Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)

Počasie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum je jedno z najkultúrnejších miest v Etiópii. Nachádza sa na severe krajiny, na úpätí hôr Simien. Mesto je známe svojou historickou a náboženskou dôležitosťou a je domovom mnohých krásnych a starodávnych pamiatok. Medzi najvýznamnejšie z nich patrí Bazilika svätého Márika.

Ak sa chystáte navštíviť Axum, bude pre vás dôležité poznať počasie v tomto regióne. Klimaticky patrí Axum k oblasti, ktorú charakterizuje teplé a suché podnebie. Väčšina roka je tu priemerne suchá a horká, s teplotami, ktoré sa pohybujú od 20 °C do 30 °C. Najlepšie obdobie na návštevu Axumu je v čase od októbra do marca, kedy sú teploty najpríjemnejšie a menej sa vyskytuje zrážok.

Začiatkom roka v Axume prichádza obdobie sucha, ktoré pretrváva až do mája. V tomto období sú teploty zvyčajne najvyššie a môžu dosahovať až 35 °C. Počas tohto obdobia sa taktiež môžu vyskytovať nežiaduce saharské prachové búrky, ktoré môžu zhoršiť viditeľnosť a spôsobiť dýchacie problémy.

V druhej polovici roka nastáva obdobie dažďov, ktore sa na severe Etiópie mierne líšia od iných regiónov. Je to obdobie, kedy sa teploty začínajú znižovať a môžu byť široko rozptyľované po celom regióne. Je zvyčajne vlhkejšie a menej horúce. Avšak, pretože počasie v Afrike je veľmi nepredvídateľné, bude pre vás dôležité byť pripravení na nečakané zmeny.

Ak chcete navštíviť Baziliku svätého Márika, dôležité je vedieť, že sa nachádza v centre Axumu. Je to miesto, ktoré je nábožensky veľmi významné a prichádza sem mnoho pútnikov. Bazilika je otvorená pre verejnosť a môžete sa ju pokojne zúčastniť. Avšak, bude pre vás dôležité vedieť, že v bazilike sa musíte obliecť náležitým spôsobom - s krytou hlavou a pokrytými ramenami. Toto sú zvyky pri náboženských miestach v Etiópii a zdvorilostné dodržiavanie zvykov sa uznáva.

V závere, ak plánujete navštíviť Axum, prilingajte sa na obdobie od októbra do marca, kedy sú teploty najpríjemnejšie. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto počas dažďového obdobia, nezabudnite so sebou vziať vhodné oblečenie a obuv a budte pripravení na nečakané zmeny počasia. Ak sa chystáte navštíviť Baziliku svätého Márika, dodržiavajte zvyky, aby ste sa tomuto posvätnému miestu pripomenuli s úctou.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


1. Kde sa nachádza Axum?
Axum je historické mesto v severnom Etiópii.

2. Aká je hlavná atrakcia v Axume?
Hlavná atrakcia v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za sväté miesto pre etiópske kresťanské spoločenstvo.

3. Kedy bola postavená Bazilika Svätého Márika?
Bola postavená v 4. storočí nášho letopočtu.

4. Čo sa nachádza v Bazilike Svätého Márika?
V bazilike sa nachádza Arkáda Zmluvy, ktorá údajne obsahuje Desatoro a je považovaná za kovčeg zmluvy medzi Bohom a Mojžišom.

5. Aké je historické a náboženské význam Axumu?
Axum je považovaný za jedno z najdôležitejších historických a náboženských miest v Etiópii. Bol to dôležité centrum Axumitského kráľovstva, jedného z najstarších kráľovstiev v Afrike.

6. Je Axum zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO?
Áno, Axum je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1980.

7. Ako sa dostanem do Axumu?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Axumu, je letecky doleteť do letiska v Mek'ele a odtiaľ ísť na ceste.

8. Aké sú iné významné miesta, ktoré by som mal navštíviť v Axume?
Okrem Baziliky Svätého Márika sa tu nachádzajú aj Stélky Axumských kráľov, Národné múzeum Axumu a Palác kráľa Bazena.

9. Môžem fotografovať v Bazilike Svätého Márika?
Fotografovanie je v bazilike obmedzené, pretože je to sväté miesto. Odporúča sa dodržiavať pravidlá a zákazy.

10. Aké je turistické obdobie v Axume?
Najlepšie obdobie na návštevu Axumu je od októbra do marca, keď je suché a príjemné počasie.


Ubytovanie Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Axum, jeden z najstarších a najdôležitejších miest v Etiópii, je domovom mnohých kultúrnych a historických pamiatok, vrátane Baziliky Svätého Márika. Ak hľadáte ubytovanie v Axume, môžete si vybrať z rôznych druhov hotela a penziónu. Niektoré z možností sú:

1. Sabean International Hotel: Tento hotel ponúka útulné izby vybavené klimatizáciou a súkromným kúpeľňou. Okrem toho má aj reštauráciu, bar a kaviareň.

2. Yared Zema International Hotel: S pohodlnými izbami a výbornými reštauráciami ponúka tento hotel dokonalé miesto pre relaxáciu a oddych. K dispozícii sú aj fitness centrum a bazén.

3. Axum Hotel: Nachádza sa v centre mesta a ponúka izby s príjemným interiérom a klimatizáciou. Hotel má reštauráciu a poskytuje aj raňajky.

Jedným z najvyhľadávanejších miest na návštevu v Axume je Bazilika Svätého Márika, ktorá je považovaná za jeden z najposvätnejších miest v kresťanskej krajine. Bazilika bola postavená v 4. storočí a je ukážkou starovekej architektúry s tisíckami rokov histórie. Okrem návštevy baziliky sa môžete tiež prechádzať starými ruinami, ktoré sú zmiešané s moderným mestom.

V Axume sa nachádza aj múzeum, kde si môžete pozrieť niektoré zo starobylých artefaktov, ktoré mesto ukrýva. Medzi inými nájdete meno "Král Makeda", slonie kostry, a relikvie sv. Tekle Haimanot.

Pre tých, ktorí sú zvedaví na miestnu kuchyňu, ponúka Axum skvelé možnosti na vyskúšanie tradičných jedál, ako sú injera (trakčné placky) a doro wat (kura s korením).

Ak sa chystáte do Axumu, určite nevynechajte návštevu Baziliky Svätého Márika. S množstvom možností pre ubytovanie a aktivít, je to ideálne miesto na objavovanie rôznych stránok etiópskej kultúry a histórie.


Letenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Ak si zamilovancom do histórie a kultúry z rôznych kútov sveta, určite by si nemal vynechať návštevu Axumu - mesta v severnej Etiópii, ktoré je považované za historické, náboženské a kultúrne srdce krajiny. Toto mesto, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, sídli niekoľko svetovo známych náboženských miest, ako napríklad Bazilika Svätého Márika, kde sa podľa miestnych legiend nachádza pravý kríž, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus.

Ak sa rozhodneš navštíviť Axum, jednou z prvých vecí, ktorú musíš urobiť, je zohnať si letenku do tejto oblasti. Pretože Axum sa nachádza na severe Etiópie, musíš si zakúpiť letenku do letiska v blízkom meste Lalibela alebo v prípade, že nepotrebujete let do Etiópie, nejakého ďalšieho letiska na africkom kontinente. Po prílete sa môžeš vydať na cestu do Axumu, ktorá bude trvať niekoľko hodín.

V Axume nájdeš mnoho miest, ktoré by ťa určite zaujali. Jednou z najväčších atrakcií v Axume je Bazilika Svätého Márika. Tento kostol, ktorý bol postavený v 4. storočí, je pokladnicou náboženských a kultúrnych artefaktov. Okrem svätého kríža, nachádza sa tu aj Árónov stĺp, ktorý obsahuje kamene z Mojžišovho desiatich prikázaní, steles slávneho kráľa Ezany, steles korunovačných slávností a mnoho ďalších kultúrnych pokladov.

Nielenže Bazilika Svätého Márika je miestom púte mnohých kresťanov z celého sveta, ale aj amatérov histórie a archeológie. Takže, ak patríš do jednej zo skupín, nemal by si tento úžasný kostol vynechať.

Okrem Baziliky Svätého Márika, Axum ponúka ďalšie miesta, ktoré sú rovnako fascinujúce. Patrí medzi ne Kráľovský palác, Katedrálu sv. Marie, staré chemické kúpele, Národné múzeum, sklenené stavby a mnoho ďalších.

V Axume môžeš preskúmať fascinujúcu históriu a kultúru tejto oblasti afrického kontinentu. Preto ak hľadáš miesto, kde by si mohol stráviť dovolenku so zameraním na históriu a kultúru, neváhaj a vyber si Etiópiu Axum. Určite sa ti toho nechceš vzdať!


Dovolenka Etiópia Axum (vrátane Baziliky Svätého Márika)


Etiópia je jednou z najzaujímavejších krajín na africkom kontinente a ponúka množstvo fascinujúcich miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je Ajzum, historické mesto nachádzajúce sa v severnej časti krajiny. Ajzum je hlavným centrom progresívneho etiopského kráľovstva a je domovom niektorých z najkrajších pamiatok v krajine vrátane Baziliky Svätého Márika.

Bazilika Svätého Márika je jednou z najdôležitejších náboženských pamiatok v Etiópii a je jedným z najstarších kresťanských kostolov na svete. Pôvodná stavba bola postavená v 4. storočí a časom sa stala dôležitým pútnickým miestom pre kresťanov z celého sveta. Kostol je známy svojim jedinečným architektonickým štýlom, ktorý zahŕňa kombináciu kresťanských a tradičných etiópskych prvkov.

Bazilika Svätého Márika je tiež miestom, kde sa podľa legendy uchováva Originálna archa úmluvy - drevená bedňa, ktorá obsahuje kopy tabuliek Desatora, ktorú nosil Mojžiš na vrchole hory Sinai. Táto artefakt je pre návštevníkov jedným z najväčších lákadiel pre návštevu Ajzumu a niektorí ľudia prichádzajú na púť sem, aby sa dovtedy dostali.

Okrem Baziliky Svätého Márika ponúka Ajzum aj množstvo ďalších pamiatok a historických miest na objavovanie. Jedným z nich je pohrebisko kráľov, ktoré je zaujímavým miestom pre tých, ktorí majú záujem o históriu. Tu môžete nájsť staré hroby a zvyky, ktoré sú charakteristické pre etiópske pohrebiská.

Mesto Ajzum je tiež známe svojimi starovekými obchodnými centrami, ktoré tvorili súčasť starej cesty korálmi medzi Indiou a Stredozemím. Vďaka svojej strategické polohe bolo Ajzum dôležitým obchodným strediskom a priestorom pre výmenu tovaru a kultúrnou výmenou medzi rôznymi civilizáciami.

Okrem kultúrnych a historických miest má Ajzum aj prírodnú krásu, ktorá stojí za to vidieť. V okolí mesta sa nachádzajú nádherné hory, jazera a divočina. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo, sa môžu vydať na túru po etiópskych vrcholoch a obdivovať nádherné výhľady a exotickú faunu a flóru.

Ajzum je skutočne jedinečné miesto, ktoré by malo byť na zozname návštev každého cestovateľa, ktorý má záujem o históriu, kultúru a prírodu. Bazilika Svätého Márika a ďalšie pamiatky spolu s nádhernou krajinou a fascinujúcou kultúrou robia z Ajzumu skutočného duchovného a vizuálneho zážitku. Ak plánujete dovolenku v Etiópii, nezabudnite zahrnúť Ajzum do svojho itineráru a nechajte sa uniesť bohatou históriou a krásou tohto miesta.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky