Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Čierna Hora Žabljak

Počasie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je známa svojou krásnou prírodou a pohorím, a jedným z najznámejších horských miest tohto regiónu je Žabljak. Toto mesto je obľúbeným cieľom pre milovníkov horských športov a turistiku.

Počasie v Žabljaku je silne ovplyvnené jeho polohou vo vysokých nadmorských výškach. Mesto sa nachádza približne na 1 450 metrov nad morom, čo ho robí jedenm z najvyššie položených sídel v Európe. Toto výškové umiestnenie vplýva na jeho klímu a počasie.

Vzhľadom na vysoké nadmorské výšky, teploty v Žabljaku sú nižšie ako v ostatných častiach Čiernej Hory. Počas chladnejších mesiacov, ako sú zima a jeseň, môžete očakávať, že teploty klesnú pod bod mrazu. Priemerná maximálna denná teplota v týchto mesiacoch sa pohybuje okolo 5 °C, zatiaľ čo minimálna teplota klesne na -5 °C.

Zimy v Žabljaku sú chladné a snežné. Toto mesto je obľúbené pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie a snowboarding. Väčšina zasnežených dní sa vyskytuje medzi decembrom a marcom, s priemerným snežením okolo 80 cm. Spravidla je sneženie hojné a dokáže pokryť celú krajinu bielou vrstvou snehu.

Jar a leto prinášajú viac priaznivejšie podnebie do Žabljaku. Teploty stúpajú, pričom priemerné maximálne denné teploty v najteplejších mesiacoch júl a august dosahujú 20 °C až 25 °C. Nočné teploty zostávajú preväčšine chladnejšie, a tak môžu klesnúť na 10 °C.

Počas týchto mesiacov Žabljak ožíva vďaka prílivu turistov, ktorí prichádzajú za jeho krásnou prírodou a možnosťami na túry. Tu nájdeme aj národný park Durmitor, ktorý je zapísaný v UNESCO a ponúka prechádzky horskou krajinou.

Jeseň má v Žabljaku krásne farebné lístie. Teploty sú príjemné a mierne, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 15-20 °C. Môžete sa tešiť na nádherné scenérie a farebné kopcovité kraje, ktoré sa menia zelenú na žiarivé červené, oranžové a hnedé odtiene.

Počasie v Žabljaku je tak zaujímavé, že ponúka zaujímavé skúsenosti pre návštevníkov, či už ide o lyžovanie v zime, pôžitok z národného parku v lete alebo obdivovanie jesenných farieb. Bez ohľadu na ročnú dobu, Žabljak vždy vtiahne svojich návštevníkov do svojej nádhernej a nezabudnuteľnej atmosféry.


Letenka Čierna Hora Žabljak


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň zažiť dobrodružstvo, potom je Žabljak v Čiernej Hore tou pravou voľbou pre vás. Tento krásny horský stredisko, nachádzajúce sa v národnom parku Durmitor, ponúka nádherné výhľady, nekonečné možnosti turistických trás a skvelú lyžovačku. Ak sa rozhodnete navštíviť Žabljak z iného miesta, letenky sú výhodnou a rýchly spôsob, ako sa tam dostať.

V Žabljaku sa nachádza najvyššie položené horské stredisko v Čiernej Hore a jedno z najvyššie položených v celej Európe. Hlavnou atrakciou pre túristov je lyžovanie a nočný život, ktorý sa tu odráža v množstve barov a reštaurácií. S výborným vybavením pre lyžovanie na svetových úrovniach, túto oblasť milujú športovci zo všetkých kútov sveta.

Národný park Durmitor, ktorý sa rozprestiera okolo Žabljaku, ponúka turistom mnoho nádherných výhľadov a túr pre každého. Dostanete sa tu k nádherným jazerám, nekonečným lesom, vodopádom a riečkam. Niektoré z najobľúbenejších trás sú Bobotov Kuk a Sedlo, ktoré poskytujú výhľady na celý park. Park ponúka aj mnoho turistických zariadení, ako sú kempingy a chaty, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily.

Ak chcete zažiť Žabljak vo svojej najlepšej forme, v zime a cez lyžiarsku sezónu je to najlepší čas na návštevu tohto strediska. Lyžovanie je tu hlavnou atrakciou, ale aj horské túry, jazda na koni a ďalšie nepretržité zážitky čakajú na vás v celom stredisku.

Pretože letenky sú v oblasti Čiernej Hory celkom cenovo dostupné, návšteva Žabljaku pre turistov z celého sveta nie je žiadnym prekážkou. Nech už ste z akejkoľvek časti sveta prichádzate, nájdite pre seba najvhodnejšie letenky a pohnite sa na cestu, ktorá vám potom ostane na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Žabljak


Najčastejšie otázky a odpovede o Žabljaku v Čiernej Hore sú:

1. Aké je hlavné mesto Čiernej Hory?
- Hlavné mesto Čiernej Hory je Podgorica.

2. Ako sa dostanem z Podgorice do Žabljaku?
- Existujú autobusové a taxíkové služby, ktoré premávajú medzi Podgoricou a Žabljakom. Existuje tiež možnosť prenajať si auto a ísť si vlastnou dopravou.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Žabljaku?
- Najlepšie obdobie na návštevu Žabljaku je v lete alebo na jar, keď je počasie teplejšie a príroda je oživená.

4. Aké turistické atrakcie sú v Žabljaku?
- Žabljak je vstupnou bránou do Národného parku Durmitor, kde môžete nájsť nádherné jazerá, hory a turistické trasy. Okrem toho je tu aj jazero Crno Jezero, Vodopády Tara a ďalšie prírodné krásy.

5. Aké aktivity môžem robiť v Žabljaku?
- V Žabljaku si môžete vychutnať turistiku, horskú cyklistiku, rôzne vodné športy na jazere Crno Jezero, rafting na rieke Tara a iné outdoorové aktivity.

6. Kde sa nachádzajú najlepšie ubytovacie zariadenia v Žabljaku?
- V Žabljaku je veľa hotely, penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Niektoré z najlepších sa nachádzajú blízko centra mesta a majú výhľad na okolité hory.

7. Koľko dní by som mal stráviť v Žabljaku?
- Odporúča sa stráviť aspoň 2-3 dni v Žabljaku, aby ste si mohli vychutnať krásy Národného parku Durmitor a vyraziť na niektoré z turistických trás.

8. Môžem si prenajať auto v Žabljaku?
- Áno, je možné si prenajať auto v Žabljaku. Mnohé pôžičovne automobilov majú pobočky v meste a ponúkajú rôzne typy automobilov.

9. Existuje v Žabljaku dobrá reštaurácia alebo kaviareň?
- Áno, v Žabljaku nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičnú čiernohorskú kuchyňu a miestne špeciality.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Žabljaku?
- V Žabljaku máte možnosť ubytovať sa v hoteloch, penziónoch, súkromných apartmánoch, chatách a kempoch, pričom si môžete vybrať z rôznych cenových kategórií a komfortu.


Ubytovanie Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora, krajina horských masívov a jasných modrých jazier, sa stala turistickou destináciou nielen pre svoju prírodnú krásu, ale aj pre možnosti zimného športovania a turistiky. Jednou z najpopulárnejších oblastí pre návštevníkov je Žabljak, ktorá je známa svojimi zasněženými horami a malebnou vidieckou atmosférou. Ak plánujete navštíviť Žabljak, prichádza do úvahy výber vhodného ubytovania.

V Žabljaku nájdete rôzne druhy ubytovania pre každý rozpočet a vkus. Pre tých, ktorí hľadajú luxusné hotely sú k dispozícii hotely s výhľadom na hory a modernými vybaveniami, ako sú fitness centrum, sauna a bazén. Ak ste naopak dobrodruh a preferujete dovolenku v stane alebo karavane, v Žabljaku nájdete množstvo kempov.

Pre tých, ktorí hľadajú alternatívne možnosti ubytovania, sú k dispozícii menšie penzióny či súkromné apartmány. Ak sa chcete cítiť ako miestny obyvateľ, môžete sa ubytovať v tradičných horských chatách s príjemnou atmosférou a útulnými izbami. Tieto chaty sú často vyrobené z dreva a kameňa a nachádzajú sa v blízkosti turistických trás.

Čo sa týka umiestnenia, najväčšou výhodou Žabljaku je jeho strategická poloha. Nachádza sa v blízkosti mnohých turistických atrakcií vrátane Národného parku Durmitor, najvyššieho vrchu Bobotov Kuk a Jazier Plav. Môžete si tiež vyzdvihnúť ubytovanie v centre mesta, aby ste mohli skúmať jeho kultúru a históriu.

V Žabljaku nechýba ani možnosť stravovania. V blízkej okolitosti hotela a v centre mesta nájdete množstvo kaviarní a reštaurácií s tradičnými monte-negrinskými jedlami.

Vzhľadom na svoju polohu a pohodlie, ktoré ponúka, je Žabljak kozmopolitným a obľúbeným turistickým miestom. Ubytovanie v Žabljaku je však obmedzené, hlavne počas turistickej sezóny, preto sa odporúča rezervovať vopred. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, bude náštip do Žabljaku určite nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Čierna Hora Žabljak


Čierna Hora je krajina s krásnymi plážami a fascinujúcou prírodou. Mnoho turistov však túži po trochu odlišnej dovolenke od klasického pobytu na pláži. Mesto Žabljak je preto ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku v prírode.

Žabljak je najvyššie položené mesto v Čiernej Hore, nachádza sa v krásnom národnom parku Durmitor a ponúka obrovské množstvo príležitostí na turistiku, horskú cyklistiku a zimnú lyžovačku.

Ak vás baví turistická aktivita, cestou na vrchol hory Bobotov Kuk (2 522 metrov) sa vám naskytne výhľad na nádherný Durmitorov národný park, ktorý patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Popri tom navštívte aj Slané jazero, ktoré sa vám ukáže v najzaujímavejšom svetle v daždivý deň.

Horská cyklistika je pre mnohých návštevníkov Žabljaku obľúbenou aktivitou. Môžete si prenajať bicykel a vydať sa po cyklocestách po celom národnom parku. Údolie rieky Tara, ktoré je jedným z najhĺbavejších kaňonov na svete, predstavuje prísľub krásneho výhľadu a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak ste zimnou lyžovačkou, Žabljak ponúka pohľad na zasnežené národné parky s krásnymi zjazdovkami pre rôzne úrovne skúseností. V meste nájdete modernú lyžiarsku stredisko Durmitor sa širokou paletou služieb pre lyžiarov a snowboardistov.

V Žabljaku sa určite nenudíte ani v noci, kde je mnoho kaviarní a barov, kde sa môžete baviť a stretnúť s miestnymi obyvateľmi.

Ak ste priaznivci zdravého životného štýlu, určite nevynechajte žabljacké kyslé mlieko - tradičný nápoj mnohých obyvateľov. Žabljak ponúka mnoho príležitostí na ochutnávku tradičných čiernohorských jedál.

Vysoké hory, zimné športy, mimoriadny výhľad na národný park a tradičná miestna kuchyňa - čo viac si môže turista želať? Ak túžite po niečom inom ako len plávaní a odpočinku na pláži, navštívte Žabljak - Čierna Hora vás určite nezklame!


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky