Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Apo Island

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Apo Island


1. Kde sa nachádza ostrov Apo Island?
Ostrov Apo sa nachádza v juhovýchodnej časti Filipín, v miestnosti Negros Oriental.

2. Ako sa dostanem na ostrov Apo?
Najbežnejší spôsob, ako sa dostať na ostrov Apo, je cestovať letecky do Dumaguete City a následne pokračovať trajektom do dedinky Malatapay, odkiaľ sa dá ďalej presunúť tricyclem na prístav a odplávať na ostrov Apo.

3. Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Apo?
Hlavnými atrakciami ostrova Apo sú jeho koralové útesy bohaté na ryby a morský život, vhodné na potápanie. Tiež je tu možnosť vykonávať snorklovanie, plávanie, turistiku, pikniky na pláži a pozorovanie delfínov.

4. Kde sa dá ubytovať na ostrove Apo?
Na ostrove Apo sa nachádza niekoľko jednoduchých plážových bungalovov a chatiek, ktoré poskytujú ubytovanie pre návštevníkov.

5. Aké je vhodné obdobie na návštevu Apo Island?
Najlepšie obdobie na návštevu Apo Islandu je v období sucha, od novembra do apríla, keď sú podmienky pre potápanie a iné vodné aktivity najlepšie.

6. Aké potrebujem povolenie na vstup na ostrov Apo?
Pre vstup na ostrov Apo nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie. Vstupná taxa musí byť platená na mieste.

7. Sú na Apo Islande potravinové a ubytovacie zariadenia?
Na ostrove Apo sa nachádzajú niektoré malé reštaurácie a stánky, kde je možné zakúpiť jedlo. Ohľadom ubytovania sú k dispozícii ubytovacie zariadenia, ako sú bungalovy a chatky, kde je možné prenocovať.

8. Aká je situácia s elektrinou na Apo Islande?
Ostrov Apo nemá pripojenie na elektrickú sieť z Filipín, ale niektoré ubytovacie zariadenia a reštaurácie majú generátory, ktoré poskytujú elektrickú energiu počas určitých hodín v priebehu dňa.

9. Musím mať nejaké očkovanie na návštevu Apo Islandu?
Pred návštevou Apo Islandu nie je žiadne špecifické očkovanie povinné. Odporúča sa však skontrolovať aktuálne očkovacie potreby Filipín a získať dostatočné cestovné poistenie.

10. Aké ďalšie aktivity a atrakcie sa nachádzajú v okolí Apo Islandu?
V okolí Apo Islandu sa nachádzajú ďalšie atrakcie, ako sú napríklad Casaroro vodopády, Manjuyod Sandbar, Twin Lakes (Lake Balinsasayao a Lake Danao) a Dumaguete City, ktoré je známe pre svoju koloniálnu architektúru a šarm.


Dovolenka Filipíny Apo Island


Apo Island je malý ostrov ležiaci v juhozápadnej časti Filipín, v juhovýchodnej Ázii. Tento ostrov s krásnym bielym pieskovým pobrežím a pôvabným korálovým útesom je obľúbeným miestom pre dovolenky a potápanie.

Apo Island je známy svojím nádherným podmorským svetom a bohatou faunou. Čo robí tento ostrov špeciálnym je jeho chránené územie, ktoré bolo vyhlásené za národný park. Toto opatrenie prispelo k ochrane jeho života, vrátane viac než 600 druhov rýb a 400 rôznych druhov korálov.

Ak ste nadšenec potápania, Apo Island je miestom, ktoré by ste nikdy nemali vynechať. Môžete zažiť nádherné stretnutia s morskými živočíchmi, ako sú morské korytnačky, veľryby, delfíny a mnohé iné. Môžete tiež objaviť krásne korálové záhrady a farebné ryby, ktoré kontrastujú s modrým oceánom. Apo Island je jedným z najlepších miest na svete pre potápanie.

Okrem potápania je možné na Apo Islande vykonať mnoho ďalších aktivít. Môžete si prenajať kajaky a objavovať najkrajšie zátoky a pláže ostrova. Návštevníci majú tiež možnosť prejsť sa na tradičných rybárskych lodiach a skúsiť si rybolov. Okrem toho môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa môžete dozvedieť viac o kultúre a životnom štýle miestnych obyvateľov.

Apo Island ponúka aj ubytovanie pre turistov. Môžete si vybrať z niekoľkých plážových resortov a bungalovov, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po celodennom výlete. V týchto rezortoch nájdete pohodlné izby, ktoré ponúkajú krásny výhľad na more a okolitú prírodu.

Ak hľadáte miesto s nádhernými prírodnými scenériami a úžasným podmorským svetom, Apo Island na Filipínach je tou správnou voľbou. S jeho krásnymi plážami, bohatým podmorským životom a pohostinnosťou miestnych obyvateľov, Apo Island vám poskytne zážitky, ktoré nezabudnete.


Letenka Filipíny Apo Island


Apo Island - Nezabudnuteľný zážitok na Filipínach

Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, rozhodně nevynechejte návštěvu ostrova Apo Island. Tento malebný ostrov, nacházející se v centru filipínského arhipelagu, je známý svou ohromující přírodou, báječnými plážemi a neuvěřitelným podmořským světem.

Po přistání na letišti v Manile se vydejte na cestu směrem na Filipínské moře. Cesta trvá zhruba dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na křišťálově čisté vody a skalnaté pobřeží. Po příjezdu do přístavu můžete nastoupit na trajekt, který vás dopraví na Apo Island.

Apo Island je zcela odlehlý ráj, kde se můžete oddávat poklidnému odpočinku a objevovat unikátní podvodní svět. Ostrov se rozprostírá na ploše pouhých 12 kilometrů čtverečních a je obklopen korálovými útesy. Zajímavostí tohoto místa je, že zde najdete největší koncentraci tvrdých a měkkých korálů na Filipínách.

Apo Island je také domovem mnoha druhů ryb, želv a dalšího mořského života. Rozhodně byste si neměli nechat ujít šnorchlování nebo potápění v jeho nepopsatelně krásných vodách. Snorkelování v jedinečném útesu Dumaguete Point vám umožní pozorovat farebné rybičky, žraloky a vřetence. Pro ty, kteří chtějí prozkoumat víc, jsou zde k dispozici potápěčské centra, které nabízejí zajímavé potápěčské kurzy a výlety na okolní ostrovy.

Kromě potápění a šnorchlování si můžete také užívat vycházkové trasy po ostrově. Jedna z nejpopulárnějších je trasa ke majáku, který se nachází na vrcholu kopce. Zde můžete zažít úchvatné výhledy na celý ostrov a okolní moře. Pokud se vydáte opačným směrem, dostanete se na jihovýchodní pláž, která je ideální pro pikniky a relaxaci na bělostném písku.

Na Apo Islandu neexistuje mnoho turistických komplexů, ale jsou zde dostupné různé ubytovací možnosti od malých plážových chatiček až po luxusní hotely. Pokud toužíte po autentickém zážitku, můžete dokonce strávit noc v místní vesnici a poznat život místní komunity rybářů.

Apo Island je skutečně jedinečným místem na Filipínách, které nabízí nekonečné možnosti pro odpočinek a objevování podvodního světa. Vydejte se na tento ostrov a zažijte nezapomenutelný dovolenou, kterou budete vzpomínat ještě dlouho.


Počasie Filipíny Apo Island


Filipíny sú známe pre svoje exotické a teplé počasie, napriek tomu sa na niektorých ostrovoch môže objaviť tropická cyklóna alebo daždivé obdobie. Jedným z takých miest je Apo Island - malý ostrov v blízkosti ostrova Negros.

Apo Island sa nachádza v oblasti Južnej Ázie, ktorá je známa pre svoje tropické podnebie so striedavými dažďovými obdobiami. Klimatické podmienky v oblasti Filipín však nie sú konzistentné a môžu sa meniť v závislosti od ročného obdobia.

Apo Island zažíva dva hlavné ročné obdobia: suché a daždivé. Suché obdobie prevažuje od decembra do mája, pričom daždivé obdobie trvá od júna do novembra. Počas suchého obdobia sa na ostrove vyskytuje menej zrážok a počasie je väčšinou suché s vysokými teplotami, ktoré sa môžu pohybovať od 28 až 32 stupňov Celzia.

Na druhej strane, počas daždivého obdobia sa na ostrove objavuje pravidelný dážď a teploty sú miernejšie, pohybujú sa od 25 do 28 stupňov Celzia. Aj napriek daždivému obdobiu, Apo Island stále ponúka krásne miesta na návštevu, ako sú čisté pláže a farebné koralové útesy, ktoré lákajú turistov celý rok.

Apo Island je tiež známy ako raj pre potápačov a je obklopený úžasnými koralovými útesmi a rôznorodou podmorskou faunou. Teplota vody sa pohybuje medzi 27 a 30 stupňami Celzia počas celého roka, čo je ideálne pre potápanie.

Apo Island sa teda môže pochváliť celoročným teplým počasím, čistými plážami a úžasnou podmorskou scenériou. Turisti môžu navštíviť ostrov kedykoľvek počas roka, aj napriek zmenám klimatických podmienok, ktoré sa môžu objaviť v oblasti Filipín.


Ubytovanie Filipíny Apo Island


Apo Island je malý ostrov nachádzajúci sa v južnom mori Filipín. Je to jedno z najpopulárnejších miest na Filipínach pre milovníkov potápania a turistiku. Okrem nádhernej prírody a krásnych pláží si Apo Island získal pozornosť aj pre svoje špecifické ubytovacie možnosti.

Apo Island ponúka rôzne typy ubytovania pre návštevníkov, od jednoduchých chatiek a penziónov až po luxusné letoviská. Väčšina ubytovaní sa nachádza priamo na pobreží, čo zaručuje úchvatný výhľad na oceán a prístup k plážam.

Keďže ostrov je známy pre svoje vodné aktivity, veľa ubytovacích zariadení ponúka vybavenie pre potápačov a šnorchlovanie. Niektoré hotely a chaty majú vlastné potápačské centrá, kde si môžete požičať potápačskú výstroj a zúčastniť sa potápačských výletov s miestnymi inštruktormi. To je skvelý spôsob, ako objaviť podivuhodné podmorské svety a skamenelinové útesy, pre ktoré je Apo Island známe.

Ďalšou obľúbenou možnosťou ubytovania na Apo Island je pobyt v homestaye, čo je tradičný miestny spôsob ubytovania. Homestay ponúka skutočný pohľad na miestny život a kultúru a umožňuje návštevníkom naučiť sa o jedinečnej filipínskej kultúre priamo od miestnych obyvateľov. Hostitelia vás prijmú ako súčasť svojej rodiny a poskytnú vám ubytovanie, jedlo a možno dokonca aj sprievodcu po ostrove.

Pre cestovateľov, ktorí si radi doprajú trochu viac pohodlia, luxusné letoviská na Apo Island ponúkajú vysokú kvalitu služieb a moderné vybavenie. Môžete si užívať elegantné izby, spoločné bazény, wellness centrá a reštaurácie. Tieto letoviská často ponúkajú aj súkromné pláže, kde si môžete vychutnať pokoj a súkromie.

Apo Island je celoročne populárnou destináciou pre turistov z celého sveta. Jeho ubytovacie možnosti sa snažia uspokojiť všetky požiadavky a rozpočty cestovateľov. Bez ohľadu na to, či hľadáte skromné a autentické umiestnenie alebo luxusný úkryt pri mori, Apo Island ponúka rôzne druhy ubytovania pre každého.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky