Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Filipíny Palaui Island

Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Palaui Island


Otázky:
1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Palaui Island?
2. Koľko stojí trajekty z Luzonu na Palaui Island?
3. Musím si rezervovať ubytovanie vopred?
4. Je potrebné získať povolenie na návštevu Palaui Island?
5. Aké sú najlepšie miesta na Palaui Island, ktoré treba vidieť?
6. Je možné na Palaui Island nažeňť občerstvenie?
7. Je Palaui Island bezpečné pre turistov?
8. Aké aktivity je možné robiť na Palaui Island?
9. Ako sa môžem dostať na Cape Engano Lighthouse?
10. Kde môžem zohnať miestneho sprievodcu na Palaui Island?

Odpovede:
1. Najlepšie obdobie na návštevu Palaui Island je v období sucha, od novembra do februára.
2. Ceny trajektov z Luzonu sa rôznia v závislosti od poskytovateľa služieb a aktuálnej ponuky, no pohybujú sa okolo 500 - 1000 PHP.
3. Je vhodné si ubytovanie rezervovať vopred, najmä v období vrcholovej turistickej sezóny.
4. Nie je potrebné získať povolenie na návštevu Palaui Island, no v niektorých prípadoch môže byť vyžadované povolenie od miestnych úradov pre určité aktivity.
5. Medzi najlepšie miesta na Palaui Island patrí Cape Engano Lighthouse, Anguib Beach, Punta Verde, Falls of Jampang, Siruma Bay, Crocodile Island a mnoho ďalších.
6. Vzhľadom na obmedzené možnosti stravovania na ostrove je odporúčané pripraviť si vlastné občerstvenie alebo zabezpečiť si jedlo s miestnymi obyvateľmi.
7. Palaui Island je považovaný za bezpečný ostrov pre turistov, no ako v každej inej turistickej destinácii platí rozumná opatrnosť.
8. Na Palaui Island je možné vykonávať rôzne aktivity, ako napríklad turistiku, kajakárstvo, potápanie, rybárčenie a pozorovanie vtáctva.
9. Cape Engano Lighthouse je možné dostať sa pešo z Punta Verde (približne 2 hodiny pešo) alebo cez možnosť zapožičania loďky.
10. Miesticnych sprievodcov je možné nájsť priamo na ostrove alebo prostredníctvom miestnych turistických kancelárií a spoločností.


Letenka Filipíny Palaui Island


Palaui Island: Tajomstvo Filipín

Ak hľadáte destináciu, ktorá kombinuje krásu prírody, dobrodružstvo a kultúru, Palaui Island na Filipínach je ten správny výber. Táto exotická lokalita sa nachádza na severe Filipín, na východnom pobreží Cagayan Valley. Palaui Island je jedným z najneznámejších tajomstiev krajiny, a to práve z dôvodu svojej divokej a nedotknutej prírody.

Ak plánujete návštevu Palaui Island, prvou vecou, ktorú budete potrebovať, je letenka do Filipín. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka lety do Manily, hlavného mesta Filipín. Z Manily sa môžete dostať na juhovýchodný ostrov Luzon, kde sa nachádza Tuguegarao City, najbližšie mesto ku Palaui Island. Z Tuguegarao City sa môžete dopraviť loďou do San Vincente, kde sa nachádza vstupná brána do Palaui Island.

Po príchode na Palaui Island vás privíta nádhera divočiny a nedotknutej prírody. Ostrov je známy svojimi úchvatnými plážami s bielym pieskom, průzračnou vodou a farebným koralovým útesom. Pláže, ako napríklad Anguib a Cape Engaño, sú ideálne pre milovníkov slnenia sa a oddychu. Tu si môžete užívať šum mora a obdivovať úchvatný výhľad na Pacifický oceán.

Ak viac túžite po dobrodružstve a objavovaní, Palaui Island ponúka množstvo príležitostí na turistiku a treking. Ostrov je chránený národným parkom a ponúka rôzne trasy, ktoré vedú k úchvatným vodopádom a vyhliadkam. Najznámejšou trasou je výstup na Farol de Cabo Engaño, maják nachádzajúci sa na úpätí pohoria na severovýchodnej strane ostrova. Cesta je náročná, ale odmenou je jedinečný výhľad na Panonské more a ostrovy okolo.

Okrem prírody je Palaui Island aj miestom s bohatou kultúrou a históriou. Na ostrove žije etnická skupina Aeta, pôvodní obyvatelia Filipín. Môžete navštíviť ich obce a spoznať ich tradičnú kultúru. Okrem toho sa na Palaui Island nachádza aj maják, ktorý bol postavený španielskymi kolonizátormi v 19. storočí.

Palaui Island je miestom, kde môžete zažiť autentickú prírodu a historické bohatstvo Filipín. Je to jedinečná destinácia, ktorá vám ponúka možnosť pripojiť sa k divočine, objaviť neobjavené a naučiť sa o kultúre tohto úžasného miesta. Keď sa rozhodnete navštíviť Palaui Island, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Filipín a zažiť toto nádherné tajomstvo sami.


Dovolenka Filipíny Palaui Island


Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v exotickom raji, Palaui Island vo Filipínach by mohla byť vaša ideálna destinácia. Táto malá ostrovná perla sa nachádza na severe Filipínskeho mora a ponúka nádherné pláže, pohorie a bohatú biodiverzitu.

Palaui Island je známa svojou nezostupnosťou, čo ju robí dokonalým miestom pre dobrodružné duše, ktorí sa radi vyberú na objavovanie prírody. Vzhľadom k tomu, že ostrov je chráneným národným parkom, tu nájdete neporušenú prírodu, prírodné rezervácie a vzácne druhy zvierat a rastlín.

Prvé miesto, ktoré by ste mali navštíviť na Palaui Island, je Cape Engaño, ikonické miesto so starobylým majákov, z ktorého je úchvatný výhľad na okolité pláže a oceán. Ak radi turistické, môžete sa vydať na výlet pohorím Sierra Madre, ktoré sa nachádza na južnej časti ostrova. Tu nájdete nádherné vodopády, pralesy a vzácne druhy vtákov a iných živočíchov.

Pre plážového milovníka je Anguib Beach ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Táto pláž sa vyznačuje bielym pieskom a tyrkysovou vodou, ktorá láka k plávaniu, potápaniu a šnorchlovaniu. Môžete si tu prenajať aj kajak alebo loď a preskúmať okolité ostrovy a zátoky.

Na Palaui Island nájdete aj mnoho dobrodružných aktivít, ako je lezenie na skalu Punta Verde, vidieť divoké opice v Callao Cave alebo navštíviť zátoku Crocodile Island, kde sa môžete kúpať v prírodných jaskyniach. Ak ste fanúšikovia potápania, môžete sa vybrať na výlet na ostrov Manidad, kde nájdete úžasné koralové útesy a farebné morské živočíchy.

Začas sa môžete vydať aj na výlet do blízkych ostrovov Camiguin a Babuyan, ktoré sú známe svojimi skvostnými plážami a krištáľovo čistou vodou.

Ak plánujete navštíviť Palaui Island, odporúča sa, aby ste si privodili dostatočný čas na cestu. Ostrov nie je ľahko dostupný a vyžaduje si kombináciu loďou a cestou autom alebo letom z Manily. Avšak, vždy sa zaručí, že návšteva tohto ostrova bude rozhodne stáť za to.

Palaui Island je skutočným klenotom Filipín. S nádhernými plážami, prírodným bohatstvom a dobrodružnými aktivitami tu nájdete všetko, čomu by ste mohli prahnúť na dokonalú dovolenku. Takže, čo ešte čakáte? Vydejte sa na Palaui Island a zažite túto nezabudnuteľnú dovolenku už teraz!


Ubytovanie Filipíny Palaui Island


Palaui Island je jedno z najkrajších a najpôvabnejších miest na Filipínach, ktoré ponúka nezabudnuteľné zážitky a dobrodružstvo. Táto malá ostrovná destinácia sa nachádza na severe Filipín, v provincii Cagayan Valley.

Palaui Island je domovom pre krásne pláže s jemným bielym pieskom a azúrovými vodami. Ostrov je neobydlený a ponúka jedinečnú príležitosť zažiť prírodu v plnej miere. Palaui Island je súčasťou Cagayan National Parku, ktorý je chráneným územím a je uznávaný pre svoju bohatú divokú faunu a flóru.

Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, Palaui Island ponúka niekoľko turistických trás. Najpopulárnejšou je trasa, ktorá vedie na vrchol sopky Farasatay, odkiaľ sa môžete pokochať panoramatickým výhľadom na celý ostrov. Existujú aj trasy vedúce k vodopádom a jaskyniam, kde môžete objavovať unikátne prírodné úkazy a podzemné svety.

Ubytovanie na Palaui Island je dostupné a poskytuje rôzne možnosti pre návštevníkov. Najobľúbenejšou možnosťou je pobyt v malých miestnych penziónoch alebo nadýchaných bungalovoch, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie za prijateľné ceny. Niektoré z nich majú aj vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlo.

Ak však preferujete luxusnejšie ubytovanie, na Palaui Island sa nachádza aj niekoľko luxusných rezortov, ktoré poskytujú všetky vybavenia a služby, aby váš pobyt bol ešte príjemnejší. Tieto rezorty často ponúkajú výhľady na oceán a sú ideálne pre tých, ktorí si radi doprajú oddych a relaxáciu.

Okrem pláží a prírodných krás, Palaui Island ponúka aj možnosť šnorchlovania alebo potápania, kde si môžete obdivovať farebný podmorský život a koraly. Na ostrove sa nachádza aj niekoľko miestnych rybárskych osád, kde môžete spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ak sa rozhodnete navštíviť Palaui Island, nezabudnite si so sebou vziať dostatok slnečnej ochrany, plavecké potreby a základné turistické vybavenie. Je tiež odporúčané, aby ste si objednali ubytovanie vopred, pretože výber miest je obmedzený.

Palaui Island je jedinečné miesto, ktoré ponúka nádhernú prírodu, dobrodružstvo a možnosť oddychu na jednom mieste. Ak hľadáte únik z rušného mestského života a túžite po rozprávkových plážach a pokojnom prostredí, Palaui Island je miesto pre vás. Nechajte sa očariť krásou tejto ostrovnej destinácie a zažite nezabudnuteľné chvíle na Filipínach.


Počasie Filipíny Palaui Island


Filipíny sú známe svojimi tropickými plážami a horúcim počasím. Palaui Island, ktorý sa nachádza na severe Filipín, nie je výnimkou. Väčšinou prevláda na ostrove tropické podnebie so striedajúcimi sa ročnými obdobiami sucha a dažďov.

V letných mesiacoch, ktoré trvajú od marca do mája, je na ostrove veľmi teplo a vlhko. Teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia a vlhkosť môže dosiahnuť až 80 percent. V letných mesiacoch sa turisti môžu tešiť na slnečné dni a jasné modré oblohy, najlepšie takmer celý deň.

V období dažďov, ktoré trvá od júna do februára, môžu byť na Palaui Island dosť časté dažde. Počasie sa stáva nepredvídateľnejším a nad ostrovom sa často vytvárajú búrky a silné vetry. Dokonca aj pri rosnejšom počasí však turisti môžu zažiť teploty nad 25 stupňov Celzia a stále si užívať krásne pláže.

Zvláštnosťou Palaui Islanda, ktorá ovplyvňuje počasie, je silný severovýchodný monzúnový vietor, ktorý trvá od december do marca. Tento vietor prináša silné vlny a môže mať vplyv na plavbu lodí okolo ostrova. Väčšina turistov návštevu ostrova na jeseň, keď sa časť oblasti vyhýba silnému vetru a zároveň môžu zažiť dostatočné množstvo slnečných dní.

Vzhľadom na tropické počasie je dôležité, aby návštevníci Palaui Islandu mali so sebou dostatok vody a ochrany pred slnečnými lúčmi. Turisti by mali tiež sledovať predpoveď počasia a zvoliť si vhodnejší čas na návštevu ostrova, aby mohli užiť aj z ostatných prírodných krás Filipín.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky