Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru, a Asuán je jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať pri návšteve tohto fascinujúceho miesta. Ak ste sa rozhodli navštíviť Asuán, určite by ste mali zvážiť letenku do Egypta s cieľovým miestom Asuán.

Letenka do Egypta je prvým krokom, ktorý musíte urobiť, ak sa chcete dostať do tohto fascinujúceho miesta, ktoré je známe nielen svojou bohatou históriou, ale aj krásnou prírodou a pohostením miestnych obyvateľov.

Asuán je tretie najväčšie mesto v Egypte, nachádza sa na južnom konci krajiny a je známe svojimi krásnymi prírodnými scenériami a historickými pamiatkami. Jedným z najvýznamnejších miest na navštívenie v Asuáne je chrám Philae.

Chrám Philae je jedným z najdôležitejších a najkrajších chrámov v Egypte. Tento nádherný chrám bol postavený ako dedičstvo bohyni Ízis a bol presunutý na svoju súčasnú lokalitu vďaka snahám UNESCO po stavbe priehrady Asuán.

Navštíviť Philae je naozaj nezabudnuteľný zážitok. Môžete sa tam dostať loďou po rieke Níle a po ceste si môžete vychutnať krásne scenérie a panorámy. Keď sa dostanete na miesto, budete okúzlení nádherným vzhľadom chrámu, ktorý je strašne dobre zachovaný aj po storočia.

Okrem chrámu Philae by ste nemali vynechať aj návštevu Násoslaví. Toto miesto je známe svojimi obchodmi s miestnymi suvenírmi a rukodielkami, ktoré si môžete kúpiť ako spomienku na váš pobyt v Asuáne. Môžete tiež ochutnať tradičné egyptské jedlá v jednom z miestnych reštaurácií a stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú známi svojou pohostinnosťou.

Celú túto nádheru môžete zažiť po zakúpení letenky do Egypta s cieľovým miestom Asuán. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Egypta, a môžete si vybrať tú najlepšiu pre seba podľa vašich predsavzatí.

Vzhľadom na to, že Asuán je veľmi turistické miesto, ponúka množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po lacnejšie varianty. Môžete si zvoliť ubytovanie, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Egypta s cieľom navštíviť Asuán, môžete si byť istí, že vás čaká nezabudnuteľná dovolenka plná krásneho prírodného prostredia a bohatých historických pamiatok. Asuán je miestom, ktoré vás očarí a privedie vás bližšie k egyptskej kultúre a tradíciám.


Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a pamiatky. Medzi miestami, ktoré by si každý turista pri návšteve Egypta nemal nechat ujsť, patrí aj Asuán. Tento nádherný egyptský mesto sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Núbii. Asuán je tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a históriu. Hlavné atrakcie mesta sú chrám Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae

Philae je jedným z najkrajších chrámov, ktoré môžeš navštíviť v Egypte. Tento chrámový komplex bol postavený v období Ptolemaiovcov v 4. storočí pred Kristom a nachádza sa na ostrove Philae v Núbii. Po vybudovaní nádrže Násser sa však celý komplex ocitol pod vodou. V 60. rokoch 20. storočia sa UNESCO rozhodlo tento komplex presunúť na nové miesto.

Pri návšteve Philae sa môžeš tešiť na nádherné chrámy a sfingy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. V chráme sa môžeš pozrieť na veľké fresky zobrazujúce mytológiu starovekého Egypta. Okrem toho tu nájdeš aj relikvie z obdobia faraónov.

Násoslaví

Násoslaví (taktiež známe ako Núbie) je kultúrne miesto, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, priamo pri hranici s Núbii. Násoslaví bolo dlhé roky poškodzované povodňami a počas výstavby nádrže Násser sa zväčšila plocha Núbie. Veľké množstvo pamiatok a chrámov sa tým ocitlo pod vodou. Dnes môžeš Násoslaví vidieť v malej časti v blízkosti Asuánu.

Pri návšteve Násoslaví si môžeš pozrieť najstarší kamenný most v Egypte, ktorý bol postavený počas obdobia faraónov. Okrem toho tu nájdeš aj múzeum obchodovania so zlatom v starovekom Egypte, ako aj chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodnej oblasti Núbie.

Plánovanie dovolenky

Ak plánuješ navštíviť Asuán, odporúčame ti odletieť z Káhiry lietadlom alebo vlakom. Asuán má aj vlastné letisko, ale nie je pre letiska v Egypte také veľké, ako v iných krajinách.

Odporúčame ti inálnu koncentrácii na bezpečnostné a zdravotné opatrenia, pretože Egypt môže byť v niektorých oblastiach považovaný za nebezpečný. Dbejte na to, aby ste sa držali miestnych zvyklostí a dodržiavali zákony.

Keď už ti nič nebráni v cestovaní, navštíviť Asuán s chrámom Philae a Násoslavím bude určite jedinečným zážitkom. Tohtoročnú dovolenku obohatí o dejiny, kultúru a nádherné pamiatky Egypta. Aký bude tvoj najobľúbenejší zážitok?


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egyptské mesto Asuán je známe svojou bohatou históriou a turistickým potenciálom. Okrem nádherných pamiatok, medzi ktoré patria najmä chrámy Philae a Násoslaví, je dôležité zabezpečiť si aj kvalitné ubytovanie. Preto sme prichystali prehľad najlepších možností ubytovania v tomto fascinujúcom egyptskom meste.

Luxusné hotely:
1. Sofitel Legend Old Cataract Aswan - Tento historický hotel ponúka luxusné izby a penthouse s úchvatným výhľadom na rieku Níl. Nachádza sa na brehu rieky a ponúka aj vybavenie ako spa, bazén a viacero reštaurácií.

2. Mövenpick Resort Aswan - Tento moderný rezort ponúka štýlové izby, wellness centrum, reštaurácie s miestnou i medzinárodnou kuchyňou a súkromnú pláž pri rieke.

Stredné a cenovo dostupné hotely:
1. Helnan Aswan Hotel - Nachádza sa na brehu rieky Níl a ponúka pohodlné izby s výhľadom na rieku alebo záhradu. Hotel má bazén, reštaurácie, bary a centrum s masážami.

2. Basma Hotel Aswan - Tento hotel sa nachádza na kopci nad mestom a ponúka panoramatický výhľad na Asuán a rieku Níl. Súčasťou hotela je bazén, reštaurácie a terasa s výhľadom.

Budget ubytovanie:
1. Bet el Kerem Guesthouse - Táto rodinná prevádzka ponúka jednoduché izby a príjemnú atmosféru. Hostia majú možnosť vychutnať si raňajky na terase s výhľadom na rieku Níl.

2. Keylany Hotel - Nachádza sa v centre mesta a ponúka základné izby za rozumnú cenu. Hotel má reštauráciu, salónik na oddych a výhodnú polohu blízko kultúrnych pamiatok mesta.

Okrem týchto vyššie uvedených možností je možné v Asuáne nájsť aj množstvo ďalších hotelov a ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú potreby a rozpočet rôznych typov cestovateľov.

Okrem nádherného ubytovania, Asuán ponúka aj mnoho turisticky atraktívnych miest. Chrámy Philae a Násoslaví patria medzi najdôležitejšie pamiatky Egypta a sú must-see pre každého návštevníka.

Chrámy Philae, ktoré sú venované bohyni Isis, sú jedným z najkrajších komplexov starovekých Egypta. Aby sa chrámy zachránili pred stúpajúcou hladinou rieky Níl, boli presunuté na ostrov Agilkia. Každý deň tisíce turistov navštevujú tento úchvatný miestny juvel, aby obdivovali jeho architektúru a históriu.

Oproti tomu Násoslaví je najväčším prežívajúcim starovekým chrámom na svete. Jeho stavba bola dokončená pod vládou Ramsesa II. a bol zasvätený najdôležitejším bohom vtedy existujúceho egyptského božstva slnka Amona-Ra. Chrám je prekrásne zdobený s veľkými sochami a reliéfmi, čo umožňuje návštevníkom skúmať egyptskú históriu a kultúru.

Ubytovanie v Egypte Asuán je možné nájsť pre každý rôzny rozpočet a preferencie. Bez ohľadu na to, pre ktoré ubytovanie sa rozhodnete, Asuán ponúka bohatú históriu, kultúru a krásne prírodné scenérie, ktoré vás zaručene očaria.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


O: Ahoj! Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Egypta Asuán a jeho atrakcií, vrátane chrámu Philae a Násoslaví:

1. Čo je chrám Philae?
A: Chrám Philae je staroveký chrám na ostrove Philae v Asuáne, zasvätený bohyni Isis. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a bol presunutý z pôvodnej lokality, aby sa ochránil pred vodou po stavbe priehrady Asuán.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Philae?
A: Chrám Philae sa otvára pre návštevníkov denne od 7:00 do 16:00 hod.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenky vopred na návštevu chrámu Philae?
A: Áno, je lepšie si vopred zakúpiť vstupenky, najmä ak chcete navštíviť chrám počas hlavnej sezóny. Vstupenky sa dajú zakúpiť online, vstupenkových predajniach alebo v hoteli.

4. Čo je Násoslaví?
A: Násoslaví je priehrada na rieke Níl v Asuáne, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie a regulovanie vodného toku rieky.

5. Môže sa Násoslaví navštíviť ako turista?
A: Áno, existujú zorganizované výlety, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť Násoslaví z blízka a sledovať jej kolektorov a vodopádov. Je však potrebné si vopred zabezpečiť povolenie na návštevu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Asuánu?
A: Je možné sa dostať do Asuánu letecky, autobusom alebo na lodi po rieke Níl.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Asuánu?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Asuánu sú od októbra do apríla, keď je počasie suché a mierne.

Dúfam, že som ti pomohol! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojimi slnečnými a teplými podnebiami, no nie všetky oblasti sú rovnaké. Asuán, ktorý sa nachádza v južnej časti Egypta, je známy svojou suchosťou a extrémnymi teplotami.

Asuán sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá poskytuje mnoho príležitostí pre turistov, aby sa zoznámili s kultúrou Egypta. Najznámejšie miesto v Asuáne je chrám Philae, ktorý bol postaven v období ptolemaiovských dynastií. Tento starobylý chrám je symbolom krásy, ktorý je spojený s bohynou Isis.

Okrem chrámu Philae sa v Asuáne nachádza aj Násoslaví, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta. Toto miesto je známe svojimi obchodmi a trhoviskami, kde môžete nájsť rôzne druhy omamných vonných kvapalín a iných produktov, ktoré sú vyrobené z miestnych druhov korenia.

Väčšina turistov by mala v Asuáne navštíviť tieto miesta buď skoro ráno alebo večer, keď je teplota o niečo príjemnejšia. V letných mesiacoch teplota v Asuáne môže dosahovať až 50 stupňov Celzia, takže návštevníci by sa mali chrániť pred slnkom a udržiavať dostatočnú hydratáciu.

V zime, keď je teplota nižšia, je pre turistov pohodlnejšie navštíviť miestne atrakcie. V Asuáne sú zvyčajne suché podmienky, takže ak chcete vidieť prírodné scenérie, mali by ste sa zamerať na púšť a rieku Níl.

Celkovo je Asuán krásnym a historickým miestom v Egypte, ktoré ponúka mnoho zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Asuánu si môžu vychutnať krásu miestnych pamiatok, kultúru a prírodu. Avšak, treba si dávať pozor na extrémne teploty a zabezpečiť si primeranú ochranu pred slnkom, aby si návštevníci mohli vychutnať plný zážitok počas svojho pobytu v Asuáne.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky