Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Etiópia Awash National Park

Letenka Etiópia Awash National Park


Awash National Park: Vstup do prírodného divu Etiópie

Etiópia je fascinujúca krajina, známa svojou dlhou a bohatou históriou, krásnou prírodou a nezabudnuteľnými kultúrnymi zážitkami. V strede tejto africkej krajiny leží jedno z najznámejších národných parkov Etiópie, Awash National Park. Tento nádherný prírodný klenot je domovom rozmanitých druhov zvierat, krásnych krajiniek a niekoľkých ohromujúcich vodopádov.

Awash National Park sa nachádza v regióne Afar, približne 200 kilometrov východne od hlavného mesta Addis Abeby. Je to jeden z najstarších a najväčších národných parkov v krajine, rozprestierajúci sa na viac ako 900 kilometroch štvorcových. Svojím variabilným reliéfom a odlišnými typmi vegetácie ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť zažiť bohatú divočinu Etiópie.

Pre tých, ktorí majú radi zvieratá, je Awash National Park skutočným rajom. Park je domovom viac ako 80 druhov cicavcov, medzi nimi zainešené leva, hyeny, gepardi, dikobrazy a rôzne druhy opíc. S jeho rôznorodou dravou faunou ponúka možnosť sledovať ich správanie v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najväčších lákadlom národného parku je pozorovanie rôznych druhov vtákov, ktoré migrujú do oblasti. Blízkosť rieky Awash prináša bohatý výber vtáčích druhov, vrátane plameňov a pelikánov. Pre milovníkov ornitológie je to skutočný raj, kde môžu pozorovať unikátne vtáčie druhy vo svojom prirodzenom prostredí.

Národný park má tiež niekoľko ohromujúcich vodopádov, ktoré patria medzi jeho najväčšie atrakcie. Vodopády Awash, ktoré dosahujú výšku až 46 metrov, sú spektakulárnym výsledkom rieky, ktorá preniká cez vápencové skaly a tvorí impozantný panoramatický pohľad.

Okrem toho môžu návštevníci zažiť autentickú etiópsku kultúru a tradície. Park leží v blízkosti oblasti, kde žijú domorodé kmene, ktoré sú známe svojou pestrosťou a unikátnym spôsobom života. Môžete sa stretnúť s ľuďmi z kmene Oromo, Afar, Amharska a iných, ktorí vám poskytnú jedinečný pohľad na miestnu kultúru a zvyky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Awash National Park, odporúča sa ubytovať sa v jednom z kempov, ktoré sa nachádzajú v parku. Tieto kempy ponúkajú výborné možnosti pre nočné safari a nezabudnuteľné zážitky pri ohni s tradičnými tancami a piesňami.

Vstup do Awash Nati


Dovolenka Etiópia Awash National Park


Etiópia môže byť pre mnohých ľudí skrytým pokladom, pokiaľ ide o dovolenku s prírodou a dobrodružstvom. Jedným z miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je národný park Awash.

Národný park Awash sa nachádza v časti Veľkého priekopníckeho trojuholníka, asi 225 kilometrov na východ od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Rozkladá sa na rozlohe 756 kilometrov štvorcových a ponúka jedinečný pohľad na divokú africkú krajinu a jej živočíchov.

Jedným z najväčších lákadiel tohto parku je rieka Awash, ktorá je životodarnou tepnou pre mnohé druhy zvierat a rastlín. Je to jediná trvalá rieka na východnom pobreží Afriky, ktorá riadi ekosystém parku počas celej doby dažďov i suchej sezóny. Táto rieka je domovom mnohých druhov vtákov, ktoré môžete pozorovať priamo zo západnej strany parku, kde je vybudovaný vyhliadkový bod.

Awash National Park patrí medzi najstaršie národné parky v Etiópii a bol zriadený v roku 1966. Je domovom viac ako 460 druhov obojživelníkov, plazov a cicavcov, vrátane nosorožcov, levov, levhartov, gepardov, hien, zebier, gaziel a mnohých ďalších. Títo diví obyvatelia prichádzajú do parku, aby si našli prírodnú oázu v suchej a polopúšťnej krajine, ktorá Etiópiu obklopuje.

Pre tých, ktorí majú radi turistiku, je tu v parku množstvo možností na prechádzky a skúmanie krásneho prostredia. Môžete si vyraziť na túry k sopke Fentale, kde môžete vychutnať výhľad na panorámu pobrežia na juhu až po pohorie pohoria Simien na severe. Zároveň vás prekvapí bohatstvo fauny a flóry, ktoré stretnete v tomto divokom a rozmanitom parku.

Ak radi sledujete vtáctvo, nemali by ste vynechať možnosť pozorovať tisíce vtákov, ktoré migrujú počas sezóny z Európy a Ázie. Je to úchvatné zážitok, ktorý tu môžete zažiť a vniesť do vášho poznania o zvieracej faune o niečo nové a zaujímavé.

Ak chcete zažiť neskutočné dobrodružstvo, môžete sa vybrať na nočný safari po parku. Budete mať možnosť vidieť nočných dravcov v ich prirodzenom prostredí, ako hľadajú potravu a stretávajú sa so súrodenými dušami.

Nielenže Etiópia ponúka bohatý kultúrny dedičný fond a históriu, ale národný park Awash vás upúta svojou rozmanitosťou prírody a jedinečným zážitkom. Každý, kto túži vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, prechádzať sa krajinou plnou kontrastov a objavovať nádherné scenérie, by nemal tento park prehliadnuť. Awash National Park je skutočným pokladom Etiópie a miestom, kde sa dobrodružstvo stretáva s prirodzenou krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Národnom parku Awash v Etiópii sú nasledovné:

Otázka: Kde sa nachádza Národný park Awash?
Odpoveď: Národný park Awash sa nachádza v Etiópii, v regióne Afar, približne 225 km východne od hlavného mesta Addis Abeby.

Otázka: Aké zvieratá môžem vidieť v Národnom parku Awash?
Odpoveď: V parku žije bohatá fauna vrátane slonov, buffalov, levov, gepardov, hyen, krokodílov, ťavy somálskej, dikobraza, guelada paviána a mnoho iných druhov vtákov a zvierat.

Otázka: Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu Národného parku Awash?
Odpoveď: Najlepšie obdobie pre návštevu parku je počas suchého obdobia od októbra do marca. V tomto období je väčšia šanca na záznamy divokých zvierat a aj celkové podmienky sú priaznivejšie.

Otázka: Aké aktivity môžem podnikať v Národnom parku Awash?
Odpoveď: V parku môžete podnikať safari jazdy, prechádzky a turistikou, pozorovanie vtákov, obdivovať vodopády a termálne pramene, ako aj navštíviť historické miesta a tradičné etiópske dediny v okolí.

Otázka: Potrebujem povolenie na návštevu Národného parku Awash?
Odpoveď: Áno, na návštevu parku je potrebné mať povolenie, ktoré si môžete získať prostredníctvom miestnych cestovných spoločností alebo sprievodcu.

Otázka: Aké sú ubytovacie možnosti v Národnom parku Awash?
Odpoveď: V parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, vrátane kempov, chatiek a hotelov, ktoré poskytujú pohodlie a základné vybavenie pre návštevníkov.

Otázka: Je bezpečné cestovať do Národného parku Awash?
Odpoveď: Všeobecne platí, že Národný park Awash je pomerne bezpečný pre návštevníkov. Je však vždy dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a pokyny miestnych úradov a cestovných spoločností.


Ubytovanie Etiópia Awash National Park


Etiópia je známa svojimi nádhernými prírodnými pamiatkami a Awash National Park rozhodne patrí medzi jednu z najkrajších. Tento park sa nachádza vo východnej Etiópii, ktorá je prevažne suchá a púštna oblasť. Park je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín, ktoré sú pre túto časť sveta veľmi nezvyčajné.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto národného parku, Oasis Lodge môže byť tým správnym miestom pre vás. Tento lodge sa nachádza iba pár kilometrov od vchodu do parku a ponúka luxusné a pohodlné ubytovanie pre návštevníkov.

Oasis Lodge je navrhnutý tak, aby zabezpečil pohodlie a relaxáciu pre svojich hostí. Každá izba v lodge je klimatizovaná a vybavená tv a privátnou kúpeľňou. Zariadenie je obklopené nádhernými záhradami a je dokonalým miestom na oddych a relax po dni strávenom pozorovaním zvierat v národnom parku.

K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú široký výber jedál a nápojov. Môžete sa teda tešiť na chutné etiopské kuchyne a tiež na medzinárodné kuchyne.

Ak sa rozhodnete pobyt v Oasis Lodge, môžete si zariadiť prehliadku Awash National Park. Park je domovom mnohých zvierat, ako sú napríklad sloni, gepardy, levharti a mnoho ďalších druhov. Aby ste si mohli užiť skutočnú krásu parku, môžete si zariadiť prehliadku s licencovaným sprievodcom.

Celkovo je Oasis Lodge dokonalým miestom na pobyt v blízkosti Awash National Park. Môžete si užiť nádhernú prírodu a súčasne si dopriať luxusné ubytovanie. Takže ak hľadáte miesto pre váš pobyt v Etiópii, Oasis Lodge je dobrá voľba.


Počasie Etiópia Awash National Park


Etiópijský národný park Awash National Park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Etiópii. Nachádza sa v regióne Afar na východnom pobreží krajiny a ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť pozorovať divokú prírodu a krásu etiópskej krajiny.

Počasie v Awash National Park je charakterizované teplým a suchým podnebím. Teploty sa tu pohybujú medzi 30-40°C počas väčšej časti roka, s výnimkou daždivšej obdobia, kedy teploty klesajú na 20-25°C. Daždivé obdobie nastáva medzi júnom a septembrom, keď sa park mení na zelenú oázu s bujnou vegetáciou a kvitnúcimi kvetmi.

Aj keď je Awash National Park známy pre svoju suchú krajinu, ponúka bohatú a rozmanitú faunu a flóru. Park je domovom pre množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, leopárdov, hyen, zebier, gazeľov a mnohých ďalších. Milovníci vtákov sa môžu tešiť na pozorovanie vzácnych druhov, ako je napríklad hájiček etiópsky alebo český noháčik.

Okrem pozorovania zvierat a vtákov ponúka park aj ďalšie atrakcie pre návštevníkov, ako sú horské túry, ktoré vám umožnia objaviť úchvatné scenérie a vodopády. Hrebeň hôr vyzerá nádherne počas západu slnka a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Čo sa týka ubytovania, v parku sú dostupné rôzne možnosti, od táborov, kempov po luxusné rekreačné strediská. Mnohé z týchto ubytovaní sú situované na malebných miestach s výhľadom na rieku Awash, čo vytvára dokonalé prostredie na relaxáciu a oddych počas vášho pobytu.

Awash National Park je miestom, ktoré by nemalo chýbať v itinerári každého, kto navštívil Etiópiu. Jeho unikátna krása a rozmanitosť prírody láka návštevníkov z celého sveta. Bez ohľadu na počasie, návštevníci vždy nájdu niečo zaujímavého v tomto nádhernom etiópskom národnom parku.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky