Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Dominikánska republika Barahona

Dovolenka Dominikánska republika Barahona


Barahona: Skrytý klenot Dominikánskej republiky

Dominikánska republika je známa svojimi krištáľovo čistými plážami, vysokými palmami a vodopádmi. Turisti často navštevujú populárne destinácie ako Punta Cana a Puerto Plata. Avšak, tušili ste, že v jednom z týchto tichých kútov sa nachádza skutočný skrytý klenot? Barahona, skôr neznáma lokalita, ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu prírody, kultúry a dobrodružstva.

Nachádza sa juhozápadne od hlavného mesta Santo Domingo, Barahona je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Región je obklopený divokými pohoriami a tajomným Daňovým zálivom, ktorý je domovom pre množstvo živočíchov, vrátane delfínov, korálových útesov a vzácnych vtákov. Ideálnym miestom na objavovanie tohto úžasného ekosystému je národný park Jaragua, kde si môžete vychutnať prechádzky po prírodnom chodníku, jazdu na kajaku alebo stretnutie s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú obývaní domorodým jednotlivými kmene, ako sú Tainos a Ciguayos.

Pre milovníkov adrenalínu a dobrodružstva Barahona tiež ponúka mnoho aktivít. Môžete sa vydať na trek po najväčšom gorile v Karibiku - vrchu Bahoruco, alebo sa vydať na tzv. "horskú honbu" v Parku Sierra de Bahoruco, kde nájdete širokú škálu exotických rastlín a vtákov. Okrem toho, môžete tiež absolvovať prechádzku vedľa rieky Los Patos, najdlhšej rieky v Dominikánskej republike, alebo sa vydať loďou na návštevu miestneho ostrova Isla Beata, známeho svojimi krásnymi plážami, korálovými útesmi a modrou lagúnou.

Nezabudnuteľné sú aj pláže v Barahone, ktoré patria medzi najdokonalejšie na celom ostrove. Pláže San Rafael a El Quemaito sú obľúbenými miestami pre turistov, ktorí radi trávia čas vo vode alebo sa opaľujú na slnku. Ochutnávajte miestne delikatesy v niektorých z najlepších reštaurácií v regióne a vychutnávajte si slávne miestne mrazené víno.

Kým väčšina ľudí pozná hlavne dve hlavné turistické oblasti Dominikánskej republiky, Barahona ponúka niečo úplne iné. Jeho nezničená príroda, vzrušujúce dobrodružstvá a nádherné pláže robia túto destináciu skutočným skrytým klenotom. Ak chcete objaviť niečo nové a unikátne, rozhodne neváhajte vybrať sa na dovolenku do Barahony v Dominikánskej republike. Nechajte sa unášať vôňou exotických kvetov, vystupujte na vrcholy hôr a očarujte sa jedinečnou atmosférou tohto malebného miesta.


Ubytovanie Dominikánska republika Barahona


Barahona, jedno z najkrajších miest Dominikánskej republiky, je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dokonalú kombináciu krásnych pláží, nádhernej prírody a autentického miestneho života. A keďže turizmus sa tu ešte len začína rozvíjať, nájdete tu množstvo cenovo dostupných a kvalitných možností ubytovania.

Barahona sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky a je obklopená Atlantickým oceánom a Karibským morom. Je to ideálne miesto pre milovníkov pláží, ktorí sa radi kúpujú vo vode s teplotami okolo 27°C a slnkom, ktoré je po celej Dominikánskej republike prítomné takmer celý rok. Pláže v Barahone, ako napríklad Playa San Rafael a Playa de la Matica, sú známe svojou krásou a čistotou.

Okrem pláží môžete v Barahone vychutnať aj nádheru prírody. Západne od mesta sa nachádza Národný park Jaragua, kde si môžete pozrieť nádherné jaskyne, horstvá a exotickú flóru a faunu. Jednou z najatraktívnejších častí parku je Laguňa Oviedo, ktorá je domovom mnohých druhov rýb a vtákov, vrátane krásnych plameňov.

Pri hľadaní ubytovania v Barahone nájdete množstvo možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a rozpočty. Ak preferujete luxusné rezorty, určite nebudete sklamaní. Navštívte napríklad Hotel Casablanca, ktorý ponúka elegantné izby s výhľadom na oceán a s bazénom. Rezort BlueBay Villas Doradas je ďalšou vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú výnimočné ubytovanie s komplexným zariadením vrátane golfových ihrísk.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie možnosti ubytovania, sú v Barahone k dispozícii aj levnejšie hotely a penzióny. Hotel Caribe, ktorý je situovaný len pár metrov od pláže Playa El Cayo, poskytuje pohodlné izby s vlastnou kúpeľňou a rýchlym internetom. Hostia majú taktiež prístup k bazénu a reštaurácii.

Ak preferujete intímnejšie a osobnejšie ubytovanie, sú k dispozícii aj rôzne možnosti prenájmu apartmánov alebo domov. Mnohé z nich sú situované priamo na pláži, čo vám umožní vychutnať si priame výhľady na oceán a prístup k pláži kedykoľvek sa vám zachce.

Kľúčovým faktorom pri výbere ubytovania v Barahone je skutočnosť, že veľa z nich sa nachádza v blízkosti hlavných turistických atrakcií a je ideálne situovaných v prístupe do mesta. To vám umožní ľahký prístup k miestnym reštauráciám, obchodom a nočným klubom, kde si môžete vychutnať autentickú dominikánsku kuchyňu a kultúru.

Nezáleží na tom, aké sú vaše preferencie či rozpočet, v Barahone si určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusný rezort alebo skromnejší hotel, budete mať možnosť objaviť nádhernú prírodu Dominikánskej republiky a zažiť autentickú pohostinnosť miestnych obyvateľov. Barahona sa rýchlo stáva jedným z najpopulárnejších miest pre návštevníkov z celého sveta a s dobrou dostupnosťou ubytovania, toto miesto je povinne zaradené na váš zoznam miest, ktoré treba navštíviť vo vašej dovolenke v Dominikánskej republike.


Letenka Dominikánska republika Barahona


Barahona je malebné mesto nachádzajúce sa na juhozápade Dominikánskej republiky. Toto kúzelné miesto je často prehliadané turistami, no ponúka návštevníkom skutočne jedinečné zážitky a príležitosť objaviť skryté poklady tejto krajiny.

Väčšina turistov sa sústreďuje na populárne letoviská ako Punta Cana alebo Puerto Plata, a preto Barahona zostáva miestom s miernou turistickou aktivitou. To však znamená, že tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto oblasť, majú príležitosť objaviť autentickú dominikánsku kultúru a prírodu bez veľkého záujmu turistov.

Jednou z najväčších výhod návštevy Barahony je, že mesto sa nachádza v blízkosti nádhernej národnej parku Jaragua a Bahoruco, ktorý je domovom množstva ohromujúcej fauny a flóry. Tí, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, si určite prídu na svoje.

V blízkosti Barahony sa nachádza aj jedno z najkrajších plážových miest na svete - Bahía de las Águilas. Táto úchvatná pláž s bielym pieskom a tyrkysovými vodami je ideálnym miestom na relaxáciu, opaľovanie alebo prechádzky pozdĺž pobrežia. Tí, ktorí milujú vodné športy, môžu vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie a objaviť koralové útesy plné farebných rýb a iných morských tvorov.

Okrem prírodných krás ponúka Barahona aj zaujímavú históriu a kultúru. Prechádzky po malebných uličkách vás zavedú k histórickým budovám s koloniálnou architektúrou a miestnym trhom, kde si môžete vyskúšať tradičné jedlá a zaujímavé miestne produkty.

Návštevníci Barahony majú tiež možnosť vyskúšať si miestne delikatesy a chuťovky. Oblasti okolo mesta sú známe svojimi ovocnými a zeleninovými farmami, ktoré produkujú čerstvé a lahodné produkty. Okrem toho je Barahona známa aj svojimi kávovými plantážami, na ktorých si môžete pozrieť proces výroby tohto svetobežného nápoja.

Vďaka malej turistickej aktivite môžu návštevníci Barahony zažiť pravé, autentické Dominikánsko. Miestni obyvatelia sú priateľskí a láskaví a radi vás privítajú do ich komunity. Na rozdiel od preplnených letovísk tu nájdete pokoj a kľud, ktorý vám umožní skutočne odpočívať a pripojať sa k miestnemu životu.

Ak plánujete cestu do Dominikánskej republiky, nezabudnite zaradiť Barahonu na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť. Cesta sem vás odmení nádhernou prírodou, pohostinnosťou miestnych obyvateľov a možnosťou objavovať skutočný poklad tejto krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Barahona


1. Aká je situácia s bezpečnosťou v Barahone?
Odpoveď: Barahona je pokojné mesto, ale ako v každom inom mieste, je dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

2. Aké aktivity a atrakcie je možné v Barahone vyskúšať?
Odpoveď: V Barahone môžete navštíviť nádherné pláže, ako Playa San Rafael a Playa de los Patos. Môžete tiež navštíviť národný park Jaragua a prezrieť si jeskynné prehliadky v jaskyniach Los Patos a Padre Nuestro.

3. Aké sú možnosti ubytovania v Barahone?
Odpoveď: V Barahone je niekoľko hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú ubytovanie pre turistov. Medzi populárne možnosti patria Hotel Caribe, Hotel Loro Tuerto a Hotel Costa Larimar.

4. Aká je priemerná cena stravy a pitia v Barahone?
Odpoveď: Priemerná cena jedla v reštaurácii v Barahone sa pohybuje od pár dolárov za jedlo po vyššie ceny v luxusnejších podnikoch. Cena alkoholických nápojov je tiež dostupná a môže sa pohybovať od pár dolárov za pivo po vyššie ceny za koktaily.

5. Kedy je najlepší čas navštíviť Barahonu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Barahony je počas suchého obdobia od decembra do apríla. V tomto období sú teploty príjemné a je menšia pravdepodobnosť dažďa.

6. Aké aktivity je možné vyskúšať v okolí Barahony?
Odpoveď: V okolí Barahony môžete vyskúšať rôzne aktivity, ako je potápanie, rybolov, vodné športy, plážové aktivity a turistiku v národných parkoch.

7. Ako je možné cestovať do Barahony?
Odpoveď: Barahona má vlastné letisko, ktoré je vzdialené asi 30 minút od mesta. Okrem toho je možné cestovať do Barahony autom, autobusom a taxíkom.

8. Aké sú typické jedlá a nápoje v Barahone?
Odpoveď: V Barahone si môžete vychutnať typické dominikánske jedlá, ako je moro de guandules (ryža s hráškom) a mangu (varená banánová kaša). Medzi populárne nápoje patria mohito, piña colada a zaliaty rum.

9. Aké sú dôležité pamiatky a miesta v Barahone?
Odpoveď: V Barahone si môžete prezrieť niekoľko historických pamiatok, ako je Katedrála Nuestra Señora del Rosario a Kostol San Rafael.

10. Aké aktivity sú vhodné pre rodiny s deťmi v Barahone?
Odpoveď: V Barahone nájdete niekoľko pláží, ktoré sú vhodné aj pre deti. Môžete tiež navštíviť národný park, ktorý ponúka možnosti turistiky a pozorovania zvierat.


Počasie Dominikánska republika Barahona


Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami, krásnou prírodou a taktiež svojím suchým a teplým počasím. V tomto článku sa bližšie pozrieme na počasie v meste Barahona, ktoré sa nachádza na úpätí hôr Sierra de Bahoruco.

Barahona je známe svojimi tropickými teplotami a vysokou vlhkosťou. Vďaka teplému Karibskému moru, ktoré ju obklopuje, má mesto priemerne teploty okolo 30°C počas celého roka. Najteplejším mesiacom je júl, kedy sa teploty môžu vyšplhať až na 35°C. Najchladnejším mesiacom je január, avšak aj tak s priemernou teplotou okolo 27°C je to stále veľmi príjemné počasie.

Barahona je tiež postihnutá obdobím dažďov, ktoré prevažujú v období od mája do októbra. V tejto dobe prichádzajú často silné burky a zrážky, pričom najviac zrážok sa očakáva v júli a auguste. V drvivej väčšine prípadov ide o krátkodobé, no intenzívne búrky, ktoré sa následne striedajú so slnečným počasím. Tieto zrážky pomáhajú udržiavať zelené a živé prostredie okolo mesta.

Počasie v Barahone môže byť veľmi promenlivé a závisí od aktuálnych poveternostných podmienok. Okrem toho, mesto sa nachádza na juhu Dominikánskej republiky, čo znamená, že je menej ovplyvnené tropickými búrkami a hurikánmi, ktoré väčšinou postihujú severné pobrežie krajiny.

Ak chcete navštíviť Barahonu, odporúčaný obdobie je od novembra do apríla, kedy je počasie najstabilnejšie a zvyčajne sa nevyskytujú žiadne silné búrky či hurikány. V týchto mesiacoch môžete očakávať viac slnečných dní a teploty okolo 28°C.

Kombinácia teplého počasia, bohatého prírodného prostredia a nádherných pláží robia z Barahony veľmi obľúbený turistický cieľ. Nech ste milovníkom plážových aktivít, vodných športov, alebo jednoducho relaxovania pri Karibskom mori, toto miesto má pre vás veľa ponúk.

Ak plánujete návštevu Dominikánskej republiky a zaujíma vás počasie v Barahone, nechajte sa strhnúť krásou tejto destinácie, pričom nezabudnite sledovať aktuálne predpovede počasia pre plánovanie najlepších aktivít.

V Barahone môžete očakávať teplé a vlhké počasie väčšinou počas celého roka s občasnými, no krátkodobými zrážkami. Pripravte si svoje plavky, opaľovací krém a vychutnajte si nádherné Karibské počasie v tomto malebnom meste.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky