Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Nuuksio národný park

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Nuuksio národný park


Ako sa tam dostanem?
Najlepšie sa tam dostanete autom alebo verejnou dopravou z Helsínk.

Aké aktivity sú v parku možné?
V parku môžete robiť rôzne turistické túry, jazdiť na bicykli, plavbu loďou a kempovať.

Môžem v parku kempovať?
Áno, je to možné. Sú tam vyhradené kempoviská, platené i zdarma.

Ako sa oblečiem?
Odporúča sa mať všetko vrstvovo, pretože počasie sa môže rýchlo meniť.

Môžem tam vidieť divoké zvieratá?
Áno, je to možné. V parku žijú napríklad jelene, losy a rysy.

Môžem tam vidieť severné svetlo?
Možnosť vidieť severné svetlo v parku závisí od počasia a ročného obdobia.

Ako dlho trvajú turistické túry?
Trvanie túr závisí od zvolenej trasy. Najkratšie trvajú asi 1-2 hodiny, ale sú aj túry na celý deň.

Akú je najlepšiu dobu návštevy parku?
Najlepším obdobím pre návštevu parku je jar a jeseň, keď je tam menej turistov.

Je vstup na park platený?
Nie, vstup na park je voľný.

Ako sa dá objednať plavba loďou?
Plavbu loďou si môžete objednať tu: https://www.nuuksioon.fi/en/activities/cruises-on-lake-valkeajarvi/


Ubytovanie Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a bohatými prírodnými rezerváciami. Jedným z najkrajších a najpopulárnejších národných parkov v tejto krajine je Nuuksio národný park. Nachádza sa len približne 30 km severozápadne od Helsínk a poskytuje unikátnu príležitosť preskúmať nádhernú fínsku krajinu.

Nuuksio národný park je známy svojimi hustými lesmi, jazerami a skalnatými útesmi. Táto kombinácia prírodných krás prináša turistom a návštevníkom nekonečné možnosti na turistiku, cyklistiku, rybolov a mnoho ďalších outdoorových aktivít. Park je rozdelený na niekoľko rôznych oblastí, kde každá ponúka niečo jedinečného.

Keďže je Nuuksio národný park jedným z najpopulárnejších turistických miest vo Fínsku, ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania. Pre tých, ktorí uprednostňujú kontakt s prírodou a autentickým zážitkom, existujú rôzne chatky a horské búdy, kde sa môžete ubytovať. Tieto chatky sú zväčša vybavené všetkým potrebným vybavením pre pohodlný pobyt a sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú cítiť ako súčasť prírody.

Okrem toho park ponúka aj rôzne možnosti pre kempovanie. K dispozícii sú niekoľko stanovísk, kde si môžete postaviť stan a prenocovať pod hviezdami. Sú tu tiež prístrešky, kde si môžete ohnúť oheň a variť si jedlo. Táto forma ubytovania umožňuje návštevníkom plne sa pohroužiť do prírody a zažiť autentický fínsky zážitok na vlastnej koži.

Pre tých, ktorí uprednostňujú trochu pohodlia a luxusu, park ponúka aj niekoľko hotelov a penziónov v okolí. Tieto ubytovacie zariadenia majú výhodu blízkosti k prírode a ponúkajú rôzne služby a vybavenie, aby sa uistili, že vaša dovolenka bude pohodlná a príjemná.

Pri ubytovaní v Nuuksio národnom parku by ste si určite nemali nechať ujsť jedinečnú príležitosť objaviť krásy tejto oblasti. Môžete sa vydať na prechádzky po trampských chodníkoch a sledovať rôznorodú faunu a flóru, alebo si prenajať kajak a vydať sa na dobrodružnú plavbu po jazerách.

Ak plánujete navštíviť Nuuksio národný park, dôrazne odporúčam zarezervovať si ubytovanie vopred, pretože v priebehu letnej sezóny môže byť veľmi rušno. Nezabudnite si tiež zbaliť pevnú obuv a dostatočne oblečenie, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať v prírode.

Nuuksio národný park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. S množstvom rôznorodých možností ubytovania a aktivít je tento park ideálnym miestom pre vašu fínsku dovolenku. Nech už sa rozhodnete zostať vo vybavených chatkách, stanovať v prírode alebo si vybrať hotelové ubytovanie, určite budete mať nezabudnuteľné zážitky a spojenie s prírodou, ktoré by vám dlhodobo zostali v pamäti.


Letenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou bohatou prírodou a fantastickými prírodnými zákoutiami. Jedným z najkrajších a najpôsobivejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Nuuksio národný park. Nachádza sa len krátku cestu od fínskej metropoly Helsinky, čo z neho robí skvelý cieľ pre krátkodobú dovolenku alebo výlet.

Dobrým spôsobom, ako sa dostať do Nuuksia, je letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú leteckú dopravu z rôznych destinácií do Helsínk a túto možnosť môžete ľahko skontrolovať cez internetové vyhľadávače leteniek. Letenky do Fínska sú bežne dostupné z celého sveta a ceny sa pohybujú v závislosti od letiska, z ktorého chcete cestovať a od vašej destinácie.

Po prílete na letisko v Helsinkách je ideálnou voľbou pre prepravu do Nuuksia prenájom vozidla. Môžete si zarezervovať auto vopred, aby ste sa vyhli zbytočným stresom a boli flexibilní počas vášho výletu. Cesta z letiska do Nuuksia trvá približne 30 až 45 minút a je veľmi príjemná, prechádzajúc okolo scenického fínskeho vidieka.

Nuuksio národný park je známy svojimi nádhernými jazerami, hustými lesmi a rozmanitou faunou a flórou. Je to miesto, kde nájde načerpanie pre svoju dušu a telo, pretože ponúka mnoho príležitostí na turistiku, cyklistiku a jazdenie na kanoe. V parku je veľa vyznačených chodníkov a cyklotrás, ktoré napomáhajú k pohodlnému preskúmaniu jeho krás. Mapa parku je dostupná na informačných tabuliach a v stredisku správy národného parku. Pokiaľ chcete využiť svoj čas efektívne, odporúča sa si vopred vyhľadať trasy a aktivity, ktoré vás najviac zaujímajú.

Okrem turistiky a cykloturistiky vám Nuuksio národný park ponúka aj možnosť identifikovať mnoho endemických a zaujímavých druhov rastlín a zvierat. Je domovom pre mnoho vzácnych druhov vrátane diviaka, losa, líšky a mnohých druhov vtákov. Ak máte šťastie, môžete naraziť na medveďa, ktorý si tu našiel svoje prírodné útočisko. Je dôležité dodržiavať správne postupy a návštevné pravidlá, aby sme zabezpečili ochranu tohto krehkého ekosystému.

Nuuksio národný park ponúka aj možnosti na vodné aktivity, najmä na jazerách. Môžete si prenajať kanoe alebo loďku a preskúmať jazerá a ich okolie. Je to jedinečná príležitosť, ako vidieť park z iného uhla a vychutnať si pokojné prostredie.

Po dni plnom aktivity a užívania si prírody si môžete užiť relaxáciu v niektorom z mnohých chatových hostincov alebo sa kochať nočným jasom, ktorý je v Nuuksiu veľmi výnimočný. Pokiaľ máte dostatok času, môžete sa zastaviť na vyhliadkovej veži, odkiaľ si môžete vychutnať úchvatný výhľad na celý park.

Nuuksio národný park je skutočne pokladom Fínska a návšteva tohto pôsobivého miesta by nemala chýbať na zozname žiadneho milovníka prírody. Cesta tam cez letisko v Helsinkách je pohodlná a bezproblémová, a rozmanité aktivity a nádherná príroda Nuuksia vás uchvátia a nechajú vás s nezabudnuteľnými spomienkami.


Počasie Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou a ponúka nespočetné množstvo národných parkov k návšteve. Jedným z nich je Nuuksio národný park, ktorý sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, blízko hlavného mesta Helsinky.

Ako je počasie v Nuuksio národnom parku?

Počasie v Nuuksio národnom parku je veľmi ovplyvnené jeho polohou a blízkosťou k Baltskému moru. Letá sú tu mierne a vlhké, pričom teploty sa pohybujú od 20 do 25°C. V zime tu je chladno, s teplotami často klesajúcimi pod -10°C a výskytom snehových prehánok. Jeseň a jar sú tu chladnejšie a daždivé, ale to neznamená, že tento národný park nie je zaujímavým miestom návštevy v každom ročnom období.

Čo robiť v Nuuksio národnom parku?

V lete je možné sa v národnom parku kúpať v jazierach, vyskúšať si kanoistiku alebo turistiku, pričom zimou sa dá využiť bežecké stopy a ľadovú korčuľovaciu dráhu na jazere. V parku sú aj k dispozícii mnohé zaujímavé turistické trasy pre každého návštevníka, bez ohľadu na jeho kondíciu. Pre tých, ktorí túžia po trochu adrenalinu, je možné zlepšiť si horolezecké zručnosti, vyskúšať si horské preliezky alebo využiť horolezeckú stenu v okolí.

Čo sa dá vidieť v Nuuksio národnom parku?

V parku sa nachádza veľa jazier a hlavným ťahákom je Urho Kekkonen jazero, kde sa môžete kúpať v lete a v zime sa tu dá dokonca aj korčuľovať. Okolie jazera je ideálne pre prechádzky na čerstvom vzduchu a oddych. V národnom parku sa nachádza veľa starých lesov a množstvo horských skalísk, ktoré sú veľmi populárne u horolezcov.

Ak máte radi zvieratá, môžete si tu užiť pozorovanie divokej zveri ako jelene, rysy, medvede a vlky, ktoré sú tu veľmi rozšírené. Okrem toho, v Nuuksio národnom parku sa nachádzajú aj tradičné fínske farmy a horské chaty, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a spoznať miestnu kultúru.

Súčasťou toho, čo treba vidieť v Nuuksio národnom parku, sú aj mnohé zaujímavé geologické formácie a jazerá. Môžete si vychutnať krásny výhľad na okolitú krajinu z vyhliadkovej veže, či sa prejsť po romantických drevených chodníkoch.

Nuuksio národný park je skutočne krásnym a fascinujúcim miestom k návšteve v každom ročnom období. Ak sa chystáte navštíviť Fínsko, neváhajte a zaradte túto unikátnu destináciu na svoj zoznam. Nabudúce, keď sa budete pýtať, čo láka turistov k návšteve Fínska, už budete vedieť, že je to Nuuksio národný park a jeho fascinujúca príroda a krajina.


Dovolenka Fínsko Nuuksio národný park


Fínsko je krajina, ktorá ponúka množstvo krásnych miest a prírodných scenérií. Medzi najkrajšie miesta patrí bezpochyby Nuuksio národný park, ktorý sa nachádza len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Helsínky. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, návšteva Nuuksia by určite nemala chýbať.

Nuuksio národný park je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú vzdiaľiť od ruchu mestskej zástavby. Nachádza sa tam množstvo krásnych turistických trás, ktoré vás zavedú do hlbokých lesov, cez malé jazerá a potoky až k vyhliadkam s nádhernými výhľadmi na mohutné kopce a tichý les. V národnom parku možno pozorovať zvieratá, ako sú losy, divé mačky či medvede, ale aj ohromné množstvo rôznych druhov vtákov.

Ak sa chcete v Nuuksiu zdržať viac dní, nemusíte bývať v Helsinkách. V blízkosti národného parku sa totiž nachádzajú aj rôzne chaty a chalupy. Môžete si vybrať medzi najrôznejšími typmi ubytovania. Môžete si zvoliť jednoduchý kemping alebo sa ubytovať vo vybavených chatkách s kuchynkou, kúpeľňou a obývacou izbou.

Nuuksio národný park ponúka množstvo aktivít pre turistov. Okrem turistických trás tu môžete navštíviť aj tradičné fínske farmy, kde sa môžete naučiť, ako sa pripravuje klasické fínske jedlo, alebo si vyskúšať rôzne tradičné remeslá. Ak by ste mali záujem o rôzne adrenalínové aktivity, v Nuuksiu nájdete aj ponuku outdoorových športov, ako sú canyoning, jazda na koniach, lyžiarske výlety a iné.

Nuuksio národný park je jedným z najkrajších miest v Fínsku a určite stojí za návštevu. Bez ohľadu na vaše záujmy ponúka národný park veľa aktivít, krásnych výhľadov a prírodné scenérie, ktoré vás dostanú do nálady pre oddych a relax. Ak sa chystáte na dovolenku v Fínsku, Nuuksio národný park by mal byť vašou prvou zastávkou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky