Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)

Dovolenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krásna krajina s bohatou históriou, ktorá ponúka množstvo pamiatok a miest, na ktoré sa oplatí sa pozrieť. Jedným z takýchto miest je aj Dahshur, kde sa nachádzajú dve známe pyramidy - Krivka a Červená.

Dahshur je malé mesto v Gíze, ktoré sa nachádza asi 40 kilometrov juhozápadne od Káhiry. Je to prekrásne miesto s čistým ovzduším a krásnymi krajinnými výhľadmi. Okrem toho je tu aj množstvo pamiatok, ktoré nevyhnutne musíte vidieť.

Prvou z pyramid, ktorú by ste mali vidieť, je Krivka. Táto pyramída bola postavená v 27. storočí pred Kristom a je známa svojou krivou formou. Tento vzhľad je daný tým, že stavitelia pri jej konštrukcii narazili na mokré piesky a nemohli ju dokončiť. Pyramída má výšku asi 100 metrov a bola postavená pre faraóna Sneferua.

Druhou pyramidou, ktorú by ste mali vidieť, je Červená pyramída. Táto pyramída bola tiež postavená pre faraóna Sneferua, avšak bola úplne dokončená. Má výšku asi 104 metrov a bola postavená v rovnakom období ako Krivka. Jej názov pochádza z červených vrstiev kamenných blokov, z ktorých je postavená.

Okrem týchto dvoch pyramid, v Dahsure sa nachádza aj niekoľko ďalších menších pyramid, ktoré si môžete pozrieť.

Pri návšteve Dahsuru nezabudnite si so sebou vziať slnečné okuliare, klobúk a dostatok vody, pretože počasie môže byť veľmi horúce a slnečné. Odporúča sa tiež obliecť sa do vhodnej oblečenia, ktoré pokrýva ramená a kolená.

V Dahsure si môžete tiež zakúpiť rôzne suveníry a miestne remeslá, ako sú napríklad drevené figúrky, gobelíny, keramiku a podobne.

V prípade, že si plánujete navštíviť Egypt, nezabudnite si zaradiť Dahsur do svojho plánu. Ide o nádherné miesto s fascinujúcou históriou, ktoré si určite zapamätáte na celý život.


Počasie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egyptská oblast Dahshur, nachádzajúca sa v blízkosti Káhiry, je domovom niekoľkých významných pyramidových komplexov. Medzi najznámejšie patrí Krivka a Červená pyramída. Každoročne priláka tisíce turistov, ktorí chcú objaviť tieto majestátne pamiatky egyptského dedičstva a zároveň si vychutnať príjemné podnebie tejto regiónu.

Dahshur je známe svojou slnečnou klímou. Tento región sa nachádza v púšti, preto zažíva veľmi horúce a suché leto s vysokými teplotami. Leto sa tu rozdeľuje do dvoch období - obdobie tepla a obdobie extrémneho tepla. Obdobie tepla, ktoré trvá od júna do septembra, prináša teploty okolo 30 až 40 °C. Obdobie extrémneho tepla, ktoré prichádza od júla do augusta, môže dosiahnuť až neznesiteľné 45 °C. V týchto mesiacoch si návštevníci musia dávať veľký pozor na úpal a musia sa chrániť pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom vody.

Na druhej strane, zima v Dahshur je oveľa prijateľnejšia. Teploty klesajú na úroveň 15 až 25 °C, čo je pre mnohých návštevníkov oveľa príjemnejšie. Toto obdobie začína v decembri a trvá až do marca. Je to ideálna doba pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť horúcemu letu a zároveň si užiť priezračnú atmosféru, ktorú ponúka tento región.

Okrem teplého počasia je Dahshur tiež známe svojimi minimálnymi zrážkami počas celého roka. Prakticky v púšti neprší a turisti si tak nemusia robiť starosti s dažďom alebo zlým počasím. Naopak, modré oblohy a slnečné dni sú každodennou realitou, čo robí z Dahshuru perfektné miesto na návštevu.

Keďže sa Dahshur nachádza v blízkosti Káhiry, môže sa počas najvyšších turistických mesiacov dosť preplniť. Je preto dobré plánovať svoju návštevu vopred a vyhýbať sa najrušnejším časom. To vám umožní vychutnať si jedinečné pamiatky, ktoré Dahshur ponúka, a preskúmať pyramidy a ich okolie v pohodlí a bez veľkej návale turistov.

Vzhľadom na teplé počasie a minimum zrážok, je nevyhnutné, aby sa návštevníci správne pripravili na svoju cestu do Dahshuru. Odporúča sa používať opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom, nosiť ľahké a vzdušné oblečenie a mať vždy pri sebe dostatok vody, aby sa predišlo dehydratácii. Tiež je vhodné mať so sebou klobúk alebo slnečné okuliare na ochranu pred slnkom.

Dahshur súvisí s obrovskou históriou a kultúrou Egypta, a to nielen kvôli pyramidám, ale aj kvôli svojmu klimatu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu očakávať jedinečnú skúsenosť v tomto nádhernom regióne, ktorý je domovom jedného z najdôležitejších egyptských dedičstva.


Letenka Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete a láka návštevníkov z celého sveta svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernými pamiatkami. Jednou z najfascinujúcejších lokalít v Egypte je Dahshur, oblasť známa svojimi starodávnymi pyramidami, vrátane Krivky a Červenej pyramídy. Letenka do tejto časti Egypta je skvelou príležitosťou zažiť niečo úplne jedinečné a obohatiť svoje cestovateľské zážitky.

Dahshur sa nachádza približne 40 km južne od Káhiry, hlavného mesta Egypta, a patrí medzi najstaršie a najdôležitejšie archeologické lokalizácie v krajine. Je domovom niektorých z najstarších a najväčších pyramidových komplextov, ktoré sa zachovali z dávnejších dynastií.

Krivká pyramída je jednou z najznámejších pamiatok v Egypte a jedným z najväčších archeologických objavov v histórii. Je to prvá tzv. skutočná pyramída, ktorú postavili starovekí Egypťania. Má hladké, zakrivené strany a je postavená zo subtropického vápenca. Krivka pyramída bola pôvodne pokrytá bielym vápencom, čo jej dávalo ešte impozantnejšiu siluetu.

V blízkosti Krivkovej pyramídy sa nachádza aj Červená pyramída, ktorá je druhou najväčšou pyramídou v Dahshur. Táto pyramída sa považuje za prechodný stupeň medzi staršími "bieľkami" a novšími "skutočnými" pyramídami. Jej názov získala z dôvodu červenej farby jej obloženia z hlinených tehál. Jednou z výnimočných čŕt tejto pyramídy je aj prístup na jej vrchol, čo je zriedkavosťou pri egyptských pyramidách.

Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodnú zakúpiť letenku do Egypta s cieľom navštíviť Dahshur, nechýba žiadny zážitok. Môžu sa prechádzať okolo týchto starodávnych pamiatok a obdivovať ich fascinujúcu architektúru a históriu. Existujú aj organizované výlety do tejto oblasti, počas ktorých sprievodcovia poskytnú zaujímavé informácie o histórii týchto pamiatok a posunú turistov do minulosti.

Okrem návštevy samotných pyramidových komplexov si návštevníci môžu vychutnať aj krásu prírody v blízkom okolí. Nachádza sa tu napríklad aj Faijúmské jazero, ktoré je jedným z najväčších sladkovodných jazer v severnej Afrike, a poskytuje úžasnú možnosť pre relaxáciu a oddych. Návštevníci môžu tiež ochutnať miestnu kuchyňu, ktorá je plná chutí a vôní charakteristických pre Egypt.

Letenka do Egypta Dahshur je príležitosťou zažiť jedinečné kultúrne a historické zážitky. Návšteva týchto pyramidových komplexov je ako cesta do minulosti, kde sa môžete cítiť súčasťou veľkolepého starovekého sveta. Nech už je zámerom turistov spoznať históriu, užiť si prírodu alebo ochutnať miestne jedlá, Dahshur neostane návštevníkom ľahostajný.


Ubytovanie Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Egypt je krajina známa svojou históriou a krásou pyramíd. Jednou z oblastí, kde sa tieto pamiatky nachádzajú, je Dahshur. Toto miesto je známe predovšetkým svojimi dvojitými pyramídami a ponúka turistom širokú škálu možností pre ubytovanie.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v blízkosti krivky a červenej pyramídy, môžete si vybrať z množstva hotelov a rezortov, ktoré sa na tomto mieste nachádzajú. Niektoré z nich ponúkajú pohľad na pyramídy z vašej izby alebo balkónu, čo vám umožní užiť si pôsobivý výhľad na tieto historické pamiatky.

Medzi najobľúbenejšie hotely na ubytovanie v oblasti Dahshur patrí Pyramids Plaza Hotel. Tento hotel ponúka pohodlné a priestranné izby so súkromnou kúpeľňou a balkónom s výhľadom na krivku a červenú pyramídu. Hotel tiež ponúka reštauráciu s bufetom, bar pri bazéne, posilňovňu a dokonca aj múzeum s artefaktmi, ktoré pochádzajú z miestnych pyramíd.

Ďalším populárnym ubytovaním je Qasr Al-Aini Hotel. Tento elegantný hotel ponúka klimatizované izby s vybavením, ako je káblová televízia a minibar. Niektoré izby ponúkajú dokonca aj výhľad na krivku a červenú pyramídu. Hotel tiež ponúka reštauráciu s bufetom, kde sa podávajú rôzne jedlá egyptských aj medzinárodných kuchýň.

Mali by ste sa však rozhodnúť pre ubytovanie v hoteli, ktorý vám ponúka najlepšie služby a ktorý vám pomôže zabezpečiť si prehliadky pyramid alebo iných turistických atrakcií v okolí. Niektoré hotely sú schopné zabezpečiť aj dopravu z letiska alebo iné služby, ktoré vám môžu ušetriť čas a trápenie.

Ak hľadáte ubytovanie v Egypte v oblasti Dahshur, kde sa nachádzajú krivka a červená pyramída, určite budete mať mnoho možností. Oplatí sa zvážiť vaše možnosti a nájsť hotel, ktorý vám ponúkne perfektné ubytovanie pre vašu dovolenku v Egypte.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahshur (vrátane Krivky a Červenej pyramídy)


Q: Kde sa nachádza Dahshur z Egypta?
A: Dahshur sa nachádza zhruba 40 km juhozápadne od Káhiry v Egypte.

Q: Aké pyramídy môžete v Dahsure navštíviť?
A: V Dahsure môžete navštíviť Krivú a Červenú pyramídu.

Q: Prečo sa Krivá pyramída nazýva takto?
A: Krivá pyramída sa nazýva tak preto, že pôvodne bola navrhnutá ako 54-stupňová pyramída, ale v priebehu výstavby sa uhol zmiešal a stala sa 51-stupňovou pyramídou, čím je šesť stupňov z krivky.

Q: Aká je výška Červenej pyramídy?
A: Červená pyramída dosahuje výšku 105 m.

Q: Kedy bola Krivá pyramída postavená?
A: Krivá pyramída bola postavená v období Starej ríše za vlády faraóna Sneferua okolo roku 2600 pred n.l.

Q: Čo sa nachádza vo vnútri Krivej pyramídy?
A: Vo vnútri Krivej pyramídy sa nachádza horské chodby, komory a kráľovské hrobky.

Q: Môžete vo vnútri pyramíd fotografovať?
A: Nie, je zakázané fotografovať vo vnútri pyramíd.

Q: Aké je vstupné do areálu Dahshur?
A: Vstupné do areálu Dahshur stojí 120 egyptských libier (asi 6,60 EUR) na osobu.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky