Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Estónsko Tallinn

Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Tallinn


1. Aké je hlavné mesto Estónska?
Odpoveď: Hlavné mesto Estónska je Tallinn.

2. Aké je počasie v Tallinne?
Odpoveď: Počasie v Tallinne je zvyčajne chladné s miernymi teplotami v lete a chladnejšími teplotami v zime.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Tallinne?
Odpoveď: Hlavné turistické atrakcie v Tallinne zahŕňajú Starú radnicu, Toompeu hrad, Alexander Nevsky katedrálu a Kadriorg palác.

4. Aké je štandardné časové pásmo v Tallinne?
Odpoveď: Štandardné časové pásmo v Tallinne je východoeurópsky čas (EET) UTC+2.

5. Ako sa tam dostanem z letiska do centra Tallinna?
Odpoveď: Z letiska sa dá dostať do centra Tallinna pomocou mestskej hromadnej dopravy, ako sú autobusy, trolejbusy alebo taxíky.

6. Aké sú populárne estónske jedlá?
Odpoveď: Medzi populárne estónske jedlá patria rôzne druhy klobás, kapustové jedlá, ryby a marzipán.

7. Aké sú otváracie hodiny obchodov v Tallinne?
Odpoveď: Obchody v Tallinne sú zvyčajne otvorené od pondelka do soboty v časovom rozpätí od 9:00 do 18:00. Niektoré obchody môžu mať odlišné otváracie hodiny.

8. Potrebujem vízum na vstup do Estónska?
Odpoveď: Ak ste občanom EÚ, nie je potrebné mať vízum na vstup do Estónska. Pre občanov iných krajín by sa mali zistiť konkrétne vízové požiadavky.

9. Ako sa môžem pripojiť na Wi-Fi v Tallinne?
Odpoveď: Veľa miest v Tallinne ponúka bezplatné Wi-Fi, ktoré sa dá pripojiť pomocou zákazníckeho školenia alebo stať sa členom miestnej Wi-Fi siete.

10. Ako sa volá najväčšie letisko v Estónsku?
Odpoveď: Najväčšie letisko v Estónsku sa volá Letisko Tallinn.


Dovolenka Estónsko Tallinn


Estónsko je malá krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Európe, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest na preskúmanie. Jedným z najkrajších miest Estónska je Tallinn, jeho hlavné mesto. A práve sem by som sa s vami chcela pozrieť.

Pokiaľ sa rozhodnete pre dovolenku v Tallinne, máte o čo stáť. Pretože Tallinn je jedným z najkrajších a historicky najzaujímavejších miest v Európe. Jeho staré mesto, ktoré patrí medzi najlepšie zachované stredoveké mestá v celom svete, je zároveň aj súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

Keď prídete do Tallinnu, prvým miestom na vašom zozname by mal byť Starý Mestský Hrad. Táto pevnosť stojí na kopci, odkiaľ sa naskytne nádherný výhľad na mesto. V záhrade sa môžete prejsť, vychutnať si nádhernú architektúru a zároveň spoznať históriu mesta.

Preskúmavaním Starého Mestského Hradu ale nekončíte. Po prechádzke cez mesto sa dostanete k mnohým ďalším atrakciám. Môžete navštíviť aj kadernícky dom (Barber's House), kde bývali mestskí kaderníci, či Radnicu, ktorá bola postavená v trinástom storočí.

Po návšteve Starého Mestského Hradu si môžete užiť aj kultúrnu zábavu v mnohých múzeách, galériách, kaviarňach, baroch a reštauráciách. Pri prechádzaní ulicami mesta sa tiež dostanete k množstvu krásnych kostolov a katedrál.

Večery je možné stráviť v tradičných hospodách, kde vás čakajú skvelé tradičné jedlá a estónske pivo.

Dôležitou súčasťou Tallinnu je aj jeho prístav. Ak si radi prejdete, môžete sa prejsť aj k prístavnému námestiu, kde je naozaj k vidieť množstvo aktivít.

Jedným z najkrajších miest v Tallinne je tiež Kadriorg Park, ktorý sa nachádza na východnom okraji mesta. Park bol založený v roku 1718 ktrovým carem Petrom Veľkým ku cti jeho manželky Kateřiny I. Počas prechádzky parkom si môžete pozrieť rozsiahle záhrady, fontány, rôzne sochy a mnoho iného.

Na záver treba zdôrazniť, že Estónsko a Tallinn sú miestami s bohatou históriou, kultúrou a tradičnou etnografiou, ktoré rozhodne stoja za návštevu. Takže ak tento rok hľadáte nezvyčajnú dovolenku s dobre zachovanou históriou a krásnymi črtami mesta, Tallinn a Estónsko sú pre vás tou správnou voľbou. Jedinečné kúsky vás tu čakajú na každom kroku.


Letenka Estónsko Tallinn


Estónsko a jeho fascinujúci hlavný mesto, Tallinn, sú destinácie, na ktoré by si mal každý spraviť čas. A aby sa človek tam dostal, je najlepšou možnosťou získanie letenky.

Letenka do Estónska je prvým krokom na ceste za objavovaním tohto malebného krajiny. Napriek svojej relatívne malosti Estónsko ponúka bohatú históriu, krásnu prírodu a unikátnu kultúru, ktorú je potrebné vidieť na vlastné oči. A Tallinn je tým najlepším miestom na začatie vašej estónskej dobrodružnej cesty.

Pri plánovaní cesty do Tallinnu je najlepšie začať hľadať vhodnú letenku. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pravidelné lety medzi rôznymi európskymi mestami a Tallinnom. Medzinárodné letisko Tallinn je moderné a dobre dostupné, čo znamená, že získanie letenky nie je ťažkou úlohou.

Výhodou letu do Tallinnu je, že to môže byť relatívne lacná destinácia. Mnoho nízkonákladových leteckých spoločností ponúka letenky za dostupné ceny, čo umožňuje ľuďom s obmedzeným rozpočtom skúsiť niečo nové a neobvyklé. Okrem toho sa letenky môžu ľahko rezervovať cez internet, čo uľahčuje celý proces.

Po prílete do Tallinnu je tu mnoho skvelých miest, ktoré sa dajú objaviť. Staré Mesto je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO a je miestom, kde sa môžete vrátiť do stredoveku. Úzke kamenné uličky, historické budovy a impozantné veže vás upútajú svojou atmosférou a krásou.

Okrem toho sa v Tallinne nachádza mnoho moderných atrakcií, napríklad múzeá, galérie a obchody. Estónsko je tiež známe svojou bohatou hudobnou scénou a festivalmi, ktoré sa bežne konajú v meste. Ak si chcete užiť miestne jedlá a pitie, Tallinn má mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné estónske špeciality.

Letenka do Estónska a návšteva Tallinnu je jedným zo spôsobov, ako sa pustiť do objavovania tohto fascinujúceho kúsku Európy. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o históriu, prírodu, kultúru alebo jednoducho túžite po dovolenke v netradičnej krajine, Estónsko a Tallinn majú čo ponúknuť.

Takže neváhajte a rezervujte si letenky do Tallinnu. Zažijete výnimočnú dovolenku v kraji, ktorý je plný neobvyklých zážitkov a nezabudnuteľných momentov. Letenka je prvým krokom na ceste k dobrodružstvu, ktoré bude žiť vo vás navždy.


Ubytovanie Estónsko Tallinn


Estónsko je veľmi pekná krajina v severnej Európe, ktorá má veľa miest hodných návštevy. Jedným z najkrajších miest v Estónsku je Tallinn, ktorý ponúka mnoho historických pamiatok, kultúrne a spoločenské zážitky, ako aj luxusné hotely a ubytovanie.

Ak hľadáte ubytovanie v Tallinne, máte výber z mnohých možností, či už hľadáte hotel, apartmán alebo hostel. Tu je pár nápadov na vrcholné miesta, ktoré odporúčame pre dokonalú dovolenku v Tallinne.

Hilton Tallinn Park

Hilton Tallinn Park je luxusný hotel s piatimi hviezdičkami, ktorý ponúka nádherné letné terasy, vyhradenú zónu pre oddych a wellness centrum. Nachádza sa v blízkosti parku Kadriorg a je len niekoľko minút od centra Tallinnu.

Hotel Telegraaf

Hotel Telegraaf je štýlový, luxusný hotel v historickom centre Tallinnu, ktorý ponúka vírivku, saunu a útulný bar v interiéry s krbom. Je to vynikajúce miesto pre tých, ktorí milujú romantiku, radosť a pohodlie.

Economy Hotell

Ak hľadáte ubytovanie za rozumné ceny, Economy Hotell je pre vás to správne miesto. Nachádza sa v blízkosti starého mesta Tallinnu a ponúka základné, no útulné ubytovanie.

OldHouse Apartments

OldHouse Apartments sú veľmi populárnym miestom pre turistov, ktorí chcú zažiť skutočný estónsky životný štýl. Sú rozmiestnené v rôznych častiach mesta a ponúkajú útulné a praktické apartmány pre osobnú cestu alebo rodinu.

Na záver, keď hľadáte ubytovanie v Tallinne, nemusíte sa obávať. Mesto ponúka mnoho rôznych možností pre každého. Takže či hľadáte luxusné 5-hviezdičkové hotely alebo skromnú možnosť s obmedzeným rozpočtom, Tallinn má pre vás to správne ubytovanie. Nech sa páči, na cestu do Tallinnu!


Počasie Estónsko Tallinn


Estónsko je pôvabná krajina v severovýchodnej Európe s bohatou históriou a krásnou prírodou. Jeho hlavným mestom je Tallinn, ktoré je jedným z najstarších a najkrajších hlavných miest v regióne. Ale aké je tam počasie?

Estónsko má kontinentálny podnebný typ so silnou morskou a kontinentálnou influenciou. Toto znamená, že počasie je v tejto krajine dosť rôznorodé a môže sa meniť z jedného dňa na druhý.

V lete (júl a august) je počasie v Tallinne teplé a príjemné. Teploty sa pohybujú okolo 20 až 25 stupňov Celzia, ale môžu dosahovať aj vyššie hodnoty. Táto doba je ideálna na návštevu mesta a vychutnávanie si krásnych historických pamiatok a malebných uličiek. V lete je tiež veľa slnečných dní, čo robí toto obdobie populárnym medzi turistami.

Jesenné počasie v Tallinne je chladnejšie a vlhkejšie. Teploty sa znižujú na približne 10 až 15 stupňov Celzia a môže pršať viac. Aj napriek tomu je jeseň stále príjemným obdobím na prechádzky po meste a objavovanie jeho krás, keď sú ulice prekryté pestrou paletou farieb lístia.

Zima v Estónsku môže byť veľmi chladná. Pravidelne sa teploty pohybujú pod bodom mrazu a na niektorých miestach môžu klesnúť aj na -15 stupňov Celzia. Sneženie je tiež bežné, čo dáva Tallinnu zimnú pohádkovú atmosféru. Mesto je obzvlášť príťažlivé počas Vianoc, keď je osvetlené a zdobené, čo pridáva k pestrosti a kúzlu.

Na jar sa počasie v Tallinne otepľuje a prichádzajú prvé jarne kvety. Je to obdobie prebúdzajúcej sa prírody a je ideálne na prechádzky po parkoch a záhradách mesta. Teploty sa pohybujú od 5 do 10 stupňov Celzia.

Vzhľadom na to, že Tallinn leží pri Baltickom mori, môže byť počasie ovplyvnené aj vplyvom mora. Oblasť okolo Tallinnu je známa vetrom, ktoré môže byť chladné a silné.

V každom prípade, nech už prídete do Tallinnu kedykoľvek počas roka, nebudete sklamaní. Je to nádherné historické mesto, ktoré ponúka množstvo atrakcií a čarovnú atmosféru, nech už svieti slnko alebo padá sneh.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky