Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall

Počasie Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor je krajina známa pre svoje krásne zelené kopce, úchvatné rieky a prekrásnu krajinnú rozmanitosť. Jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií je Pailón del Diablo Waterfall. Toto miesto leží v blízkosti horského mesta Baños v juhozápadnej časti krajiny. Táto oblasť je známa pre svoje mimoriadne krásne prírodné scenérie a spústa adrenalinových aktivít, čo robí z Pailón del Diablo Waterfall ideálne miesto pre turistov.

Počasie v Pailón del Diablo Waterfall sa môže líšiť podľa ročného obdobia. V júni a júli je obdobie sucha, čo znamená, že môžete očakávať, že voda bude menej intenzívna a tok bude pomalší. Inými slovami, tento vodopád bude menej náročný na pozorovanie a uistíte sa, že si vychutnáte okolitú krajinu.

Na druhú stranu, ak plánujete navštíviť Pailón del Diablo Waterfall v zime (október až december), počasie môže byť trochu nepredvídateľné. V tomto období dochádza k zvýšenej zrážkovej činnosti v oblasti, ktorá môže spôsobiť, že voda bude príliš silná a tok bude rýchly. Iba opatrne pri pokuse o kreslenie bližšie.

Ak však chcete pozorovať vodopád v celej kráse, najlepšie obdobie na návštevu je v jarných mesiacoch (január a február). V tomto období býva počasie relatívne stabilné a teplota je príjemná.

Chcete-li vychutnať krásy Pailón del Diablo Waterfall, neexistuje lepší spôsob ako absolvovať túru po okolí. Pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na horské túry, existujú jednoduché trasy, ktoré vedú k miestu obdivu vodopádu, ale pre tých, ktorí sú odvážnejší, sú k dispozícii náročnejšie trasy. V každom prípade ste zaručene prekvapení vzrušujúcou krajinnou rozmanitosťou a krásou, ktorú tento kúsok neba na zemi poskytuje.

V zhrnutí, ak hľadáte miesto na dovolenku plné prírodných krás a adrenalínu, potom Pailón del Diablo Waterfall v Ekvádore je ideálnym miestom pre vás. Bez ohľadu na ročné obdobie môžete očakávať, že na vás s nezapomenuteľnou krásou tejto oblasti budú dýchať. Takže neváhajte a navštívte túto krásnu časť Ekvádoru a užite si nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Pailón del Diablo Waterfall - Táto kaskáda je jednou z najkrajších a najväčších na juhu Ekádoru a je to určite jedna z najdôležitejších turistických atrakcií v krajine. Je to skutočný klenot, ktorý stojí za návštevu pre tých, ktorí sa vydávajú do Ekvádoru.

Letenky do Ekvádoru sú lacné a poskytujú skutočne nezabudnuteľný zážitok. Po príchode na letisko v Quito, hlavnom meste Ekvádoru, musíte si zabezpečiť dopravu do hlavného mesta Puyo, kde sa nachádza Pailón del Diablo. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať tam, ktoré zahŕňajú verejnú dopravu, taxíky alebo automobily na prenájom.

Pailón del Diablo Waterfall sa nachádza v národnom parku Sangay a je jednou z najväčších turistických atrakcií v tejto oblasti. Kaskáda sa nachádza na rieke Pastaza a je vysoká takmer 80 metrov. V hornom toku rieky je viacero menších vodopádov a čisté vody, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Cesta k vodopádu prechádza krásnou pralesnou oblasťou, ktorá je plná rôznych druhov fauny a flóry. Medzitým si môžete vychutnať skvelý výhľad na okolitú krajinu a nádherné horné toky rieky Pastaza.

Pailón del Diablo Waterfall je známy svojou krásou a dramatickosťou. Vzhľadom na to, že kaskáda je veľmi veľká a silný vodný prúd, zlyhanie turistov, aby sa dostali takmer ku kaskáde a cítili jej silný vodný úder, je pomerne nemožné. Turisti sa môžu rozhodnúť buď pre jednoduchý prechod alebo pre náročnú trekkingovú cestu, ktorá pokračuje až ku kaskáde. Na vrchu vodopádu môžete vidieť aj krásnu krajinu a vodný tok, ktorý pôsobí doslova fascinujúco.

Ak hľadáte niečo nezvyčajné, tak je Pailón del Diablo Waterfall ideálnym miestom, ktoré by ste mali navštíviť. Cena letenky je naozaj lacná a krajina a príroda okolo Pailón del Diablo Waterfall sú prekrásne. Je to skutočne jedno z najlepších miest na svete, kde sa môžete odpočinúť a vychutnať si nádherné scenérie a okolité prírodné krásy.


Dovolenka Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Dovolenka v Ekvádore patrí medzi vysnívané destinácie pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Táto krajina v Južnej Amerike ponúka množstvo úchvatných prírodných divov, ktoré si zaslúžia preskúmať. Jeden z takýchto zázrakov sa nachádza v blízkosti malého mestečka Baños de Agua Santa - Pailón del Diablo Waterfall.

Pailón del Diablo Waterfall, ktorý sa prekladá ako Diabolský kotol, je jedným z najkrajších a najimpozantnejších vodopádov v celej krajine. Nachádza sa v rámci prírodnej rezervácie Ruta de las Cascadas, ktorá je domovom mnohých vodopádov, pralesov a horských riek. Tento vodopád je najnavštevovanejšou atrakciou tohto okolia a sám o sebe stojí za návštevu Ekvádora.

Cesta k Pailón del Diablo Waterfall je už dobrodružstvom samým osebe. Môžete si vybrať medzi prechádzkou po pešej značke alebo strhujúcom cyklistickom zážitku pozdĺž klzkej a zákrutami plnej lesa. Počas svojho putovania budete mať možnosť obdivovať úchvatné výhľady na okolité hory a rieky.

Po príchode k vodopádu Pailón del Diablo vás ohromí zvuk a sila padajúcej vody. S výškou 80 metrov je tento vodopád skutočne ohromujúci a zároveň obdivuhodný. Ak sa však ponorte do jeho blízkosti, čaká vás ešte väčšia výzva - prechod cez most s názvom "Álvaro del Pozo". Táto drevená konštrukcia vytvára dojem, že ste sa dostali do samotného srdca vodopádu.

Keď prejdete mostom, ocitnete sa v impresionujúcom "Diablo" alebo "Diabolskom kotli". Je to miesto, kde voda spracujúca vodopád tvorí malý jazerá a malé jazerá, ktoré vytvárajú fantastický vodný parník. Toto miesto je tiež obľúbené pre vodnú turistiku a rafting, pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšie dobrodružstvo.

Okrem návštevy samotného vodopádu Pailón del Diablo je v okolí Ruta de las Cascadas mnoho ďalších skvostov, ktoré si môžete vychutnať. Môžete si prenajať bicykel a prejsť celú trasu, ktorá je dlhá asi 20 km, a obdivovať unikátne vodopády a prírodné scenérie. Medzi ďalšie známe vodopády patria Manto de la Novia a Agoyán. Manto de la Novia, znamenajúci "Nevestin závoj", vytvára ohromujúcu atmosféru a umožňuje návštevníkom prejsť si most nad jazerom.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a krásnej prírody, nemali by ste si nechať ujsť návštevu Ekvádora a vodopádu Pailón del Diablo. Táto skrytá perla krajiny ponúka nádherné výhľady, unikátne zážitky a možnosť pohladiť dušu priamo v náručí prírody. Objavte krásy Ekvádora a okúsťte lahôdky, ktoré vám táto úžasná krajina ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


1. Ak je vstupné do Pailón del Diablo vodopádu?
Vstupné do Pailón del Diablo vodopádu je 2 doláre pre dospelých a 1 dolár pre deti.

2. Ako sa tam dostanem?
Pailón del Diablo vodopád sa nachádza v Ekvádore, asi 25 kilometrov od mesta Baños. Môžete sa tam dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

3. Je možné sa k vodopádu dostať pešo?
Áno, je možné sa dostať k vodopádu pešo. Existuje turistická trasa, ktorá vedie priamo k vodopádu.

4. Je voda vodopádu pitná?
Nie, voda vodopádu nie je pitná. Odporúča sa ju neupotrebovať na pitie a vyhýbať sa kontaktu s ňou.

5. Je povolené sa kúpať v vodopáde?
Nie, kúpanie v Pailón del Diablo vodopáde nie je povolené kvôli svojej silnej prúde a nebezpečným podmienkam.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu vodopádu?
Najlepšie časy na návštevu vodopádu sú počas suchého obdobia, ktoré trvá od júna do novembra. Počas tohto obdobia je pravdepodobnosť dažďa nižšia a vodopád je v plnej sile.

7. Aké je odporúčané oblečenie a obuv pri návšteve vodopádu?
Odporúča sa mať na sebe pohodlné oblečenie a obuv s dobrým úchytom. Tiež nezabudnite si priniesť plášť alebo dáždnik, pre prípad že by začalo pršať.

8. Môžem si fotografovať vodopád?
Áno, je možné fotografovať vodopád. Odporúča sa však mať so sebou nejakú ochranu proti vode, napríklad vreckovú plátno.

9. Existuje možnosť turistickej alebo sprievodenej prehliadky?
Áno, môžete sa zapojiť do turistickej alebo sprievodenej prehliadky, ktorá vám poskytne viac informácií o vodopáde a jeho okolí.

10. Je na mieste dostupné stravovanie?
Áno, v blízkosti vodopádu sa nachádzajú reštaurácie a kaviarne, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.


Ubytovanie Ekvádor Pailón del Diablo Waterfall


Ekvádor je známy svojou bohatou prírodnou krásou a príťažlivými miestami pre turistiku a dobrodružstvo. Jedným z týchto miest je aj oblasť Pailón del Diablo Waterfall, ktorá ponúka jedinečný zážitok turistom hľadajúcim malebnú prírodu a nádherné vodopády.

Pailón del Diablo Waterfall sa nachádza v blízkosti mesta Baños de Agua Santa, ktoré je známe svojimi termálnymi prameňmi, horami a čarokrásnou krajinou. Táto oblasť je vďaka svojmu nespútanému prostrediu vyhľadávaná turistami, ktorí túžia po dobrodružstve a aktívnom odpočinku v prírode.

Ak plánujete navštíviť Pailón del Diablo Waterfall, nezaobídete sa bez vhodného ubytovania. V okolí vodopádu sa nachádza niekoľko hotelov a hostincov, kde si môžete vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu.

Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v blízkosti Pailón del Diablo je hotel s názvom "Cabañas del Pailón". Nachádza sa v tichej a prírodnej oblasti a ponúka hostiam komfortné izby súladné s miestnou atmosférou. Vďaka svojmu umiestneniu v blízkosti vodopádu si môžete užiť úžasný výhľad priamo z vášho okna. Okrem toho si môžete vychutnať aj tradičnú ekvádorskú kuchyňu v reštaurácii hotela.

Pre tých, ktorí si radi užívajú kempovanie a prístup k prírode, je tu aj možnosť stanovania v blízkosti vodopádu. Viaceré kempy sú dostupné pre turistov, ktorí chcú stráviť noc pod hviezdami a ráno sa prebudiť ku zvuku prírody a šumu vody. Táto možnosť je výhodná pre tých, ktorí sú dobrodružnejší a radi strávia čas vo voľnom prostredí.

Okrem ubytovania je tu v okolí Pailón del Diablo Waterfall aj mnoho ďalších aktivít a zážitkov. Môžete sa vydať na prechádzky a turistiky v okolitých horách, kde máte možnosť objaviť krásne prírodné scenérie, vodopády a horské potoky. Taktiež si tu môžete vyskúšať rôzne adrenalinové športy, ako je napríklad rafting, horská cyklistika alebo lezenie.

Pailón del Diablo Waterfall je prírodným pokladom Ekvádoru, ktorý si zaslúži miesto na Vašom zozname destinácií. Ponúka krásu, dobrodružstvo a únik od každodenného zhonu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné ubytovanie alebo prírodný kemp, budete mať nezabudnuteľný zážitok a budete mať možnosť objaviť jedinečnú krásu tohto miesta.

Výlet do Pailón del Diablo Waterfall v Ekvádore je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu, dobrodružstvo a čarokrásne vodopády. Nech už si vyberiete akékoľvek ubytovanie, budete mať jedinečnú príležitosť prebudiť v sebe dobrodruha a objaviť krásu prírody v tomto mieste. Takže neváhajte a naplánujte si svoju cestu, ktorá vás zavedie do tohto nádherného kúzelného miesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky