo a pitie sú dôležitými aspektmi chorvátskej kultúry a nájdete tu množstvo miestnych potravín a nápojov, napríklad denné čerstvé morské plody a grilovanú zeleninu. Chorvátsko je tiež známe svojim vínkom, doprajte si množstvo tých z miestnych viníc.

Zhrnutie:

Chorvátsko je prekrásnym miestom na dovolenku, ale pre človeka, ktorý sa rád odpočíva v kľude a pokoji, je ideálny ostrov Vis. Prekrásne pláže a krásna príroda sú len niektoré z veľmi dôležitých charakteristík. Nezabudnite si vychutnať nielen miestne pamiatky a jedlo, ale aj krásne pohľady na more a slnko. Ostrov Vis vám určite poskytne jedinečné zážitky a oddych.


Počasie Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko Vis (ostrov Vis) - raj na zemi

Ak hľadáte raj na zemi, ostrov Vis v Chorvátsku je miesto, ktoré by ste nemali prehliadnuť. Nachádza sa v Jadranskom mori a patrí k najodľahlejším ostrovom Chorvátska. Svojím prírodným krásam, historickým pamiatkam a dokonalým počasím je Vis jedným z najobľúbenejších turistických miest v Chorvátsku.

Počasie na Visu

Vis má stredomorské podnebie s horúcimi a suchými letami a miernymi a vlhkými zimami. Letné mesiace jún a september sú na Visu najideálnejšie na návštevu. Teploty v týchto mesiacoch sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia, s miernymi možnosťami dažďa. V júli a auguste môže byť počasie ešte horúcejšie a zriedkavejšie prší. V zime sa teploty znižujú na priemerne 9 stupňov Celzia a je to často obdobie daždivého počasia.

Letné aktivity

Vis ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre návštevníkov, či už uprostred mesta alebo na jeho krásnych plážach. Návštevníci môžu objavovať miestne pamiatky, ako sú rímske kúpele alebo nádherné kostoly. Ostrov tiež ponúka vynikajúce podmienky na potápanie a šnorchlovanie. Pre túlavých turistov je ideálnou možnosťou prechádzať sa po náhorných plošinách a vinohradoch.

Pláže

Vis má množstvo krásnych pláží, ktoré sú ideálne na relaxáciu a užívanie si slnka. Od malých útulných zátok až po veľké pobrežné pláže, Vis má niečo pre každého. Najznámejšou plažou na Visi je pláž Srebrna, ktorá je považovaná za najkrajšiu pláž v Chorvátsku. Táto dlhá, biela pláž s kristálovo čistou vodou je ideálna pre milovníkov prírody.

Záver

Ak hľadáte miesto s dokonalým počasím a krásnymi prírodnými miestami na oddych, ostrov Vis je pre vás ideálnou destináciou. Plánujte svoju návštevu v letných mesiacoch, aby ste si užili toto krásne miesto plné zábavy a relaxácie. Vis je miesto, kde si návštevníci všetkých vekových kategórií užijú príjemné chvíle, relaxáciu a mnoho zážitkov.


Letenka Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Plánuješ svoju dovolenku na letnom ostrove plnom krásnych pláží, nezabudnuteľných zážitkov a príjemného podnebia? V tom prípade by si určite nemal vynechať ostrov Vis v Chorvátsku. A aby si do tejto malebnej destinácie doputoval za prijateľnú cenu, stačí si zohnať letenku do neďalekého letiska Split.

Po prílete na letisko Split Ti stačí presunúť sa na miestnu autobusovú stanicu, kde nájdeš spojenie na trajekt, ktorý ťa dovezie na ostrov Vis. V letnej sezóne bežia trajekty z Kaštela na pevninskej časti Chorvátska a z Hvaru, čo je ďalší z mnohých fantastických ostrovov, ktoré stoja za návštevu. V prípade, že by si si chcel ubytovanie zabezpečiť už v predstihu, môžeš sa rozhodnúť pre letenku, ktorá ťa dovezie priamo na letisko Vis, čím sa vyhneš prechodu cez Split.

Na ostrove Vis môžeš očakávať krásne a rozmanité pláže, ako napríklad pláž Sunj na pozadí prírodného parku Kamenjak, ktorú si obľúbili rodiny s deťmi. Okrem toho ťa prekvapia malé mestečká ako je Komiža alebo Vis, kde si môžeš vychutnať kulinárske špeciality a ochutnať miestne víno. Ďalšie zaujímavosti ostrova zahŕňajú stopy z rímskej éry, ktoré si môžeš pozrieť na miestach ako bol Park Mestrovica alebo archeologický park Issa.

Ak teda pátraš po unikátnej destinácii s nádhernými plážami a bohatou históriou, nemusíš hľadať ďalej. Zohni si letenku do Chorvátska a zahliadni krásy ostrova Vis!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


1. Kde sa nachádza ostrov Vis?

Ostrov Vis sa nachádza v Jadranskom mori, medzi ostrovami Brač a Hvar v Chorvátsku.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Vis?

Najlepšie obdobie na návštevu ostrova Vis je od mája do októbra, keď sú počasie a teploty príjemné.

3. Ako sa dostať na ostrov Vis?

Možnosti dopravy na ostrov Vis sú trajektom alebo loďou z mesta Split. Na ostrove tiež môžete nájsť miestne plavby.

4. Čo sa dá robiť na ostrove Vis?

Na ostrove Vis sa dá relaxovať na krásnych plážach, objavovať starobylé dedinky, navštíviť pamiatky a vyskúšať tradičnú chorvátsku kuchyňu.

5. Aké sú najlepšie pláže na ostrove Vis?

Najlepšie pláže na ostrove Vis sú Stiniva, Srebrna a Smokova.

6. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na ostrove Vis?

Najlepšie miesta na ubytovanie na ostrove Vis sú mestečká Vis, Komiža a Rukavac.

7. Ako sa dá najlepšie preskúmať ostrov Vis?

Najlepšie sa dá ostrov Vis preskúmať peši, na bicykli alebo autom.

8. Čo robiť na ostrove Vis v zlom počasí?

V prípade zlého počasia sa dá na ostrove Vis navštíviť múzeum, kaviarne, bary alebo sa ísť ochutnať tradičné jedlá.

9. Kde sa dajú ochutnať tradičné jedlá na ostrove Vis?

Tradičné jedlá sa dajú ochutnať v miestnych reštauráciách po celom ostrove, najmä v mestečkách Vis a Komiža.

10. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove Vis?

Najpopulárnejšie turistické atrakcie na ostrove Vis sú Modré jaskyne, Fort George a Stará pevnosť.


Ubytovanie Chorvátsko Vis (ostrov Vis)


Chorvátsko je vyhľadávanou letnou destináciou mnohých turistov zo Slovenska i zahraničia. Prírodné krásy, pohostinní ľudia a rozmanité atrakcie ponúkajú návštevníkom mnoho zážitkov. Ak si plánujete dovolenku na ostrove Vis, zaujíma vás určite aj informácia o možnostiach ubytovania.

Ostrov Vis sa nachádza v Jadranskom mori a je najvychodnejším ostrovom stredného Jadrana. Je to jeden z najrozmanitejších ostrovov Chorvátska s mnohými zaujímavými miestami na obdivovanie. Najväčším mestom na ostrove je mesto Vis, ktoré je aj administratívnym centrom. V mestách a obciach na ostrove Vis nájdete rôzne typy ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim preferenciám, ako aj rozpočtu.

Hotelové ubytovanie

V meste Vis nájdete niekoľko hotelov rôznej kategórie, z ktorých si môžete vybrať. Hotel Issa, ktorý sa nachádza na brehu mora v malebnom zálive, je jedným z možných ubytovacích zariadení. Ponúka moderné izby s balkónom a apartmány s výhľadom na more. Zahŕňa aj wellness centrum a bazén, ktorý je vhodný pre deti. Hotel San Giorgio sa nachádza tiež pri mori a v prospech hostí poskytuje výhľady na ostrov Biševo. Je to moderná budova s izbami a apartmánmi a s terasou na streche s panoramatickými výhľadmi.

Apartmánové ubytovanie

Ak máte radi viac súkromia a štýlový interiér, apartmány na ostrove sú tiež vhodnou voľbou. V meste Vis nájdete štýlové apartmány, ktoré sú veľmi blízko k moru. Mediterraneanish apartment v historickej časti mesta Vis ponúka vlastné terasy s výhľadom na more a je výhodne umiestnený pre tých, ktorí sú radi súčasťou miestneho života. Seaview apartment Nataša sa nachádza v mestskej časti Kut a má výhľad na more. Apartmán je moderný a ponúka kuchyňu s vybavením.

Privátne ubytovanie

Na ostrove Vis sú k dispozícii aj súkromné izby a apartmány. Táto voľba je vhodná pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie a chcú byť súčasťou života ostrova. Priváty na ostrove Vis ľahko uzrieť podľa vývesných tabúľ a mnohé sa nachádzajú pri morskej fronte. Môžete sa tešiť na priateľskú atmosféru a pomocných hostiteľov.

Glamping

Ak máte radi prírodu a chcete stráviť dovolenku počas leta na plnom slnku, štýlový glamping vám bude určite vyhovovať. Glamping Harmony se nachádza priamo na pláži a ponúka pobyt v luxusných stane s výhľadom na more. Zahrnuté sú viaceré izby a kúpeľne, dokonca aj spa centrum, ktoré poskytuje revitalizačnú starostlivosť.

Jediný problém, ktorý môžete čeliť pri hľadaní správneho ubytovanie na ostrove Vis, je miesto, ktoré je často obmedzené. Preto by ste mali využiť možnosti rezervácie dopredu, aby ste si mohli vybrať z najlepších miest. Čo sa týka cien, sú rozumné a závisia od miesta ubytovania a zvolenej kategórie. Celkovo je ostrov Vis výbornou voľbou pre tých, ktorí hľadajú exotickejšiu dovolenku v pekne prostredí a dobrej atmosfére.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky