Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Ekvádor El Parque Nacional Yasuní

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor El Parque Nacional Yasuní


1. Čo je El Parque Nacional Yasuní?
El Parque Nacional Yasuní je národný park nachádzajúci sa v Ekvádore.

2. Aké je rozloha parku a kde sa nachádza?
Park má rozlohu takmer 10 000 km² a nachádza sa v severovýchodnej časti Ekvádoru.

3. Aké zvieratá možno vidieť v parku?
V parku žije množstvo druhov zvierat, vrátane jaguára, tapíra, opice, mravojeda, tropických vtákov, ako aj mnoho hmyzu a obojživelníkov.

4. Je potrebné sa pripraviť na návštevu parku?
Áno, je dôležité sa pripraviť na návštevu parku. Je potrebné zabezpečiť si ubytovanie v dopredu, správne sa obliecť a obuť, dostatočne sa zásobiť jedlom a pitím na dlhšie pobyty v parku, ako aj zabezpečiť si informácie o možnostiach turistiky a túr v parku.

5. Aká je klimatická situácia v parku?
Klima v parku je vlhké a tropické, s dlhými dažďovými obdobiami a teploty sa pohybujú okolo 25–27 °C.

6. Je možné v parku robiť turistiku?
Áno, v parku je možné robiť turistiku a túry. Existujú rôzne trasy a možnosti na preskúmanie parku, podľa vašich preferencií.

7. Aké sú najlepšie miesta v parku na turistiku?
Niektoré z najlepších miest na turistiku v parku sú stalaktitové jaskyne, rieka Napo a vrchol Copis (s nádherným výhľadom na okolitú krajinu).

8. Ako sa najlepšie dostať do parku?
Najlepšie sa do parku dostať dopravou z Ecuadora, pričom existujú rôzne možnosti, vrátane áut, autobusov, lodí a lietadiel.

9. Je možné v parku vidieť pôvodných obyvateľov?
Áno, v parku žije aj niekoľko pôvodných obyvateľov, ktorí sa živia rybolovom a loveckou činnosťou.

10. Je návšteva parku bezpečná?
Návšteva parku je relatívne bezpečná, avšak je dôležité dodržiavať niektoré základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad zdravotnú starostlivosť a zabezpečenie dostatku jedla a pitia.


Ubytovanie Ekvádor El Parque Nacional Yasuní


Ekvádor, bohatá krajina horúcich pralesov a úchvatných riečnych systémov, je domovom mnohých pôvodných druhov rastlín a zvierat. Jedným z najdôležitejších a najkrajších prírodných parkov v krajine je Parque Nacional Yasuní, ktorý sa nachádza na súčasnom území Amazonie. Tento park je nevyhnutnou destináciou pre každého, kto hľadá prvotriedne ubytovanie v tých najkrajších častiach Ekvádoru.

El Parque Nacional Yasuní je rozlohou druhý najväčší národný park v Ekvádore a nachádza sa v severoeurópskej časti Amazonie, kde sa stretávajú hory, džungle a riečne systémy. V parku je možné nájsť niektoré z najohrozenejších druhov na svete, ako sú jaguáre, harpyje, východné podkoniklie, tapíre, riečne delfíny a mnohé ďalšie. Okrem toho park obsahuje nespočetné množstvo druhov rastlín, ktoré poskytujú funkcie ako lieky, potraviny a suroviny pre miestnych obyvateľov a vedecké účely.

Tradične bolo ubytovanie v parku zložité zariadiť, pretože sa v ňom nenachádza žiadna dedina ani mesto, kde by cestovatelia mohli získať zodpovedajúce pohostinstvo. V posledných rokoch sa však objavilo niekoľko udržateľných turistických spoločností, ktoré v parku poskytujú luxusné ubytovacie možnosti. Najobľúbenejšie z týchto miest, a možno aj najlepšie miesto na pobyt, je ecocampingu. Táto lokalita sa nachádza na brehu rieky Napo, ktorá plynule preteká cez park. Ecocamping ponúka rôzne ubytovacie možnosti, od stánkov a bungalovov až po plne vybavené chatky. Každá z týchto možností ponúka nádherný výhľad na rieku a džunglu a taktiež poskytuje prístup k mnohým turistickým atrakciám v okolí.

Ďalšie ubytovanie v parku ponúka Sacha Lodge, ktorá poskytuje expedičné zážitky pre cestovateľov s rôznymi záujmami a preferenciami v oblasti prírody. Sacha Lodge je oceňovaná pre svoju unikátnu multikulturálnu skúsenosť, ktorá dokonale zlúči prírodnú krásu Amazonie s miestnou históriou a kultúrou.

Návšteva Parque Nacional Yasuní a jeho vynovené ubytovacie možnosti sú pre každého, kto si želá objaviť jedinečnosť Ekvádoru, nezabudnuteľným zážitkom. Človek tu totiž nájde až neuveriteľnú dávku prírodných krás, dobrého jedla a šancu nájsť pôvodné plážové miesta okolo rieky. Pretože v parku sa stále nachádza obrovský počet vzácnych druhov rastlín a zvierat, je nevyhnutné nutné dodať, že k horúcemu nočnému životu tu ani nedochádza.

Celkovo platí, že ak sa AJzuní rozhodnete navštíviť, by ste mali zvážiť prírodné ubytovanie v parku, ktoré poskytuje komfort a pohodlie v dokonalej symbióze s pôvodnými prírodnými krásami. Zoznam ubytovania sa pre jednoduchosť hľadania dá ľahko zaobstarať aj cez siete ako TripAdavisor či Booking.com, kde nájmete najlepšie a najvhodnejšie ponuky pre Váš pobyt na tejto krásnej ekvádorskej destináciai.


Dovolenka Ekvádor El Parque Nacional Yasuní


El Parque Nacional Yasuní v Ekvádore je jedinečný cestovateľský zážitok, ktorý by si nemal nikto nechať ujsť. Leží v hlbokej amazonskej dažďovej pralesovej oblasti, zasiahnutej tvrdou realitou oceľového vrtu človeka po stranách a ponúka príležitosť spoznať fascinujúce prírodné zdroje Južnej Ameriky.

Yasuní National Park je obrovskej veľkosti, s rozlohou až 9 820 km2, čo skutočne nemá obdoby v žiadnej inej zemi. Park je sprístupnený cestou, ktorá vedie z mesta Coca v provincii Orellana, kde sa nachádzajú mnohé rekreačné oblasti, hotely a ubytovacie zariadenia. Na druhej strane, zvyšok parku je obklopený hustou amazonskou džungľou, kde majú návštevníci možnosť objavovať tie najúžasnejšie rastliny a zvieratá.

Najlepším spôsobom, ako objaviť park, je návšteva s miestnymi príručkami, ktorí poznajú každý strom, každú oblasť a každé zviera. Turisti môžu vidieť jedinečné druhy opíc, jaguárov, tapírov a bohatú faunu a flóru, ktorá rastie v neoskvrnenej dažďových lesoch.

Je tu veľa možností ako stráviť čas v parku, napríklad sa prejsť po rieke naprieč amazonským pralesom, pričom si pozriete rôzne miesta na rieke a okolo rieky, kde žije množstvo zvierat a rastlín. Ďalšou možnosťou je prejsť sa po šplhajúcich vinných klinoch, ktoré vedú do vrcholov stromov a pozorovať ptáky a papagáje, ktoré lietajú okolo.

Park má aj množstvo malých prítokov a riek, ktoré ponúkajú návštevníkom príležitosť kúpať sa v horskom slanom jazere alebo pozorovať delfíny v riekach. Návštevníci parku môžu tiež navštíviť opatchku, ktorá im ukáže, ako sa domorodci správajú v prírode a ako sa dokážu prispôsobiť životu v amazonskom pralese.

V parku nájdete aj obnoviteľné zdroje energie, ktoré si môžete pozrieť na vlastné oči. Týmto zdrojom energie pomáha ekvádorska vláda pri ochrane parku, aby bol zachovaný pre budúcnosť nás všetkých. Bez tejto ochrany by mohol park naraziť na veľké ekologické problémy, ktoré by ohrozili aj jeho unikátny ekosystém.

Celkovo je park Yasuní dokonalým miestom na relax, získanie informácií a spoznanie ešte nepoznaného. Je to skvelé miesto pre každého, kto miluje prírodu, dobrodružstvo a dobrú zábavu. Pre návštevníkov to je skutočne jedinečný zážitok, ktorý si odnesú domov ako skvelú spomienku.


Počasie Ekvádor El Parque Nacional Yasuní


El Parque Nacional Yasuní je jedným z najdôležitejších prírodných rezervácií Ekvádora a patrí medzi najbohatšie a najrozmanitejšie ekosystémy na svete. Nachádza sa na východnom pobreží krajiny, v provincii Orellana.

Jeho rozloha presahuje 1,03 milióna hektárov a park patrí medzi najväčšie chránené oblasti Ekvádora. Rezervácia zahŕňa tropické dažďové lesy, bažiny, riečne systémy a vysokého lesa, kde žije nepreberné množstvo fauny a flóry.

Jednou z najzaujímavejších vecí v tomto národnom parku je jeho počasie. Vďaka svojej polohe v tropskej zóne, kde sa stretáva studený prúd Humboldt z južnej pologule s teplým prúdom Ekvádorského prúdu, má park pomerne mierny a stabilný klimatický režim počas celého roka.

V oblasti panuje tropické dažďové podnebie s vysokou vlhkosťou a výdatnými zrážkami. Počasie je veľmi nepravidelné, vrátane zrážok, a môže sa meniť z jedného dňa na druhý. Ale vzhľadom na svoju blízkosť k rovníku, teplota vzduchu je vo veľkom celoročne stabilná, pohybujúca sa medzi 24 a 28 stupňami Celzia.

Zrážky sú najvýdatnejšie v období od novembra do mája, keď je oblasť zasiahnutá vyšším množstvom dažďov. V tomto období je preto park prevažne zelený a plný života. Vysoká vlhkosť spôsobuje, že stromy v dažďovom lese sú pokryté mohutnými lianami a epifytmi, ktoré prispievajú k biodiverzite tohto miesta.

V dôsledku vysokej vlhkosti park ponúka unikátne prostredie pre mnoho endemických druhov. Nájdeme tu napríklad rezavé pážate a množstvo druhov vtákov, plazov a hmyzu. Park je tiež domovom mnohých ohrozených druhov, vrátane zlatej žaby, riečneho delfína a mnohých druhov opíc.

Okrem toho park ponúka aj množstvo aktivít pre návštevníkov, ako je turistika a pozorovanie vtákov. Turisti môžu využiť rôzne turistické trate, ktoré ich prevedú cez rôzne oblasti rezervácie. Môžu sa tiež vydať na výlety po riekach a bažinách, kde majú možnosť pozorovať miestnu divokú zver.

El Parque Nacional Yasuní je výnimočným miestom v Ekvádore, kde môžete cestovať a objavovať jedinečnú prírodu a lesy. Jeho počasie je kľúčovým faktorom, ktorý prispeje k zážitku zo tohto miesta a jeho prírodnými divami. Je to pravdepodobne najlepšia destinácia pre milovníkov divokej prírody a ochrany životného prostredia, ktorí hľadajú jedinečné zážitky a vzrušenie v prírode.


Letenka Ekvádor El Parque Nacional Yasuní


Ekvádor je krajina plná prekvapení a jedným z jej najväčších klenotov je národný park Yasuní. Tento park sa nachádza v srdci Ekvádoru a patrí medzi najvýznamnejšie rezervácie bio-diverzity na svete. Každý rok prichádza do národného parku Yasuní mnoho turistov z celého sveta, ktorí si chcú vychutnať krásu tohto miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park s cieľom spoznať jedinečnú faunu a flóru, jediný spôsob, ako sa tam dostať, je cez letisko v Ekvádore. Cestovanie do tejto oblasti je možné len lietadlom, pretože nie je prístup po ceste alebo inou formou dopravy.

Po príchode do Ekvádoru si môžete zabezpečiť letenku do mesta Coca, ktoré sa nachádza v blízkosti národného parku Yasuní. Z tohto miesta sa potom môžete dostať do národného parku rôznymi spôsobmi – buď cez vodné cesty, alebo cez leteckú linku, ktorá vás zavedie do prístaviska v Tiputini.

V parku Yasuní sa môžete tešiť z mnohých aktivít – medzi najobľúbenejšie patrí návšteva dedín v Amazonskej oblasti, kajakovanie na riekach, pozorovanie zvierat v ich prirodzenom prostredí, alebo jednoducho relaxovať v džungli. Tento národný park je jedným z mála miest na svete, kde môžete vidieť veľa vzácnych druhov zvierat a rastlín, ako sú jaguary, kajmany, cebové opice, tapíre, a mnoho ďalších.

Je dôležité poznamenať, že Ekvádor si zakladá na ochrane svojho prírodného dedičstva, preto je veľmi dôležité rešpektovať prírodné prostredie a zachovávať jeho krásu pre budúce generácie. V rámci návštevy národného parku Yasuní by ste mali spolupracovať s miestnymi sprievodcami a dodržiavať pravidlá, ktoré sú navrhnuté na ochranu prírody.

Ak plánujete cestu do Ekvádoru, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Ekvádoru El Parque Nacional Yasuní a užite si všetky krásy, ktoré tento národný park ponúka. Je to skutočne nezabudnuteľné miesto, kde sa môžete ponořiť do prírodného krásy Amazonskej džungle.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky