Hľadáte letenku za najnižšiu cenu?

Fínsko Rauma

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rauma


1. Kde sa nachádza Rauma?
Rauma sa nachádza na západnom pobreží Fínska, v regióne Satakunta, asi 92 kilometrov juhozápadne od mesta Turku.

2. Ako sa dostanem do Raumy?
Do Raumy sa dá dostať vlakom, autobusom alebo autom. Najlepšia možnosť je cestovať vlakom z Helsínk a presedlaním v meste Turku.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Raume?
Najväčšou atrakciou v Raume je jej historické centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Môžete si prezrieť staré drevené domy, úzké uličky a nádherné kostoly. Inými atrakciami sú Móricov park, akvárium Marela a múzeum Marela.

4. Kde môžem získať turistické informácie o Raume?
Turistické informácie o Raume môžete získať na miestnej turistickej kancelárii, ktorá sa nachádza na adrese Kauppakatu 25. Môžete sa tiež obrátiť na miestne hotely a ubytovne, kde vám radi poskytnú potrebné informácie.

5. Aké sú typické jedlá v Raume?
Typické jedlá v Raume zahŕňajú ryby, morské plody a tradičné fínske pokrmy, ako napríklad rybí polievka, losos na grile a karjalanpiirakka (tradičné ržené cesto plnené ryžou).

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Raume?
Najlepším časom na návštevu Raume je od mája do septembra, kedy je príjemné počasie a viac aktivít pre turistov. Počas týchto mesiacov sa tiež koná veľa festivalov a podujatí v meste.

7. Aké aktivity si môžem užiť v Raume?
V Raume si môžete vychutnať prechádzky po historickom centre, plavbu na loďke po prístave, návštevu múzeí a umelcovských galérií, turistiku v okolitom prírodnom parku a zážitkové plávanie v akváriu Marela.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Raume?
V Raume nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, penziónov, hostincov a súkromných apartmánov. Odporúčame si rezervovať ubytovanie vopred, pretože Rauma je populárna destinácia pre turistov.

9. Je v Raume možné zohnať bezplatné WiFi pripojenie?
V niektorých verejných priestranstvách v Raume, ako sú kaviarne, reštaurácie a hotely, je k dispozícii bezplatné WiFi pripojenie pre návštevníkov. Môžete sa tiež pripojiť k WiFi cez verejné hotspotty v meste.

10. Aké sú možnosti dopravy v Raume?
V Raume je k dispozícii verejná doprava vo forme autobusov a taxíkov. Môžete si tiež prenajať bicykle na objavovanie mesta. Rauma je však kompaktné mesto a väčšina atrakcií je dostupná peši.


Letenka Fínsko Rauma


Fínsko je fascinujúcou krajinou v severnej Európe, známou svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou. Jedným z jej zaujímavých miest je aj mesto Rauma, ktoré očarí návštevníkov svojou jedinečnou atmosférou a historickým odkazom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Raumu, budete potrebovať letenku, aby ste sa tam dostali. Existuje niekoľko možností, ako sa dostať z rôznych častí sveta do tohto malebného fínskeho mesta.

Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka lety do fínskeho Helsiniek, hlavného mesta krajiny. Po prílete do Helsiniek sa môžete rozhodnúť pre vnútroštátny let, ktorý vás zavezie priamo do Raumy. Fínska letecká spoločnosť Finnair je najväčším prepravcom v tejto oblasti a ponúka pravidelné lety z Helsiniek do Raumy.

Letenka do Raumy vám umožní zažiť bohatú históriu tohto mesta. Rauma je známa svojimi starými drevenými domami, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Tieto unikátne budovy vytvárajú nezameniteľnú atmosféru a ponúkajú možnosť ponoriť sa do minulosti.

Okrem historických zážitkov ponúka Rauma aj veľa iných atrakcií. Môžete navštíviť múzeá, ktoré vám priblížia fínsku kultúru a umenie. Ak máte radi prírodu, určite nevynechajte návštevu pobrežia Baltického mora. Krásne pláže a prírodné rezervácie vám poskytnú príležitosť na relaxáciu a oddych.

Rauma je známa aj svojimi trhmi a festiválmi. Každoročne sa tu koná veľký trh, na ktorom sa predávajú tradičné fínske jedlá, remeselné výrobky a mnoho ďalších suvenírov. Ak sem prídete počas letných mesiacov, môžete sa zúčastniť známeho festiválu Rauma Lace Week, ktorý slávi miestnu čipku a tradičné remeslá.

Letenka do Raumy vám tiež poskytne možnosť spoznať miestnu gastronómiu. Fínska kuchyňa sa zakladá na čerstvých surovinách z miestnej prírody, ako je divina a ryby. Určite ochutnajte lokálne jedlá, ako je fínska rybacia polievka a škvarkové pagáče.

Ak hľadáte iný a autentický zážitok v Európe, RoRauma je skvelou voľbou. Letenka do tohto malebného mesta vám otvorí dvere do fínskej histórie, kultúry a krajiny. Nezávisle na tom, či sa zaujímate o históriu, prírodu, kultúrne podujatia alebo jedlo, Rauma vám určite poskytne všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Fínsko Rauma


Dovolenka vo Fínsku - Zažite krásu mesta Rauma

Ak hľadáte destináciu pre svoju nasledujúcu dovolenku, Fínsko je miestom, ktoré si určite nemôžete nechať ujsť. A jedno z miest, ktoré by ste mali mať na zozname, je nádherné mesto Rauma.

Rauma je malé mesto nachádzajúce sa na západnom pobreží Fínska. Jeho históriu si uchováva v starom meste, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to jedno z najstarších a najlepšie zachovaných historických miest vo Fínsku.

Jednou z najväčších atrakcií mesta je staré mesto, ktoré je plné drevených domov a úzkych uličiek. Prechádzka starými kamennými múrmi vás vráti späť v čase a priblíži vám atmosféru, ktorá tu panovala pred stovkami rokov. Zároveň môžete obdivovať pôvodné tradičné drevené domy, ktoré sú jedinečné a charakteristické pre túto oblasť.

Ak vás zaujíma miestna história, nezmeškajte návštevu múzea Rauma, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre tohto fascinujúceho miesta. Múzeum ponúka výstavy zamerané na rôzne obdobia a udalosti, ktoré formovali mesto.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, existuje mnoho možností, ako si vychutnať krásy fínskeho prírodného prostredia. Mesto leží pri mori a jeho okolie je plné malebných pláží a útesov. Okrem toho je v blízkosti aj národný park Isojärvi, ktorý je ideálnym miestom pre túry a pikniky v prírode. Bez ohľadu na to, či sa zaujímate o vodné športy, jazdu na bicykli alebo jednoducho oddych na pláži, Fínsko vám ponúka všetko.

A samozrejme, návšteva Fínska by nebola kompletná bez skúsenosti s miestnou kuchyňou. Rauma je známa svojimi výbornými morskými plodmi, ako sú rapy, šťuky a zubáci. Nezabudnite si vychutnať tradičné fínske jedlá ako karjalanpiirakka (gurmánske koláčiky plnené ryžou), či renomované fínske rybie polievky.

V Raume môžete tiež nájsť veľa tradičných obchodíkov a trhov, kde si môžete zakúpiť originálne švédske alebo fínske výrobky, ako sú ručne vyrezávané drevené výrobky, oblečenie z miestnych surovín a ďalšie suveníry.

Rauma je teda jedným z tých miest, kde sa spája bohatá kultúrna dedičnosť s prírodnou krásou. Ak ste na dovolenke vo Fínsku, nenechajte si ujsť tento úžasný kúsok fínskeho rajona.


Ubytovanie Fínsko Rauma


Fínsko je jednou z najkrajších krajín na svete s bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi jej najväčšie a najnavštevovanejšie mestá patrí aj Rauma, ktorá sa nachádza na západnom pobreží krajiny.

Rauma je známa pre svoje historické centrum, ku ktorému patrí aj unikátna časť mesta s názvom Old Rauma, zapsaná v UNESCO zozname svetového dedičstva. Táto časť mesta je jednou z najstarších na Fínskom pobreží a je domovom viac ako 600 dobre zachovaných drevených domov. Prechádzka úzkymi uličkami, ktoré sú lemované drevenými domami, vás prenesie do minulosti a poskytne vám jedinečné zážitky.

Pre tých, čo navštevujú Raumu, je tu bohatá ponuka ubytovania. Mesto ponúka rôzne možnosti, či už sa rozhodnete zostať v historickej časti mesta alebo radšej rezervovať hotel mimo centra.

Jednou z najnovších možností v Raume je ubytovanie v apartmánoch. Táto forma ubytovania je obľúbená pre svoju pohodlnosť a súkromie. Apartmány v Raume sú jedinečné tým, že mnohé z nich sa nachádzajú v rekonštruovaných historických budovách, čo pridáva k ich šarmu. Apartmány sú dobre vybavené, čo zaručuje pohodlie a komfort pre hostí.

Pre tých, ktorí uprednostňujú klasické hotelové ubytovanie, Rauma ponúka širokú škálu možností. Od luxusných hotelov s výhľadom na more a pláž až po útulné rodinné hotely v centre mesta. Mnohé hotely ponúkajú aj wellness centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá.

Ak preferujete prírodu a pokoj, mali by ste zvážiť možnosť ubytovania vo fínskych chatách. Mesto Rauma a jeho okolie ponúkajú množstvo možností na prechádzky po prírode a objavenie nádherného fínskeho vidieka. Chata je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych po celodennom objavovaní miestnych zaujímavostí.

Rauma je miestom, kde si každý nájde ubytovanie podľa svojich predstáv a preferencií. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi histórie, prírody alebo len chcete zažiť kúsok fínskej kultúry, Rauma vám ponúka širokú škálu ubytovacích možností. Stačí si len vybrať ten správny hotel, apartmán alebo chatu a vychutnať si všetko, čo toto nádherné mesto má ponúknuť.


Počasie Fínsko Rauma


Počasie vo Fínsku sa môže pomerne značne meniť, avšak v Raume prevláda morské podnebie, takže teploty nie sú extrémne a zima trvá asi od novembra do marca.

V lete môžu byť teploty až 25 stupňov Celzia a v zime klesať až na mínus 25 stupňov Celzia. Obzvlášť zimné mesiace sú charakteristické častými snehovými prehánkami a časom od času vyskytujúcimi sa snehovými búrkami. Dávajte si teda pozor, ak sa rozhodnete navštíviť mesto v zime a zoberiete so sebou auto – cesty môžu byť klzké a nebezpečné.

V lete je počasie v Raume krásne. Slnko svieti až 19 hodín denne a môžete si užívať nádhernú prírodu, ktorá je v mojom kraji plná zaujímavostí a atrakcií. Okrem toho tu nájdete množstvo pekných cyklistických a turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť tento úžasný kúsok sveta pomocou aktívneho pohybu.

No bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Raumu, môžete očakávať nádhernú prírodu, priateľských ľudí a nezabudnuteľné zážitky. Okrem toho, v zimných mesiacoch tu môžete navštíviť aj veľký počet trhov a podujatí, ktoré sú charakteristické pre tento čas roka.

Keďže Rauma je mestskou oblasťou, tu môžete očakávať hustý mestský ruch, ale stále máte možnosť sa stiahnuť do prírody a relaxovať. Preto ak hľadáte originálne a zaujímavé miesto kde stráviť pár dní, Rauma je pre vás ideálnou voľbou.


97% nadšených zákazníkov

Najširšia internetová ponuka letov

Cena najnižšia garantovaná

Výhodné ponuky lacných letov.

Lacné lety do celého sveta na jednom portále.

Preskúmať letenky