Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Levi

Dovolenka Fínsko Levi


Fínsko Levi - Ideálna dovolenka pre milovníkov zimnej idylky

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť skutočnú zimnú pohodu a oddýchnuť si v nádhernej prírode, Fínsko je pre vás správna voľba. A špecificky miesto Levi je skutočným rajom pre milovníkov zimných radovánok.

Levi je lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v severnej časti Fínska, v árii známej ako Laponsko. Je to najväčšie a najpopulárnejšie lyžiarske stredisko v tejto krajine, a preto tam návštevníci nájdu všetko, čo potrebujú na nezabudnuteľnú dovolenku.

Jednou z hlavných atrakcií Levi je jazda na lyžiach. S viac ako 40 zjazdovkami a 27 vlekmi je toto miesto skutočnou oázou pre zimnú zábavu. Bez ohľadu na vašu úroveň skúseností na lyžiach, v Levi nájdete zjazdovky pre všetkých - od začiatočníkov po skúsených lyžiarov.

Pre tých, ktorí si radi vyskúšajú niečo nové, je tu možnosť vyskúšať si zjazdovky pre snowboardistov, skialpinizmus alebo aj bežky. Do mesta bežkárov - Levi - si môžete prenajať všetky potrebné zariadenia.

Okrem lyžovania a snowboardingu je tu aj mnoho ďalších aktivít, ktoré odporúčame vyskúšať. Napríklad romantická prechádzka na saneťoch tažených sobmi alebo na špeciálnych snežných motoroch, kde si môžete užívať krásu prírody až do sýtosti. Môžete tiež vyskúšať rybolov na zamrznutých jazerách alebo sa prejsť na koni po snehovej pokrývke.

Ak máte radi adrenalínové zážitky, určite vyskúšajte jazdu na skútroch. Jednou z najpopulárnejších atrakcií je tzv. "safari" na skútroch, ktoré vás zavedú hlboko do zasneženej divočiny. Počas tohto dobrodružného výletu si budete môcť vychutnať krásy prírody a možno tu dokonca stretnete aj miestne zvieratá, ako sú soby alebo severné jelene.

Vo Levi nájdete aj bohaté možnosti ubytovania. Od moderných hotelov, cez útulné chaty až po luxusné horské rezorty - všetko je tu dostupné podľa vášho vkusu a rozpočtu.

Samozrejme, keďže ide o Laponsko, sem radi prichádzajú aj tí, ktorí chcú zažiť vianočnú atmosféru. K dispozícii sú rôzne vianočné trhy so špecialitami a výrobkami typickými pre túto oblasť.

Fínsko Levi je jedinečným miestom, kde si každý nájde to, čo ho teší. Či už sa venujete lyžovaniu, jazernej rybačke alebo sa jednoducho chcete oddýchnuť v prírode, toto miesto vás určite nesklame. Ak túžite po dovolenke s príjemným rodinným prostredím, čistým vzduchom, krásnou prírodou a netradičnými zážitkami, navštívte Fínsko Levi. Vaša dovolenka tam bude skutočnou sýtnou.


Počasie Fínsko Levi


Fínsko Levi je oblasťou, ktorá sa nachádza na severe Fínska. Tento región je známy svojimi krásnymi zimnými scenériami, ktoré si zaslúžia pozornosť. Počasie v tejto oblasti býva často chladné, s nízkymi teplotami a vysokými snehovými zrážkami.

Zima

Počas zimy sa teploty v Lévi môžu pohybovať v rozmedzí -20°C až -5°C. Občas sa môžu vyskytnúť aj dni, kedy teploty klesnú až pod -30°C. Vzhľadom na tieto extrémne teploty, návštevníci by mali byť pripravení na chladné počasie. Napriek tomu, že môže byť počasie extrémne chladné, vzhľadom na množstvo snehových zrážok, Lévi je perfektným miestom na zimné športy, ako lyžovanie, snowboarding alebo bežkovanie.

Jar

Počas jari sa teploty v Lévi začínajú postupne zvyšovať a môžu sa pohybovať v rozsahu 0°C až 5°C. V tomto období sa môžete tešiť na slnečné a jasné dni, čo vám umožní prehliadku krásnej krajiny Lévi. V tomto období menej snehu padá, čo znamená, že niektoré zimné športy môžu byť už nedostupné.

Leto

Ďalšou sezónou po zime a jaru je leto. Počas leta sa teploty v Lévi môžu pohybovať okolo 10°C až 15°C. Počas tejto doby sa môžete tešiť na na slnečné dni s niektorými teplými až horúcimi teplotami. Leto je ideálnym obdobím na turistiku a cyklistiku po krásnej fínskej krajine.

Jeseň

Po lete nasleduje jeseň, čo znamená, že teploty sa znovu začínajú znížiť. V Lévi sa teploty môžu pohybovať okolo 0°C až 5°C. V tomto období sa začína menej turistov, čo môže viesť k tichším a pokojnejším chvíľam v tejto oblasti.

Celkovo môžeme povedať, že počasie v Lévi môže byť extrémne s vysokým množstvom snehových zrážok v zime, zatiaľ čo letné mesiace sa vyznačujú teplejším a jasnejším počasím. Kdekoľvek však ide turistovi, mali by si byť vedomí týchto sezónnych zmien a pripraviť sa na ne.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Levi


1. Ako sa dostanem do Leveho v Fínsku?
- Do Fínska sa dá dopraviť letecky, vlakom, autom alebo autobusom. Z hlavných fínskych miest je možné použiť priame spojenia do Leveho.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Leveho v Fínsku?
- Levo v Fínsku je známe predovšetkým svojimi zimnými aktivitami. Preto je najlepšie obdobie návštevy od decembra do apríla, keď je dostatok snehu na lyžovanie a sáňkovanie.

3. Aké turistické atrakcie ponúka Levo?
- Levo je obľúbeným cieľom pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding, jazda na sáňkach a turistiku v horách. Okolie Leva ponúka tiež možnosti sledovania sietí pre zvieratá a návštevu Sami kultúry.

4. Koľko stojí jedlo a ubytovanie v Leve?
- Ceny jedla a ubytovania v Leve sa líšia v závislosti od vybraného typu reštaurácie alebo hotela. V priemere môžete očakávať, že za jedlo zaplatíte okolo 10 - 20 eur, zatiaľ čo cena ubytovania sa pohybuje okolo 100 - 200 eur za noc.

5. Aké sú najlepšie lyžiarske strediská v Leve?
- Niektoré z najlepších lyžiarskych stredísk v Leve sú Levi Ski Resort, Ylläs Ski Resort a Iso-Syöte Ski Resort. Všetky tieto strediská ponúkajú rôzne trate pre všetky úrovne jazdcov.

6. Aké ďalšie aktivity je možné robiť v Leve okrem lyžovania?
- Okrem lyžovania je možné v Leve robiť aj ďalšie aktivity ako je jazda na sáňkach, skialpinizmus, zimná rybačka, jazda na snežných skútroch, plachtenie na lyžiach (snowkiting) a sledovanie životného štýlu Sami ľudí.

7. Ako je zabezpečená doprava v Levom?
- Doprava v Levom je dobre zabezpečená. Mesto má verejnú dopravu, kde sa môžete dostať do rôznych častí mesta a okolia. Okrem toho sú k dispozícii aj taxíky a prenájom áut pre tých, ktorí uprednostňujú vlastnú mobilitu.

8. Aké sú typické jedlá v Leve a Fínsku?
- V Leve a Fínsku sú typické jedlá ako ryby (šťuka, súška), diviaky, losos, zemiaky, raci a rôzne druhy hub. Vlajkovým špecialitou je tiež škorica a typické fínske sladkosti ako pulla (sladké pečivo) a runebergova torta.

9. Koľko dni je vhodné stráviť v Levom?
- Odporúča sa stráviť v Leve minimálne 2 až 3 dni na vychutnanie si lyžovania a ďalších zimných aktivít. Ak máte záujem aj o sledovanie zvierat a spoznávanie Sami kultúry, môže byť vhodné stráviť v Leve až 5 dní.

10. Ako je počasie v Leve?
- Počasie v Leve sa v zime pohybuje v stredu -10 až -20 stupňov Celzia, s väčšou pravdepodobnosťou veľkého množstva snehu. V lete sa teploty pohybujú okolo 15 až 25 stupňov Celzia s väčšou dávkou slnečného svetla.


Letenka Fínsko Levi


Let do Fínska môže byť pre mnohých z nás veľkým dobrodružstvom. Cesta na sever k polárnemu kruhu možno znie nebezpečne a náročne, ale v skutočnosti je to živé a vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré by malo byť zažité na vlastnej koži. Ak plánujete navštíviť Fínsko, musíte si nechať niečo času na návštevu alebo pobyt v Leve.

Levi sa nachádza na severe Fínska, medzi miestami Rovaniemi a Kittilä, a je obľúbeným turistickým cieľom po celý rok. Ak chcete vidieť prirodzenú krásu tohto nádherného miesta, letenka do Leva vám umožní pohodlný a bezproblémový prístup k tomuto miestu.

Jeden z najobľúbenejších spôsobov, ako sa dostať do Leva, je letecky z Helsínk. Cesta trvá zhruba hodinu a pol a ponúka úžasné výhľady na severné svetlo, čo je tohtoročné žiadané zážitok. Helsinský letisko je dobre prepojené s mnohými medzinárodnými letiskami, takže letenky do Leva sú dostupné z rôznych miest Európy a ďalších krajín na celom svete.

Levi je známe svojou krásnou prírodou a aktívnym životným štýlom, ktorý je prevažne založený na zimných športoch. S množstvom bežeckých a turistických trás pre bežkárske lyžovanie, zjazdové lyžovanie, alebo skialpinizmus vás Levi drží v pohybe. Ak sa chcete oddýchnuť, pozrieť si okolitú prírodu alebo navštíviť miestne atrakcie, Levi má niečo pre každého. Zimné aktivity, ktoré ponúka Levi, sú napríklad jazda na snežných skútroch, psie záprahy, rybolov, či plnenie snov o jazde na sania, plnenie romantických túžob po prechádzkach na snežných topánkach, alebo premávaní sa na lyžiach na horských dráhach, či šplhajúc po ľadových stenách.

Letenky do Leva sú preto ideálne na zaručenie, že nikdy nebudete mať núdzu o niečo, čo si užiť počas svojho pobytu v tomto fínskom raji. Tento nádherný kút Fínska vám ponúka neuveriteľné zážitky a zároveň vám umožní relaxovať v krásnej prírodnej atmosfére. Tak nebuďte váhaví, kúpte si letenky do Leva a zažite neopakovateľné dobrodružstvo na severnom póle.


Ubytovanie Fínsko Levi


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá pritahuje turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších a turisticky najatraktívnejších miest v krajine je Levi. Toto malebné mestečko vo fínskom Laponsku neustále láka návštevníkov svojimi krásnymi zimnými a letnými aktivitami. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie v blízkosti prírody.

Levi je jedným z najväčších a najpopulárnejších lyžiarskych stredísk vo Fínsku. Jeho zimná sezóna trvá od novembra do mája. Toto stredisko ponúka širokú škálu zjazdových tratí pre lyžiarov a snowboardistov všetkých úrovní a schopností. S 43 zjazdovkami a 27 vlekovými zariadeniami je toto miesto ideálne pre rodiny, začiatočníkov aj pokročilých športovcov.

Okrem lyžovania a snowboardingu, môžete si v Levi vychutnať aj iné zimné aktivity. Môžete vyskúšať jazdu na snežných skútroch po zamrznutých jazerách a hustých borovicových lesoch, vzrušujúce sánkovanie na špeciálnych sánkach a dokonca sa môžete pripojiť k husacích záprahom a preskúmať okolitú prírodu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Levi v lete, nebudete sklamaní. Laponia, kde sa mestečko nachádza, je jedným z najpresťahovalejších miest na svete a má niekoľko národných parkov a chránených oblastí. Môžete si vychutnať túru po divokých prírodných stezkách a obdivovať úchvatnú krajinu s pomedzi brázdy, jazerá a majestátne borovicové lesy. Na rieke Ounasjarvi môžete skúsiť aj rybárčenie, ktoré je jednou z obľúbených aktivít miestnych obyvateľov.

V blízkosti Levidu sú tiež termálne kúpaliská súčasťou mnohých hotelov a ubytovacích zariadení. Po náročnom dni plnom aktivít si môžete dopriať niekoľko hodín odpočinku vo wellness centre a oddychovať v horúcej vode. Tieto kúpaliská sú ideálne na relaxáciu a regeneráciu po fyzickej únave.

Levi ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne rozpočty. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými chatkami a apartmánmi alebo kempingmi. Niektoré hotely ponúkajú aj možnosť rezervácie pobytu so stravou, pričom môžete vychutnať autentickú fínsku kuchyňu a skúsiť miestne delikatesy.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v prírode, navštívenie Levi je skvelou voľbou. Brázdy, jazerá, lesy a hory ponúkajú dych berúce scenérie, a zimné aj letné aktivity vás určite neoceniteľný zážitok. Nech už si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania v Levide, budete mať prístup k týmto úžasným prírodným zážitkom, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky