Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Dominikánska republika Puerto Plata

Ubytovanie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je krajinou, ktorá láka tisíce turistov z celého sveta svojou nádhernou prírodou, kultúrou, ale aj ubytovaním. Práve v oblasti Puerto Plata nájdete mnoho možností, ako si vybrať ideálne miesto na odpočinok.

Jednou z najobľúbenejších možností sú all-inclusive hotely. Tieto hotely sa nachádzajú priamo pri pláži a poskytujú svojim návštevníkom všetko, čo potrebujú na luxusnú dovolenku. Medzi štýlové hotely patrí napríklad Grand Paradise Playa Dorada alebo Presidential Suites by Lifestyle Puerto Plata.

Pre tých, ktorí si chcú užívať samostatnosť a nezávislosť, sú ideálnym riešením apartmány. V mestách a pri plážach nájdete množstvo apartmánov, ktoré poskytujú apartmánové hotely ako Star Mountain Jungle Lodge alebo Villas Cofresi.

Ak ste však nadšencom dobrodružstva a chcete zostať bližšie k prírode, určite oceníte možnosť ubytovania v kempe alebo v bungalove. V blízkosti Puerto Platy nájdete množstvo kempov ako Sosua by the Sea Boutique Beach Resort alebo Viva Wyndham Tangerine, ktoré sú osadené v tesnej blízkosti pláže.

Zážitok z dovolenky si užijete aj v menších penziónoch a hoteloch, ktoré sú umiestnené v centrách mestečiek a okolo pláží. Ponúkajú ubytovanie za prijateľnú cenu a ich výhodou je, že ste blízko miestnych obchodov, reštaurácií a ďalších zaujímavých miest.

Dominikánska republika má pre turistov mnoho ubytovacích možností, ktoré umožňujú priniesť si zo svoje dovolenky najväčšie potešenie. Pred cestou si preto zvážte, ktorá možnosť najviac vyhovuje vašim potrebám a predstavám z exotickej dovolenky. Ak sa rozhodnete navštíviť oblasť Puerto Plata, určite si nájdete ideálne miesto, kde strávite krásne chvíle oddychu.


Letenka Dominikánska republika Puerto Plata


Ak ste na pláne navštíviť Dominikánsku republiku, jedno z miest, ktoré by ste mali zvážiť, je Puerto Plata. Toto malebné mesto sa nachádza na severnom pobreží krajiny a je známe svojou bohatou kultúrou, nádhernými plážami a jedinečným karibským atmosférou. Ako sa sem dopraviť? Jednou z možností je letenka do Puerto Plata.

Letenky do Puerto Plata sú k dispozícii z mnohých medzinárodných letísk po celom svete. Ak ste vo vzdialenosti dozvedzenia do Miami v Spojených štátoch, jednoducho môžete nájsť lety do Puerto Plata z Miami International Airport. Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pravidelné lety do tohto destinácie vrátane American Airlines, Delta Airlines a United Airlines. Cesta trvá zhruba 3 hodiny, čo je pomerne krátky let, čo znamená, že sa rýchlo môžete dostať do tejto nádherné destinácie.

Pre tých, ktorí cestujú z iných častí sveta, existuje mnoho spojov s medzinárodnými letiskami v Európe, Kanaďanmi a ďalšími krajinami. Medzi najpopulárnejšie letiská patria letisko v Londýne - Heathrow, letisko v Toronte - Pearson a letisko v New Yorku - JFK. Mnohé letecké spoločnosti ako Air Canada, British Airways a JetBlue Airways ponúkajú letenky do Puerto Plata z týchto destinácií.

Po prílete na letisko v Puerto Plate môžete ľahko docestovať do centra mesta taxíkom alebo autobusom. Mesto ponúka veľa ubytovacích možností, od luxusných rezortov na pláži po cenovo dostupné hotely. Okrem relaxácie na pláži môžete v Puerto Plate objaviť aj mnoho historických lokalít, ako napríklad pevnosť San Felipe, ktorá ponúka úžasné výhľady na oceán a okolité krajiny.

Ak máte radi dobrodružstvo, navštívte niektoré z miestnych atrakcií ako je TelefériQo, ktorý vás vyvezie do nadmorskej výšky 800 metrov nad úrovňou mora s panoramatickým výhľadom na mesto a okolitú krajinu. Môžete tiež navštíviť Cable Car Museum, kde sa dozviete viac o histórii tohto jedinečného dopravného prostriedku.

Dominikánska republika je známa svojimi nádhernými plážami a Puerto Plata nie je výnimkou. Pláže v tejto oblasti ponúkajú biely piesok a tyrkysovú vodu. Môžete si užívať slnko a relaxovať na pláži, vyskúšať vodné športy, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie, alebo objavovať miestnu kuchyňu v niektorom z miestnych plážových barov a reštaurácií.

Letenka do Puerto Plata je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu plážového oddychu, histórie a dobrodružstva. Toto nádherné miesto vám ponúka všetko, čo by ste mohli očakávať od karibského dovolenkového miesta a viac. Nech už cestujete s rodinou, priateľmi alebo na romantickú dovolenku, Puerto Plata vás určite očarí svojou krásou a pohostinnosťou.


Dovolenka Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je krajina, ktorá ponúka nádherné pláže, exotickú prírodu a bohatú kultúru. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v tejto krajine je Puerto Plata. Je to druhé najväčšie mesto v Dominikánskej republike a ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov.

Prvou a najväčšou atrakciou v Puerto Plate je jeho nádherná pláž, Playa Dorada. Je to jedna z najkrajších pláží v krajine, s bielym pieskom a modrým morom. Pláž ponúka všetky možné zábavy, od plážového volejbalu až po vodné športy. Môžete si vypožičať kajak, wakeboard alebo si dokonca vyraziť na kitesurfing.

Okrem pláže ponúka Puerto Plata aj množstvo historických a kultúrnych atrakcií. Jednou z nich je pevnosť San Felipe, ktorá je jednou z najstarších španielskych pevností v Amerike. Počas prehliadky získate informácie o histórii mesta a môžete si vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Ak ste milovníkom adrenalínu, nemali by ste vynechať Lanovku Puerto Plata. Táto lanovka vás zavedie na vrchol hory Isabel de Torres, kde môžete získať úžasný panoramatický výhľad na mesto a okolitú prírodu. Na vrchole sa tiež nachádza replika Krista Spasiteľa, ktorá pripomína známejší sochrane v Riu de Janeiru.

Po zdolaní lanovky môžete navštíviť aj botanickú záhradu na vrchole hory. Táto záhrada je domovom rôznych endemických rastlín a má nádhernú krajinu. Je to ideálne miesto na prechádzky, pikniky a relaxáciu.

Pre milovníkov golfu je v Puerto Plate k dispozícii niekoľko golfových ihrísk s nádherným výhľadom na more. Je možné si vybrať z rôznych úrovní obtiažnosti a vychutnať si hru na jednom z najkrajších miest na svete.

Keď prídete do Puerto Plate, nemôžete vynechať ani miestnu kuchyňu. Dominikánska republika je známa svojimi fantastickými morskými plodmi, čerstvými ovocnými kokteilmi a tradičnými jedlami. Môžete si vychutnať čerstvé krevety, grilovaný tuniak alebo tradičný dominikánsky pokrm, Mofongo, ktorý je vyrobený z zelených banánov a mäsa.

Puerto Plata je skutočne výnimočné miesto pre dovolenku. Ponúka krásne pláže, históriu, kultúru a prírodu. Či ste nadšencom vodných športov, dobrodruhom, golfistom alebo jednoducho hľadáte oddych a relaxáciu, v Puerto Plate nájdete všetko, čo potrebujete pre úspešnú dovolenku.


Počasie Dominikánska republika Puerto Plata


Dominikánska republika je známa svojím tropickým podnebím a krásnymi plážami, a to platí aj pre mesto Puerto Plata. Ležiace na severovýchode krajiny, Puerto Plata ponúka nádherné počasie počas väčšej časti roka.

Počasie v Puerto Plata je typicky tropické, s teplými teplotami a vysokou vlhkosťou. Priemerná teplota v regióne sa pohybuje od 24°C v noci až po 32°C počas dňa. Letné mesiace od júna do októbra sú obzvlášť horúce, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi aj vyše 35°C. Návštevníci by mali byť pripravení na vysoké teploty a predchádzajúce zdravotné opatrenia, ako napríklad hydratáciu a používanie opaľovacích krémov.

Ako už bolo spomenuté, vlhkosť v Puerto Plata môže byť veľmi vysoká, čo je typické pre tropické oblasti. Vlhké prostredie môže zvýšiť pocit horúčavy a zanechať pocit klzkosti. Návštevníci by mali venovať pozornosť hydratácii a vyhnúť sa vystavovaniu slnku počas najteplejšej doby dňa, keď je UV index najvyšší.

Zrážky v Puerto Plata sú rozdelené na dve obdobie - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla, kedy je minimálna pravdepodobnosť dažďa. Tieto mesiace sú ideálne na návštevu, pretože je zaručené slnečné počasie a teploty sú príjemné. Daždivé obdobie trvá od mája do októbra, kedy početnost dažďov narastá. Aj keď môžu byť daždivé dni, prevažujúci počasie je stále teplé a slnečné. Dažde sú často krátke, prudké a koncentrované do krátkych intervalov.

Počasím v Puerto Plata nie sú zasiahnuté väčšie hurikány, ale krajina môže byť vystavená menším tropickým búrkam, väčšinou v období od júna do novembra. Cestovatelia by mali sledovať predpovede počasia a prichystať sa na možné búrky, vrátane prípadnej evakuácie.

Vzhľadom na svoje výhodné tropické počasie a pôsobivé pláže je Puerto Plata jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Dominikánskej republike. Návštevníci môžu očakávať slnečné dni, teplé teploty a možnosť kúpania v Karibskom mori. Bez ohľadu na ročné obdobie, priateľské počasie v Puerto Plata je pripravené privítať turistov a ponúknuť výnimočnú dovolenkovú atmosféru.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Puerto Plata


1. Aký je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom?
Odpoveď: V letnom období je časový rozdiel medzi Dominikánskou republikou a Slovenskom -6 hodín a v zimnom období -5 hodín.

2. Je Dominikánska republika bezpečná pre turistov?
Odpoveď: Väčšina oblastí v Dominikánskej republike je bezpečná pre turistov, avšak v určitých oblastiach by ste mali byť opatrní. Odporúča sa byť pri zvedavej a prehliadajúcej turistickej činnosti opatrný.

3. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Dominikánskej republiky je medzi decembrom a aprílom, kedy je tam sucho a menšia pravdepodobnosť hurikánov.

4. Potrebujem vízum na návštevu Dominikánskej republiky?
Odpoveď: Slovenskí občania nemusia mať vízum na návštevu Dominikánskej republiky, ak plánujú zostať menej ako 90 dní.

5. Aké aktivity sa dajú robiť v Puerto Plate?
Odpoveď: V Puerto Plate si môžete užiť rôzne aktivity, vrátane návštevy kávových plantáží, vodopádov, národných parkov a múzeí. Okolie je obľúbené aj pre plávanie, potápanie a pozorovanie zvierat.

6. Koľko stojí taxi z letiska do Puerto Platy?
Odpoveď: Taxi z letiska Gregorio Luperón International do Puerto Platy stojí približne 20-30 dolárov.

7. Ako sa dostať zo Santo Dominga do Puerto Platy?
Odpoveď: Medzi Santo Domingom a Puerto Platou je autobusová doprava k dispozícii a cesta trvá asi 4,5 hodiny. Alternatívou môže byť aj let s miestnymi leteckými spoločnosťami.

8. Aký je oficiálny jazyk v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Dominikánskej republike je španielčina, ale v turistických oblastiach hovoria mnoho ľudí aj po anglicky.

9. Aké je miestne jedlo v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestnym jedlom v Dominikánskej republike je ryža s fazuľou, guavovy priemyselný cukor, banány a niektoré morské plody. Tam sú aj mnoho medzinárodných potravín, ktoré sú jemné pre turistov.

10. Aký je miestny typ dopravy v Dominikánskej republike?
Odpoveď: Miestny typ dopravy v Dominikánskej republike sú guaguas (malé autobusy), motorky a taxíky. Pre turistov sú tiež k dispozícii taxislužby.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky