Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Marsa Matruh

Dovolenka Egypt Marsa Matruh


Egypt je krajina, ktorá ponúka množstvo úchvatných miest na zoznámenie sa s jeho bohatou históriou a kultúrou. Jedným z takýchto miest je Marsa Matruh - prístavné mesto a dovolenková destinácia, ktorá sa nachádza na pobreží Stredozemného mora.

Marsa Matruh je známa svojimi jemnými piesočnatými plážami, ktoré sú ideálne pre oddych a relaxáciu. Pláže tu sú nerušené a ponúkajú jemnú bielu piesočnatú pôdu, ktorá sa rozlieva do tyrkysového oceánu. Toto pobrežie je ideálne pre plátnoškárov, potápačov i tých, ktorí sa chcú len tak okúpať.

Okrem pláží je Marsa Matruh známa aj svojou bohatou histo-riou a kultúrou. Tu môžete navštíviť mnoho historických pamiatok, ako napríklad Kameň slz, zanedbanú rímsku pevnosť z 4. storočia alebo Alexandrianské múzeum, kde nájdete mnoho ukážok umenia a histórie z celej krajiny.

Marsa Matruh je tiež domovom niekoľkých prírodných rezervácií, kde môžete obdivovať unikátne ekosystémy a zvieratá, ktoré tu žijú. Jednou z najznámejších rezervácií je Národný park Čínske more, ktorý sa nachádza na južnom konci pobrežia a ktorý charakterizuje nádherná príroda a pokojná atmosféra.

V Marsa Matruh nájdete aj množstvo hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a širokú škálu služieb. Niektoré hotely majú aj súkromné pláže, kde sa môžete vyhnúť ruchu a premýšľať o svojich myšlienkach.

Ak máte chuť na oddych a rozptýlenie, vráťte sa do mestečka, kde nájdete množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov s miestnymi výrobkami. Skúste miestne jedlo ako párek Alexandrijských utekáčov alebo stuhy mäkkýšov a oceníte bohatú chute a aromatické vône.

Vrcholom dovolenky v Marsa Matruh je sledovať nádherné západy slnka nad Stredozemím. Miesto je známe pre svoje nezabudnuteľné a romantické scenérie pri západe slnka, ktoré vytvárajú nekonečné spektrum farieb na oblohe.

Takže ak hľadáte unikátnu dovolenku s krásnymi plážami, bohatou históriou a prirodzenou krásou, navštívte Marsa Matruh. Toto krásne miesto na pobreží Egypta vám ponúka pravdivé zážitky a neskutočné pamiatky, ktoré si určite nenecháte ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Marsa Matruh


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Egypta a Marsa Matruh:

1. Ako sa dostanem do Marsa Matruh z Káhiry?
- Najlepším spôsobom je cestovať letecky z Káhiry do Marsa Matruh. Existujú priame lety z Káhiry do Marsa Matruh.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Marsa Matruh?
- Najlepšie obdobie na návštevu Marsa Matruh je od mája do septembra, keď teploty dosahujú priemerne 30-35 °C.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Marsa Matruh?
- Niektoré z hlavných atrakcií v Marsa Matruh sú pláže, ako napríklad pláž Cleopatra, Stará pláž a pláž Agiba. Okolie Marsa Matruh je tiež známe svojimi skalami a prírodnými jaskyňami.

4. Existujú v Marsa Matruh nejaké historické pamiatky?
- Áno, v Marsa Matruh sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad Lighthouse of Alexandria (maják v Alexandrii) a Fortress of Qaitbay (pevnosť Qaitbay).

5. Aké sú niektoré typické jedlá v Marsa Matruh?
- V Marsa Matruh si môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu, ktorá je zameraná na čerstvé ryby, krevety a ďalšie morské plody. Obliekaný chlieb (pitka) a kuskus sú tiež veľmi populárne jedlá.

6. Aké aktivity môžem robiť v Marsa Matruh okrem plážových aktivít?
- Okrem plážových aktivít môžete v Marsa Matruh navštíviť niektoré z prírodných jaskýň, vydať sa na safari do púšte a skúsiť potápanie alebo šnorchlovanie v krásnych podmorských útesoch.

7. Aké je počasie v Marsa Matruh počas zimy?
- Počas zimy teploty v Marsa Matruh klesajú na približne 15-20 °C. Niektoré dni môžu byť chladnejšie, s teplotou okolo 10 °C.

Tieto otázky a odpovede vám poskytujú základné informácie o Egypte a Marsa Matruh. Keďže je to populárna turistická destinácia, odporúča sa vždy overiť si najnovšie informácie a sledovať tipy od miestnych obyvateľov alebo cestovných kancelárií.


Letenka Egypt Marsa Matruh


Egypt sa môže pochváliť mnohými krásnymi a fascinujúcimi miestami, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto pokladov je Marsa Matruh - malé mesto na pobreží Stredozemného mora. Ak ste plánovali cestu do Egypta a túžili by ste objaviť niečo mimo vyšliapanej turistickej trasy, letenka do Marsa Matruh by mohla byť voľbou práve pre vás.

Letenka do Marsa Matruh sa môže javiť ako nezvyčajná voľba, pretože väčšina turistov letí do obľúbených destinácií, ako sú Káhira, Luxor, Hurghada alebo Sharm el Sheikh. No práve vďaka tomu je Marsa Matruh skrytým pokladom Egyptskej riviéry, ktorý má veľa ponúknuť.

Spôsob, ako sa dostať do Marsa Matruh, je samozrejme letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych krajín do Marsa Matruh. Akonáhle pristanete na medzinárodnom letisku v Marsa Matruh, môžete sa rozhodnúť, či sa ubytujete v niektorom z miestnych hotelov, alebo sa rovno vydať na prieskum tohto fascinujúceho miesta.

Marsa Matruh je obľúbeným letoviskom pre Egyptčanov a vychádza na povrch v posledných rokoch aj medzi zahraničnými turistami. Jeho nádherné pláže, čistá voda a jemný piesok sú jeho veľkými lákadlami. Môžete sa tešiť na dlhé prechádzky po pláži, plávanie, potápanie alebo jednoducho relaxovanie na plážových lehátkach.

Marsa Matruh je tiež známym miestom pre milovníkov histórie a kultúry. Môžete navštíviť rôzne pamiatky a múzeá, ktoré vám priblížia históriu tohto fascinujúceho regiónu. Pamätajte si navštíviť El Alamein, miesto slávnej bitky počas druhej svetovej vojny, a diviť sa pamätníkom a cintorínom, ktoré tam dodnes stojí.

Okrem toho, Marsa Matruh ponúka aj svoju tradičnú kuchyňu, ktorá sa nesmie prehliadnuť. Vychutnajte si skvelé jedlá, ktoré sú plné chutí a exotických zložiek.

Výlet do Marsa Matruh je vhodný pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušným turistickým oblastiam a mať autentický zážitok z Egypta. Môžete tu robiť všetko, čo by ste očakávali na plážovom dovolenkovom stredisku, no s pridanou príležitosťou objaviť kultúru a históriu tejto oblasti.

Ak hľadáte niečo iné v Egypte a chcete stráviť dovolenku na krásnych plážach, s pridaným bonusom kultúrnych a historických pokladov, letenka do Marsa Matruh je pre vás to pravé. Nechajte sa očariť krásou a jedinečnosťou tohto miesta a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky na svoju cestu do Egypta.


Ubytovanie Egypt Marsa Matruh


Egypt je krásna krajina plná kultúry, histórie a nádherných pláží. Jednou z najkrajších lokalít, kde si turisti môžu užiť svoj pobyt, je Marsa Matruh. Tento malý letoviskový ostrov sa nachádza na pobreží Stredozemného mora na západnom pobreží Egypta. Je to nádherné miesto s množstvom hotelov a ubytovacích možností.

Marsa Matruh ponúka pre turistov krásne piesočnaté pláže s tyrkysovými vodami, priam ideálne na oddych, prechádzky a plážové hry. Pláže sú dostupné z väčšiny hotelov, ktorých rozmanitosť zahŕňa hotely pre každý rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, ktoré ponúka rozmanité služby a prístup na súkromnú pláž priamo z hotela, The Beau Site Belle Vue Hotel je jedným z najlepších hotelov v Marsa Matruh. Tento hotel ponúka plávanie v súkromnom bazéne, wellness centrum, reštaurácie s jedlami medzinárodnej, stredomorské a egyptské kuchyne a večerné zábavy pre hostí. Hotel síce nie je najlacnejší, ale určite stojí za každú cenu.

Ak hľadáte skromnejšiu cenovú reláciu s kvalitným ubytovaním a službami, potom je Jaz Almaza Beach Resort dobrá voľba pre Vás. Hotel ponúka súkromné pláže, posilňovne, wellness centrum, kaviareň, bary a reštaurácie, kde sa podávajú rôzne typy jedál vrátane talianskej, stredomorskej a egyptské kuchyne. Jaz Almaza Beach Resort je ideálny pre rodiny s deťmi a pre obľúbencov vodných športov.

Panorama Matrouh Beach Hotel je ďalšou dobrou voľbou pre rodiny. Je to lacnejší hotel s kupeľmi, bazénmi a reštaurácie s egyptskými jedlami. Hotel má priamy prístup na pláž a ponúka rôzne druhy vodných športov. Pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku, je toto ideálne miesto na prechádzky v okolí a na výlety po meste.

Všetky tieto hotely poskytujú krásne ubytovanie, vynikajúce služby, fantastické pláže a množstvo zábavy. Takže, ak hľadáte úžasné miesto na dovolenku, kde môžete oddychovať a užiť si slnko, piesok a more, nechajte sa prekvapiť krásami Marsa Matruh v Egypte.


Počasie Egypt Marsa Matruh


Egypt je známy svojimi turistickými lákadlami, ktoré mnohokrát súvisia s teplým a slnečným počasím. Marsa Matruh, na severozápade Egypta, nie je výnimkou - jeho prirodzené krásy a pláže pri Sredozemnom mori sú obľúbené u mnohých návštevníkov z celého sveta.

Počasie v Marsa Matruh je celoročne teplé a vlhké, s opačnými trendmi medzi letom a zimou. V lete sa teploty pohybujú medzi 25 až 35 stupňami Celzia a vlhkosť vzduchu je vysoká. Tento obdobie, ktoré sa pohybuje od júna do septembra, je známe pre intenzívne slnečné svit, ktorý sa nedá v tomto meste vyhnúť. Preto je dôležité sa ochrániť pred slnkom a nosiť chrániace oblečenie a opaľovací krém.

Zima na druhej strane, ktorá trvá od decembra do februára, je chladnejšia, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Vlhkosť vzduchu sa v tomto období pohybuje od 50 do 60 percent, čo znamená, že to nie je až také vlhké ako v lete.

Celkový obraz pre Marsa Matruh počasia je taký, že jeseň a jar sú obdobia najvhodnejšie pre návštevu tohto miesta, s miernymi teplotami a nízkou vlhkosťou vzduchu. Letné mesiace by mali byť pre turistov, ktorí nehľadajú pot a intenzívne slnečné svetlo, menej atraktívne.

Navyše, keďže je Marca Matruh umiestnený pri Sredozemnom mori, obdobie vonkajšej sezóny sa môže javiť aj vhodné pre plávanie a vodné športy. Vysoké teploty mora počas júna a júla sa môžu javiť ako žiadúce, no opäť tu platí, že turisti si musia dávať pozor na pomoc krémy na opaľovanie a mať na sebe dostatočne chrániace oblečenie a vybavenie.

V každom prípade, Marsa Matruh má čaro, ktoré bez ohľadu na počasie každého turistu určite zaujme. Oázové zákruty, krásne pláže, modré a pokojné more, to všetko sú miesta, ktoré sú varte navštíviť a po niekoľkých dňoch pobytu naozaj podmania a vracajú návštevníkov stále znova a znova.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky