Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Egypt Port Said

Dovolenka Egypt Port Said


Egypt je fascinujúca krajina so svojou bohatou históriou a krásnymi plážami pri Červenom mori. Jedným z najzaujímavejších miest na dovolenku je mesto Port Said, ktoré sa nachádza na severovýchode krajiny.

Port Said je dôležitým prístavným mestom na Suezskom prieplave, ktorý spája Stredozemné a Červené more. Jeho strategická poloha ho robí dôležitým miestom pre medzinárodný obchod a turizmus. Pre turistov je to výborné miesto na preskúmanie egyptských pamiatok a kultúry.

Jednou z najväčších atrakcií Port Saidu je Suezský prieplav, ktorý je skutočne ohromujúci. Môžete si vziať plavbu loďou a obdivovať neuveriteľnú konštrukciu tohto umelého kanála. Bude to jedinečná príležitosť vidieť mnoho obchodných lodí prechádzajúcich cez kanál až do Stredozemného mora.

Okrem prieplavu môžete tiež navštíviť mnoho historických pamiatok v Port Saidu. Jednou z nich je Katarína Veľká mešita, ktorá je jednou z najstarších mešít v Egypte. Je to ohromujúca stavba so svojou nádhernou architektúrou a detailnou pracou na stenách. Budete mať možnosť obdivovať krásu islamskej kultúry.

V Port Saidu sa nachádza aj viacero múzeí, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru Egypta. Jedným z najznámejších je morské múzeum, kde môžete vidieť rôzne predmety zo starovekého Egypta, ako napríklad antické sochy a staroveké amfóry.

Nech sa už rozhodnete ísť na dovolenku do Egyptu, nemali by ste vynechať návštevu pláží v Port Saidu. Tieto pláže sú známe svojou čistotou a pôvabnou modrou vodou Červeného mora. Môžete si vychutnať slnko a pokojné plávanie alebo sa zapojiť do rôznych vodných športov, ako je potápanie alebo šnorchlovanie.

Pokrmová scéna v Port Saidu je tiež pôsobivá. Môžete ochutnať mnoho tradičných egyptských jedál, ako sú falafel, hummus a kushari. Miestne trhy sú tiež skvelým miestom na nákup suvenírov a tradičných výrobkov.

Celková atmosféra v Port Saidu je živá a pestrá. Môžete si prechádzať ulicami a objavovať miestnu kultúru a tradície. Mestský život je plný energie a zábavy, s množstvom reštaurácií, kaviarní a obchodov.

Ak hľadáte dovolenku v Egypte, Port Said je skvelou voľbou. Romantické pláže, bohatá história a úžasná miestna kultúra robia z tohto miesta nezabudnuteľné miesto na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Port Said


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypte, konkrétne o Port Said:

1. Kam sa nachádza Port Said?
Port Said je prímorské mesto na severovýchode Egypta, nachádzajúce sa pri vchode do Suezského prieplavu.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Port Said?
Medzi hlavné atrakcie v Port Said patria námestie Sídícího Muhammada Arafata, Suezský prieplav, Múzeum Suezského prieplavu, múzejná loď El-Mahrousa a známe budovy ako napríklad Al-Manakh a Hotel de Londres.

3. Ako sa môžem dostať do Port Saidu?
Do Port Saidu sa môžete dostať po ceste, prípadne lodou v prípade, ak sa nachádzate v inom prístavnom meste v oblasti. Mesto má tiež vlastné letisko, takže je možné sem pricestovať aj lietadlom.

4. Je v Port Saidu bezpečné?
Bezpečnosť je dôležitou otázkou pri cestovaní a odporúčame sledovať správy a výstrahy od cestovných agentúr alebo zahraničných ministerstiev. Port Said je všeobecne pokojné a bezpečné mesto, ale odporúča sa dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

5. Aké sú typické jedlá v Egypte a v Port Saidu?
Egyptská kuchyňa je známa svojou bohatou chuťou a výraznými koreninami. V Port Saidu si môžete vychutnať typické jedlá ako je falafel, koshari (mix ryže, špagiet a šošovice), kebab, houmus, baba ghanoush a rôzne čerstvé ryby a morské plody.

6. Aké je počasie v Port Saidu?
Počasie v Port Saidu je pomerne teplé a suché. Letá sú veľmi horúce s teplotami presahujúcimi 30°C a viac. Zimy sú mierné s teplotami okolo 18-20°C. Odporúča sa si so sebou vziať lehké oblečenie a slnečnú ochranu.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Port Saidu?
Port Said ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely a penzióny. Mnoho hotelov sa nachádza pri pobreží, čo ponúka krásny výhľad na more.

8. Kde sa môžem zoznámiť s miestnou kultúrou v Port Saidu?
Miestni obyvatelia Port Saidu sú dobre známi svojou pohostinnosťou a milujú, keď turisti prejavujú záujem o ich kultúru. Môžete navštíviť miestne trhy, múzeá, pamätihodnosti a tiež sa zúčastniť miestnych festivalov a podujatí.

9. Aké sú najlepšie časy na návštevu Port Saidu?
Najlepšie obdobie na návštevu Port Saidu je v zime, keď je teplota príjemná a menej horúca. Odporúča sa tiež sledovať aktuálne udalosti a turistické sezóny.

10. Môžem sa dostať zo Port Saidu do iných častí Egypta ako napríklad Káhiry alebo Alexandrie?
Áno, je možné sa dostať z Port Saidu do iných častí Egypta ako sú Káhira, Alexandria a ďalšie, buď cestou alebo vlakom. Existujú dostupné dopravné spojenia, ktoré vás z Port Saidu zavedú do iných oblastí krajiny.


Počasie Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said sa nachádza na severe krajiny, pri ústí Suezského prieplavu do Stredozemného mora. Toto mesto je známe pre svoj dôležitý prístav a jeho bohatú históriu. Medzi hlavné faktory, ktoré ovplyvňujú počasie v Port Said, patria geografická poloha, blízkosť mora a púšťové klima.

Port Said má subtropické stredomorské podnebie so suchým a teplým letom a miernym a daždivým zimným obdobím. Leto v Port Said je trvá od júna do septembra a je preplnené teplom a vlhkosťou. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30°C a môžu dosiahnuť aj vyššie hodnoty. Nočné teploty sú príjemnejšie, pohybujú sa okolo 21°C. Príležitostne môže prísť aj k vysokým teplotám nad 35°C. Počas tohto obdobia je nevyhnutné mať vysokú uvádzaciu horúčku a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Zimné počasie v Port Said je chladnejšie a zrážky sú častejšie. Obdobie od decembra do marca sa považuje za zimné obdobie. Priemerné denné teploty dosahujú 18-20 ° C a nočné teploty klesajú na 10-12 ° C. Príležitostne môže prísť aj k teplotám okolo 5 ° C. Počas tohto obdobia je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie a zahrievať sa.

Port Said je tiež známy pre svoje trvalé veterné podmienky. Prevádzka severných a severozápadných vetrov zabezpečuje, že sa miestne teploty nezvyšujú príliš vysoko. Táto príjemná morská bríza pomáha udržiavať teplotu pod kontrolou, najmä počas horúceho letného obdobia.

Zrážky v Port Said sú obmedzené počas celého roka, s väčšinou zrážok v období zimy. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú okolo 200 - 300 mm, ale zrážky sú pomerne nevyrovnane a závisia od konkrétnej sezóny.

Pri plánovaní návštevy Port Saidu je vhodné zvážiť rozličné poveternostné podmienky a prispôsobiť si zariadenie.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Port Said má príjemné stredomorské podnebie s teplými letami a miernymi zimami. Mesto je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú slnko, more a bohatú históriu Egypta.


Ubytovanie Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said sa nachádza na úžine Suez a je vstupnou bránou do Suezského prieplavu. Toto prímorské mesto je zároveň jedným z hlavných priemyselných a obchodných centier Egypta. Dominujú mu nádherné historické budovy, rušné prístavy a malebné pláže, čím pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Pre tých, ktorí si plánujú pobyt v Port Said, existuje mnoho možností ubytovania. Mesto ponúka širokú škálu hotelov a rezortov, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtu.

Pre náročnejších hostí s vysokými nárokmi na komfort a luxus je tu k dispozícii niekoľko 5-hviezdičkových hotelov. Tieto hotely sú zvyčajne situované na pobreží, čím poskytujú nádherný výhľad na Stredozemné more a prístav. Ich izby sú moderne zariadené a vybavené všetkým potrebným, aby sa hostia cítili pohodlne. Okrem toho tieto hotely ponúkajú širokú škálu služieb a zariadení, ako sú reštaurácie, bary, wellness centrá, bazény a súkromné pláže.

Ak preferujete atmosféru typického egyptského hotela, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v niektorom z tamojších menších hotelov. Tieto hotely sú často rodinné podniky a poskytujú útulnú atmosféru. Ich personál je pohostinný a ochotný vyjsť vám v ústrety vo všetkých otázkach týkajúcich sa vášho pobytu. Izby v týchto hoteloch sú často zdobené v tradičnom egyptskom štýle a ponúkajú základné vybavenie pre príjemný pobyt.

Pre návštevníkov s menším rozpočtom je k dispozícii niekoľko cenovo dostupných hotelov a hosťovských domovov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú jednoduchý komfort a základné vybavenie za nízke ceny. Aj keď sú izby týchto ubytovacích zariadení jednoduchšie, personál je väčšinou milý a ochotný pomôcť s akýmkoľvek problémom alebo otázkou ohľadom návštevy Port Said.

Nezáleží na tom, aký je váš rozpočet alebo aké sú vaše preferencie, Port Said má pre vás správne ubytovanie. Aby ste sa uistili, že máte rezervované miesto v ubytovaní podľa vašich predstáv, odporúča sa vopred rezervovať. Port Said je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Egypte a ubytovacie zariadenia sa môžu rýchlo naplniť, najmä v sezóne.


Letenka Egypt Port Said


Egyptské mesto Port Said je fascinujúcim cieľom pre cestovateľov, ktorí túžia objaviť krásu a bohatú históriu tohto regiónu. A neexistuje lepší spôsob, ako sa tam dostať, ako cez letenku do Port Saidu. Táto letenka je vstupenkou do krajiny pyramid, korálových útesov a jedinečnej kultúry.

Pri hľadaní letenky do Egypta a konkrétne do mesta Port Said je dôležité mať na pamäti niektoré dôležité faktory. Prvým faktorom je samozrejme dostupnosť presných termínov a letov, ktoré vám vyhovujú. Skúste vyhľadávač leteniek alebo sa obráťte na cestovnú kanceláriu, ktorá vám poskytne rôzne možnosti letov a ich ceny.

Ďalším dôležitým faktorom je komfort a spoľahlivosť leteckej spoločnosti. Vyberte si leteckú spoločnosť s dobrou povesťou a skontrolujte, či poskytuje pohodlné podmienky počas letu. Dlhé lety môžu byť vyčerpávajúce, takže je dôležité zabezpečiť si, aby ste sa cítili pohodlne počas celej cesty.

Keďže Port Said je prístavné mesto na východnom pobreží Egypta, leteniska v blízkosti sú obľúbenémi destináciami na prílet. Jedným z najbližších letísk je Letisko Port Said, ktoré sa nachádza priamo v mestskom obvode. Inou možnosťou je Letisko Cairo International, ktoré je asi dve hodiny jazdy autom od Port Saidu. Vyberte si letisko podľa vašich preferencií a časových možností.

Po príchode do Port Saidu vás čaká mnoho zážitkov. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami, ako je pláž Manzala, kde si môžete vychutnať slnko a piesok. Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Egypta, môžete navštíviť také pamiatky ako múzeum Port Said, kde si môžete prezrieť zbierky starovekých predmetov.

Niektorí turisti sa radi túla po miestnej tržnici a objavujú miestnu kuchyňu a kultúru. Taktiež tu môžete vidieť slávny Suezský kanál, ktorý slúži ako dôležitá vodná cesta, a ponúka skvelý výhľad na obchodné lode, ktoré prechádzajú.

Letenka do Egypta, konkrétne do Port Saidu, je vstupenkou do krajiny plnej histórie, kultúry a nádherných pláží. Vyberte si termín a leteckú spoločnosť, ktorá vám vyhovuje, a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky