Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park

Dovolenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park:
Magické miesto pre dovolenku

Etiópia je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Medzi jedno z najvýznamnejších a najoslnivejších miest pre dovolenku v tejto krajine patrí Shala-Abijata Lakes National Park. Tento park, nachádzajúci sa v regióne Rift Valley, je domovom dvoch vzácnych slaných jazier - jazera Shala a Abijata. Je to miesto obdivované nielen turistami, ale aj vedcami z celého sveta.

Prírodná krása tohto národného parku je nezameniteľná. Jazera Shala a Abijata poskytujú útočisko mnohým endemickým druhom vtákov. Tento park je jedným z najdôležitejších miest pre vtáčie pozorovanie na africkom kontinente. Milovníci prírody a ornitológovia budú nadšení možnosťou sledovať niektoré z najexotičtnejších vtáčích druhov, ako sú plameňáky, pelikány, kormorány a mnoho iných.

Shala-Abijata Lakes National Park je aj útočiskom pre vzácne druhy savcov a cicavcov. Na brehoch jazera Shala žijú hrošíci, krokodíly, zebry a mnoho druhov antilop. Park je tiež domovom pre slávneho etiópskeho vlka - najohrozenejší druh vlka na svete. Je to miesto, kde budete mať jedinečnú príležitosť vidieť tieto vzácne a fascinujúce druhy vo svojom prirodzenom prostredí.

Okrem úžasnej prírody má Shala-Abijata Lakes National Park aj bohatú kultúrnu dedičinu. V blízkosti parku sa nachádzajú tradičné etiópske dediny, kde môžete spoznať miestnych obyvateľov a ich jedinečný spôsob života. Môžete sa zapojiť do miestnych folklórnych tancov, ochutnať tradičnú etiópsku kuchyňu a objaviť bohatú históriu a tradície tejto krajiny.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a aktívne dovolenky, Shala-Abijata Lakes National Park ponúka množstvo možností. Môžete sa vydať na turistické túry, jazdiť na koni, jazdiť na bicykli alebo len jednoducho preskúmať park peši. Pre tých, ktorí majú radi vodné športy, jazero Shala je ideálne miesto na kajak, vodné lyžovanie alebo jednoducho opaľovanie sa na slnku.

Ak plánujete dovolenku v Etiópii, určite nevynechajte Shala-Abijata Lakes National Park. Toto magické miesto vám ponúka once-in-a-lifetime zážitok s krásou prírody, vzácnymi druhmi vtákov a divokou faunou. Nech už ste milovníkmi prírody, ornitológmi alebo jednoducho cestovateľmi, táto destinácia vás nadchne svojou krásou a bohatou kultúrnou dedičinou. Preto neváhajte a plánujte svoju dovolenku v Etiópii práve v Shala-Abijata Lakes National Parku. Nezabudnuteľné zážitky sú zaručené.


Letenka Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Nádherný Etiópsky národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších prírodných zákutí, ktoré môžete navštíviť. S jeho úžasnou krajinou, bohatou faunou a flórou je to raj pre milovníkov prírody a dobrodruhov z celého sveta.

Cesta do tohto národného parku začína v čarovnej Shala, čo je najväčšie slané jazero v Etiópii. Už len jeho prítomnosť vytvára neopísateľnú atmosféru, keďže slaná voda a okolitá príroda vytvárajú jedinečnú scenériu. Obdivovať môžete vodné vtáky, ktoré sa tu zdržujú a využívajú jazerá ako útočištia a miesto rozmnožovania. Napríklad tu nájdete voľne žijúce plameňáky, ktorých ružové sfarbenie sa odráža na hladine jazera.

Abijata Lake je druhým jazerom v tomto národnom parku, ktoré je známe svojou bohatou a rozmanitou faunou. Zvlášť atraktívne miesto je pre vtáky, ktoré z milovaných miest využívajú toto jazero ako oblasť hniezdenia. Je to najmodernejšie miesto na pozorovanie vtáctva v celej Afrike, a preto sa tu často stretnete s ornitológmi a záujemcami o prírodu.

Okrem pozorovania vtákov je tu pre vás pripravených aj množstvo iných zážitkov. Môžete si užiť prechádzky po národných parkoch, kde si budete môcť vychutnať krásu tropických rastlín a živočíchov. Určite nezmeškajte príležitosť objaviť gazely, dikobrazy, žirafy, slony a mnoho ďalších živočíchov. Ak ste športový typ, môžete si prenajať bicykle a preskúmať oblasť na bicykli alebo si zaplatiť safari a objavovať park v sprievode miestnych sprievodcov.

Pre turistov, ktorí majú záujem vidieť miestne kultúrne zvyky, je tu možnosť navštíviť tradičné dedinky v okolí parku. Tu budete mať jedinečnú príležitosť spoznať miestne obyvateľstvo a ochutnať tradičnú etiópsijskú kuchyňu.

Cesta do národného parku Shala-Abijata Lakes zväčša začína z hlavného mesta Addis Abeba. Môžete si kúpiť letenku priamo do Addis Abeba a potom sa dostať do parku cestou autom, alebo si zakúpiť letenku, ktorá vám umožní pristáť bližšie k parku.

Etiópia je známa svojou nádhernou prírodou a exotickými miestami a návšteva národného parku Shala-Abijata Lakes bude jednoznačne zážitkom na celý život. Príroda, fauna a kultúra tohto miesta sú jedinečné a nezabudnuteľné. Takže neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Etiópie a objavte krásu a pôvab národného parku Shala-Abijata Lakes National Park.


Ubytovanie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších a pôsobivých miest na ubytovanie je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park sa nachádza približne 200 km južne od hlavného mesta Addis Abeba a je jedným z najväčších slaných jazier v Etiópii.

Shala-Abijata Lakes National Park je populárny nielen medzi miestnymi, ale aj medzi turistami zo všetkých kútov sveta. Ponúka úžasné príležitosti na obdivovanie rozmanitého vtáčieho života a nezvyčajných ekosystémov.

Jazera Shala a Abijata sú domovom viac ako 400 druhov vtákov, vrátane plameňov, pelikánov, ibisov a mnohých ďalších. Títo vtáci sú jednými z hlavných atrakcií parku a poskytujú návštevníkom úžasné možnosti na pozorovanie a fotografovanie. Vďaka nutrientom v jazere Abijata sa tu každoročne vyskytuje aj veľké množstvo rýb, ktoré prilákajú dravce, ako sú orly, sokoly a rybári.

Okrem vtákov si môžete v parku všimnúť aj zebra, ýzulky, gnu, antilopy, hyeny a mnoho ďalších druhov zvierat. Jazero Shala je aj domovom rôznych druhov rýb, akými sú napríklad koi, kapry a tilápie, a je populárnym miestom pre rybárčenie.

Ubytovanie v národnom parku Shala-Abijata Lakes je viac než len prostredkom na prenocovanie. Sú tu k dispozícii rôzne typy ubytovania, od luxusných hotelov po jednoduché chatky a kempingové miesta, ktoré poskytujú možnosť prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v prírode.

Národný park sa nachádza v príjemnom klimatickom pásme, s mierne teplými letami a chladnými zimami. Najviac návštevníkov privádza sem obdobie migrácie vtákov, ktorá prebieha medzi novembrom a januárom. Toto je čas, keď môžete vidieť obrovské stáda vtákov, ktoré sa zdržiavajú na jazerách Shala a Abijata počas ich cesty južnejšie do Keni a Tanzánie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Etiópiu a ubytovať sa v národnom parku Shala-Abijata Lakes, nebudete sklamaní. Okrem nádherných prírodných scenérií a fascinujúceho vtáčieho života je tu tiež možnosť stráviť čas na výletoch po okolitých dedinkách, kde môžete spoznať pôvodné etiópske kultúry a tradície.

Ubytovanie v Etiópii v národnom parku Shala-Abijata Lakes National Park je iste skvelou voľbou pre tých, ktorí milujú prírodu a zvieratá. Táto oblasť ponúka nádhernú kombináciu prírodného bohatstva a kultúrneho dedičstva Etiópie. Nech už sa rozhodnete zostať na pár dní alebo dlhšie, určite nebudete ľutovať a budete mať možnosť zažiť niečo úplne jedinečné.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


1. Aké je vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Vstupné do národného parku Shala-Abijata Lakes je 90 ETB (Etiópskych birr).

2. Aké aktivity môžem v národnom parku robiť?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete robiť rôzne aktivity, ako je napríklad pozorovanie vtákov, jazda na koni, rybolov, prechádzky po parku a mnoho ďalších.

3. Kde je národný park Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes sa nachádza v Etiópii, v regióne Oromia, juhozápadne od Adis Abeby.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku?
Najlepší čas na návštevu národného parku Shala-Abijata Lakes je počas suchého obdobia, kedy sú cesty prechodné a je lepšia viditeľnosť.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť v národnom parku?
V národnom parku Shala-Abijata Lakes môžete vidieť veľké množstvo druhov vtákov, vrátane rôznych vtákov zástupcov palmového vrchov. Medzi najčastejšie druhy patria plameňák červený, pelikán biely, ibis africký a mnoho ďalších.

6. Je v národnom parku možné stravovať sa?
Áno, v národnom parku Shala-Abijata Lakes nájdete neformálne reštaurácie a stánky s občerstvením.

7. Musím si priniesť vlastné vybavenie na prechádzky v parku?
Ak chcete robiť prechádzky v parku, mali by ste si priniesť svoje vlastné vybavenie, ako sú turistické topánky, ochranné slnečné okuliare a podobne.

8. Ako sa dostať do národného parku Shala-Abijata Lakes?
Národný park Shala-Abijata Lakes je najlepšie dosiahnuteľný autom alebo taxíkom z Adis Abeby, ktorá sa nachádza približne 200 km od parku.


Počasie Etiópia Shala-Abijata Lakes National Park


Etiópia je krajinou bohatou na kontrasty a zaujímavosti. Okrem svojho bohatého kultúrneho dedičstva Etiópia ponúka aj úchvatnú prírodnú scenériu. Jedným z najkrajších prírodných miest v tejto krajine je národný park Shala-Abijata Lakes. Tento park je domovom dvoch krásnych sladkovodných jazier, ktoré ponúkajú útočisko pre mnoho druhov vtákov a iných živočíchov.

Shala-Abijata Lakes National Park sa nachádza v regióne Oromia v južnej časti Etiópie. Je pomenovaný po dvoch hlavných jazerách v parku - jazere Shala a Abijata. Jazero Shala je jedným z najhlbších jazier v Etiópii s maximálnou hĺbkou približne 266 metrov. Jeho voda je soľná a je domovom mnohých druhov sladkovodnej fauny a flóry.

Na rozdiel od jazera Shala je jazero Abijata sladkovodné a je jedným z najväčších jazier v Etiópii. To je miesto, kde sa stretávajú tisíce vtákov, ktoré sem migrujú z Európy a Severnej Afriky. Mnoho druhov vtákov, vrátane plameňov, sa tu rozmnožuje a hniezdi. Väčšina týchto vtákov sa živí rýbami a planktónom, ktorý sa nachádza v hlbokých vodách jazera.

Počasie v Shala-Abijata Lakes National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia. Všeobecne platí, že park má teplé počasie počas celej roka, s výnimkou daždivého obdobia, ktoré sa vyskytuje od júna do septembra. Počas dažďového obdobia je v parku veľa zelených lúk a kvetov, ktoré pritahujú ešte viac vtákov a iných živočíchov.

Počas suchého obdobia, ktoré trvá od októbra do mája, môže byť veľmi horúco s teplotami dosahujúcimi až 45 stupňov Celzia. V tomto období je národný park suchý a trávnatý, čo umožňuje ľahký prístup k jazerám a pozorovanie mnohých druhov zvierat, ako sú gepardi, levharti, hyeny a antilopy.

Návštevníci národného parku majú možnosť ubytovať sa v tábore v blízkosti jazera Abijata. Tábor poskytuje výhľad na krásne jazero a je ideálnym miestom na pozorovanie vtákov a iných živočíchov v parku. Okrem toho ponúka aj možnosť rybolovu a plavby po jazere.

Celkom je jasné, že národný park Shala-Abijata Lakes je jedným z najkrajších miest v Etiópii. Pre obdivovateľov prírody a vtákov je to vynikajúce miesto na zažitie nezabudnuteľných zážitkov. Počasie a okolitá scenéria dodávajú tomuto národnému parku zvláštny pôvab a robia ho miestom, ktoré si ľudia pamätajú na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky